ساخت لوستر با میوه و برگ های سوزنی درخت کاج

چیدوپلاس 30 خرداد 1400

از میوه کاج برای ساختن کاردستی های جالب و خلاقانه می توان استفاده کرد. یکی از این کاردستی ها لوستری است که با کاج ساخته می شود که هم یک وسیله کاربردی است و هم شکل و ظاهری کاملا متفاوت و خاص دارد. اگر دوست دارید وسایلی منحصر به فرد داشته باشید که در خانه هر کسی پیدا نمی شود، حتما نیازی به صرف هزینه های خیلی زیاد و خرید وسایل گران قیمت نیست. با استفاده از مواهب طبیعی مانند میوه درخت کاج نیز می توانید وسیله ای تک و جذاب داشته باشید. لوستر با کاج بسیار زیبا است و فضای خانه تان را به خوبی تغییر خواهد داد.

خلاقیت با کاج برای ساخت لوستر

در اطراف ما عناصر طبیعی وجود دارند که بدست آوردن آنها بسیار ساده است و آسیبی هم برای محیط زیست نخواهد داشت. میوه کاج یکی از آنهاست که به راحتی می توانید آن را از خیابان، پارک، فضای سبز و اطراف خانه تان جمع آوری کنید. میوه درخت کاج می تواند به عنوان یک ابزار تزیینی به شمار رود و در ساخت لوستر مورد استفاده قرار گیرد. برای ساخت لوستر با کاج کافیست تعدادی از این میوه ها جمع کرده و گرد و خاک را از آنها بزدایید و آنها را برای ساخت این کاردستی خلاقانه آماده کنید. برای ساخت لوستر با درخت کاج هم از شاخه ها و برگ های سوزنی آن می توان استفاده کرد و هم از میوه درخت کاج. هر دوی این لوستر ها بسیار جذاب خواهند بود و برای مکان هایی نظیر اتاق خواب و یا ویلا ها بسیار مناسب اند. در ادامه هر دو روش ساخت لوستر با کاج را مورد قرار می دهیم و آموزش ساخت آنها را ارائه خواهیم داد. این لوستر های زیبا و دست ساز به عنوان یک وسیله دکوری تاثیرگذار در دیزاین داخلی مورد استفاده قرار می گیرند.

ساخت لوستر با شاخه های درخت کاج

در روش اول، ساخت لوستر با استفاده از تکه ای از درخت کاج را آموزش می دهیم. برای درست کردن این لوستر نیاز است که به سراغ درخت های کاجی بروید که بخشی از آنها خشک شده و یا بر روی زمین افتاده است. در محل هایی مانند پارک چیتگر تهران و یا پارک های دیگری که مملو از درخت کاج هستند، شاخه های خشک شده درخت کاج را به آسانی پیدا خواهید کرد. بهتر است در انتخاب این شاخه ها کمی دقت و ظرافت به خرج دهید و شاخه کاجی را پیدا کنید که فرمی جذاب و مناسب داشته باشد. همچنین می توانید شاخه کاجی را انتخاب نمایید که چند شاخه فرعی هم به آن متصل بوده و به بعضی قسمت های آن نیز هنوز میوه کاج چسبیده باشد. شاید نیاز باشد کمی زمان برای پیدا کردن بهترین شاخه کاج صرف کنید اما مطمئن باشید که نتیجه کار خستگی شما را از تن به در خواهد نمود.

پس از پیدا کردن شاخه مناسب آن را با احتیاط به خانه بیاورید و مواظب باشید که برگ های سوزنی آن از شاخه جدا نشوند. یکی از زیبایی های این لوستر به این برگ های سوزنی است. در خانه با استفاده از یک اسپری کیلر بی رنگ شاخه کاج را کاملا با این ماده بپوشانید. این اسپری کمک می کند تا هم مقاومت شاخه و برگ های متصل به آن بیشتر شود و هم با ایجاد یک پوشش براق زیبایی آن بیشتر خواهد شد. در ادامه باید از لامپ های ال ای دی برای روشنایی لوستر استفاده نمایید. به کارگیری ریسه های نوری ال ای دی ساده ترین روش برای درست کردن لوستر است. این ریسه را با ظرافت خاصی، به طوری که تا جای ممکن سیم ها دیده نشوند، در قسمت های مختلف بچسبانید و در نهایت به مانند سایر لوستر ها، آن را توسط زنجیر از سقف آویزان نمایید.

در ساخت این مدل لوستر می توانید از اسپری های رنگی مانند طلایی و نقره ای هم استفاده کنید و میوه های کاجی که به آن متصل است را با اکلیل بپوشانید. همچنین می توانید از ریسه های ال ای دی ماه و ستاره نیز برای روشنایی آن استفاده کنید به طوری که ماه و ستاره های نورانی از شاخه کاج آویزان و فضا را رویایی و دوست داشتنی کنند. اگر دستی در کار های برقی دارید و در این رشته مهارت کافی را دارا هستید، می توانید از لامپ های حبابی نیز برای این مدل لوستر با کاج استفاده کنید.

لوستر با کاج
لوستر با کاج
لوستر با کاج

ساخت لوستر با میوه درخت کاج

درست کردن این مدل لوستر با کاج نیز بسیار آسان است و در کمترین زمان ممکن می توانید یکی از این لوستر های زیبا را بسازید. برای این منظور میوه های کاج را به تعداد لازم جمع آوری کنید. بهتر است میوه هایی را انتخاب کنید که باز شده اند و اگر پیدا نکردید، با انداختن آنها در داخل آب به مدت چند ساعت، باز و قابل استفاده خواهند شد. سپس به آنها کیلر اسپری کنید و اجازه دهید تا خشک شوند. یک لوستر کاغذی حبابی گرد و یا استوانه ای تهیه کرده و میوه های کاج را به وسیله چسب در کنار هم بر روی لوستر کاغذی بچسبانید.

در این مورد نیز می توانید از رنگ طلایی برای رنگ کرده میوه های ماج استفاده کنید. از رنگ های اکریلیک نیز برای این کار می توان استفاده کرد، به این ترتیب که به وسیله قلمو رنگ اکریلیک را فقط به نوک هر تکه از میوه کاج بزنید و باقی قسمت ها را بدون رنگ باقی بگذارید. این کار را به وسیله اکلیل نیز می توانید انجام دهید. انتخاب رنگ و تزیین میوه کاج بر اساس رنگ چیدمان محل مورد نظر انجام می گیرد.

برای ساخت لوستر با کاج از یک لوستر قدیمی یا کهنه نیز می توان استفاده کرد. اگر لوستری را دارید که دیگر از آن استفاده نمی کنید، آن را دور نیاندازید و با این روش آن لوستر را جدید و نو کنید. در این روش روبان های نازکی را برش داده و در قسمت انتهای میوه کاج بچسبانید و این میوه ها را از لوستر آویزان کنید. شاید نیاز باشد چارچوب لوستر قدیمی را رنگ کنید تا با میوه های کاج و روبان ها هم خوانی پیدا کند. در میان کاج ها از ریسه های تزیینی نازک، گل های خشک شده، ریسه های نوری و وسایل تزیینی از این دست نیز می توان استفاده کرد.

لوستر با کاج
لوستر با کاج
لوستر با کاج
لوستر با کاج
لوستر با کاج
لوستر با کاج

ساخت لوستر حلقه ای با کاج

یک نوع لوستر با کاج که در عین سادگی زیبایی فراوانی دارد، لوستر حلقه ای است. برای ساخت این لوستر نیاز به یک حلقه فلزی یا چوبی دارید که باید آن را با میوه های کاج، برگ ها و گل های تزیینی، بیارایید. برای این کار از برگ های خود درخت کاج نیز می توانید استفاده کنید. تزیین و چیدمان برگ ها و میوه ها را با کمی سلیقه و مشاهده انواع تصاویر این مدل لوستر ها در اینترنت به خوبی می توان انجام داد. در کار درست کردن این مدل لوستر با کاج از روبان های ساده یا رنگی نیز در کنار میوه های کاج استفاده می شود که با این کار زیبایی آن دو چندان می گردد. لوستر حلقه ای با کاج را می توان با استفاده از بند های کنفی و یا بند های تزیینی طلایی از سقف آویزان کرد و درون آن لامپ ادیسونی و یا لامپ هایی با نور بیشتر روشن نمود. همچنین با قرار دادن شمع بر روی قسمت بالایی لوستر، فضایی رمانتیک با نوری زیبا ایجاد خواهد شد.

لوستر با کاج
لوستر با کاج
لوستر با کاج

خانه ایده آل خود را بسازید:

دکوراسیون با میوه ی درخت کاجچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<