بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک چه رنگی است؟

چیدو پلاس 05 بهمن 1400

چیدمان آشپزخانه های کوچک و جمع و جور کار لذت بخشی است، زیرا در این کار می توانید کمی خلاقیت از خود نشان دهید و فضایی زیبا و نقلی و کوچک را ایجاد نمایید. در این کار انتخاب بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک یکی از عوامل مهمی است که حتما باید به آن توجه کنید. رنگ تاثیر فوق العاده زیادی بر تاریک و دل گیر یا روشن و دل باز شدن فضا می گذارد، همچنین باعث می شود یک فضا بزرگ یا کوچک جلوه کند. پس موضوع انتخاب رنگ را جدی بگیرید و اگر به دنبال پیدا کردن بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک هستید، این متن را بخوانید. در این مطلب ما به شما خواهیم گفت که چه رنگ هایی را برای کابینت آشپزخانه کوچک خود انتخاب کنید و از کاربرد چه رنگ هایی در این مکان خودداری نمایید.

سفید، بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک

اگر بخواهید بهترین و بی دردسر ترین و البته پر طرفدار ترین رنگ را برای کابینت های آشپزخانه کوچک خود انتخاب نمایید، به سراغ رنگ سفید بروید. این رنگ می تواند نور و روشنی آشپزخانه شما را تا بیشترین حد بالا ببرد. رنگ سفید فضا را بسته و گرفته نمی کند و اگر آشپزخانه تان دارای پنجره نور گیر و یا چراغ های روشنایی کافی باشد، فضایی دل باز را ایجاد می نماید. کابینت آشپزخانه کوچک سفید رنگ این خوبی را هم دارند که اگر آلوده و یا لک شوند کاملا مشخص است و سریع می توانید آلودگی ها را پاک کنید. پیشنهاد می شود برای فضای محدود آشپزخانه خود از کابینت هایی با نام کابینت های گلاس سفید استفاده کنید تا هم با انعکاس نور بر سطح براق و صیقلی کابینت ها، فضا روشن تر گردد و هم تمیزکاری کابینت ها راحت تر صورت پذیرد. با همه این تفاسیر باید گفت که سفید، بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک به شمار می رود.

رنگ استخوانی برای کابینت ها و ایجاد فضایی گرم در آشپزخانه

اشکال استفاده از رنگ سفید در حجم زیاد آن است که فضا را کمی رو به سردی می برد. اما برای اینکه این مشکل حل شود راه هایی وجود دارد. یکی از مهم ترین راه ها آن است که به جای سفید از رنگ استخوانی برای کابینت ها استفاده نمایید. استخوانی رنگی بسیار روشن است که از ترکیب سفید و مقداری رنگ گرم مانند کرم ساخته شده است. میزان رنگ کرم آنقدر نیست که خیلی به چشم آید ولی در رنگ استخوانی از شدت میزان سفیدی کاسته شده کمی به سمت گرم شدن پیش رفته است. رنگ استخوانی نیز به عنوان بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک شناخته می شود و باعث می شود این فضای محدود گرم و دل باز و روشن گردد.

کابینت های رنگ چوب، یکی از انواع بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک

همانطور که می دانید رنگ چوب از خانواده قهوه ای ها محسوب می شود اما به قدری روشن است که می تواند در چیدمان یک آشپزخانه کوچک به خوبی مورد استفاده قرار گیرد. برای افرادی که دوست دارند فضای خانه شان گرم و دلپذیر باشد، کابینت رنگ چوب بهترین پیشنهاد است. خوبی این کابینت ها آن است که می توانید آنها را از نوع بافت دار انتخاب کنید و در واقع بافت های طرح چوب را بر سطح کابینت ها داشته باشید. این کار کمک می کند تا زیبایی و طبیعی بودن به حد اعلای خود برسد. کابیت های رنگ چوب نیز هماند رنگ های سفید و استخوانی فضای کوچک آشپزخانه را گرفته و بسته نمی کند و با نورپردازی درست و کافی فضایی روشن را در اختیار شما قرار می دهد. پس اگر به دنبال بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک هستید، رنگ استخوانی را هم مدنظر تان داشته باشید.

بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک
بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک
بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک
بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک
بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک
بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک

استفاده از کابینت های رنگی در یک آشپزخانه کوچک

خیلی ها عاشق فضا های رنگی هستند و از کاربرد رنگ های مختلف در چیدمان خانه شان هراسی ندارند. با وارد شدن رنگ در چیدمان فضا دلچسب تر و دوست داشتنی تر می گردد و این موضوع در بالا رفتن نشاط و بهتر شدن روحیه افراد خانواده نیز تاثیر فراوانی دارد. در اکثر اوقات رنگ کابینت آشپزخانه کوچک و یا حتی بزرگ را از رنگ های سفید و کرم انتخاب می کنند. کابینت آشپزخانه کوچک سفید و یا رنگ های روشنی نظیر کرم، استخوانی و یا رنگ چوب که در بالا گفته شد مزایای بسیار زیادی دارند، اما نمونه های بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک تنها به این چند رنگ محدود نمی شوند و رنگ های روشن دیگری هم برای این کار مورد استفاده قرار می گیرند.

رنگ کابینت آشپزخانه کوچک می تواند از بین رنگ هایی نظیر لیمویی روشن، آبی بسیار روشن، سبز کاهویی یا سبز پسته ای روشن، صورتی روشن، یاسی، طوسی یا فیلی بسیار روشن و رنگ هایی از این دست انتخاب شود. خوبی این رنگ ها آن است که هم به دلیل روشن بودن فضا را گرفته و تنگ و تاریک نمی کنند و هم اینکه به دلیل رنگی بودن فضایی شاد و دلپذیر را در آشپزخانه ایجاد می کنند. در انتخاب کابینت می توانید از انواع پوشش های اکلیلی و های گلاس نیز استفاده کنید تا با براق بودن سطح آنها به میزان روشنایی آشپزخانه خود نیز بیافزایید.

انتخاب کابینت دو رنگ برای آشپزخانه کوچک

در انتخاب بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک گفتیم که بهتر است از رنگ های روشن برای این کار استفده گردد. اما گاهی اوقات می توان ترکیب رنگ های تیره و روشن را به گونه ای انجام داد که تضاد رنگی ایجاد شده منجر به خلق فضایی جذاب و متفاوت گردد. رنگ کابینت آشپزخانه کوچک اگر به شکل دو رنگ انتخاب شود فضا را فانتزی و دوست داشتنی می کند. پیشنهاد ما برای بهترین رنگ هایی که می توانند در کنار هم قرار گیرند و نتایج عالی را در بر داشته باشند موارد زیر هستند:

  • کابینت آشپزخانه کوچک سفید و لیمویی
  • لیمویی روشن و آبی روشن
  • سفید و آبی تیره
  • یاسی و بنفش کمی تیره تر
  • صورتی روشن و سفید
  • کاهویی و سفید
  • سفید و قهوه ای روشن
  • کرم و نسکافه ای

چه رنگ هایی نباید به عنوان رنگ کابینت آشپزخانه کوچک مورد استفاده قرار گیرند؟

تا اینجای کار هر رنگی که معرفی شد در محدوده رنگ های روشن قرار می گرفت. بنابراین می توان نتیجه گرفت که رنگ های تیره نباید به عنوان رنگ کابینت آشپزخانه کوچک مورد استفاده قرار گیرند. کاربرد رنگ هایی مانند مشکی، آبی های تیره و سرمه ای، طوسی های توسط و تیره، قرمز و زرشکی و دیگر رنگ هایی که در دسته و گروه رنگ های تیره و شارپ وجود دارند، در آشپزخانه هایی با متراژ کم توصیه و پیشنهاد نمی شود. اگر به این رنگ ها علاقه مند هستید و یا آنکه از آنها در چیدمان خانه از آنها استفاده کرده اید و حالا می خواهید بین کابینت ها و دیگر اجزای چیدمان تان هماهنگی برقرار کنید، پیشنهاد می شود کابینت ها را به صورت دو رنگ انتخاب نمایید و از یک رنگ روشن نظیر سفید در کنار حجم کمی از این رنگ های تیره استفاده نمایید. همچنین وجود میزان کافی از نور و روشنایی به بهتر شدن چیدمان آشپزخانه کمک می کند. این میزان روشنایی از طریق چراغ های سقفی و ریسه های نوری و کابینتی ایجاد می گردد.

بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک
بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک
بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک
بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک
بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک
بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

مدل های متنوع کاشی بین کابینتی سفید و طلایی

مدل های مختلف کابینت دیواری آشپزخانه + تصویرچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<