ویدیو : تهیه کوسن های فانتزی برای اتاق بچه ها

چیدوپلاس ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ، ،

کوسن و بالشت های کوچک به تخت، مبل و کاناپه زیبایی خاصی می بخشند، قرار دادن کوسن بر روی تخت خواب باعث می شود فضا گرم تر به نظر برسد، این موضوع در اتاق کودکان نیز صادق است؛ قرار دادن کوسن های فانتزی در درون اتاق کودکان می تواند حس امنیت آنها را بالا ببرد و در نتیجه کودک می‌تواند فعالیت‌های بیشتری درون تخت خود داشته باشد. کوسن های فانتزی بسیار راحت و با وسایلی اندک ساخته می شوند، در این مطلب یک راه ساده ساخت و تهیه این کوسن ها آموزش داده می شود تا با کمک آنها فضای اتاق کودکان تان را دگرگون سازید، اگر دوست دارید این بالشتک های زیبا  و دست ساز را در اتاق کودکتان داشته باشید در ادامه با ما همراه باشید.

کوسن ها و بالشتک ها همواره باعث ایجاد حس راحتی و افزایش زیبایی در فضا شده‌اند، در اتاق کودکان هم ساخت این کوسن ها با رنگ های شاد و تصاویر رنگارنگ فضایی سرگرم کننده برای کودک پدید می آورد، کوسن ها را می توانید در طرح ها و رنگ های مختلف، بسته به سلیقه کودک تان تهیه کرده و با اجرای الگوهای متفاوت چند نوع کوسن فانتزی برای اتاق شان درست کنید. پرطرفدارترین طرح های این کوسن ها برای بچه ها، اشکال ماه و ستاره، قلب، قطره و خانه هستند.

کوسن برای تخت کودک
کوسن برای تخت کودک
کوسن برای تخت کودک
کوسن برای تخت کودک
کوسن برای تخت کودک
کوسن برای تخت کودک
کوسن برای تخت کودک
کوسن برای تخت کودک
کوسن برای تخت کودک

برای تهیه کوسن های فانتزی می توانید از پارچه نمدی، پارچه های کتان یا مخمل و یا یارچه های مبلی طرح دار با ضخامت معمولی استفاده کنید، برای شروع به یک الگوی کاغذی احتیاج دارید، ابتدا پارچه نمدی را دولا کرده، الگو را بر روی آن قرار داده و دور الگو را به دقت برش می دهیم؛ می توان الگوی پشت و رو را جداگانه درآورد تنها جهت تسریع در کار و یکسان در آمدن الگوها پارچه را دولا میکنیم، پس از برش، لبه‌های نمد را توسط چسب حرارتی به یکریگر متصل می کنیم تنها قسمت کوچکی از لبه ها به اندازه ۵ سانتی متر را خالی می گذاریم و از آن قسمت، داخل کوسن را با پنبه یا پر یا الیاف ویسکوز با هر ماده ای که برای پر کردن بالشت استفاده می کنید، پر می کنیم. بعد از آن که کوسن کاملا پر شد قسمت باز را با چسب حرارتی یا کوک مخفی می بندیم. برای شکل دهی بهتر می توانید لبه های کوسن را اتو بکشید تا مرتب تر بایستد. در انتها نیز با کمک پارچه نمدی با رنگ های دیگر الگویی به شکل اعضای صورت، برای کوسن درست کرده و آن ها را با چسب بر روی کوسن میچسبانیم. حالا کوسن فانتزی شما آماده است و می توانید از آن در دکوراسیون اتاق کودکتان بهره بگیرید، در ویدیوی زیر آموزش های بالا براساس الگویی به شکل ابر نمایش داده شده است.

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

ویدیو: تزئین اتاق کودک با لامپ های ریسه ای از جنس کاموا

اگر می خواهید دکوراسیون اتاق فرزندتان ژورنالی باشد این مطلب را بخوانیدچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید