فرش صورتی انتخابی به زیبایی گل های بهاری

چیدوپلاس 24 آذر 1399 ،

صورتی یک رنگ پرطرفدار بین جوان تر ها است و خیلی از نوعروسان در چیدمان اولین خانه شان رنگ صورتی را به عنوان تم رنگی دکوراسیون انتخاب می کنند. صورتی یک رنگ رمانتیک، لطیف و رویایی است که در کنار دیگر رنگ ها می تواند خودی نشان دهد. صورتی چرک فضایی منحصر به فرد و صورتی روشن حال و هوایی آرامش بخش ایجاد می کند. تا به حال به این فکر کرده اید که فرشی به رنگ صورتی داشته باشید؟ شاید فرش صورتی جزو انتخاب های خیلی ها نباشد، زیرا با خصوصیات و پتانسیل آن برای به کارگیری در دکوراسیون داخلی آشنا نیستند. این مقاله شما را با فرش صورتی آشنا خواهد کرد و به سوالات زیر در این باره پاسخ می دهد:

  • رنگ صورتی چه ویژگی هایی دارد؟
  • بهترین راه استفاده از فرش صورتی در دکوراسیون چیست؟
  • فرش صورتی با چه رنگ مبلمانی هماهنگ تر است؟
  • ست فرش طوسی صورتی و فرش کرم صورتی
  • فرش صورتی و رنگ پرده ها و دیوارها
  • مزایا و معایب انتخاب فرش صورتی رنگ چیست؟

رنگ صورتی چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که همه می دانند رنگ صورتی ترکیبی از دو رنگ قرمز و سفید است که با زیاد و کم کردن سهم هر کدام از این ها ویژگی های کلی رنگ صورتی تغییر خواهد کرد. بیشتر ما با دیدن رنگ صورتی به یاد گل رز صورتی می افتیم، بوته های رز که قدیم تر ها در حیاط خیلی از خانه ها کاشته می شد و عطر و بوی وصف نا شدنی را در هوا پخش می کرد. به طوری که گفته شد طیف های شارپ تر صورتی محرک و انرژی زا است و طیف های روشن تر رنگ صورتی نشانه آرامش، گرما، معصومیت، شیرینی، عشق و صبوری، احساسات عاشقانه، ملاطفت و مهربانی است. با اینکه کلیشه ذهنی بسیاری افراد این است که رنگ صورتی رنگی دخترانه به شمار می آید و باید تنها در اتاق دختران استفاده شود، اما امروزه این کلیشه های اشتباه توسط طراحان مد از بین رفته و رنگ صورتی به دیگر مکان های خانه ها راه پیدا کرده است؛ پس چه خوب می شود اگر از رنگ صورتی در فرش استفاده کنیم. رنگ صورتی تاثیر خوبی بر داشتن دیدگاه مثبت به زندگی دارد. کسانی که این رنگ را در دکوراسیون خانه خود به کار می برند عموما افرادی قابل اعتماد هستند و سرشار از روح زندگی.

بهترین راه استفاده از فرش صورتی در دکوراسیون چیست؟

فرش صورتی چشم نواز است. صورتی رز، گلبهی و صورتی چرک سه رنگی هستند که در بافت فرش بیشتر از آنها استفاده می شود. برای کسانی که از رنگ های روشن مانند سفید و شیری در کنار صورتی در خانه استفاده کرده اند، بهترین پیشنهاد یه فرش صورتی رز است. فرشی با این رنگ را در خانه پهن کنید تا ببینید زمین خانه تان چگونه و به چه زیبایی از گل های رز پوشیده شده است. فرش صورتی رز خانه تان را مانند باغ های گل رز عطرآگین می کند. گلبهی رنگی دیگری است که فرش های زیبایی با آن بافته شده. فرش گلبهی فضای گرم تری را به شما هدیه می دهد. باید گفت اگر در مناطق سردسیر زندگی می کنید و علاقه وافری هم به رنگ صورتی برای چیدمان خانه دارید، برای فرش حتما از فرش گلبهی رنگ استفاده کنید. تصویر خانه ای که پنجره هایش به روی طبیعتی برفی باز می شود، مبلمانی کرم رنگ و فرشی گلبهی بر روی زمین، تصویری رویایی و ژورنالی است. به راحتی می توانید خانه تان را از این طریق به شکلی ژورنالی چیدمان کنید.

رنگ صورتی چرک هم در بافت فرش های مدرن و هم فرش های دستبافت سنتی استفاده زیادی دارد. برای کسانی که دکوراسیونی کلاسیک دارند و در عین حال دوست دارند فرش هایی با ترکیب رنگی صورتی داشته باشند، فرش های دستبافت با این ترکیب رنگی بافته می شوند. البته فرش صورتی چرک ماشین بافت هم که به وفور و در طرح های مختلف در بازار موجود است. فرش ماشینی صورتی با طرح بندی های سنتی و مدرن و فانتزی مطابق با انواع سلیقه ها بافته و در بازار عرضه می شوند. اگر خانه تان با دکوراسیون مدرن چیدمان شده است، فرش ماشینی صورتی با طرح های مدرن مانند فرش های صورتی یک دست، فرش های مربع یا دایره ای، فرش ماشینی صورتی وینتیج، فرش یا طرح های هندسی و غیره انتخاب های پیش روی شما هستند.

فرش صورتی
فرش صورتی
فرش صورتی
فرش صورتی
فرش صورتی
فرش طوسی صورتی
فرش صورتی
فرش صورتی
فرش صورتی

فرش صورتی با چه رنگ مبلمانی هماهنگ تر است؟

فرش صورتی در کنار رنگ های روشن عالی به نظر می رسد؛ اما این در صورتی است که شما امکان استفاده از رنگ روشن را در مبلمان خود داشته باشید. اگر مبلمانی کرم و یا شیری رنگ دارید با انداختن یک فرش صورتی رز، گلبهی و یا صورتی چرک یک فضای بی نظیر ایجاد کرده اید. با افتادن نور خورشید بر این فرش صورتی فضایی رویایی خلق می شود. اما باید قبول کنیم برای کسانی که کودک در خانه دارند، مبلمان رنگ روشن زیاد مناسب نیست. بنابراین فرش صورتی شان را باید با رنگ دیگری که به اصطلاح چرک تاب است، هماهنگ کنند. بهترین رنگ های پیشنهادی ما تم رنگ های خاکستری، آبی و سبز و خردلی هستند، با داشتن مبلمانی با این رنگ ها و یک فرشی صورتی دکوراسیونی مدرن و امروزی خواهید داشت.

فرش صورتی
فرش صورتی
فرش صورتی
فرش صورتی
فرش صورتی
فرش صورتی

فرش طوسی صورتی و فرش کرم صورتی

بیشتر کسانی که چیدمانی مدرن دارند به سمت فرش طوسی صورتی و آنهایی که دکوراسیون کلاسیک و سنتی دارند علاقه مند به فرش های کرم صورتی هستند. فرشی با زمینه کرم و گل های صورتی تیره و روشن انتخابی چشمگیر برای سالن پذیرایی است. فرش کرم صورتی همچنین برای مبلمانی به رنگ های خاکستری، کرم، و طیف رنگ های آبی، آبی تیره و سرمه ای مناسب است. فرش طوسی صورتی و فرش کرم صورتی برای استفاده در دکوراسیون خانه ها محبوبیت زیادی دارند و پر طرفدار محسوب می شوند. فرش طوسی صورتی با طرح وینتیج فضایی بسیار خاص و شیک ایجاد می کند.

فرش صورتی و رنگ پرده ها و دیوارها

در صورت داشتن فرش صورتی، رنگ پرده ها را می توانید از رنگی نزدیک به فرش صورتی خود انتخاب کنید. پرده حریر سفید با والان های صورتی همرنگ با فرش صورتی جلوه ای فوق العاده خواهد داشت. رنگ دیوارها را نیز می توانید به رنگ های روشن رنگ آمیزی کرده و فقط یک دیوار را به رنگی مشابه فرش و یا مبلمان تان نقاشی کنید. همچنین از رنگ خاکستری نیز برای دیوارها می توانید بهره گیرید. همانگونه که گفته شد ترکیب رنگی صورتی و خاکستری بسیار زیبا است.

مزایا و معایب انتخاب فرش صورتی رنگ چیست؟

زیبایی، تفاوت، روشنی و لطافت، اصالت، قابلیت هماهنگی با رنگ های مختلف، ایجاد فضای آرامش بخش و بهاری از مزایای استفاده از فرش صورتی است. در مقابل همانگونه که در بالا اشاره شد اگر فرشی با رنگ صورتی روشن انتخاب کنید، ممکن است زودتر کثیف شود و با شستشوی مداوم زیبایی خود را از دست دهد. عموما فرش های صورتی بیشتر مورد پسند جوان ها است و کسانی که سن و سالی از آنها گذشته است بهتر است فرش هایی با رنگ صورتی تیره و چرک بر زمین خانه خود پهن کنند.

گلیم فرش صورتی و موکت صورتی

اگر به هر دلیلی مایل به داشتن فرشی با تعاریف کلاسیک نیستید، پیشنهاد ما خرید یک گلیم فرش صورتی است. گلیم فرش ها همان کارایی فرش را دارند و برای کسانی که به پوشش های ساده تر و نازک تر علاقه مند هستند گزینه خوبی به شمار می روند. گلیم فرش صورتی با تم های متفاوتی از این رنگ بافته می شوند و طرح بندی های زیبایی هم دارند. موکت صورتی هم بیشتر برای اتاق خواب مورد استفاده قرار می گیرد. خصوصا موکت صورتی پرز بلند که برای اتاق خواب عالی است. لطافت، گرما و آسایش مورد نیاز در اتاق خواب با داشتن موکت صورتی تامین می شود.

pink carpet 5
فرش صورتی
فرش صورتی
فرش صورتی
فرش صورتی
فرش صورتی

خانه ایده آل خود را بسازید:

یک اتاق نشیمن صمیمی و چشم نواز با مبل صورتیچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<