کاغذ دیواری صورتی ایجاد محیطی چشم نواز و سرشار از لطافت

چیدوپلاس 02 مرداد 1400

برای داشتن خانه ای زیبا و دوست داشتنی با فضایی صمیمی و پر از آرامش در کنار چیدمان وسایل و مبلمان باید به رنگ دیوارها هم توجه داشت. دیوار هایی با کاغذ دیواری صورتی می توانند چنین فضایی را در خانه به وجود آورند. این کاغذ دیواری ها هم در سالن پذیرایی قابل نصب هستند و هم در فضاهای خودمانی تری نظیر نشیمن و اتاق خواب ها. کاغذ دیواری صورتی مدل ها و طرح های متنوعی را شامل می شود و رنگ بندی مختلفی هم دارد که بر حسب و سلیقه و نیاز می توان آنها را انتخاب نمود.

کاغذ دیواری صورتی مناسب برای سالن پذیرایی

شاید فکر کنید صورتی رنگی فانتزی است و برای جایی مثل سالن پذیرایی که مکانی نسبتا رسمی محسوب می شود، مناسب نیست؛ اما این فکر اشتباه است. با انتخاب یک کاغذ دیواری صورتی دارای طرح های متناسب با این فضا؛ می توان به خوبی از آن بر روی دیوار های سالن پذیرایی استفاده نمود. همچنین رنگ صورتی شامل طیف های مختلفی است که بعضی از آنها فانتزی تر و بعضی دیگر سنگین تر هستند. مثلا رنگ گلبهی که ترکیبی از صورتی و نارنجی است، می تواند به عنوان یک کاغذ دیواری مناسب برای سالن پذیرایی مورد استفاده قرار گیرد.

طرح های موجود بر روی کاغذ دیواری صورتی هم در محل کاربرد آن موثر است. طرح هایی که معمولا متناسب با فضای سالن پذیرایی هستند شامل طرح گل رز به همراه شاخ و برگ، گل های رز کوچک، طرح های آبرنگی و دیگر مدل ها و طرح هایی از این دست هستند. همچنین در این کاغذ دیواری ها بسته به مدل از رنگ هایی مانند طلایی و نقره ای در بعضی از قسمت ها هم استفاده شده که باعث رسمی تر شدن آن ها می شود. همه این طرح ها و رنگ ها در زمینه صورتی سیر و روشن قرار می گیرند و فضا را پر از حس آرامش و لطافت می کنند.

کاغذ دیواری صورتی مناسب برای اتاق نشیمن

برای اتاق نشیمن می توان از کاغذ دیواری استفاده کرد که فضایی سبک تر و غیر رسمی تر دارد. کاغذ دیواری صورتی گلدار با طرح های فانتزی تر و همینطور کاغذ دیواری طوسی و صورتی برای مکانی نظیر اتاق نشیمن عالی خواهد بود. در اتاق نشیمن که معمولا مبل راحتی گذاشته می شود و از کوسن های رنگی بر روی آن استفاده می شود، کار چیدمان و هماهنگی مبلمان و کاغذ دیواری راحت تر خواهد بود.

کاغذ دیواری صورتی
کاغذ دیواری صورتی
کاغذ دیواری صورتی
کاغذ دیواری صورتی
کاغذ دیواری صورتی
کاغذ دیواری صورتی

کاغذ دیواری صورتی برای اتاق خواب

برای اتاق خواب بچه ها انواع کاغذ دیواری صورتی با طرح های فانتزی و بچگانه موجود است. کاغذ دیواری هایی با طرح شخصیت های کارتونی، صورتک های بامزه و همچنین حیوانات فانتزی که بر یک زمینه صورتی شاد و دوست داشتنی قرار گرفته اند، در اتاق خواب کودکان مورد استفاده قرار می گیرند. برای اتاق خواب بزرگسال نیز این کاغذ دیواری ها در طرح های متنوعی وجود دارد. بعضی از این طرح ها مدرن هستند و برای اتاق خواب نوجوانان مناسب اند و بعضی دیگر کاغذ دیواری های صورتی ساده یا گلداری هستند که برای اتاق خواب زوج ها و مخصوصا تازه عروس و داماد ها عالی خواهند بود.

کاغذ دیواری صورتی
کاغذ دیواری صورتی
کاغذ دیواری صورتی

کاغذ دیواری سفید و صورتی

یکی از پر طرفدار ترین و پر فروش ترین کاغذ دیواری های بازار، کاغذ دیواری سفید و صورتی است. این کاغذ دیواری که با داشتن دو رنگ روشن و ملایم فضایی سرشار از لطافت و آرامش را به وجود می آورد هم برای خانه های بزرگ و پر نور مناسب است و هم در خانه های کوچک به طور چشم نوازی مورد استفاده قرار می گیرد. طرح های به کار رفته در این کاغذ دیواری های سفید و صورتی بسیار متنوع است و از انواع گلدار گرفته تا راه راه و غیره را شامل می شود. قرار دادن مبلمانی به رنگ های صورتی تیره یا روشن و همینطور مبل راحتی سفید رنگ در کنار کاغذ دیواری سفید و صورتی انتخابی عالی خواهد بود. بر روی این مبلمان می توان کوسن هایی به رنگ صورتی تیره و فانتزی و همچنین آبی روشن استفاده کرد و فضایی دوستانه و خودمانی ایجاد نمود.

کاغذ دیواری طوسی و صورتی

این مدل کاغذ دیواری هم بمانند مدل طوسی و سفید از طرفداران زیادی برخوردار است. در کاغذ دیواری طوسی و صورتی طرح های کاغذ دیواری به گونه ای بر روی آن ایجاد شده که از این دو رنگ در کنار یکدیگر استفاده شود. این طرح ها بسیار متنوع و متفاوت است، در بعضی از آنها زمینه کاغذ دیواری صورتی و رنگ طوسی در قالب طرح هایی بر روی آن آمده است و در بعضی دیگر زمینه کار طوسی بوده و گل های بهاری صورتی رنگی بر روی زمینه طوسی کاغذ دیواری وجود دارد. بعضی از مدل های مدرن تر هم هستند که دارای طرح های هندسی مثلا مثلثی شکل و یا راه راه هستند و رنگ بندی آن به گونه ای انجام شده که این دو رنگ به میزان مساوی و برابر بر روی کاغذ دیواری تقسیم شده است.

pink wallpaper 3
کاغذ دیواری صورتی
کاغذ دیواری صورتی
کاغذ دیواری صورتی
pink wallpaper 5
pink wallpaper 4
کاغذ دیواری صورتی
کاغذ دیواری صورتی
کاغذ دیواری صورتی

کاغذ دیواری صورتی گلدار 

شاید بتوان گفت زیبا ترین نوع کاغذ دیواری صورتی مدل کاغذ دیواری صورتی گلدار است. در این کاغذ دیواری ها انواع گل ها با طرح های مختلف بر روی سطح کاغذی دیواری نقش بسته اند و با نصب چنین کاغذ دیواری فضای خانه پر از حس طراوت بهار خواهد شد. گل های نشسته بر روی کاغذ دیواری گلدار، بزرگ یا کوچک هستند، بعضی از آنها دارای گل های متراکم بوده و در بعضی دیگر گل ها و برگ ها بر روی کاغذ دیواری پراکنده اند. زمینه کاغذ دیواری نیز در بعضی از مدل ها صورتی روشن یا تیره است و در بعضی دیگر سفید است.

اگر کاغذ دیواری صورتی گلدار را برای خانه تان انتخاب کرده اید باید بدانید که در مورد چیدمان مبلمان و دیگر وسایل کمی دقت و توجه به خرج دهید. مثلا اگر کاغذ دیواری تان صورتی و با گل های متراکم و اصطلاحا پر گل است، برای پارچه روکش مبل از پارچه ساده استفاده کنید. همچنین در انتخاب رنگ مبلمان، رنگ زمینه کاغذ دیواری را در نظر داشته باشید. مثلا اگر کاغذ دیواری صورتی انتخاب کردید که دارای زمینه صورتی روشن و ملایم است، می توانید یک کاناپه راحتی به رنگ صورتی تیره با سرخابی را در کنار آن قرار دهید. اگر مبل تان نیز صورتی روشن است، با قرار دادن کوسن های تیره تر سعی در ایجاد این تضاد داشته باشید.

کاغذ دیواری صورتی
کاغذ دیواری صورتی
کاغذ دیواری صورتی
کاغذ دیواری صورتی
کاغذ دیواری صورتی
کاغذ دیواری صورتی

کاغذ دیواری صورتی روشن یا ملایم

این کاغذ دیواری ها برای خانه هایی با متراژ کم مناسب هستند و خوبی آنها در این است که رنگ و روحی تازه به خانه می بخشند و علاوه بر آن فضای خانه را گرفته و کوچک تر نمی کنند. کاغذ دیواری صورتی روشن یا ملایم از نوع ساده، طرح دار با طرح های کم و خلوت و همچنین گلدار موجود است. در تمامی مدل ها فضای روشن و خلوتی وجود دارد و حتی در انواع گلدار نیز بیشتر طرح ها آبرنگی و ساده هستند. این مدل کاغذ دیواری را می توان با یک مدل کاغذ دیواری شلوغ تر ترکیب نمود. به این شکل که تمامی دیوار ها را از نوع کاغذ دیواری صورتی روشن یا ملایم پوشش داد و تنها بر روی یک دیوار از کاغذ دیواری صورتی گلدار که دارای طرح و رنگ تیره است، استفاده نمود.

خانه ایده آل خود را بسازید:    

فرش صورتی انتخابی به زیبایی گل های بهاری

رنگ صورتی در اتاق خواب، خلق یک فضای با طراوت و پر احساسچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<