کاغذ دیواری نقره ای و معرفی انواع مدل های پر طرفدار آن

چیدو پلاس 10 فروردین 1401 ،

دوست دارید دیوار های خانه تان درخشان و براق و زیبا باشد؟ کاغذ دیواری نقره ای به شما کمک خواهد کرد تا روشنایی به خانه تان وارد شود. استفاده از این رنگ کاغذ دیواری باعث می شود تا فضای خانه بزرگ و پر نور به نظر برسد، دل باز شود و البته کمی رو به سردی هم برود. البته با استفاده از رنگ هایی مناسب در کنار کاغذ دیواری نقره ای می توان فضا را به تعادلی دلچسب رساند. انواع مدل های کاغذ دیواری نقره ای با طرح های مختلف در بازار موجود است که بر حسب سلیقه و چیدمان خانه می توان آنها را انتخاب نمود. در این متن به موضوع کاغذ دیواری زیبای نقره ای می پردازیم و انواع مدل های آن مانند کاغذ دیواری مدرن نقره ای ، کاغذ دیواری داماسک نقره ای و کاغذ دیواری پتینه نقره ای معرفی و بررسی می گردد.

از کاغذ دیواری نقره ای در چه سبک های دکوراسیون می توان استفاده کرد؟

تنوع طرح های این رنگ از کاغذ دیواری به گونه ای است که هم در سبک های چیدمان مدرن و هم کلاسیک می توان از آنها استفاده نمود. تنها کافیست طرح متناسب با دکوراسیون خود را انتخاب کنید. برای مثال بعضی از طرح های این مدل کاغذ دیواری از نقش مایه های کلاسیک و سنتی تشکیل شده اند که به رنگ نقره ای بوده و در زمینه طلایی قرار گرفته اند و یا کاغذ دیواری پتینه نقره ای با طرح کلاسیک که برای چیدمان های این سبک بسیار مناسب و هماهنگ است. برای طرفداران سبک های مدرن نیز کاغذ دیواری هایی با طرح های مدرن و امروزی وجود دارد که فضایی بسیار شیک و جذاب را خلق می کنند. در بحث استفاده از کاغذ دیواری نقره ای ست کردن درست و دقیق وسایل و انتخاب رنگ های متناسب با این نوع کاغذ دیواری از اهمیت ویژه یا برخوردار است.

معرفی انواع مدل های کاغذ دیواری نقره ای

علاوه بر تقسیم بندی این مدل کاغذ دیواری به لحاظ سبک مدرن، کلاسیک، فانتزی، ساده یا طرح دار ، تقسیم بندی بر اساس رنگ بندی کاغذ دیواری نقره ای نیز انجام می گیرد. منظور از رنگ بندی آن است که گاهی اوقات از یک رنگ مکمل در کنار نقره ای استفاده می شود تا نما و جلوه کاغذ دیواری بیشتر گردد و همچنین بتوان کار ست کردن سایر وسایل خانه و رنگ های شان را با کاغذ دیواری نقره ای راحت تر انجام داد.

  • کاغذ دیواری سفید نقره ای

در این مدل کاغذ دیواری از دو رنگ سفید و نقره ای یا به عنوان رنگی اصلی و زمینه و یا برای طرح ها استفاده می شود. در بعضی از مدل های کاغذ دیواری سفید نقره ای زمینه کاغذ دیواری نقره ای بوده و طرح های مختلفی مانند نقطه و خط و شاخ و برگ و گل و اشکال هندسی و غیره با رنگ سفید بر روی آن نقش می بندد. این مدل کاغذ دیواری بر اساس طرح های به کار رفته در خود ممکن است نمایی مدرن یا کلاسیک داشته باشد. کاغذ دیواری سفید نقره ای در خانه ای استفاده می شود که در چیدمان آن از رنگ سفید استفاده شده است. مثلا دکوراسیونی به رنگ سفید و نقره ای، دکوراسیون فلزی و استیل، چیدمان سفید و مشکی یا سفید و طوسی میزبان خوبی برای استفاده از کاغذ دیواری سفید نقره ای بر روی دیوار ها هستند. همچنین در خانه هایی با متراژ کوچک که نیاز به استفاده از رنگ های روشن در آن است، کاربرد این مدل کاغذ دیواری منطقی به نظر می رسد.

  • کاغذ دیواری طلایی نقره ای

در مدل کاغذ دیواری طلایی نقره ای دو رنگ براق و درخشان طلایی و نقره یا به زیباترین شکل ممکن در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. اینجا نیز ممکن است زمینه نقره ای و طرح ها طلایی باشند و یا برعکس. در هر صورت مهم آن است که کاغذ دیواری طلایی نقره ای به شدت لوکس و لاکچری به نظر می رسد و کاربرد آن در خانه هایی که دارای سبک چیدمان کلاسیک هستند، بسیار مناسب است. این مدل کاغذ دیواری با مبلمان استیل طلایی و یا نقره ای و حتی بژ بسیار هماهنگ و جذاب خواهد بود. مدل کاغذ دیواری طلایی نقره ای باعث می شود تا کمی از سرمای رنگ نقره ای کاسته شده و تعادلی از نظر گرما و سرمای این دو رنگ حاصل شود.

  • کاغذ دیواری مشکی نقره ای

یکی دیگر از مدل های پر طرفدار کاغذ دیواری نقره ای مدلی است که در آن از رنگ مشکی هم استفاده شده است. در این کاغذ دیواری ها معمولا زمینه کاغذی نقره ای بوده و طرح های کلاسیکی که شامل برگ ها گل های خاص است، به رنگ مشکی بر روی آن نقش بسته است. حتی ممکن است این طرح ها از جنس مخملی باشند و بر زمینه ساده و یکدست نقره ای رنگ قرار گرفته باشند. این مدل کاغذ دیواری ها نیز نمایی لوکس دارند و در خانه و تالار ها مورد استفاده قرار می گیرند.

کاغذ دیواری نقره ای
کاغذ دیواری نقره ای
کاغذ دیواری نقره ای
کاغذ دیواری نقره ای
کاغذ دیواری نقره ای
کاغذ دیواری نقره ای

کاغذ دیواری داماسک نقره ای

داماسک طرح های تکرار شونده ای هستند که معمولا شامل طرح های گل و برگ بوده و در اندازه ای نسبتا بزرگ بر سطح کاغذ دیواری نقش می بندند و معمولا بافتی برجسته دارند. در کاغذ دیواری داماسک نقره ای نیز طرح ها به همین شکل هستند با این تفاوت که از رنگ نقره ای در بافت آن استفاده شده است. اینکه از رنگ نقره ای به چه میزان و همراه با چه رنگ دیگری استفاده شود، مدل کاغذ دیواری داماسک نقره ای را تشکیل می دهد. مثلا در بعضی از مدل ها رنگ های شیری، کرم، سفید، طلایی، بژ و یا طوسی و حتی صورتی روشن به کار برده می شود. کاغذ دیواری داماسک نقره ای در سالن پذیرایی و برای پشت میز تلویزیون کاربرد زیادی دارد. این کاغذ دیواری ها علاوه بر آنکه نوعی پوشش برای دیوار ها هستند، به دلیل طرح های خاص خود به عنوان یک عنصر تزیینی و دکوراتیو نیز به کار می روند. پیشنهاد می شود از کاغذ دیواری داماسک نقره ای در خانه ای با متراژ بالا استفاده شود.

کاغذ دیواری اکلیلی نقره ای

یک مدل دیگر از انواع کاغذ دیواری نقره ای مدل اکلیلی این کاغذ دیواری ها است. در این مدل سطح کاغذ دیواری و یا طرح های آن دارای اکلیل هستند و این باعث می شود کاغذ دیواری پر زرق و برق تر جلوه کند. این کاغذ دیواری لوکس نمایی خاص و زیبا به خانه می دهد و استفاده از آن در سالن پذیرایی به هماره مبلمانی با پارچه روکش اکلیلی و همینطور والان های اکلیلی برای پرده ها بسیار مناسب و هماهنگ است.

کاغذ دیواری پتینه نقره ای

یک مدل بسیار خاص و زیبا از کاغذ دیواری ها مدل پتینه ای است. کاغذ دیواری پتینه نقره ای دارای شکل و نمایی کهنه است و شبیه دیوار های قدیمی به نظر می رسد. اما همین شکل و شمایل باعث شده تا بسیاری از کسانی که به چنین فضاهایی علاقه مند هستند، به سراغ خرید کاغذ دیواری پتینه نقره ای بروند. این مدل کاغذ دیواری در چیدمان هایی به سبک مدرن بسیار کاربرد دارد و همین تضاد بین مدرن بودن و طرح کهنه نمای این کاغذ دیواری ها موجب زیبا بودن آنها گشته است.

کاغذ دیواری نقره ای
کاغذ دیواری نقره ای
کاغذ دیواری نقره ای
کاغذ دیواری نقره ای
کاغذ دیواری نقره ای
کاغذ دیواری نقره ای

خانه ایده آل خود را بسازید:

استفاده از کاغذ دیواری کلاسیک برای پذیرایی و اتاق خواب

کاربرد کاغذ دیواری طلایی در کجاست؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<