رنگ صورتی در اتاق خواب، خلق یک فضای با طراوت و پر احساس

چیدوپلاس ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ ،

رنگ صورتی از بهترین انتخاب ها برای اتاق خواب است، این رنگ در اتاق خواب شما آرامشی به وجود می آورد که شاید نتوانید آن را با هیچ رنگ دیگری در محیط استراحت خود خلق کنید، در باور عام این رنگ برای اتاق خواب کودکان و به خصوص دختر بچه ها مناسب است، اما این تفکر که این رنگ، رنگی صرفاً کودکانه است، در علم دکوراسیون جایگاهی ندارد. صورتی یک رنگ استثنایی در بین رنگ‌های ملایم محسوب می‌شود و حالت یکنواختی و خسته کننده بودن دیگر رنگ های خنثی را ندارد. به طور کلی این رنگ یک رنگ شاد محسوب می شود و به راحتی با دیگر رنگ ها نیز هماهنگ می شود؛ افرادی که به این رنگ علاقه دارند افرادی بی تکلف هستند که از زندگی آرام لذت می برند. در دوران باستان، در غرب اعتقادی بسیار زیبا و لطیف وجود داشت با این مضمون که دختران در گل رز با گلبرگ هایی به رنگ صورتی متولد می شوند، روانشناسان رنگ بر این باورند که صورتی رنگی قدرتمند است، زیرا از طرفی حس آرامش و راحتی را القا می کند و از طرفی ضد افسردگی است.

صورتی در طیف های ملایم رنگی آرامش بخش و در طیف های تیره تر محرک و انرژی زا است، نکته مهم در مورد این رنگ در طراحی داخلی اتاق خواب، شیوه ی ترکیب کردن آن با دیگر رنگ ها می باشد؛ صورتی را می توان به صورت تک رنگ و با تفاوت در درجه های تنالیته رنگی استفاده کرد اما این کار تا حدی دشوار است، زیرا اگر رنگ های استفاده شده به درستی و در جای صحیح خود استفاده نشوند می تواند فضا را یکنواخت کند. برای استفاده از صورتی در اتاق خواب می توانید چند تنالیته رنگی زیر را در مد نظر قرار دهید:

صورتی پاستلی به علاوه تنالیته های صورتی تیره تر و یا رنگ های بنفش، ارغوانی یا زرشکی ترکیب زیبایی ایجاد می کنند؛ با استفاده لایه لایه و یا به کارگیری بافت ها در کنار رنگ، هم فضا یکنواخت نمی شود و هم ماهیت رنگ صورتی حفظ می شود. برای این کار میتوان دیوار را با یک صورتی روشن رنگ آمیزی کرد و برای دیگر بخش‌های اتاق خواب همانند رو تختی، پرده و کوسن های تزیینی تخت، از رنگ های هم خانواده استفاده کرد، توجه کنید که هر چه به بافت ها در کنار رنگ ها اهمیت بیشتری بدهید ترکیب پخته تری خلق می شود که دارای عمق نیز می باشد.

اگر نمیخواهید فضای اتاق خواب تان صورتی خالص باشد می توانید از تلفیق این رنگ با سایر رنگ ها استفاده کنید. صورتی در کنار رنگ های زیادی قرار می گیرد و فضایی زیبا در اتاق خواب به وجود می آورد. به طور مثال ترکیب صورتی همراه با رنگ طوسی، فضایی فوق العاده و چشمگیر را خلق می‌کند. اگر بخواهیم کمی بی پرواتر فکر کنیم ترکیب صورتی با آبی کاربنی یا فیروزه ای یا سورمه ای نیز برای اتاق خواب کودک و بزرگسال مناسب می باشد. ترکیب رنگ صورتی و سفید نیز فضایی آرام بخش و کلاسیک به وجود می آورد، این ترکیب لطافت خاصی دارد و فضا را دلبازتر نشان می‌دهد، کاربرد رنگ سفید در کنار صورتی های تیره تر نمود بیشتری دارد.

از صورتی می توان در ترکیب های مختلفی استفاده کرد اما اگر می‌خواهید تاثیر روانی این رنگ که همان آرامش بخشی است در فضا کم نشود باید از صورتی به عنوان رنگ اصلی و از دیگر رنگ ها به عنوان رنگ فرعی و در یک و یا چند بخش کوچک استفاده کنید. همچنین سعی کنید تعداد رنگ های مورد نظر بیشتر از سه رنگ نشود، تا تاثیر احساسی این رنگ از بین نرود. صورتی رنگی کامل و مطلوب برای اتاق خواب است و استفاده صحیح از آن فضایی خاص را خلق میکند. عکس های زیر چند نمونه اتاق خواب صورتی رنگ را نشان می دهد که می تواند در ایده دادن به شما موثر باشد، برای بزرگ تر دیده شدن عکس ها می توانید بر روی آنها کلیک کنید.

رنگ صورتی در اتاق خواب
رنگ صورتی در اتاق خواب
رنگ صورتی در اتاق خواب
رنگ صورتی در اتاق خواب
رنگ صورتی در اتاق خواب
رنگ صورتی در اتاق خواب
رنگ صورتی در اتاق خواب
رنگ صورتی در اتاق خواب
رنگ صورتی در اتاق خواب

خانه ایده آل خود را بسازید:

مدل روتختی عروس در یک اتاق خواب رمانتیک

تخت خواب برای دخترهای جوانچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید