روش های جالب برای ساخت هفت سین با وسایل دور ریختنی

چیدو پلاس 27 آذر 1400 ،

شما هر سال سفره هفت سین تان را با چه وسایلی می چینید و تزیین می کنید؟ آیا تا به حال به چیدن سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی فکر کرده اید؟ اصلا به درست کردن کاردستی و انجام کارهای هنری علاقه دارید؟ کم کم به روز ها و ماه های پایانی سال نزدیک می شویم و خیلی ها دوست دارند امسال سفره هفت سینی متفاوت از سال های قبل داشته باشند. پیشنهاد ما استفاده از وسایل دور ریختی است. این وسایل از شیشه های مربا گرفته تا بطری های پلاستیکی نوشابه، قاشق های یک بار مصرف و دیگر چیز ها را شامل می شود. اگر دوست دارید با چند ایده جدید در ساخت سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی آشنا شوید، این متن را از دست ندهید.

درست کردن سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی – شیشه مربا

شیشه های مربایی که تمام شده اند و می خواهید آنها را دور بی اندازید، بهترین وسایل برای درست کردن یک سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی هستند. برای این کار لازم است که این شیشه ها را به خوبی بشویید و خشک کنید تا آماده انجام کار شوند. همانطور که می دانید شیشه ها به صورت ساده قابل استفاده نیستند و باید از وسایل کمکی و تزیینی برای زیبا تر شدن شان استفاده نمود. پس برای این کار می توانید از روبان های طلایی و نقره ای، روبان های توری، مروارید، مهره های رنگی، کنف و هر چیز دیگری که از نظر تان زیباست، کمک بگیرید. برای پیدا کردن ایده های جالب برای این کار علاوه بر خواندن این متن از تصاویر موجود در اینترنت هم می توانید استفاده کنید.

برای تزیین شیشه ها می توانید از مروارید های سفید استفاده کنید و سطح بیرونی شیشه و یا تنها دور لبه شیشه را مروارید بچسبانید. اگر دهانه شیشه را یک ردیف مروارید چسبانده اید، می توانید یک روبان توری به همراه یک نخ کنفی را دور شیشه ببندید و پاپیون کنید تا شیشه ای زیبا و جذاب داشته باشید. درون شیشه ها را پر از وسایل و مواد هفت سین نمایید. مثلا یک شیشه را پر از سنجد، یکی را پر از سماق و… . برای زیبا تر شدن سفره هفت سین می توانید از گل های طبیعی هم استفاده کنید و یکی از شیشه های مربا را پر از این گل های کوچک و زیبا نمایید.

درست کردن سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی – قاشق پلاستیکی

قاشق های پلاستیکی که دسته آنها بریده شده و فقط فرم بیضی شکل انتهای قاشق باقیماده، برای ساخت کاردستی و درست کردن سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی مناسب هستند. برای این منظور باید تعدادی کاسه شیشه ای یا پلاستیکی داشته باشید و تعدادی قاشق و مقداری چسب. البته اگر بخواهید این ظروف رنگ خاصی هم داشته باشند می توانید از اسپری های رنگی مثلا طلایی یا نقره ای استفاده کنید. برای شروع کار قاشق ها را از قسمت گفته شده ببرید و با اسپری رنگی آنها را به خوبی رنگ نمایید. پس از آنکه کاملا خشک شدند، از قسمت پایینی کاسه شروع کنید و قاشق ها را دور تا دور کاسه بچسبانید. این کار را به صورت ردیفی در قسمت های دیگر کاسه هم انجام دهید به گونه ای که در انتهای کار کاسه ای شبیه به یک گل پر از گلبرگ های باز شده داشته باشید.

هفت سین با وسایل دور ریختنی
هفت سین با وسایل دور ریختنی
هفت سین با وسایل دور ریختنی
هفت سین با وسایل دور ریختنی
هفت سین با وسایل دور ریختنی
هفت سین با وسایل دور ریختنی

ساخت سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی – بطری های نوشابه

یکی از وسایلی که کاربرد خوبی در ساخت سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی دارد، بطری نوشابه است. برای استفاده از این بطری ها آنها را کاملا بشویید و خشک کنید. سپس قسمت انتهایی بطری را برش بزنید و جدا کنید. به تعداد سین های سفره هفت سین از این برش ها آماده کنید. حالا نوبت به تزیین آن می شود. برای این کار می توانید از روبان های رنگی استفاده کنید. روبان ها را دور تا دور لبه ظرفی که آماده کرده اید بچسبانید و با یک پاپیون آن را تزیین نمایید. به جای روبان از بند های کنفی هم می توان استفاده کرد و تمام قسمت های ظرف و یا تنها قسمت بالایی آن را با کنف بپوشانید. بر روی کنف مروارید های سفید و زیبا بچسبانید تا این سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی تان جذاب و دوست داشتنی شود.

به جای استفاده از روبان یا کنف از رنگ هم برای زیبا تر کردن آنها می توان استفاده نمود. یک یا چند رنگ اکریلیک را انتخاب کنید و به کمک قلمو ظرف را رنگ آمیزی نمایید. به خاطر جنس پلاستیکی بطری های نوشابه ممکن است مجبور باشید چند دست رنگ بر روی هر کدام بزنید. بعد از خشک شدن کامل رنگ ها به وسیله یک قلموی کوچک تر می توان طرح ها و نقش هایی را روی بطری ایجاد نمود.

ساخت سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی – چوب بستنی

چوب بستنی ها در رنگ های متنوع و همینطور در شکل ساده در بازار موجود هستند. قیمت بالایی هم ندارند و شما می توانید به وسیله آنها یک سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی درست کنید. برای این کار لازم است که تعدادی ظرف پلاستیکی داشته باشید و مقدار چسب. چوب بستنی های ساده یا رنگی را به کمک چسب مایع دور تا دور ظرف پلاستیکی بچسبانید. تنها یک ردیف چسباندن چوب بستنی کافیست اما اگر بخواهید می توانید دو ردیف چوب بچسبانید تا هم دوام و ماندگاری ظرف تان بیشتر شود و هم زیبا تر گردد. از این چوب بستنی ها برای دور ظرف سبزه هم می توان استفاده کرد.

ساخت سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی – ظرف تن ماهی

استفاده از ظرف تن ماهی یک ایده خوب برای درست کردن سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی است. برای این کار ظرف تن ماهی که خالی شده است را به خوبی بشویید تا کمترین بویی از آن به مشام نرسد. سپس از مقداری گونی کمک بگیرید و آن را دور ظرف بپیچید. این که به چه شکلی این کار را انجام می دهید بستگی به سلیقه خودتان دارد. می توانید به شکلی کاملا ساده این کار را انجام دهید و یا آنکه به نحوی گونی را بپیچید که قسمتی از آن به صورت سه گوش از پشت ظرف بیرون آید. از بند کنفی نازک برای محکم کردن گونی استفاده کنید و مروارید های سفید و زیبا را در قسمت هایی از آن بچسبانید. برای آنکه کسی متوجه نشود که این ظرف قبلا مربوط به تن ماهی بوده است، می توانید قبل از گونی پیچ کردن آن، درون ظرف را با رنگ اکریلیک دلخواه خود، رنگ کنید.

نکاتی درباره سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی

  • از شیشه های مربایی که با تور یا روبان تزیین کرده اید به عنوان شمعدان هم می توانید استفاده کنید.
  • به کمک کاغذ های رنگی گل سنبل بسازید و درون گلدان بگذارید. با کاغذ رنگی حتی ماهی قرمز هم می توان ساخت. این کار را به کمک اوریگامی انجام دهید.
  • علاوه بر وسایل دور ریختنی و موارد گفته در بالا از تخم مرغ، شانه تخم مرغ، سی دی، نمد، کاغذ های رنگی، روزنامه های باطله، لوله دستمال کاغذی، کبریت و جا کبریتی، دکمه های رنگی، لامپ های سوخته، بطری های پلاستیکی مواد شوینده و غیره هم برای ساخت سفره هفت سین با وسایل دور ریختنی می توان استفاده کرد.
هفت سین با وسایل دور ریختنی
هفت سین با وسایل دور ریختنی
هفت سین با وسایل دور ریختنی
هفت سین با وسایل دور ریختنی
هفت سین با وسایل دور ریختنی
هفت سین با وسایل دور ریختنی

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

درست کردن یک سفره هفت سین متفاوت با چوب بستنی

کاردستی سرگرم کننده آسان با چوب بستنی و کاغذ رنگیچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<