ستون با سنگ آنتیک و ایده هایی برای دکوراسیون خانه

چیدو پلاس 15 فروردین 1401

آیا سالن خانه شما هم دارای ستون است و نمی دانید با آن چه کار کنید؟ برای تبدیل سالن خانه تان به مکانی شیک و زیبا سنگ آنتیک یک پیشنهاد عالی خواهد بود. نه تنها دیوارهای داخل خانه که ستون های مزاحم موجود در این فضا را نیز می توان با سنگ آنتیک تزیین و زیبا نمود. انواع سنگ آنتیک در رنگ ها و ترکیبات رنگی مختلف برای استفاده در دکور داخلی خانه ها وجود دارند. در سالن هایی که دارای ستون است، گاهی این ستون ها باعث سر در گمی شده و افراد نمی دانند به چه ترتیبی می توانند آن را بپوشانند؛ زیبا سازی ستون با سنگ آنتیک هم راهکاری برای استفاده از ستون در جهت تزیین خانه است و هم نمایی متفاوت و دیدنی در دکوراسیون ایجاد می نماید. برای این کار کافیست با توجه به تم رنگی چیدمان خانه تان سنگ های آنتیک مناسب را تهیه فرمایید. مثلا اگر تم رنگی دکوراسیون خانه قهوه ای است، از سنگ آنتیک به رنگ های کرم و قهوه ای استفاده کنید و یا اگر تم رنگی طوسی را انتخاب کرده اید، سنگ های آنتیک طوسی رنگ زیبایی بخش ستون های خانه تا خواهد بود. برای ایجاد هماهنگی بیشتر علاوه بر ستون می توانید یکی از دیوار های خانه را نیز از همان سنگ آنتیک ستون ها پوشش دهید. برای مثال دیواری که رو به روی ستون قرار دارد و یا دیواری که چسبیده به ستون است.

سنگ آنتیک و ستون آشپزخانه

یکی از مکان هایی که در آن می توان از ایده تزیین با سنگ آنتیک استفاده نمود، ستون های دو طرف یا یک طرف اپن آشپزخانه است. برای ایجاد فضایی کلاسیک و در صورتیکه کابینت های آشپزخانه نیز دارای چنین سبکی باشند، می توان از سنگ آنتیک استفاده کرد. مثلا کابینت های چوبی یا ام دی اف با طرح ممبران انتخاب های خوبی برای این سبک از دکوراسیون خواهند بود. برای تزیین ستون با سنگ آنتیک در اپن آشپزخانه می توانید علاوه بر ستون های اپن، دیوار زیر اپن و دیوار بین کابینت ها را نیز سنگ کنید تا هماهنگی به بهترین شکل صورت پذیرد.

ستون با سنگ آنتیک و ایجاد یک دکور چوبی و سنگی

اگر در خانه تان فضای کافی برای ایجاد یک دکور جذاب با طرح سنگ و چوب را دارید، این پیشنهاد برای تان عالی خواهد بود. برای درست کردن چنین دکوری ستون ها را با سنگ آنتیک پوشش دهید. سپس از تخته های چوبی یا ام دی اف با ضخامت مناسب استفاده کرده و بین دو ستون قرار دهید. مثلا می توانید از سه تا پنج طبقه چوبی برای بین ستون هایی تزیین شده با سنگ آنتیک استفاده کنید. سپس از این طبقات دکوری جذاب به عنوان کتابخانه و جایی برای قرار دادن وسایل تزیینی استفاده نمایید.

ستون با سنگ آنتیک
ستون با سنگ آنتیک
ستون با سنگ آنتیک
ستون با سنگ آنتیک
ستون با سنگ آنتیک
ستون با سنگ آنتیک

نصب طبقات چوبی کوچک بر روی ستون با سنگ آنتیک

اگر یک ستون با سنگ آنتیک در سالن دارید و دل تان می خواهد از آن استفاده بهتری کنید، می توانید از چند تخته ام دی اف کوچک کمک بگیرید و با نصب این تخته های کوچک بر روی ستون از آنها به عنوان محل قرار دادن کتاب یا لوازم دکوری استفاده نمایید. طول این تخته ها باید کمتر از عرض ستون باشند و جایی در اواسط طول ستون به ترتیب نصب گردند. برای یک ستون شاید به سه یا چهار تخته کوچک نیاز داشته باشید. رنگ تخته ها را نیز بر اساس تم رنگی سنگ های مورد استفاده در ستون انتخاب نمایید.

استفاده از نورپردزی بر روی ستون با سنگ آنتیک

سنگ های آنتیک به دلیل ساختار نامنظمی که در سطح خود داشته و برجستگی ها و فرو رفتگی هایی که بر روی آنها وجود دارد، در هنگامی که در معرض نور متمرکز قرار می گیرند، شکلی جذاب و دیدنی پیدا می کنند. اگر می خواهید چیدمان خانه تان تکمیل شود پیشنهاد می دهیم از چهار یا دو چراغ دیواری بر روی ستون با سنگ آنتیک خود استفاده کنید و در هنگام روشن کردن چراغ ها از زیبایی فضای ایجاد شده لذت ببرید.

استفاده از ستون با سنگ آنتیک به عنوان جدا کننده فضا

گاهی اوقات ستون در جایی از سالن قرار گرفته که می توان از آن به عنوان جدا کننده دو فضای پذیرایی و نشیمن استفاده نمود. برای این کار استفاده از سنگ آنتیک جهت پوشش ستون و در ادامه به کارگیری ایده هایی دیگر جهت جداسازی بهتر فضاها پیشنهاد خوبی است. برای رسیدن به این هدف می توانید از تخته های ام دی اف استفاده کرده و یک سر آن ها را به ستون و سر های دیگر را به ام دی افی دیگر که به صورت عمودی نصب کرده اید، وصل نمایید. تخته های ام دی اف افقی را که به عنوان طبقات در نظر دارید با فواصلی معین به ستون نصب نمایید و ارتفاع کلی آنها را زیاد نگیرید چون این جدا کننده قرار نیست تا سقف ادامه پیدا کند. مثلا سه تخته ام دی اف را با فاصله های 30 سانتی متری از زمین نصب نمایید. بر روی این طبقات قرار دادن وسایل دکوری، مجسمه، گلدان و دیگر لوازم تزیینی به زیبا تر شدن دکوراسیون کمک بزرگی خواهد کرد.

پارکینگ و ستون با سنگ آنتیک

همانطور که گفته شد نه تنها در خانه که در محل های مشترک ساختمان نظیر پارکینگ نیز می توان از ایده سنگ آنتیک استفاده نمود. در آپارتمان ها و ساختمان های لوکس از سنگ های مختلف در تزیین دیوار های پارکینگ استفاده کرده و با ایجاد نورپردازی های زیبا فضای پارکینگ را به شدت لاکچری و جذاب می کنند. در چنین مواردی می توان از سنگ آنتیک برای زیبا سازی ستون ها استفاده نمود. تلفیق این سنگ ها با سنگ های صاف و صیقلی دیگر که در دیوار ها استفاده شده، نمایی فوق العاده خوب و زیبا در پارکینگ خانه ایجاد می نماید.

ستون با سنگ آنتیک
ستون با سنگ آنتیک
ستون با سنگ آنتیک
ستون با سنگ آنتیک
ستون با سنگ آنتیک
ستون با سنگ آنتیک

خانه ایده آل خود را بسازید:

ویدیو: استفاده از آجر و سنگ تزئینی در دیوار سالن خانه

آجر خانه تان را با گذشت زمان بهتر و زیباتر میکند.چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<