لوستر بنفش یک انتخاب جسورانه و متفاوت برای دکوراسیون خانه

چیدوپلاس 23 خرداد 1400

چه رنگی می تواند فریبنده تر از بنفش برای لوستر خانه باشد؟ لوستر بنفش رنگ برای یک سالن پذیرایی اشرافی، نشیمنی گرم و صمیمی، و اتاق خوابی جذاب و رویایی بهترین انتخاب خواهد بود. به علاوه لوستر بنفش به عنوان یک انتخاب جسورانه و متفاوت برای دکوراسیون خانه محسوب می شود زیرا بیشتر مردم برای خرید لوستر به سراغ رنگ های معمول مانند طلایی و نقره ای و یا لوسترهای کریستالی می روند. پیشنهاد ما به شما این است که وقتی در حال خرید وسایل برای خانه هستید، اجازه دهید تا جادوی رنگ ها شما را با خود همراه سازد و در مسیری زیبا و تاثیر گذار قرار دهد.

لوستر هایی با سبک های مدرن و کلاسیک به رنگ بنفش وجود دارند که بسته به سبک چیدمان می توان از آنها استفاده کرد. در ساخت انواع لوستر بنفش رنگ از متریال های مختلفی نظیر فلز، کریستال و غیره استفاده می شود که هر کدام زیبایی منحصر به فردی دارند. لوستر بنفش می تواند نوری سفید، زرد یا بنفش رنگ ایجاد کند و فضای مورد نظر را غرق در رنگ نماید اما در صورتی که رنگ بنفش را به  عنوان نور انتخاب کردید باید بدانید که این رنگ بسیار ملایم خواهد بود و تاثیر بسیار ناچیزی برای فضای رنگی خانه می گذارد.

لوستر بنفش کریستالی

یکی از مهم ترین، زیباترین و اولین انتخاب ها برای داشتن یک لوستر بنفش رنگ، لوستر بنفش کریستالی است. در این لوستر ها که هم در طرح های مدرن و هم کلاسیک ساخته می شوند، از کریستال های بنفش رنگ تیره و روشن به تنهایی و یا در کنار کریستال های بی رنگ استفاده می گردد. این مدل لوستر ها بسیار جذاب و چشم نواز هستند و برای دکوراسیون هایی که در آنها از شیشه و فلز استفاده شده انتخاب هایی بی نظیر به شمار می روند.

لوستر بنفش کریستالی به سبک کلاسیک

این لوستر ها که در مدل های سه شاخه و یا بیشتر ساخته می شوند، دارای کریستال های بنفش رنگی هستند که از شاخه های لوستر آویزان می شوند. ممکن است بر روی هر کدام از شاخه های این لوستر ها کلاهک های کوچک بنفش رنگ قرار گیرد و یا لوستر فاقد این کلاهک ها باشد. چراغ های مورد استفاده بر روی لوستر بنفش کریستالی به سبک کلاسیک نیز می تواند از نوع لامپ های شمعی باشد تا شکل و شمایل آن هر چه بیشتر به سبک کلاسیک نزدیک گردد.

در لوستر بنفش کریستالی کلاسیک از کریستال های درشت و ریز در کنار همدیگر استفاده می شود. از کریستال های ریز بنفش رنگ برای بند های تزیینی استفاده می گردد و کریستال های درشت تر بنفش رنگ به شکل قطره های اشک از شاخه های لوستر آویزان می شوند. همچنین در بعضی از مدل ها کریستال های بی رنگ در کنار کریستال های بنفش رنگ به کار گرفته می شود که جلوه و نمایی خاص به آن می بخشد. این لوستر ها فضای رنگی ملایم تری دارند و رنگ بنفش در کنار کریستال های بی رنگ به تعادل می رسد.

لوستر بنفش
لوستر بنفش
لوستر بنفش
لوستر بنفش
لوستر بنفش
لوستر بنفش
لوستر بنفش
لوستر بنفش
لوستر بنفش
لوستر بنفش
لوستر بنفش
لوستر بنفش

لوستر بنفش کریستالی به سبک مدرن

در لوستر های مدرن از طرح ها و مدل های متنوع تری برای ساخت لوستر بنفش استفاده می شود. مدل های گوناگونی مانند مدل دایره ای، مدل های حجمی و مکعبی، مدل اسپیرال یا حلزونی و انواع دیگر در ساخت لوستر بنفش کریستالی به سبک مدرن مورد استفاده قرار می گیرند. در این لوستر ها معمولا از فلز نقره ای رنگ به عنوان پایه لوستر استفاده می شود که کریستال های بنفش رنگ در چیدمانی خاص از آن آویزان می شوند. در این مدل ها نیز کریستال های بنفش ریز و درشت دار کنار هم قرار می گیرند تا شکل و فرم و جزییات لوستر نمایان شود.

لوستر بنفش
لوستر بنفش
لوستر بنفش
لوستر بنفش
لوستر بنفش
لوستر بنفش

لوستر بنفش کریستالی مدل حلزونی

یکی از انواع پر طرفدار لوستر های بنفش کریستالی، مدل حلزونی است. در این لوستر ها میله فلزی را به شکل یک قوس اسپیرال یا حلزونی شکل می دهند و ریسه های کریستالی بنفش رنگ را در کنار هم از این میله آویزان می کنند. طول این ریسه های کریستالی می تواند بلند و یا کوتاه باشد. در مدل های بلند که در سالن های بسیار بزرگ نظیر هتل ها و تالار ها نصب می شوند، طول ریسه ها به بیش از یک متر نیز می رسند. اما مدل های کوتاه تر برای سالن پذیرایی خانه مناسب هستند.

لوستر بنفش حباب دار

این مدل لوستر که بیشتر در دسته لوستر های مدرن جای می گیرد، دارای حباب های بنفش رنگی است که این حباب ها شیشه ای بوده و با قرار گیری لامپ درون آنها نوری بنفش رنگ و ملایم ایجاد می شود. در لوستر بنفش حباب دار از یک یا چند حباب استفاده می شود. در بعضی از مدل ها حباب های مورد نظر با اندازه های کوچک، به رنگ بنفش روشن و یاسی هستند، کاملا شفاف بوده و به تعداد زیاد با چیدمانی ویژه در کنار هم قرار می گیرند. در این لوستر ها از لامپ های ال ای دی کوچک درون هر حباب استفاده می شود و از کنار هم قرار گرفتن آنها نور لازم برای روشنایی خانه تامین می گردد. در مدل دیگر حباب لوستر اندازه بزرگ تری دارد، شیشه حباب زیاد شفاف نیست و لامپ درون آن به خوبی دیده نمی شود. نور لامپ از سر حباب که باز است و رو به پایین قرار می گیرد، بیرون می زند و نوری متمرکز ایجاد می کند. لوسترهای بنفش رنگ یک یا چند حبابی شکلی کاملا مدرن دارند و برای فضاهایی با چیدمان فانتزی مناسب هستند. نکته دیگر در مورد این مدل لوستر ها شکل حباب های آن است که دارای طرح های مختلفی است. این حباب ها می توانند گرد و کروی باشند و یا فرم های دیگری داشته باشند.

لوستر بنفش
لوستر بنفش
لوستر بنفش

لوستر بنفش برای اتاق خواب

در اتاق خواب که فضایی کاملا غیر رسمی، خودمانی و صمیمی دارد انتخاب لوستر بنفش رنگ با طرح های مدرن و بعضا فانتزی انتخاب خوبی محسوب می شود. حتی از لوستر بنفش کریستالی نیز می توان برای اتاق خواب استفاده کرد اما باید چیدمان اتاق به گونه ای باشد که هماهنگی بین آنها برقرار گردد. برای مثال در یک اتاق خواب که دارای تخت خوابی به سبک کلاسیک و به رنگ سفید است، و رو تختی بنفش رنگی بر روی آن انداخته شده و پرده والان دار بنفش از پنجره آویزان است، یک لوستر کریستالی نسبتا ساده گزینه خوبی به شمار می رود. اما اگر اتاق خوابی به سبک مدرن و ساده چیدمان شده حتما از لوستر بنفش رنگ با طرح های مدرن استفاده کنید. حتی یک لوستر بنفش تک حباب نیز می تواند به خوبی کار نورپردازی اتاق را انجام دهد. همچنین برای اتاق خواب از لوستر های پارچه ای بنفش رنگ نیز می توان استفاده نمود. در این لوستر ها که شبیه به کلاهک آباژور هستند، از پارچه های بنفش ساده و یا طرح دار استفاده می شود و در بعضی از مدل ها چند ردیف کریستال نیز از آنها آویزان می گردد. این لوستر ها به صورت ست لوستر و آباژور به فروش می رسند و زیبایی و جذابیت فوق العاده ای دارند.

مدل های لوستر بنفش برای اتاق خواب بسیار زیاد هستند و شما می توانید انواع طرح ها را پیدا کنید. در بعضی از آنها تلفیق شیشه بنفش رنگ و فلز طلایی یا نقره ای به کار گرفته شده و در بعضی دیگر کاغذ های بنفش رنگی که برش های خاصی خورده اند، به عنوان تزیین لوستر مورد استفاده قرار گرفته اند.

لوستر بنفش
لوستر بنفش
لوستر بنفش

خانه ایده آل خود را بسازید:

با ریسه ماه و ستاره با صرف هزینه کم خانه تان را رویایی کنید

با این مدل های لوستر، پذیرایی خود را منحصر به فرد کنیدچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<