انواع مدل های جاکفشی پلاستیکی به همراه قیمت

چیدوپلاس 31 مرداد 1400

در ادامه مباحث مربوط به جاکفشی ها با جاکفشی پلاستیکی آَشنا خواهیم شد که به عنوان یکی از انواع ارزان جاکفشی محسوب می گردد. جاکفشی پلاستیکی معمولا ساده است و قطعات آن (در یک بسته بندی) به صورت جداگانه به فروش می رسند و هنگامی که به خانه آوردید باید قطعات را بر روی هم سوار کنید تا یک جاکفشی ایجاد شود. البته جاکفشی پلاستیکی نیز مانند سایر جاکفشی ها دارای مدل های مختلفی است که در بعضی از آنها شاید نیازی به این کار نباشد. جاکفشی پلاستیکی دارای ویژگی های مثبتی است که باعث می شود به سراغ خرید آن بروید، اما مانند هر وسیله دیگر معایبی هم دارد. این متن اطلاعات خوبی را درباره این جاکفشی ها در اختیار شما قرار خواهد داد.

چه نوع پلاستیکی در ساخت جاکفشی پلاستیکی استفاده می شود؟

به طور کلی باید از پلاستیکی در ساخت جاکفشی استفاده شود که بتواند وزن کفش ها را تحمل کند، در برابر شکستگی مقاوم باشد، در برابر ضربه های احتمالی دوام خوبی از خود نشان دهد، پس از مدتی دچار پوسیدگی نشود و در مجموع به گونه ای باشد که بتوان برای مدت زیادی از آن استفاده کرد. برای ساخت جاکفشی از یکی از گرید های پلیمری به نام پلی اتیلن استفاده می شود که دارای ویژگی های مناسب برای ساخت این وسیله است.

مزایای جاکفشی پلاستیکی

یکی از مزایای مهم جاکفشی پلاستیکی سبک بودن آن است. بر خلاف جاکفشی های ام دی اف و فلزی که معمولا دارای وزن بالایی هستند و اگر کمی هم بزرگ باشند به صورت تک نفره نمی توان آنها را جابجا کرد، جاکفشی پلاستیکی دارای وزن کمی است و حمل و جابجای آن آسان است. یکی دیگر از مهم ترین مزایای جاکفشی پلاستیکی موضوع هزینه خرید آن است. جاکفشی های پلاستیکی دارای قیمت های ارزان تری نسبت به نمونه های مشابه خود هستند. مثلا اگر یک جاکفشی بدون درب سه طبقه می خواهید نوع پلاستیکی آن از نوع ام دی اف قطعا ارزان تر خواهد بود. گاهی تفاوت قیمت بین جنس پلاستیکی و سایر متریال ها بسیار زیاد است.

از دیگر مزایای جاکفشی پلاستیکی می توان به رنگ های مختلف آن اشاره کرد، در ساخت وسایل پلاستیکی به راحتی می توان رنگ های مختلفی از آن را ایجاد نمود. جاکفشی پلاستیکی در رنگ های ساده مانند سفید و مشکی و قهوه ای و یا رنگ های شاد تری مانند زرد و صورتی موجود است که در مکان های مختلف می توان از آنها استفاده نمود. حتی بعضی از مدل های جاکفشی پلاستیکی ساده به صورت دو رنگ ساخته می شوند مثلا دسته ها و ستون های آن از یک رنگ و طبقات از رنگی دیگر است. همچنین طرح هایی مانند مشبک، طرح های سبد مانند و غیره را در جاکفشی های پلاستیکی می توان پیدا کرد.

معایب جاکفشی پلاستیکی

یکی از معایب جاکفشی پلاستیکی آن است که ممکن است ثبات جاکفشی بالا نباشد و در هنگام استفاده دچار تکان خوردن و حرکت شود. از دیگر معایب جاکفشی پلاستیکی که البته در مدل هایی با کیفیت پایین تر مشاهده می شود، آن است که ممکن است در هنگام سوار کردن قطعات بر روی هم، عمل چفت شدن به خوبی انجام نگیرد و در نهایت با سازه ای کج و نا زیبا مواجه شوید. البته این موضوع درباره جاکفشی های با کیفیت وجود نخواهد داشت.

انواع مدل های جاکفشی پلاستیکی

مدل های جاکفشی پلاستیکی بسته به نیاز و محلی که مورد استفاده قرار می گیرند متفاوت است. اگر جاکفشی در حیاط یا باغ استفاده شود معمولا مدل های بسیار ساده آن انتخاب می شوند و برای فضای داخلی خانه از مدل های جدی تر و رسمی تر جاکفشی پلاستیکی استفاده می گردد. به طور کلی جاکفشی پلاستیکی به دو مدل ساده و درب دار تقسیم می شود که هر کدام از آنها طرح ها مختلفی را شامل می شوند.

جاکفشی پلاستیکی مدل ساده

مدل جاکفشی پلاستیکی ساده از طبقات پلاستیکی تشکیل شده است که توسط چهار ستون پلاستیکی به هم وصل شده اند. برای تزیین بیشتر از طرح هایی بر روی طبقات استفاده شده است و یا آنکه دسته هایی در دو طرف جاکفشی پلاستیکی برای زیبایی و حمل آسان تر آن تعبیه می شود. این مدل های ساده معمولا قیمت ارزانی دارند و در حدود بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان به فروش می رسند. اندازه این جاکفشی های پلاستیکی ساده نیز متفاوت است و از اندازه های کوچک تا جا کفشی های بزرگ تر را شامل می شوند. رنگ بندی آنها نیز همانگونه که گفته شد متنوع است و هر کس با توجه به سلیقه خود رنگ مورد نظر را پیدا خواهد کرد.

جاکفشی پلاستیکی
جاکفشی پلاستیکی
جاکفشی پلاستیکی

جاکفشی پلاستیکی مدل درب دار

مدل رسمی تر جاکفشی پلاستیکی دارای درب است و بعضی از این جاکفشی های درب دار کاملا شبیه به جاکفشی های ام دی اف ساخته می شوند. مدل های جاکفشی پلاستیکی درب دار مختلف است. در بعضی از آنها از طرح هایی بر روی درب جاکفشی استفاده شده است که موجب زیباتر شدن آن و شبیه تر شدن به چوب شده است و در بضی دیگر سادگی آن حفظ شده است. جاکفشی درب دار در اندازه های مختلفی ساخته می شود. از مدل ایستاده و عمودی گرفته تا مدل دو طبقه چهار تایی که شکلی مربعی دارد. همچنین در بعضی از مدل های جاکفشی درب دار، محفظه هایی بر روی قسمت داخلی درب ها نصب شده است که می توان وسایلی مانند واکس و فرچه و دیگر وسایل مربوط به کفش را درون آنها قرار داد. درباره رنگ بندی جاکفشی پلاستیکی درب دار نیز باید گفت که بیشتر از رنگ هایی نزدیک به رنگ چوب مانند کرم و قهوه ای در ساخت این مدل جاکفشی ها استفاده شده است.

جاکفشی پلاستیکی
جاکفشی پلاستیکی
plastic shoe rack 6
جاکفشی پلاستیکی
جاکفشی پلاستیکی
جاکفشی پلاستیکی

این جاکفشی در چه مکان هایی استفاده می شود؟

از آنجایی که برای فضای داخل خانه انواع جاکفشی های چوبی و ام دی اف و حتی فلزی ساخته شده است و طرح ها و مدل های بسیار شیک و مدرنی دارند، انتخاب جاکفشی پلاستیکی زیاد جالب به نظر نمی رسد. مگر جاکفشی درب داری که با کیفیت بالایی ساخته شده است و نمای زیبایی دارد. هر چند که به دلیل قیمت بالای جاکفشی های چوبی و ام دی اف خرید یک جاکفشی پلاستیکی مقرون به صرفه تر به نظر می رسد. از جاکفشی ساده و رنگی برای مکان های باز مانند حیاط استفاده می شود زیرا احتمال خراب شدن زودتر جاکفشی در فضای باز بیشتر است و در صورت آسیب دیدن آن از نظر مالی دچار خسارت زیادی نخواهید شد.

قیمت جاکفشی پلاستیکی

قیمت جاکفشی های پلاستیکی بسته به مدلی که دارند متفاوت است. اما به طور کلی می توان گفت که قیمت یک جاکفشی پلاستیکی ساده چهار طبقه با ابعاد حدودی ۵۰ در ۷۰ در ۲۰ سانتی متر در حدود ۱۵۰ هزار تومان است. قیمت یک جاکفشی درب دار مربعی شکل نیز که دارای ۸ طبقه برای قرار دادن کفش ها است، در حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. اگر این مدل جاکفشی درب دار دارای کشو هم باشد، این مبلغ بالاتر خواهد رفت.

خانه ایده آل خود را بسازید:

زیباترین جاکفشی ها در ورودی خانه

جاکفشی نشیمن دار، در ورودی شما یک تغییر شگفت انگیز ایجاد میکندچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<