مراحل بازسازی آپارتمان 75 متری در چهار هفته

چیدوپلاس 27 آبان 1396 ،

این پروژه مربوط به زوج جوانی بود که تازه مي‌خواستند زندگي مستقلي را تشکيل دهند آنها پس از گشت و گذار فراوان در محله ی مورد نظر خود و با توجه به بودجه ی شان تصمیم به خرید یک آپارتمان 75 متری در محله ی نفت تهران گرفتند و بازسازی آن را به تیم طراحی و بازسازی چیدوپلاس سپردند.

زوج مالك این خانه قصد داشتند خانه ای به سبک مدرن با استفاده از رنگ طوسی به عنوان رنگ پایه و اولیه برای دکوراسیون، طراحی شود، همچنین آنها می خاستند سبک طراحی به گونه ای باشد تا فضای آپارتمان بزرگ‌تر و پرنورتر به نظر برسد.

پیش از بازسازی: کفپوش قدیمی و کهنه، شومینه قدیمی، کاشی و سرامیک جرم گرفته و از مد افتاده، اشکالات عدیده در طراحی و اجرای آشپزخانه و کابینت ها

پس از بازسازی: سرامیك‌های درجه یک به ابعاد ۸۰ در ۸۰ سانتی‌‌متر به عنوان كفپوش‌، اجرای سرامیک های طرح دار برای کف و دیواره سرویس بهداشتی و حمام، اجرای آجر دکوراتیو، استفاده از رنگ های متناسب جهت نقاشی دیوار و درب ها، اجرای کانتر ناهارخوری، اجرای میز تلویزیون سرتاسری، کتابخانه، کمد و جا کفشی، جابجایی شوفاژها، تعویض تجهیزات روشنایی و کلید و پریز ها و ….

مراحل بازسازی آپارتمان

در هفته اول مراحل تخریب انجام و نخاله ها از ساختمان خارج گردید، لوله های قدیمی و فرسوده سرویس بهداشتی و حمام که به صورت روکار انجام شده بود با لوله های جدید تعویض شد و کف و دیواره های حمام غیرگونی و ضدآب شد.

در هفته دوم اجرای سرامیک کف به رنگ طوسی، اجرای سرامیک و کاشی سرویس بهداشتی و حمام و اجرای دیوار آجر دکوراتیو در دستور کار قرار گرفت.

در اواخر هفته سوم تجهیزات از پیش سفارش شده مانند کابینت ها، میز تلوزیون و … نصب و  راه اندازی شد.

در هفته پایانی نقاشی اتاق خواب ها به رنگ سبز و آبی از کالیته رنگی انتخاب شده و رنگ آمیزی درب و پنجره ها، نصب کمدها، قرنیزها و کلید و پریزهای جدید انجام و پروژه آماده تحویل گردید.


در یك نگاه

تعداد ساكنان خانه: دو نفر

مكان: شهرک نفت،تهران

متراژ: 75 متر مربع؛ دو خوابه

سن ساختمان: 13 سال ساخت

بودجه خرید خانه: 340 میلیون تومان

بودجه بازسازی: 20 میلیون تومان

مدت زمان بازسازی: 4 هفته

طراحی و اجرا: تیم بازسازی و طراحی داخلی چیدوپلاسچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<