هزینه بازسازی خانه در سال ۱۴۰۰

چیدوپلاس ۱۵ فروردین ۱۴۰۰

هدف از بازسازی ساختمان ایجاد تغییرات در طراحی پیشین یا تعمیر و اصلاح قسمت های قدیمی است، این تغییرات باعث میشود خانه تان ظاهر نو به خود بگیرد و دلپذیر و دوست داشتنی گردد. بازسازی دکوراسیونی عموما شامل حذف و اضافه کردن فضاها، تغییر در محل دیوارها، تعویض کفپوش و دیوار پوش و تعمیرات تاسیساتی به علت بالا رفتن سن ساختمان است. با یک بازسازی اصولی شما با صرف هزینه ای معقول میتوانید فضاها را دوباره زنده کنید و تغییرات اساسی انجام دهید. تنها کافی است بدانید که کدام قسمت منزل شما به تعویض و بازطراحی نیاز دارد. معمولا بیشترین تغییرات طی عملیات بازسازی، دیوار ها و کف هستند که ظاهر دکوراسیون شما را به کلی تغییر می دهند.

مشاوره یک امر کاملا ضروری برای شروع فرایند بازسازی است. یک معمار با تجربه با در نظر گرفتن بودجه و نیاز های شما در ساختمان جدید، میتواند هزینه های غیر ضروری را کاهش دهد و با مشاوره ی مناسب شما را در تهیه ی بهترین و مناسب ترین متریال ها و اجرای صحیح، راهنمایی کند. به عبارت دیگر استفاده از خدمات حرفه ای در این مواقع با توجه به تجربه ی کاری باعث ایجاد فضای مورد علاقه شما گشته و از دوباره کاری های و پرداخت های اضافی پیشگیری می نماید. مهندس معمار، طراحی داخلی را با توجه به خواسته های شما و نیاز های ساختمان انجام می دهد و می تواند قبل از شروع کار دکوراسیون مد نظرتان را بصورت رندر و سه بعدی طراحی و در اختیار شما قرار میدهد تا کاملا به روند کاری بازسازی اشراف داشته باشید و در صورت لزوم، تغییرات لازم را اعمال کنید.

هزینه های بازسازی به عوامل متعددی بستگی دارد اینکه چه سبک دکوراسیونی می پسندید. متراژ خانه، تعداد اتاق خواب ها، حذف و اضافه کردن دیوار، تعویض درب و پنجره ها، پلان آشپزخانه و وضعیت کابینت ها و جزئیات دکوراتیو مانند گچ کاری ها و در نهایت نوع سیم کشی و تاسیسات ساختمان، همگی در میزان هزینه ی بازسازی تاثیر دارند. هزینه های پنهان شامل دستمزد های نصب و حمل و نقل هستند که از هزینه ی معماری و خرید مصالح جدا هستند. در کل باید بدانید مراحل بازسازی ساختمان شما به طور کلی به شرح زیر است:

  • مشاوره، برنامه ریزی و طراحی
  • تخریب
  • موارد پایه تاسیساتی شامل لوله کشی ها و سیم کشی ها
  • تعویض کفپوش داخلی و دیوار سرویس ها
  • گچ کاری
  • تعویض و یا تعمیر درب و پنجره ها
  • نصب کابینت های آشپزخانه
  • تعویض یا نوسازی کمدها
  • نقاشی یا کاغذ دیواری کردن دیوار ها
  • نصب شیر آلات، روشویی، کلید و پریز و …

تغییر در کف آپارتمان

لمینیت ها از محبوب ترین انواع کفپوش در هنگام بازسازی هستند که با رنگ های گرم و صمیمی خود یادآور متریال چوب در خانه ها بوده و محیط شیک و مدرنی در منزل بوجود می آورند. همچنین سرامیک های طوسی، نسکافه ای و یا طرح پارکت از زیباترین و پرفروش ترین انواع کفپوش دکوراسیون داخلی هستند.

آشپزخانه ای با دیزاین جدید

یکی از فضاهایی که پتانسیل تغییرات بسیاری در طی روند بازسازی دارد و تغییرات آن جلوه ی دکوراسیون منزل را به طور کلی تغییر میدهد آشپزخانه است. چیدمان آشپزخانه با توجه به نیاز های جدید و آسیب دیدن کابینت های قبلی میتواند تغییر پیدا کند یا در صورت سالم بودن کابینت ها ، از بر چسب های کابینتی برای عوض کردن جلوه ی آشپزخانه استفاده شود. صحفه ی روی اپن، بهترین محل برای استفاده متریال های جدیدی مثل سنگ دکوراتیو یا پوشش های سنگ مصنوعی مثل کورین و کوارتز هستند. سینک آشپزخانه هم معمولا در بازسازی ها نیاز به تعویض دارد و باید شیرآلات جدیدی برای آن جایگزین شود.

سرویس بهداشتی و حمام

یکی دیگر از فضاهایی که عموما در بازسازی دستخوش تغییرات میشود، سرویس بهداشتی و حمام است. لوله کشی و تاسیسات آب و تعویض شیرآلات از معمولا از ضروریات بازسازی است. تهویه ی مناسب و تعویض کاشی های قدیمی، رنگ و لعاب جدیدی به فضا میدهد و محیط را برای شما تازه و پاکیزه میکند.

درب و پنجره های جدید

تعویض درب و پنجره ها نمای ساختمان و جلوه ی دکوراسیون داخلی را تحت تاثیر قرار میدهد و هدر رفت انرژی پنجره ی های تک جداره ی قدیمی را برطرف میکند و سر و صدای خیابان را کاهش میدهد. نسل جدید پنجره های دو جداره، عایق حرارت و صدا هستند و باعث آرامش شما میشوند. درب های ضد سرقت مدرن، زیبایی بیشتری دارند و امنیت منزل شما را چند برابر میکنند.

رنگ یا کاغذ دیواری

رنگ آمیزی کاری پردردسر و زمان بر است و نیاز به جمع آوری وسایل دارد، اگر بازسازی شما محدود باشد بهتر است از کاغذ دیواری برای ایجاد تغییرات استفاده کنید، کاغذ دیواری ها نصب بسیار آسان و یک روزه دارند و با طرح ها و رنج قیمتی متنوع معمولا قابل شست و شو هستند.

توجه داشته باشید روند بازسازی مانند درمانی برای ساختمان فرسوده ی شما است تا از خطرات تخریب جلوگیری کند و هرچقدر اجرای بازسازی، اصولی تر و متریال های مرغوب تر و دکور زیباتری ایجاد کنید، قیمت ملک شما بالاتر خواهد رفت. شما با هزینه های معقول و برنامه ریزی یک مشاور مطمئن میتوانید خانه ی خود را به بهترین نحو بازسازی کنید و از نتیجه لذت ببرید.

هزینه متریال براساس متر مربع هزینه اجرا براساس متر مربع  براساس تعداد
تخریب دیوار و کف ۱۰۰ الی ۱۵۰ هزارتومان
کاشی و سرامیک ۳۰ الی ۱۲۰ هزار تومان ۱۸ الی ۴۰ هزار تومان
تاسیسات ۵۰ الی ۲۵۰ هزار تومان ۵۰ الی ۲۵۰ هزار تومان
گچ کاری ۴۰ الی ۵۰ هزار تومان ۳۰ الی ۵۰ هزار تومان
پنجره ی دو جداره ۷۰۰ الی ۲.۵ میلیون تومان
درب ضد سرقت ۵ الی ۱۰ میلیون تومان
کابینت و کمد ۱۵ الی ۴۰ میلیون تومان
لمینیت ۲۰۰ الی ۵۰۰ هزار تومان ۵۰ الی ۱۰۰ هزار تومان
کاغذ دیواری ۴۵ الی ۹۰ هزار تومان ۴۰ الی ۵۰ هزار تومان
نقاشی ۲۵ الی ۴۰ هزار تومان
کلید و پریز ۳۰ الی ۵۰۰ هزار تومان
ست شیرآلات یک الی سه میلیون تومان


تغییرات اساسی
یا محدود

در طی سالیان طولانی، طرح داخلی خانه ها عوض شده اند و معماری قدیم شاید دیگر به مذاق ما خوش نیاید، حتی ممکن است خانه ها نوساز و جدید باشند اما باز هم به دلایلی خواهان تغییراتی در آن باشیم، به طور کلی در محاسبات سرانگشتی هزینه ای در سال ۱۴۰۰ برای یک بازسازی محدود به ازای هر متر مربع پانصد هزار تومان در نظر بگیرید یعنی برای بازسازی محدود که شامل تعویض کف و نوسازی دیوارها، تعویض درب واحد و کلید و پریز و شیرآلات می گردد برای یک آپارتمان ۷۰ متری شما حداقل نیاز به ۳۵ میلیون تومان هزینه خواهید داشت، اگر بازسازی اساسی تری مدنظر شما باشد به ازای هر متر مربع حدود یک و نیم میلیون تومان هزینه میشود و به عبارتی برای آپارتمانی با متراژ ذکر شده شما به ۱۰۵ میلیون تومان نیاز خواهید داشت.

خانه ایده آل خود را بسازید:

بهترین دکوراسیون خانه های دنج و صمیمی ایرانی

۱۰ اشتباه رایج که نوعروسان در چیدمان اولین خانه شان انجام میدهندچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید