میز تلویزیون طرح سنگ ، انتخاب مشکل پسندان

چیدوپلاس 09 شهریور 1400

طرح سنگ یکی از مدل های پر طرفدار برای انواع میز ها است. پیش تر درباره میز ناهار خوری سنگی و میز جلو مبلی سنگی صحبت شده اما میز تلویزیون طرح سنگ هم به عنوان یکی از انواع مدل های میز تلویزیون چند سالی است که طرفداران زیادی پیدا کرده است. این میز تلویزیون ها دو نوع کلی هستند؛ یا از جنس سنگ ساخته می شوند و یا اینکه از روکش های طرح سنگ برای پوشش آنها استفاده می گردد.

میز تلویزیون سنگ مرمر

سنگ مرمر یکی از آن سنگ هایی است که زیبایی منحصر به فردی دارد، دارای ویژگی های مثبتی است که برای استفاده در ساختمان سازی و همینطور در دکوراسیون داخلی به وفور کاربرد دارد. سنگ مرمر که بیشتر در رنگ های روشن و گرم آن را دیده ایم در ساخت میز تلویزیون سنگی نیز استفاده می شود. میز تلویزیون سنگ مرمر عموما در سبک های کلاسیک ساخته می شود و برای قرار دادن در خانه ای مناسب است که این سبک چیدمان را داشته باشد و در واقع خانه ای لوکس به شمار رود.

میز تلویزیون ام دی اف طرح سنگ مرمر

بیشتر میز تلویزیون هایی که در بازار موجود هستند و به عنوان میز تلویزیون سنگی شناخته می شوند، در واقع طرح سنگ هستند. این میز ها که از جنس ام دی اف ساخته می شوند، با یک روکش طرح سنگ که آن هم از جنس ام دی اف است پوشش داده می شود. این روکش ها دقیقا به مانند سنگ هستند و وقتی میز تلویزیون را مشاهده می کنید حتما فکر خواهید کرد که این میز سنگی است. روکش سنگ مرمر که به رنگ کرم و با رگه هایی شبیه به رگه های طبیعی سنگ مرمر است، نمایی آنتیک و اصیل به میز تلویزیون می دهد که به همین دلیل است که این میز ها بسیار مورد توجه قرار می گیرند.

میز تلویزیون طرح سنگ
میز تلویزیون طرح سنگ
میز تلویزیون طرح سنگ
میز تلویزیون طرح سنگ
میز تلویزیون طرح سنگ
میز تلویزیون طرح سنگ

میز تلویزیون فلزی با رویه سنگ مرمر

یک مدل میز تلویزیون دیگر از فلزی مقاوم ساخته شده که این میز ممکن است دارای تزیینات فلزی کلاسیک و سنتی باشد و یا آنکه به شکلی مدرن ساخته شود. اما برای رویه آن که تلویزیون بر رویش قرار می گیرد، یک تکه سنگ یکپارچه از جنس مرمر گذاشته می شود و در نهایت میز تلویزیونی ساخته شده از تلفیق سنگ و فلز ایجاد می گردد. ویژگی مثبت این مدل میز تلویزیون سنگی شکل ظاهری زیبا و متفاوت آن است و از معایبش به وزن بالای آن می توان اشاره کرد.

میز تلویزیون استیل و سنگ

یک مدل میز تلویزیون مدرن سنگی که با نام میز تلویزیون استیل و سنگ شناخته می شود، میزی است که دارای پایه های نگهدارنده استیل طلایی یا نقره ای است و در سایر قسمت های آن از روکش سنگی استفاده شده است. این مدل میز تلویزیون بیشتر در رنگ های سنگ سفید، طرح سنگ مرمر و سنگ گرانیت مشکی ساخته می شود ولی رنگ استیل برای هر نوع سنگی ممکن است متفاوت باشد. مثلا استیل طلایی رنگ در کنار گرانیت مشکی و یا سنگ سفید بسیار زیبا خواهد بود. استیل تقره ای رنگ نیز اگر به همراه گرانیت مشکی به کار رود، عالی و جذاب می شود.

در مدل میز تلویزیون استیل و سنگ در مورد محفظه و رویه میز باید گفت که بیشتر از جنس ام دی اف با روکش طرح سنگ هستند. خوبی این میز ها آن است که وزن کمی دارند چون اگر به طور کلی با سنگ ساخته شوند، با وزن بالایی که پیدا می کنند حرکت دادن و جابجایی شان به شدت سخت می شود. در میز تلویزیون استیل و سنگ از روکش سنگی های گلاس برای روی میز استفاده می شود که باعث می گردد تا سطح آن براق شده و با مشاهده آن حس سنگی بودن و صیقلی بودن بیشتری به افراد دست دهد. در این میز ها بخش های فلزی از جنس استیل آبکاری شده اند، در برابر خط و خش مقاوم اند و دچار تغییر رنگ نمی شوند، روکش سنگی نیز دارای مقاوم کافی در برابر سایش و ضربه خواهد بود.

بهترین دکوراسیون برای میز تلویزیون سنگی

این مدل میز تلویزیون ها زمانی جلوه و نمای زیباتری خواهند داشت که در هماهنگی با سایر وسایل باشند. برای مثال اگر مبلمان و میز ها و باقی وسایل تان چوبی است، میز تلویزیون سنگی هماهنگی با آنها نخواهد داشت و چیدمان تان دچار مشکل می شود. اما اگر در خانه از وسایل سنگی و فلزی استفاده می کنید، بهترین گزینه برای داشتن یک میز تلویزیون سنگی خواهید بود. اگر چیدمان تان مدرن است سراغ میز تلویزیون سنگ و استیل بروید و اگر از چیدمان کلاسیک بهره می برید، میز تلویزیون سنگی با طرح های کلاسیک برای تان عالی است.

در خانه ای با میز تلویزیون سنگ و استیل بهتر است پوشش کف زمین نیز از سنگ یا سرامیک باشد. فرش ها را نیز از مدل های مدرن انتخاب کنید تا نقش و نگار های فرش بر روی ظاهر میز تلویزیون تان تاثیر منفی نگذارد. تا جای ممکن سعی کنید هر روز میز تلویزیون و قسمت های فلزی آن را با دستمال نمدار پاک کنید تا اثری از لکه و آلودگی بر روی آن نباشد. زیرا یکی از جلوه های زیبایی این میزها درخشندگی استیل ها و شفافیت رویه میز است.

میز تلویزیون طرح سنگ
میز تلویزیون طرح سنگ
میز تلویزیون طرح سنگ
میز تلویزیون طرح سنگ
میز تلویزیون طرح سنگ
میز تلویزیون طرح سنگ

ست میز تلویزیون با میز جلو مبلی

اگر می خواهید دکوراسیون خانه تان بی عیب و نقص باشد می توانید میز تلویزیون و میز جلو مبل  را با هم ست کنید و سالن خانه تان را در هماهنگی کامل چیدمان نمایید. این وسایل از یک طرح و رنگ یک مجموعه کامل و یکپارچه را ایجاد می کنند که می تواند به بهبود و زیبا تر شدن دکوراسیون بیافزاید.

تزیین میز تلویزیون سنگی

بعضی از افراد عادت دارند که روی میز تلویزیون شان و همینطور روی طبقات آن را پر از وسایل ریز و درشت تزیینی کنند. باید گفت این کار پیشنهاد نمی شود و بهتر است تنها از یک یا دو وسیله تزیینی بر روی میز تلویزیون استفاده شود. برای میز تلویزیون های سنگی بسته به طرح میز تلویزیون وسایل مختلفی را می توان انتخاب کرد. مثلا بر روی میز تلویزیون استیل و سنگ یک گلدان فلزی طلایی یا نقره ای به همراه یک گیاه سبز زیبا تر کننده میز تلویزیون شما خواهد بود. همچنین بر روی میز تلویزیون های سنگی کلاسیک نیز قرار دادن یک یا دو مجسمه سنگی کوچک پیشنهاد خوبی است.

میز تلویزیون سنگ آنتیک

یک مدل دیگر از میز تلویزیون های سنگی، میز تلویزیون سنگ آنتیک نام دارد که در سبک های کلاسیک و مدرن استفاده می شود. این میز تلویزیون ها عموما به شکل دیواری هستند یعنی دیوار پشت با سنگ آنتیک کار شده و یک میز دیواری ام دی اف بر روی آن نصب می شود. این میز تلویزیون ها با نمایی قدیمی حسی از طبیعت را به ذهن می آورند و خانه های لوکس با آنها جلوه ای زیبا تر پیدا خواهد کرد.

میز تلویزیون سنگ آنتیک
میز تلویزیون سنگ آنتیک
میز تلویزیون سنگ آنتیک

قیمت میز تلویزیون استیل و سنگ

اگر قصد خرید میز تلویزیون استیل و سنگ را دارید باید بدانید که این میز ها قیمت پایینی ندارند و برای خرید آنها باید هزینه بالایی را به نسبت میز های ام دی اف معمولی پرداخت کنید. محدوده قیمتی میز های تلویزیون استیل و سنگ بدون در نظر گرفتن رنگ بندی و با ابعادی در حدود طول ۱۰۰ تا ۲۰۰ سانتی متر، بین ۷ تا ۹ میلیون تومان است. البته این قیمت برای میز تلویزیون های استیل و سنگ نسبتا پایین بوده و اگر میزی را انتخاب کنید که دارای تزیینات بیشتر و حجم بزرگ تری باشد، قیمت بالاتری را نیز باید پرداخت نمایید.

خانه ایده آل خود را بسازید:

مدل میز ناهار خوری سنگی ، تلفیقی لوکس از طبیعت و مدرنیته در منزل شماچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<