مبل حصیری، انتخابی عالی برای خانه و باغ

چیدوپلاس 29 فروردین 1400 ، ،

محصولات حصیری شامل وسایل تزیینی و دکوری، ظرف های میوه و خوراکی، صنایع دستی و غیره به خاطر نزدیکی که با طبیعت دارند یکی از پرطرفدار ترین چیزهایی هستند که در خانه ها استفاده می شوند. مبلمان حصیری هم مانند دیگر وسایل ساخته شده از حصیر بسیار پر طرفدار بوده و در خانه و فضای باز از آنها استفاده می شود. مبل حصیری زیبا و چشمگیر است، دارای ظاهری بکر و منحصر به فرد است، به خاطر استفاده از مواد طبیعی در آن گرم و پر انرژی است و در نهایت انتخابی شاهکار و بی نظیر هم در فضای خانه و هم در فضای باز محسوب می گردد.

از مبل حصیری در چه مکان هایی استفاده می شود؟

مبل های حصیری هم برای خانه و فضای داخلی ساخته شده اند و هم فضای بیرونی. ست مبلمان حصیری با روکش ابر و پارچه به شکل های مختلف و طراحی های متنوع برای فضای نشیمن خانه ها، و مبل های حصیری و صندلی های حصیری با رنگ های مختلف برای فضاهای بیرونی ماند تراس های بزرگ، باغ و حیاط به خوبی مورد استفاده قرار می گیرند. ویژگی های ظاهری عالی مبل حصیری باعث شده تا به انتخابی ویژه برای کسانی که به دنبال محصولات خاص و منحصر به فرد هستند، تبدیل شود.

مبل  و میز حصیری در خانه

شاید فکر کنید مبل های حصیری بیشتر برای فضای باز شناخته شده اند و استفاده از آنها در خانه خیلی جالب به نظر نیاید. اما این حرف اشتباه است. مبلمان حصیری که با الهام از طبیعت ساخته شده اند، فضای گرم و دلنشین در خانه ایجاد می نمایند. این مبل ها در کنار گیاهان آپارتمانی سبز همراهی دلپذیری دارند و محیط خانه را سرشار از انرژی های مثبت می کنند. بافت ایجاد شده بر روی این مبلمان به خانه تنوعی روح بخش می دهد و باعث می شود تا یکی از مهم ترین موضوعات در طراحی داخلی و چیدمان، به نام طرح و باف، به آسانی در خانه ایجاد شود.

مبل حصیری منزل
مبل حصیری منزل
مبل حصیری منزل
مبل حصیری منزل
مبل حصیری منزل
مبل حصیری منزل

مبل حصیری، از گذشته تا امروز

مبل حصیری به خاطر جنس خاصی که دارد در نگاه اول گذشته ها را تداعی می کند. زمانی که از حصیر در پشت پنجره ها استفاده می شد و از ورود نور خورشید جلوگیری کرده، محیط را خنک و دلپذیر می نمود. و یا روستاهای شمالی و جنوبی که فرش زیر پای شان و وسایل کاربردی شان همگی از جنس چوب و حصیر بود. بنابراین در مبل های حصیری نوعی اصالت و حس نوستالژی وجود دارد که همین موضوع آن را به یکی از پر طرفدار ترین ها تبدیل کرده است.

طراحی مبل حصیری

طراحی مبل های حصیری نسبت به گذشته تغییراتی داشته است و امروزه طرح های جدید و مدرنی از این مبل ها ساخته شده که برای خانه های امروزی مناسب اند. مبل های حصیری را می توان به صورت یک ست معمولی شامل کاناپه و مبل تک نفره، مبل ال حصیری، مبل گرد و نیم گرد حصیری، میز و صندلی حصیری و صندلی های تک حصیری تهیه کرد. مبل های حصیری راحتی ساخته شده برای فضای داخلی به دو صورت بدون تشک و با تشک وجود دارند. تشک های ابری این مبل ها با پارچه های رو مبلی متناسب با آن پوشیده شده اند و راحتی فوق العاده ای را به وجود آورده اند. با نشستن بر روی انواع بدون تشک مبل های حصیری نیز حس خوبی خواهید داشت و اصلا برای تان اذیت کننده نخواهد بود.

بهترین رنگ های برای مبل حصیری

مبل های حصیری در رنگ های قهوه ای روشن و تیره، خاکی، خاکستری و سفید ساخته می شوند. این رنگ ها به گونه ای هستند که با دیگر اجزای دکوراسیون به خوبی هماهنگ می شوند و کار سختی برای ست کردن در پیش نخواهید داشت. اما بعضی رنگ ها زیبایی بیشتری در کنار مبل حصیری ایجاد می کنند. برای مثال رنگ کرم بهترین و بیشترین هماهنگی را با مبل حصیری خواهد داشت. رنگ کرم باعث می شود تا بافت های موجود بر روی مبل حصیری به خوبی خود را نشان دهند و در واقع این رنگ زیبایی حصیر ها و چوب های به کار رفته در آن را تحت تاثیر قرار نمی دهد. رنگ کرم هم با مبل حصیری قهوه ای تیره و هم با رنگ های روشن تر مانند خاکی و خاکستری نمایی فوق العاده ایجاد می کند.

رنگ های گروه گرم مانند قرمز و نارنجی هم در کنار مبل حصیری انتخاب های خوبی به شمار می روند. این رنگ ها کمی آرامش موجود در فضا را به هم زده و فضای خانه را شورانگیز تر می کنند، اما برای کسانی که به دنبال کمی هیجان هستند بد نیست. از گروه رنگ های سرد، آبی های تیره و یا طوسی برای مبل حصیری پیشنهاد می شوند اما رنگ های سبز جلوه چندان خوبی نخواهد داشت. البته به طور کلی انتخاب رنگ می تواند تنها با سلیقه شما و بدون در نظر گرفتن موضوعات دیگر صورت گیرد.

برای زیبایی بیشتر مبل حصیری چه کارهایی می توان انجام داد؟

اگر می خواهید ترکیب چیدمان خانه تان فوق العاده به نظر برسد می توانید از وسایل دکوری و اکسسوری هایی در کنار مبل حصیری استفاده کنید. توجه داشته باشید که بهترین وسایلی که می توان از آنها کمک گرفت آنهایی هستند که به لحاظ جنس و فرم بیشترین شباهت و نزدیکی را با حصیر داشته باشند. وسایل چوبی و حصیری مانند دیوارکوب های حصیری، صنایع دستی ساخته شده از حصیر در استان های شمالی و جنوبی، و همینطور گیاه های سبز آپارتمانی بهترین پیشنهاد ها برای قرار گیری در کنار مبل های حصیری هستند. می توانید با خرید این صنایع دستی از شهرهایی که به آنها سفر می کنید، علاوه بر رونق بخشیدن به کسب و کار روستاییان، زیبایی بی اندازه ای را به چیدمان خانه تان ببخشید. همچنین گیاهان سبز چه به لحاظ زیبایی بصری و چه از نظر ایجاد انرژی های مثبت به شدت توصیه می گردد.

مبل حصیری برای فضای باز

از مبل های حصیری برای فضای باز نیز استفاده می شود. ست میز و صندلی حصیری و ست مبلمان حصیری برای فضاهایی مانند تراس، روف گاردن، حیاط و باغ و همینطور بر روی چمن، زیبا و کاربردی است. این مبل ها به خاطر ظاهر جذاب شان و همینطور به این دلیل که ظاهری برگرفته از طبیعت دارند، در هوای آزاد و همچنین در کنار درختان و گیاهان و گلدان های گل فوق العاده عالی به نظر می رسند. آنها به دلیل سبک بودن شان به راحتی قابل حمل و جابجایی هستند، همینطور در برابر آفتاب و رطوبت مقاومند. مبل های حصیری برای فضای باز نیز در رنگ های قهوه ای، مشکی، خاکستری و سفید ساخته می شوند و هم بدون تشک و هم با تشک مورد استفاده قرار می گیرند.

مبل حصیری فضای باز
مبل حصیری فضای باز
مبل حصیری فضای باز
مبل حصیری فضای باز
مبل حصیری فضای باز
مبل حصیری فضای باز

مبل های حصیری برای فضای باز از چه جنسی ساخته می شوند؟

این مبل ها از دو نوع حصیری واقعی و طبیعی و همینطور مواد پلاستیکی و پلیمری ساخته می شوند. مبل های حصیری برای فضای باز که کاملا طبیعی هستند از الیاف گیاهی مانند چوب خیزران، بید، نی، جو دو سر و پوست درخت خرما ساخته می شوند. هر کدام از این گیاهان ویژگی های خاصی را به مبل حصیری می دهند. مثلا مبل های حصیری که با گیاهان شمال کشور ساخته می شوند در برابر رطوبت بسیار مقاوم اند و آنهایی که با تنه خرما ساخته می شوند در برابر حرارت و گرما مقاومت بالایی دارند.

مبل های حصیری که برای فضای باز ساخته می شوند می توانند از جنس پلاستیک هم باشند. امروزه برای اینکه هزینه تمام شده ساخت و فروش مبلمان حصیری کاهش یابد و همینطور مبلی ساخته شود که در هر آب و هوایی کارایی خوبی از خود نشان دهد، از مواد پلیمری در ساخت آن استفاده می گردد. این مبل ها دارای ظاهر و رنگی کاملا شبیه به مبل های حصیری هستند و از دور تفاوتی بین آنها مشاهده نخواهید کرد. خوبی این مبل های حصیری پلاستیکی این است که در گرمای زیاد ظهر های تابستان و همچنین در زیر باران و برف نیازی به جابجا کردن شان نیست.

خانه ایده آل خود را بسازید:

یک دکوراسیون چشم گیر از دل تار و پود حصیر

انتخاب زیباترین مبل فرفورژه برای فضای بازچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<