خانه ای به تازگی بهار با میز ناهار خوری صورتی

چیدوپلاس 23 فروردین 1400 ،

حسی از صمیمیت، دوستی، علاقه، پاکی و زیبایی با رنگ صورتی پدید می آید. بیشتر نو عروسانی که در حال تهیه جهیزیه هستند و می خواهند اولین خانه مشترک شان را چیدمان کنند، به سراغ این رنگ رفته و ست مبلمان و میز ناهار خوری خود را به رنگ صورتی انتخاب می کنند. میز ناهار خوری صورتی معمولا در ترکیب با رنگ سفید ساخته می شود و تصویری رویایی و رمانتیک به وجود می آورد. یک میز ناهار خوری صورتی در خانه ای با نور طبیعی زیاد و فضایی روشن و تمیز، فوق العاده جذاب به نظر می رسد و همچنین پیشنهاد خوبی برای خانه های کوچک و سالن های با متراژ پایین است.

رنگ صورتی نماد چیست؟

بیشتر ما وقتی اسم صورتی را می شنویم به یاد گل رز، گل محمدی و یا گل های بهاری دیگر می افتیم. رنگ صورتی نمادی از بهار، تازگی و سر زندگی است. برای همین این رنگ مفهومی از عشق، محبت و مهربانی، امید، آرامش، بخشش، پاکی، نمادی از خانواده، و دیگر ویژگی های مثبت است. رنگ صورتی در دکوراسیون خانه معجزه می کند، این رنگ می تواند یک اتاق معمولی و بی روح را به مکانی سرشار از احساسات مثبت و انرژی تبدیل نماید. این رنگ نمادی از مهر و محبت است، برای همین نوعروسان گاهی اوقات حتی ناخودآگاه به خرید وسایلی با این رنگ ترغیب می شوند.

رنگ صورتی در طیف های مختلف آن از صورتی های روشن و ملایم گرفته تا صورتی چرک و یا حتی رنگ های فانتزی تر آن در دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرند. این رنگ به همراه رنگ های روشنی مانند سفید طراوت، سرزندگی و شادابی را به محیط القا می کند و در کنار رنگ های خنثی مانند طوسی، موجب به وجود آمدن فضایی رسمی تر و متعادل تر می گردد. رنگ صورتی همچنین با رنگ های آبی و سبز نیز ترکیبات بی نظیری را ایجاد می کند. قرار گیری رنگ صورتی در کنار رنگ آبی-بنفش در یک میز ناهار خوری فوق العاده خواهد شد.

میز ناهار خوری مدرن صورتی

به طور کلی از رنگ صورتی بیشتر در ترکیبات و سبک های مدرن استفاده می شود، هر چند که می توانید مبل و میز ناهار خوری کلاسیک خود را نیز با پارچه صورتی رنگ روکش کنید و از زیبایی آن لذت ببرید. در یک میز ناهار خوری مدرن صورتی، بسته به مدل و سبک میز ناهار خوری از رنگ های سفید، طلایی و طوسی استفاده می شود. در این میز های ناهار خوری که عموما طراحی های ساده و بی پیرایه ای دارند، بیشتر از رنگ صورتی چرک برای روکش صندلی ها استفاده شده است. رنگ میز و پایه صندلی ها نیز بسته به مدل میز ناهار خوری متفاوت است. مثلا در بعضی طراحی های مدرن از میز شیشه ای با پایه استیل طلایی رنگ استفاده شده است که قرار گیری رنگ طلایی درخشان در کنار صورتی چرک جلوه ای خاص و زیبا از خود نشان می دهد.

میز ناهار خوری صورتی و سفید

بیشترین ترکیب رنگی که در میز ناهار خوری صورتی مورد استفاده قرار می گیرد، صورتی و سفید است. میز ناهار خوری صورتی و سفید با میزی به رنگ سفید و صندلی هایی با چوب سفید، و پارچه روکش صندلی ها به رنگ صورتی ساخته می شود. از رنگ های صورتی چرک، صورتی روشن، صورتی های نزدیک به گلبهی و دیگر طیف های این رنگ برای میز ناهار خوری صورتی و سفید استفاده می گردد. حتی می توان از پارچه های گلدار که دارای رنگ صورتی هستند برای یک یا دو صندلی استفاده نمود. با این کار تفاوتی چشم نواز و جالب ایجاد می شود.

بر روی میز ناهار خوری صورتی و سفید می توان از یک رومیزی مناسب استفاده کرد. این رومیزی می تواند پارچه ای ساده و یا طرحدار باشد. همچنین پیشنهاد می شود بر روی میز ناهار خوری صورتی و سفید خود حتما از یک گلدان با شاخه گل های طبیعی مانند گل رز و یا دیگر گل های صورتی رنگ استفاده کنید تا لطافت و روح نواز بودن دکوراسیون تان بیشتر و خانه تان رمانتیک تر شود. این کار کمک می کند تا با هر بار دیدن این بخش از خانه، انرژی و آرامش تان بیشتر گردد.

صندلی های میز ناهار خوری صورتی و سفید به شکل های مختلفی ساخته می شوند. در انواع چستر و لمسه کاری شده، تنها می توان از یک پارچه ساده برای صندلی ها استفاده نمود. برای ایجاد تنوع می توان یک یا دو صندلی را از پارچه سفید انتخاب کرد تا با رنگ میز هماهنگ گردد. در مورد انتخاب رنگ صورتی هم باید گفت اگر به دنبال ایجاد چیدمانی با رنگ های ملایم هستید و در میز ناهار خوری صورتی خود به دنبال آرامش می گردید، رنگ های روشن صورتی مناسب هستند، اما اگر فردی با شهامت هستید و انتخاب های جسورانه ای دارید می توانید از رنگ های سرخابی نیز برای این کار استفاده نمایید.

میز ناهار خوری صورتی
میز ناهار خوری صورتی
میز ناهار خوری صورتی
میز ناهار خوری صورتی
میز ناهار خوری صورتی
میز ناهار خوری صورتی
میز ناهار خوری صورتی
میز ناهار خوری صورتی
میز ناهار خوری صورتی

میز ناهار خوری صورتی و قهوه ای

رنگ قهوه ای روشن و رنگ چوب در کنار صورتی جلوه ای عالی ایجاد می کند. مخصوصا در یک میز ناهار خوری مدرن از این دو رنگ در کنار یگدیگر به وفور استفاده می شود. قرار گیری رنگ گرم قهوه ای روشن در کنار صورتی خلاقانه و هوشمندانه است، زیرا قهوه ای رنگی اصیل و صورتی رنگی تقریبا مدرن به شمار می رود، ترکیب این دو رنگ تضادی دلنشین و به جا خلق می نماید. از قهوه ای های تیره تر مانند بلوطی نیز در کنار صورتی های تیره تر می توان استفاده نمود و نتیجه ای دلخواه و مناسب از آن دریافت کرد.

میز ناهار خوری صورتی
میز ناهار خوری صورتی
میز ناهار خوری صورتی
میز ناهار خوری صورتی
میز ناهار خوری صورتی
میز ناهار خوری صورتی

دکوراسیونی عالی با میز ناهار خوری صورتی

اگه میز ناهار خوری خود را به رنگ صورتی انتخاب کرده اید باید بدانید که چه رنگ هایی برای دیگر اجزا و اکسسوری های خانه انتخاب کنید تا بهترین دکوراسیون برای تان ایجاد گردد. در خانه ای با ست مبلمان و میز ناهار خوری صورتی بهتر است والان پرده ها را همرنگ با صندلی ها و به رنگ صورتی انتخاب کنید. پرده های اصلی را از حریر سفید قرار دهید تا مانعی برای عبور نور نشود. وجود فضای روشن و پر نور در خانه به بیشتر شدن جلوه میز ناهار خوری صورتی کمک می کند. فرشی که در زیر میز ناهار خوری صورتی پهن می کنید بهتر است از رنگی روشن مانند کرم انتخاب شود تا تاثیری بر نما و جلوه میز ناهار خوری تان نگذارد.

حتما از اکسسوری های سفید و صورتی در جای جای خانه استفاده کنید. اکسوری های دکوری مانند شمعدان، آباژور های ساده و طرح دار، رومیزی هایی با طرح گل رز، تابلوهای نقاشی و دکوری، ظروف چای خوری چینی سفید گل سرخی و چیزهایی از این دست می توانند به زیباتر شدن میز ناهار خوری صورتی شما کمک کنند. حتی سرویس غذا خوری خود را می توانید از همین رنگ ها انتخاب کنید تا سفره تان نیز با رنگ میز و چیدمان خانه تان ست شود. استفاده از گل های طبیعی و گیاهان سبز را نیز فراموش نکنید. همچنین اگر میز ناهار خوری صورتی را در آشپزخانه قرار می دهید، می توانید بر روی آن ظروفی حاوی خوراکی های رنگی مانند آب نبات و پاستیل و غیره قرار دهید.

خانه ایده آل خود را بسازید:

یک اتاق نشیمن صمیمی و چشم نواز با مبل صورتی

فرش صورتی انتخابی به زیبایی گل های بهاریچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<