انتخاب بهترین رنگ و مدل کاشی برای سرویس بهداشتی کوچک

چیدوپلاس ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ،

در خانه های کوچک که سرویس بهداشتی نیز به همان اندازه کوچک است، طراحی کاشی ها و به طور کلی دکوراسیون باید به صورتی هوشمندانه انجام گیرد که علاوه بر زیبا بودن، بزرگتر هم به نظر برسد. در واقع نکته اصلی در طراحی و انتخاب بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی کوچک، این است که فضا کوچک باقی نماند و بزرگتر، پرنور تر و درخشان تر جلوه کند. در این متن به این موضوع خواهیم پرداخت و به غیر از کاشی ها درباره انتخاب درست سایر وسایل نیز صحبت خواهیم کرد.

چه رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی کوچک مناسب است؟

به طور کلی می توان گفت بهترین رنگ ها برای این سرویس های بهداشتی، رنگ های روشن است. برای دستشویی های کوچک هرگز از کاشی های تیره استفاده نکنید. اگر به دکوراسیون های لوکس علاقه مندید و دوست دارید دیوارهای سرویس بهداشتی تان از جنس گرانیت تیره باشند، بهتر است که این کار را فراموش کنید. تنها رنگ های روشن است که بهترین تاثیرگذاری را در مکان های کوچک دارد. حتی اگر علاقه به پوشش های سنگی دارید، سنگ مرمر به رنگ های کرم و روشن را برای این کار انتخاب نمایید.

در انتخاب کاشی بهتر است به سراغ کاشی های کم طرح و رنگ های سفید و کرم و شیری بروید. کف سرویس بهداشتی را نیز با سرامیک های سفید پوشش دهید. رنگ های سفید و روشن و براق باعث می شوند که فضا بزرگ تر از قبل به نظر برسد. براق بودن کاشی ها کمک می کند تا انعکاس نور بیشتر و فضا پر نور تر شود، بنابراین باید کاشی های مات را برای سرویس بهداشتی کوچک خود کنار بگذارید. در صورتی که رنگ سفید را دوست نداشتید و فکر می کردید که این رنگ فضای سرویس بهداشتی را یخ و بی روح می کند، رنگ های کرم و شیری جایگزین خوبی هستند. در صورت علاقه نداشتن به این رنگ ها نیز می توانید رنگ های صورتی و گلبهی روشن را انتخاب کنید. رنگ سبز کاهویی بسیار روشن و همینطور آبی روشن هم برای این کار عالی به نظر می رسد.

مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک
مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک
مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک
مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک
مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک
مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک

کاشی ساده یا طرح دار؟

برای سرویس بهداشتی کوچک بهتر است از کاشی های ساده استفاده کرد. طرح های شلوغ و تیره محیط را گرفته و دلگیر می کنند. البته می توان از کاشی هایی هم استفاده نمود که دارای طرح هایی به همان رنگ کاشی هستند. کاشی هایی هم وجود دارند که طرح های بسیار کمرنگ و ساده ای دارند و برای سرویس بهداشتی های کوچک مناسب اند. مثلا کاشی های سفید با رگه هایی از رنگ آبی یا طوسی بسیار زیبا به نظر می رسد. کاشی های کرم رنگ با خطوط کمرنگ قهوه ای و سفید هم گزینه خوبی برای سرویس بهداشتی کوچک است. رنگ طلایی هم در کنار سفید و کرم فضایی ویژه ایجاد خواهد کرد.

کاشی های طرح دار مانند کاشی های گل دار ساده، کاشی های راه راه کمرنگ، کاشی های مربعی شکل کوچک در رنگ های روشن، کاشی های آجری شکل با رنگ های ملایم انتخاب هایی هستند که می توان از آنها در چیدمان های مدرن استفاده کرد. کاشی های مربعی به خاطر اندازه کوچک شان این قابلیت را دارند که در چندین رنگ و به صورت هارمونی مورد استفاده قرار گیرند. برای مثال می توان از این نوع کاشی ها به رنگ های سفید و آبی و طوسی روشن تهیه کنید و با چیدمان خاصی بر دیوار سرویس بهداشتی کوچک تان نصب نمایید.

مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک
مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک
مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک

چیدمان کاشی بر روی دیوار در سرویس بهداشتی کوچک

خیلی از افراد هستند که کاشی های یکدست و ساده را بر روی دیوار دوست ندارند. در سال های اخیر چیدمان های جدیدی برای کاشی کاری به وجود آمده است و می توان با به کار گیری مدل های مختلف فضا را هم زیبا نشان داد و هم موجب بسته و دلگیر شدن فضا نشد. برای این کار می توان از یک ردیف کاشی رنگی در دیوار استفاده کرد. برای مثال تمام قسمت های دیوار را به رنگ سفید و فقط یک ردیف کاشی رنگی مانند صورتی، قرمز، نارنجی، آبی یا سبز و یا هر رنگ دلخواه را در قسمت مشخصی از دیوار کار گذاشت؛ می توان یک ردیف کاشی را درست در وسط دیوار ها کار کرد. همینطور می توان همه دیوار ها را کاشی سفید و دو یا سه ردیف کاشی در بالای دیوار ها و چسبیده به سقف را با کاشی های آبی ، پوشش داد.

ایده دیگر به این صورت است که تمام دیوارها را سفید و یک فضای مستطیل شکل را در پشت روشویی با کاشی رنگی، کاشی کاری کرد. این کار را می توان بر روی یک دیوار در انتهای سرویس بهداشتی هم انجام داد. به این ترتیب که کل دیوار ها سفید و فقط دیوار انتهایی دستشویی با یک کاشی طرحدار و رنگی، کاشی کاری شود. مدل های مختلف دیگری برای چیدمان کاشی بر روی دیوار وجود دارد که البته همه آنها را نمی توان بر روی دیوارهای یک سرویس بهداشتی کوچک اجرا کرد. اما با استفاده از مدل های مختلف کاشی در رنگ های روشن و طرح های ساده و کمرنگ، چیدمان های خوبی بر روی دیوار انجام داد.

بهترین دکوراسیون برای سرویس بهداشتی کوچک

برای بزرگ تر نشان دادن سرویس بهداشتی کوچک تنها رنگ کاشی ملاک نیست و باید موارد دیگر را نیز رعایت کرد. برای مثال در دستشویی های کوچک از پوشش کف و سقف با طرح های سه بعدی شلوغ استفاده نکنید. اگر مایل به داشتن سقف کاذب بودید، از سقف های کاذب ساده و با رنگ های روشن استفاده کنید. مورد بعدی انتخاب روشویی است. روشویی های بزرگ و سلطنتی و پر تجمل برای سرویس بهداشتی های کوچک اصلا مناسب نیستند. با انتخاب یک روشویی کوچک و جمع و جور فضای کمتری را برای این کار اشغال کنید. روشویی های کابینت دار دیواری برای دستشویی های کوچک بهترین گزینه هستند. در انتخاب آینه هم باید کمی دقت شود. آینه هایی بزرگ تر از حد استاندارد می توانند به پر نور تر شدن فضای سرویس بهداشتی کمک کنند.

نکته دیگری که در سرویس های بهداشتی کوچک مهم و قابل توجه است، بحث نور پردازی است. دستشویی های کوچک باید لوکس نوری به اندازه و کافی داشته باشند. چراغ های کم نور بیشتر موجب کوچک و دلگیر شدن فضا می شوند. می توان از نورهای مخفی در سقف برای روشنایی سرویس بهداشتی کمک گرفت. همچنین وجود آینه هایی با نور بک لایت به زیبا و پر نور شدن سرویس بهداشتی کمک می کنند.

انتخاب کاشی مناسب برای سرویس بهداشتی و حمام مشترک

در بعضی از خانه های کوچک سرویس بهداشتی و حمام به صورت مشترک ساخته می شوند. در این موارد نقش کاشی کاری اهمیت بیشتری پیدا می کند چون با وجود دو کاربری، محیط مورد نظر کوچک تر هم شده است. کاشی کاری با یک کاشی سفید و یک کاشی رنگی و روشن برای این سرویس های بهداشتی ایده خوبی است. برای مثال می توان دیواری که مربوط به بخش حمام است را با یک رنگ آبی روشن و یا یک نوع کاشی طرحدار سنتی که در آن رنگ آبی لاجوردی به کار برده شده است، کاشی کاری کرد. با این کار هم کاربری ها متمایز و مشخص می شوند و هم طرح و جلوه ای به فضا اضافه می گردد. برای سقف نیز بهتر است از یک سقف کاذب ساده با نور مخفی استفاده نمود.

خانه ایده آل خود را بسازید:

انتخاب یک روشویی کوچک و جمع و جور برای یک سرویس بهداشتی کوچک

ویدیو: انتخاب بهترین کاشی برای حمام و سرویس بهداشتیچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید