ویدیو : چیدمان آپارتمان های بدون اتاق خواب مناسب برای افراد مجرد

آپارتمان های بدون اتاق خواب یا به بیانی عمومی تر سوئیت ها چیدمان های خاص خود را دارند، این فضاها عموماً توسط دیوارها تقسیم بندی نشده اند و با رعایت اصولی خاص و نظم و پیوستگی در دکور، چیدمان می شوند. آپارتمان های بدون اتاق خواب، ملزومات مشخصی دارد و دانستن این ملزومات می‌تواند به روند طراحی آن ها کمک کند. در این مطلب می توانید چند نکته کارآمد در مورد طراحی این مدل آپارتمان ها را مطالعه کنید.

آپارتمان های بدون اتاق خواب مساحت بسیار کمتری نسبت به دیگر آپارتمان ها دارند و بیشتر برای افراد مجرد مناسب هستند، ممکن است در ابتدا با دیدن فضای کوچک یک سوئیت شوکه شوید و زندگی کردن در این فضای کوچک برایتان ناممکن به نظر برسد. اما باید بدانید چیدمان این مساحت کم ممکن است دشوار به نظر برسد اما با بررسی نیازها و انجام یک چیدمان صحیح می توان تلفیق زیبایی از ترکیب فضای اتاق خواب با دیگر فضاهای یک آپارتمان به وجود آورد.

  • فضای سوئیت ها معمولا به صورت کاملا باز طراحی می شوند و اتاق خواب و پذیرایی و یا حتی آشپزخانه حریم مشخصی ندارند و توسط دیوارها تفکیک نشده اند؛ برای چیدمان این آپارتمان ها اولین کار مشخص کردن موقعیت هر مکان در خانه است. به عبارت دیگر شما باید طراحی پلان سوئیت را خود انجام دهید و مکان قرارگیری هر وسیله را در جای خود مشخص کنید این کار به چیدمان شما نظم می‌دهد، استفاده از آپارتمان را راحت‌تر می‌کند و از شلوغی بیش از حد جلوگیری میکند.
  • مزیت جداکننده ها و پارتیشن ها از هر نوعی که باشد، عبور نور و هوا و بزرگ تر نشان دادن فضاست، استفاده از آنها در آپارتمان های کوچک کار شما را راحت تر می کند، در این حالت شما با کمبود فضای کمتری روبرو هستید و رفت و آمد نیز برایتان راحت تر می شود. جدا بودن فضاها چیدمان دلنشین‌تری را به وجود می آورد و باعث دلباز تر دیده شدن فضا نیز می شود.
  • همواره سعی کنید در دکوراسیون خانه های کوچک پیوستگی میان فضاها را رعایت کنید، از آنجایی که عامل جدا کننده ای در فضاهای این آپارتمان ها وجود ندارد و کل مساحت خانه در یک ویو قابل مشاهده است، به همین دلیل فضای داخلی آپارتمان باید یکپارچه به نظر برسد، بنابراین سعی کنید هر جز از دکوراسیون با سایر اجزا هماهنگ باشد، این به معنی است که تمام المان های به کار رفته در طراحی دکوراسیون، از لحاظ طرح، رنگ، یا سبک در تناسب با یکدیگر باشند.
  • در چیدمان این آپارتمان ها به دلیل کوچکی فضا بهتر است از وسایل چندکاره بهره بگیرید به عنوان مثال می‌توانید این کوچکی فضا را با استفاده از کانترهای آشپزخانه که قابلیت استفاده به عنوان میز نهار خوری را دارند و یا استفاده از مبل های نیم ست کوچک تر که قابلیت تخت خواب شو دارند؛ جبران کنید، در این صورت مقدار فضای قابل استفاده در خانه افزایش پیدا می‌کند و باعث می‌شود از  فضا حداکثر استفاده را داشته باشید. همچنین از قرار دادن وسایلی که فضا را بیهوده اشغال کند و کارایی ندارند اجتناب کنید.
  • موضوع دیگر محل قرارگیری تخت خواب است، به طور کلی بهتر است تخت خواب در محلی قرار گیرد که در وهله ورود قابل دیدن نباشد، این کار می‌تواند حریم تختخواب را حفظ کند. اما اگر در چیدمانی ناچار شدید تخت خواب را در دید رس ورودی قرار دهید می توانید با استفاده از دکور های تزئینی، پارتیشن ها، گلدان ها و دیگر وسایل دکوری تفکیک فضایی مناسبی به وجود آورید. در بسیاری از حالت ها در این آپارتمانها از مبل های تخت خواب شو برای صرف فضای کمتر و همچنین راحتی در استفاده می‌توان بهره برد، توجه داشته باشید که این تخت خواب به فضای باز شدن احتیاج دارد و فضای جلوی آن ها نباید پر باشد.
  • در بعضی طراحی های این آپارتمان های کوچک به دلیل فضای کم ممکن است با فضاهای تو رفته و بیرون آمده روبه‌رو شوید؛ این حالت در نظر اول ناموزون به نظر می رسد اما شما می‌توانید تفکیک فضایی بسیار مناسبی توسط آن ها انجام دهید، به طور مثال قراردادن تخت خواب در این قسمت ها یکی از گزینه های پیش رو می باشد، این کار هم فضای خواب را از دیگر فضاها جدا می کند و هم آن فضای ناملموس را زیبا جلوه می دهد.

و نکته آخر اینکه در چیدمان این آپارتمان ها اگر تمامی وسایل به صورت صحیح و در قالب درست خود دکور شوند هیچ شلوغی و بی نظمی و حتی احساس کمبود جا دیده نمی‌شود و می‌توان ترکیبی زیبا و اصولی پدید آورد. در ویدیوی زیر می توانید چند حالت چیدمان سوئیت ها را مشاهده کنید و با الگوبرداری از آن ها آپارتمان کوچکتان را به شیوه ای صحیح چیدمان کنید.

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

ویدیو: نقشه خانه سه خوابه

ویدیو: انواع مدل های پارتیشن و جدا کننده برای منزل و محل کارچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید