مبل بنفش ، زیبا و برازنده

تقدس، ارزش، معنویت، اصالت و… این ها نمادها و نشانه های رنگ بنفش هستند. ما با کمک رنگ بنفش و به کارگیری آن در چیدمان منزل این نشانه ها را به زندگی خود اضافه می کنیم. در این متن که با عنوان « مبل بنفش، زیبا و برازنده » در حال خواندن آن هستید، به شما ثابت خواهیم کرد که زیبایی و برازندگی از ویژگی های مهم مبل بنفش رنگ است. پس با ما همراه باشید.

رنگ بنفش از دیدگاه روانشناسی

رنگ های بنفش، ارغوانی و یاسی این روزها بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند. این رنگ ها امروزی، سحر انگیز، اشرافی و در عین حال قدرتمند هستند. اگر با دقت از خانواده رنگ بنفش در دکوراسیون استفاده شود نتایج خارق العاده ای به دست می آید. بنفش تیره رنگ تجمل است و می تواند احساس توانگری، شکوه و جلال ایجاد کند. انسان هایی که به رنگ بنفش علاقه دارند معمولا شخصیت قوی و برجسته ای دارند. یاسی یا بنفش روشن رنگ روحانیت یا دانایی است و برای ایجاد خلاقیت و احساس آسایش مناسب است.

جادوی رنگ بنفش و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی

در یک جمله می توان گفت رنگ بنفش معجزه ای در طراحی دکوراسیون است. قدرتی که این رنگ در خلق فضاهای جذاب و پر انرژی دارد، در کمتر رنگی می توان یافت. البته این به آن معنا نیست که تمام دیوارها و وسایل خانه را به بنفش تغییر دهید! اما کاربرد این رنگ در ترکیب با رنگ های دیگر حتما فوق العاده خواهد شد. برای مثال اگر یکی از دیوارها بنفش باشد، یا مبلمان رنگی در طیف بنفش داشته باشد، یا در اتاق خواب از رو تختی بنفش رنگ استفاده کنیم حتما چیدمانی شیک تر خواهیم داشت. این رنگ با انرژی سرشارش باعث بالا رفتن روحیه افراد خانه می شود و تاثیر شگرفی بر سلامت روانی اعضای خانواده دارد.

مبل بنفش انتخابی جسورانه برای کشف ناشناخته ها

یک دست مبل بنفش در اتاق نشیمن یا سالن پذیرایی به همراه کوسن های رنگی و گلدار، همراه با پرده هایی با والان های گلدار به رنگ و طرح کوسن ها یک چیدمان بسیار دوست داشتنی خواهد بود. مبل بنفش این قابلیت را دارد که تمام توجه مهمانان را در لحظه ورود به منزل به خود جلب کند. زیرا بنفش یک رنگ اشرافی است. شجاعت تغییر داشته باشید و دل به دریای وسیع و شور انگیز بنفش بزنید. یک مبل بنفش نه تنها با رنگ های دیگری از طیف خود نظیر یاسی بسیار دیدنی می شود، بلکه در ترکیب با چند رنگ دیگر هم جلوه ای بی نظیر خواهد داشت.

  • مبل یاسی + صورتی: مبل بنفش روشن به همراه صورتی نیمه شفاف یا مات یکی از بهترین جفت های جهان برای به کارگیری در دکوراسیون منزل است، سادگی مدل و استفاده از پارچه لوکس در این ترکیب رنگی، خوب با هم جور می شوند.
  • بنفش + سفید: ترکیب رنگ سفید و بنفش فضایی روح بخش و بهاری خلق می کند. اگر با ظرافت و سلیقه این دو رنگ را در کنار هم قرار دهید عاشق آن خواهید شد.
  • مبل بنفش + زرد یا خردلی: از رنگ های زرد و خردلی ترس نداشته باشید و همنشینی دلپذیر این رنگ ها را با بنفش مشاهده کنید. یک مبل بنفش یا کوسن های زرد یا خردلی شادابی دو چندان به حال و هوای خانه تان می دهد. همچنین اگر از بنفش تیره استفاده کرده اید، حضور زرد یا خردلی در کنارش، به روشن تر شدن فضا کمک خواهد کرد.
  • مبل بنفش + طوسی – نقره ای: مبل بنفش رنگ با خاکستری – نقره ای زیبا و تاثیرگذار می شود. قرار گیری رنگ بنفش در کنار نقره ای، مبل شما را از یک حالت معمولی خارج خواهد کرد و شکوه و جلال خاصی می بخشد. اگر می خواهید فضایی درخشان و پر هیجان داشته باشید، بنفش را در ترکیب با رنگ های کریستالی و نقره ای به کار بگیرید.

عکس های زیر می توانند در ایده دادن به شما موثر باشند. برای بزرگ تر دیده شدن عکس ها بر روی آنها کلیک کنید.

مبل بنفش
مبل بنفش
مبل بنفش
مبل بنفش
مبل بنفش
مبل بنفش
مبل بنفش
مبل بنفش
مبل بنفش

ترکیب رنگی بنفش و طوسی، رمزآلود و فریبنده

امروزه دوران پادشاهی طوسی یا خاکستری را در دکوراسیون مدرن سپری می کنیم. این رنگ به خاطر ماهیت خنثی بودنش با خیلی از رنگ های دیگر ترکیب های خوبی بدست می دهد. اما رنگ بنفش یا طوسی یک چیز دیگر است! تقریبا از همه طیف های رنگی بنفش در کنار طوسی می توان استفاده کرد. اما یک مبل بنفش روشن و سیر در کنار رنگ طوسی ترکیب شگفت انگیزی ایجاد خواهد کرد. یک پیشنهاد برای خرید مبل 8 نفره این است که می توانید یک کاناپه 6 نفره با رنگ طوسی و کوسن های بنفش، و دو کاناپه یک نفره به رنگ بنفش تهیه کنید. از کنار هم قرار گرفتن این مبلمان توجه هر بیننده ای به خود جلب می شود. همچنین می توانید دیوارها و اکسسوری های دیگر نظیر آباژور و گلدان های تزیینی را نیز به این رنگ ها تغییر دهید. فرض کنید یک سالن پر نور با پرده های حریر ساده به رنگ سفید و نقره ای دارید. دیوارها را به رنگ طوسی یا خاکستری بسیار روشن رنگ آمیزی کنید. مبل بنفش و طوسی را در مرکز سالن قرار دهید. بر روی زمین یک فرش مدرن با همین ترکیب رنگی پهن کنید. دو آباژور با رنگ های نقره ای و خاکستری در دو طرف کاناپه چند نفره قرار دهید. حالا شما یک سالن با چیدمانی مدرن، خاص و منحصر به فرد دارید که همه را مجذوب خود خواهد کرد.

همچنین مبل بنفش و طوسی در کنار رنگ هایی که مکمل های خوبی برای هر دو هستند هم ایده جالبی است. به این پیشنهاد دقت کنید. دو کاناپه دو نفره بنفش رنگ که رو به روی هم قرار گرفته اند. بهتر است از طیف های روشن و سیر این رنگ استفاده شود. میز چوبی در حالی که یک رو میزی گلدار با زمینه طوسی یا خاکستری روشن و گل های بنفش و قرمز یا زرد روی آن پهن شده، در وسط قرار گرفته است. پرده های حریر به همراه والان هایی به رنگ خاکستری و نقره ای از پنجره آویزان است. یک تابلوی زیبا با طرح گل و یا یک نقاشی انتزاعی بر روی دیوار آویخته شده. اگر وارد این خانه شوید آیا چشم های تان خیره این همه تعادل و هماهنگی نخواهد ماند؟ به طور کلی اگر در طراحی دکوراسیون، مبل بنفش و طوسی درکنار هم قرار گیرند می توانند یکنواختی فضا را در هم بشکنند و تعادل بسیار خوبی ایجاد کنند. شاید از نظر بعضی ها رنگ طوسی بی روح به نظر بیاید. اما باید این را بدانید که این رنگ به عنوان مکمل در کنار رنگ های دیگر کمک بسیار زیادی در بهبود طراحی چیدمان می کند.

مبل بنفش و طوسی ترکیبی از سرزندگی و آرامش است. همیشه یک دوستی خارق العاده بین این دو رنگ برقرار بوده و خود نمایی می کرده است. همراهی این دو رنگ با همدیگر هم برای فضاهای نیمه رسمی مناسب است و هم برای خانه و فضاهای دوستانه و غیر رسمی. اگر مبل بنفش رنگ دارید و می خواهید فضای اطرافش را در هماهنگی با مبلمان تان طراحی و چیدمان کنید، روی رنگ و طرح دیوارها، اکسسوری، فرش خوب فکر کنید:

  • دیوارها: برای دیوارهای اتاق نشیمن یا سالن پذیرایی می توانید از کاغذ دیواری خاکستری خیلی روشن با گل های کوچک بنفش استفاده کنید. اگر دوست دارید کاغذ دیواری یا رنگ دیوار ساده باشد، رنگ بنفش سیر بسیار روشن برای این کار مناسب است.
  • اکسسوری ها: آباژورهایی با پارچه های رنگی و گلدار و کوسن هایی با همان پارچه ها
  • فرش: یک فرش با رنگ روشن
  • لوستر: نقره ای با کریستال های درخشان

 

بیشتر بخوانید:

یک اتاق نشیمن صمیمی و چشم نواز با مبل صورتی

یک دکوراسیون مدرن با مبلمان به رنگ طوسی

استفاده از مبل سبز رنگ در اتاق نشیمن

ست کردن مبل سرمه ای در پذیرایی و نشیمنچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<