فلاسک چای یک نفره ؛ آشنایی با ویژگی ها و بررسی قیمت آن

چیدو پلاس 26 فروردین 1401

برای عاشقان چای و آنهایی که این نوشیدنی خوشمزه را به میزان زیادی در طول روز مصرف می کنند، فلاسک چای یک نفره به عنوان یک یار و همدم دوست داشتنی شناخته می شود! این وسیله کاربردی چای را برای مدت زیادی گرم نگه می دارد و از آن در خانه، محل کار و یا حتی در سفر نیز می توان استفاده کرد. فلاسک چای یک نفره ظرفیت و گنجایش زیادی ندارد و همانطور که از اسمش پیداست برای استفاده یک نفر مناسب است. این فلاسک ها در رنگ های مختلفی ساخته می شوند و هر کس بنا به سلیقه خود می تواند یکی از آنها را انتخاب کند.

ویژگی های یک فلاسک چای یک نفره کدام است؟

تمامی ویژگی هایی که برای فلاسک های معمولی در نظر گرفته می شود، درباره فلاسک چای یک نفره نیز صادق است.

  • گرم نگهداشتن چای برای مدت زمان طولانی :یک فلاسک چای یک نفره خوب باید بتواند بالای 5 ساعت چای را داغ و گرم نگه دارد.
  • سبک بودن و داشتن ابعاد مناسب : وزن حدود 0.5 کیلوگرم و پایین تر برای فلاسک چای یک نفره مناسب است.
  • جنس و کیفیت مناسب : یک فلاسک چای خوب باید مانع از تغییر طعم و بوی مایعات شده و همچنین درون و بیرون فلاسک نباید پس از مدتی دچار آسیب و زنگ زدگی شود.
  • عایق بودن : هنگامی که شما فلاسک را در دست می گیرید نباید داغ باشد به گونه ای که دست تان بسوزد.
  • نشکن بودن : معمولا فلاسک ها از جنس استیل ساخته می شوند و نشکن هستند. اما اگر از فلاسک چای یک نفره سرامیکی استفاده می کنید باید در نگهداری از آن توجه بیشتری داشته باشید.
  • دارا بودن تجهیزات جانبی از جمله کیف همراه یا لیوان 
  • داشتن درپوش محکم جهت جلوگیری از ریزش مایع از درون فلاسک

موضوع مهمی که درباره فلاسک چای یک نفره وجود دارد آن است که اولا درپوش بسیار سفت و محکمی داشته باشد، زیرا این فلاسک های کوچک در کیف قرار داده می شوند و تکان هایی که در هنگام حرکت ایجاد می شود، نباید باعث ریخته شدن چای از درون فلاسک شود. دوم آنکه نحوه استفاده و نوشیدن چای از درب فلاسک چای یک نفره به آسانی شکل گیرد و در هنگام مصرف چای، از اطراف آن بیرون نریزد. پس طراحی و شکل ظاهری فلاسک چای یک نفره از اهمیت بالایی بر خوردار است.

موضوع دیگری که درباره یک فلاسک چای یک نفره خوب مطرح می شود، شکل و رنگ بندی آن است. معمولا برای فلاسک هایی که به عنوان وسیله روزانه از آنها استفاده می شود، موضوع رنگ بندی و زیبایی ظاهری اهمیت بیشتری پیدا می کند. افراد دوست دارند فلاسک هایی با رنگ های جذاب و زیبا و حتی فانتزی در دست گیرند و این موضوع درباره ماگ و لیوان هم به همین شکل است. به همین دلیل اگر به فروشگاه های فروش این محصولات مراجعه کرده باشید، حتما دیده اید که تنوع طرح و رنگ در مدل های فلاسک چای یک نفره بیشتر و چشمگیرتر است.

فلاسک چای یک نفره
فلاسک چای یک نفره
فلاسک چای یک نفره
فلاسک چای یک نفره
فلاسک چای یک نفره
فلاسک چای یک نفره

فلاسک چای یک نفره چه گنجایشی دارد؟

قبل از هر چیز به این سوال پاسخ می دهیم که به چه فلاسک هایی فلاسک چای یک نفره می گویند؟ آیا در بازار فلاسکی با نام فلاسک چای یک نفره به فروش می رسد؟ در واقع باید گفت که این فلاسک ها به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول فلاسک چای یک نفره ای است که دارای ابعاد کوچک بوده، و در واقع به مانند یک لیوان و یا ماگ بزرگ است. این فلاسک ویژگی های فلاسک های معمولی دیگر از جمله عایق بودن را داراست و درب آن نیز محکم بسته می شود. اما دسته دیگر فلاسک های معمولی هستند که در ظرفیت ها و گنجایش های پایینی ساخته می شوند. مثلا فلاسک های یک و نیم لیتری می توانند به عنوان فلاسک چای یک نفره مورد استفاده قرار گیرند.

فلاسک چای یک نفره یا ماگ سفری

گروهی از فلاسک های کوچک که در بالا نیز به آنها اشاره شد، فلاسک هایی هستند که با نام ماگ سفری هم شناخته می شوند. این مدل فلاسک چای یک نفره یا ماگ سفری به اندازه یک ماگ بزرگ گنجایش دارد و برای استفاده در طول چند ساعت بسیار مناسب است. به خاطر ابعاد کوچک ترش به راحتی در کیف جای می گیرد و می توان آن را به راحتی حمل و جابجا نمود. حتی برای کسانی که در محل کار شان به چای تازه دسترسی ندارند، استفاده از این مدل فلاسک چای یک نفره یا ماگ سفری مناسب خواهد بود. قیمت این فلاسک ها در کیفیت های معمولی نسبت به فلاسک های دیگر ارزان تر است، اما اگر یک فلاسک چای یک نفره یا ماگ سفری با کیفیت و حرفه ای بخواهید باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید.

مدل فلاسک چای یک نفره قیمت مشخصات
ماگ سفری مدل تراول – 0.35 لیتر 180 هزار تومان ابعاد 7×7×16 سانتی متر، وزن 50 گرم، جنس استیل، رنگ بندی متنوع
ماگ سفری استار باکس – 0.47 لیتر 328 هزار تومان ابعاد 8.5×8.5×23 سانتی متر، وزن 340 گرم، جنس استیل
فلاسک سوییت چهارخانه – 0.5 لیتر 128 هزار تومان ابعاد 7×7×25 سانتی متر، وزن 270 گرم، جنس استیل
ماگ سفری استنلی – 0.47 لیتر 690 هزار تومان ابعاد 9×9×15 سانتی متر، وزن 227 گرم، جنس استیل
ماگ سفری مدل کافی کاپ – 0.5 لیتر

 

225 هزار تومان ابعاد 13×10×16 سانتی متر، وزن 500 گرم، جنس استیل
ماگ سفری کانتیگو – 0.47 لیتر 1 میلیون و 996 هزار تومان ابعاد 9×9×22 سانتی متر، وزن 325 گرم، جنس استیل
ماگ سفری نسپرسو – 0.3 لیتر

 

1 میلیون و 200 هزار تومان ابعاد 7.5×7.5×15 سانتی متر، وزن 250 گرم، جنس استیل

 

ماگ سفری رگال – 0.5 لیتر 300 هزار تومان ابعاد 7×7×25 سانتی متر، وزن 440 گرم، جنس استیل
ماگ سفری استار باکس مدل 100 – 0.5 لیتر 260 هزار تومان ابعاد 8×8×22 سانتی متر، وزن 150 گرم، جنس استیل
فلاسک استنلی مدل وکیوم – 0.47 لیتر 828 هزار تومان ابعاد 6×6×19 سانتی متر، وزن 340 گرم، جنس استیل
فلاسک استنلی مدل Go – 0.7 لیتر 1 میلیون و 200 هزار هزار تومان ابعاد 7.62×7.62×20.68 سانتی متر، وزن 930 گرم، جنس استیل با روکش سرامیک
فلاسک اشبیت – 1 لیتر

 

1 میلیون و 390 هزار تومان ابعاد 9×9×29.5 سانتی متر، وزن 589 گرم، جنس استیل روکش دار
فلاسک استنلی مدل Go Bottle – 0.47 لیتر 1 میلیون و 60 هزار تومان ابعاد 8×8×20 سانتی متر، وزن 730 گرم، جنس استیل
فلاسک مدل تراول – 0.5 لیتر

 

181 هزار تومان ابعاد 9×10×18 سانتی متر، وزن 350 گرم، جنس سرامیک

 

همانطور که گفته شد از فلاسک های معمولی نیز به عنوان فلاسک چای یک نفره می توان استفاده کرد. این فلاسک ها به دلیل آنکه ظرفیت و گنجایش بیشتری نسبت به ماگ های سفری دارند، برای کسانی مناسب هستند که میزان چای زیادی در طول روز میل می نمایند. اینگونه افراد می توانند از فلاسک های یک لیتری به عنوان فلاسک چای یک نفره استفاده کنند. البته این فلاسک ها دارای ابعاد بزرگ تری بوده و در کیف های کوچک جا نمی شوند.

قیمت فلاسک چای یک نفره

همانطور که در جدول بالا مشاهده کردید قیمت فلاسک چای یک نفره در برند های معمولی و کمتر شناخته شده ارزان تر و در برند های معروف گران تر است. اما این نکته را هم مد نظر داشته باشید که با خرید از یک برند مطمئن و پرداخت هزینه بالا برای مدت های طولانی از فلاسک چای یک نفره خود با خیال راحت استفاده می نمایید.

فلاسک چای یک نفره
فلاسک چای یک نفره
فلاسک چای یک نفره
فلاسک چای یک نفره
فلاسک چای یک نفره
فلاسک چای یک نفره

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

تفاوت دستگاه های تولید کننده انواع قهوه هاچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<