رنگ یاقوتی و لذت داشتن چیدمانی لوکس و پر شور و انرژی

چیدو پلاس 08 فروردین 1401

یاقوت، این سنگ گرانبها و ارزشمند دارای رنگی به زیبایی و شکوه وصف ناشدنی است و رنگ یاقوتی امروزه در دکوراسیون داخلی خانه ها به زیبایی هر چه تمام تر مورد استفاده قرار می گیرد. این رنگ که از خانواده قرمز ها است، اصالتی بی اندازه در خود دارد و از آن در چیدمان مکان های بسیار رسمی از کاخ های پادشاهان گرفته تا مکان هایی نظیر تالار های عروسی و کنفرانس و محل میزبانی از مهمانان مهم سیاسی و غیره استفاده می گردد. همه اینها گفته شد تا اهمیت رنگ یاقوتی به درستی تشخیص داده شود و به کارگیری آن در خانه با جسارت بیشتری همراه باشد. خوب است بدانید رنگ یاقوتی در دکوراسیون خانه به چه نحو استفاده می شود و اگر بخواهیم به طور ساده تر بگوییم، رنگ یاقوتی با چه رنگی ست میشود؟

رنگ یاقوتی چه رنگی است

همانطور که گفته شد این رنگ در گروه رنگ های قرمز جای می گیرد. در این رنگ علاوه بر قرمز خالص از مقداری رنگ بنفش و نارنجی هم استفاده شده که در نهایت رنگی شبیه به دانه انار بدست می آید. این رنگ های اضافی مانند بنفش و نارنجی طیف های مختلف رنگ یاقوتی را تشکیل می دهند. رنگ یاقوتی وقار و شکوه خاصی را با خود به همراه دارد خصوصا اگر در مکانی نظیر سالن پذیرایی به کار گرفته شود و برای مبلمان و پرده ها از پارچه های مخمل یاقوتی رنگ استفاده گردد. از ویژگی های رنگ یاقوتی به انرژی، قدرت، عشق، اشتیاق، شادی، جذابیت جنسی، اراده، رهبری و شجاعت می توان اشاره کرد. اگر این ویژگی ها را در خود احساس می کنید، یاقوتی یک انتخاب مناسب برای دکوراسیون خانه تان خواهد بود.

کاربرد رنگ یاقوتی در دکوراسیون خانه

سالن پذیرایی و اتاق خواب هر دو می توانند میزبان خوبی برای استفاده از یاقوتی باشند. در ادامه کاربرد رنگ یاقوتی در دکوراسیون هر کدام از این فضاها به طور مجزا بررسی می گردد.

استفاده از رنگ یاقوتی در دکوراسیون سالن پذیرایی

اولین چیزی که در سالن پذیرایی به رنگ یاقوتی اختصاص می یابد، مبلمان است. مبلمان کلاسیک یا سلطنتی با پارچه روکش یاقوتی رنگ و مخمل جلوه ای شاهانه و پر طمطراق خواهد داشت. اگر می خواهید سالن پذیرایی تان دکوراسیونی بسیار چشمگیر و لاکچری داشته باشد، استفاده از رنگ یاقوتی در دکوراسیون این مکان را فراموش نکنید. ترکیب رنگ طلایی مبلمان و پارچه یاقوتی رنگ بسیار لوکس و سلطنتی به نظر خواهد رسید. البته چوب قهوه ای رنگ نیز با یاقوتی به زیبایی ست می شود. برای کامل تر شدن چیدمان از والان پرده با پارچه مخمل یاقوتی رنگ استفاده کنید و پرده و مبلمان را با یکدیگر ست نمایید. برای فرش نیز می توانید از فرش های دستبافت ایرانی که دارای رنگ یاقوتی در خود هستند استفاده کنید و یا آنکه رنگ های روشن تری را برای فرش انتخاب نمایید که رنگ مبلمان و پرده به خوبی به چشم آیند. در چنین دکوراسیون وجود لوستری چند شاخه و دارای کریستال به زیباتر شدن هر چه بیشتر سالن شما کمک خواهد کرد. انعکاس رنگ یاقوتی درخشان در کریستال های لوستر فضا را به شدت جذاب و منحصر به فرد می کند.

رنگ یاقوتی
رنگ یاقوتی
رنگ یاقوتی
رنگ یاقوتی
رنگ یاقوتی
رنگ یاقوتی

کاربرد رنگ یاقوتی در دکوراسیون اتاق خواب

اگر زوج جوانی هستید که در حال چیدمان خانه مشترک تان به سر می برید و می خواهید یک ست جذاب برای اتاق خواب خود انتخاب کنید، ست رنگ یاقوتی یک پیشنهاد ویژه برای تان خواهد بود. این رنگ که دارای گرما و شور و انرژی فوق العاده ای است، برای اتاق خواب زوج های جوان بسیار عالی بوده و فضایی بسیار رمانتیک و جذاب را پدید می آورد. درباره کاربرد رنگ یاقوتی در دکوراسیون اتاق خواب باید گفت که می توانید دیوار پشت تخت خواب را به صورت یکدست یاقوتی کنید و تخت خواب خود را جلوی آن قرار دهید. بر روی تخت خواب پهن کردن یک رو تختی با پارچه مخمل به رنگ جذاب یاقوتی ایده بسیار خوبی خواهد بود. از رنگ طلایی نیز در بعضی از قسمت های اتاق می توان استفاده کرد. مثلا رنگ چوب سرویس خواب و میز آرایش، لوازم تزیینی و غیره. رنگ چوب قهوه ای متوسط و تیره نیز برای سرویس خواب عالی است زیرا این رنگ با یاقوتی بسیار همخوانی دارد.

استفاده از رنگ یاقوتی در دکوراسیون نشیمن

با اینکه یاقوتی رنگی رسمی و با وقار است اما در نشیمن خانه نیز می توان از این رنگ استفاده نمود. برای مثال یک کاناپه یاقوتی رنگ که بر روی آن کوسن های رنگی و زیبا قرار گرفته اند، فضایی پر انرژی و جذاب را برای دور همی های خانوادگی و دوستانه فراهم می کند. در چنین فضایی می توان از گیاهان سبز آپارتمانی استفاده نمود و طراوت و سر زندگی را به محیط اضافه نمود. همچنین با به کار بردن رنگ های دیگر در کوسن ها و فرش و غیره به شادتر شدن محیط کمک کنید.

رنگ یاقوتی با چه رنگی ست میشه؟

حال که این رنگ را برای چیدمان خانه تان انتخاب کرده اید حتما این سوال برای تان پیش می آید که رنگ یاقوتی با چه رنگی ست میشود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که رنگ هایی نظیر طلایی، طوسی، کرم و قهوه ای و سبز بهترین مکمل های رنگ یاقوتی هستند. از این رنگ ها در قالب رنگ دیوار ها، مبلمان، کوسن ها، فرش، پوشش کف و غیره می توان استفاده کرد.

  • ست رنگ یاقوتی و طوسی

رنگ طوسی با ماهیت خنثی خود کمک می کند تا رنگ زیبای یاقوتی به بهترین شکل ممکن دیده شود. بنابراین با استفاده از رنگ طوسی متوسط رو به تیره بر روی دیوار ها می توانید کاری کنید تا رنگ یاقوتی مبلمان تان بیشتر به چشم آید. همچنین اگر مبل راحتی یاقوتی رنگ دارید، کوسن ها طوسی رنگ ساده یا طرح دار بر روی بسیار هماهنگ و عالی خواهد شد. همچنین از رنگ طوسی برای مبلمان نیز می توان استفاده کرد اما به شرط آنکه دیوار ها را به صورت یکدست یاقوتی رنگ کنید و از کوسن هایی به رنگ یاقوتی بر روی مبل های طوسی رنگ خود استفاده نمایید.

  • ست رنگ یاقوتی و کرم

رنگ های کرم و قهوه ای یکی از انتخاب های خوب و مناسب برای قرار گیری در کنار یاقوتی هستند. این رنگ ها می تواند بر روی دیوار ها استفاده شوند و مبل یاقوتی رنگ در جلوی آنها گذاشته شود تا بهترین جلوه و نما در خانه ایجاد گردد. علاوه بر کرم و قهوه ای از رنگی نظیر آبی اقیانوسی یا کله غازی نیز به مقدار کم در کنار یاقوتی می توان استفاده کرد و چیدمانی خاص و متفاوت را پدید آورد.

  • ست رنگ یاقوتی و سبز

رنگ سبز تیره یکی از بهترین پیشنهاد ها برای قرار گیری در کنار یاقوتی است. رنگ سبز تیره را در قالب کاغذ دیواری، کوسن ها و گیاهان سبز و طبیعی می توان در دکوراسیون یاقوتی رنگ به کار برد. با اینکه رنگ های سبز تیره و یاقوتی در کنار یکدیگر فضایی تیره را پدید می آورند، اما به لحاظ هماهنگی و زیبایی آنقدر نتیجه کار دل ربا خواهد شد که از چشم ها از دیدن آن خسته نمی شوند.

رنگ یاقوتی
رنگ یاقوتی
رنگ یاقوتی
رنگ یاقوتی
رنگ یاقوتی
رنگ یاقوتی

خانه ایده آل خود را بسازید:

رنگ عنابی و بهترین پیشنهاد ها برای دکوراسیون خانه با این رنگ

رنگ ارغوانی و ایده هایی برای ایجاد یک دکوراسیون با طراوت و پر انرژیچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<