مبل گرد، ایجاد فضایی گرم و دنج در اتاق نشیمن شما

چیدوپلاس 26 اسفند 1399

نوع خاصی از مبل های راحتی به صورت گرد و یا نیم گرد است. مبل های گرد شکلی منحنی دارند و به صورت دایره ای شکل در سالن و یا اتاق نشیمن چیدمان میگردند. مبل گرد نوعی مبل مدرن محسوب می شود و از لحاظ ظاهری با مبل های معمولی تفاوت هایی دارد. خیلی از مردم هستند که از خطوط صاف و مستقیم فراری اند و به دنبال نرمی و راحتی خطوط منحنی می گردند. مبلمان دایره ای شکل فضایی شیرین، گرم و دلنشین برای این گونه افراد به وجود می آورد. همچنین تفاوت آنها با مبلمان معمولی و رایج باعث می شود تا خانه محیطی خاص و ویژه پیدا کرده، چشم ها را به سمت خود بکشاند.

مبل گرد برای چه سالن هایی مناسب است؟

از مبل گرد در سالن های مربع شکل به بهترین حالت ممکن می توان استفاده کرد. مبل های گرد را اگر در سالن های مستطیل شکل و باریک قرار دهید، باید حتما قسمت های خالی مانده از سالن را با وسیله ای دیگر پر کنید. اما سالن های مربعی به خوبی با یک دست مبل گرد یا دایره ای پر می شوند. بعضی از خانه ها و یا ویلا هایی که دارای سالن های گرد هستند برای این مبل ها گزینه ای عالی به شمار می روند. اگر سالن کوچکی دارید می توانید از نیم ست مبل گرد استفاده کنید و در صورتیکه سالن تان بزرگ تر است می توانید یک ست کامل مبل گرد با فطر زیاد تهیه کنید تا فضای سالن به بهترین شکل پر شود و خالی به نظر نرسد.

انواع مختلف مبل های گرد

مبل گرد را هم صورت یک دایره کامل و هم به شکل نیم دایره یا نیم گرد می توان خریداری کرد. انتخاب هر کدام از آنها بستگی به متراژ سالن شما و دکوراسیون خانه تان دارد. مبل های گرد و نیم گرد فضایی کاملا نزدیک، صمیمی و دوستانه ایجاد می کنند و برای مهمانی های خودمانی و دورهمی های دوستانه عالی هستند. در ادامه هر کدام از این مبل ها را بررسی خواهیم کرد.

مبل نیم گرد راحتی

در سالن های کوچک استفاده از مبل نیم گرد پیشنهاد می شود. زیرا با استفاده از این مبل ها مسیر رفت و آمد کاملا باز خواهد بود. مبل های نیم گرد را با قرار دادن یک مبل تک و یا یک پاف در رو به روی ست مبلمان می توان کامل نمود. این مبل تک و یا پاف را می توان با پارچه ای از رنگی و طرحی دیگر انتخاب کرد تا زیبایی چیدمان خالی بیشتر شود. مثلا اگر مبل نیم گرد را از رنگ بنفش خریداری کردید، مبل تک را می توانید با پارچه ای گلدار با ترکیب رنگی بنفش انتخاب کنید و کوسن هایی با همان پارچه گلدار بر روی ست مبل نیم گرد خود بگذارید تا هماهنگی ایجاد شود.

مکان دیگری که پیشنهاد می شود مبل نیم گرد در آن استفاده شود، سالن نشیمنی است که تلویزیون در آن قرار دارد. مبل نیم گرد راحتی را می توانید رو به روی تلویزیون قرار دهید و تماشای آن را برای کسانی که در اطراف نشسته اند هم آسان کنید. مبل نیم گرد راحتی برای جلوی شومینه هم مناسب است. هم تصویر زیبای و رویایی ایجاد می شود و هم استفاده از گرمای شومینه راحت تر انجام می گیرد. مبل نیم گرد برای رو به روی پنجره هم مناسب است. اگر در خانه یا ویلای تان پنجره ای بزرگ و منظره ای زیبا در اختیار دارید و می خواهید از دیدن منظره لذت ببرید، مبل نیم گرد راحتی تهیه کنید و در سالن، جلوی پنجره قرار دهید.

مبل گرد
مبل گرد
مبل گرد
مبل گرد
مبل گرد
مبل گرد

مبل گرد

مبل گرد طبیعتا دارای فضای بیشتری برای نشستن است و برای کسانی که جمعیت بیشتری دارند یا از مهمانان بیشتری پذیرایی می کنند مناسب تر است. مبل گرد را می توان به صورت دو سری مبل نیم گرد که رو به روی هم قرار گرفته اند و در فاصله بین آنها محلی برای رفت و آمد وجود دارد، چیدمان کرد. به این ترتیب می توانید از یک یا دو میز جلو مبلی هم در وسط ست مبلمان گرد خود استفاده کنید. همچنین مبل گرد می تواند به صورت دو سری مبل نیم گرد که در راستای هم قرار گرفته اند چیدمان شود.

مبل گرد به شکل ها و طرح های مختلف ساخته می شود. بعضی از آنها به گونه ای هستند که همگی شبیه به هم و دارای پشتی اند. در بعضی دیگر طراحی مبل به این شکل است که چند تایی از مبل ها در ابتدا و انتهای ست مبلمان، بدون پشتی هستند. این مبل ها ظاهری شبیه به مبل های ال دارند و به مبل الِ گرد معروفند. رنگ بندی مبل های گرد هم به روش های مختلفی انجام می شود. این مبل ها می توانند تک رنگ یا دو رنگ باشند. در مبل های تک رنگ می توان از کوسن هایی با رنگ های دیگر استفاده نمود و در مبل های گرد دو رنگ قسمتی از آنها از پارچه هایی با رنگ دیگر استفاده شده است.

مبل گرد
مبل گرد
مبل گرد
مبل گرد
مبل گرد
مبل گرد

مبل های گرد و نیم گرد از جنسی ساخته می شوند؟

بیشتر مبل های گرد و نیم گرد راحتی هستند و شکلی مدرن دارند. هرگز مبل های سلطنتی و استیل به شکل دایره ای پیدا نمی کنید که برای سالن های پذیرایی رسمی مناسب باشند. بنابراین در مبل های گرد و نیم گرد راحتی می توان از پارچه های رنگی و متنوع استفاده کرد. در این مبل ها معمولا فقط برای اسکلت مبل از چوب استفاده می شود و بقیه قسمت های آن از ابر، فوم و پارچه است. برای روکش مبل از پارچه های رو مبلی معمولی و یا از چرم استفاده می شود. پارچه های مخمل هم می توانند به عنوان گزینه خوبی برای مبل های گرد مطرح شوند. میز جلو مبلی برای مبل های گرد هم از انواع چوبی، شیشه ای و پارچه ای ساخته می شوند. در مبل های گرد چرمی معمولا میز جلو مبلی هم با روکش چرم ساخته می شود.

مبل گرد برای چه مکان هایی مناسب است؟

از مبل های گرد برای منزل و حتی بیرون از منزل می توان استفاده نمود. این مبل ها برای ویلاها بسیار مناسب اند زیرا همانگونه که ذکر شد فضایی دنج، دوستانه و خودمانی ایجاد می کنند و گپ و گفت بین افراد بر روی این مبل ها (به خاطر شکل ظاهری شان) راحت تر است. از مبل های نیم گرد در فضای باز مانند باغ و تراس های بزرگ هم می توان استفاده کرد. مبل های نیم گرد حصیری با پارچه های رنگی و گلدار برای فضاهای باز و بر روی چمن زیبایی و جذابیت فوق العاده ای را ایجاد می کنند. اگر یک حیاط یا باغ کوچکی دارید با قرار دادن یک سایبان، یک دست مبل نیم گرد و چند فنجان چای، لذت یک بعد از ظهر دلپذیر را برای خود و خانواده تان فراهم کنید.

مبل گرد دارای چه قیمتی است؟

قیمت مبل گرد بستگی به عوامل مختلفی از جمله چند نفره بودن ست مبلمان، جنس پارچه، کیفیت مبل و عوامل دیگری از این دست دارد. قیمت یک کاناپه گرد قیمتی در حدود 800 هزار تومان دارد. قیمت یک دست مبل الِ گرد 4 نفره دارای قیمتی در حدود 5 تا 6 میلیون تومان و قیمت یک دست مبل گرد ال فرانسوی هفت نفره با کیفیت خوب در حدود 15 میلیون تومان است.

خانه ایده آل خود را بسازید:

ایده های جدید برای چیدمان با استفاده از مبل دو رنگ

مبل شزلون ، مبلی که همیشه لوکس و اصیل به نظر می رسدچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<