لذت آرامشی بی نظیر با مبل تابی یا ریلکسی در فضای خانه یا حیاط شما

اگر به دنبال داشتن یک وسیله خاص و ویژه در خانه تان هستید که هم ظاهری هیجان انگیز داشته باشد و هم بتوانید با نشستن بر روی آن آرامش زیادی را کسب کنید، پشنهاد ما به شما مبل تابی است! مبل تابی، صندلی تابی یا تاب ریلکسی یکی از انواع مبلمان محسوب می شود که شکلی فانتزی داشته و شما می توانید از آن در گوشه ای از خانه و یا تراس، حیاط و باغ استفاده کنید. با نشستن بر روی مبل تابی و کمی تاب خوردن غرق در دنیای رویاهای خود شده و لحظات لذت بخشی را تجربه نمایید.

مبل تابی چیست؟

مبل تابی یا تاب ریلکسی چیزی مابین مبل و تاب است. این وسیله از یک نشیمن که به شکل و فرم ویژه ای ساخته شده است، تشکیل شده که از یک میله و پایه محکم فلزی آویزان شده است. این صندلی به گونه ای از میله فلزی آویزان شده است که می توانید در هنگان نشستن بر روی آن با حرکاتی آرام تاب بخورید. بیشتر مبل های تابی به شکل نیم کره و یا اشک ساخته می شوند که درون آن یک تشک نرم و راحت قرار گرفته و شما می توانید به راحتی بر روی آن بنشینید و به دیواره آن تکیه دهید. مبل تابی برای این ساخته شده است که بتوانید در گوشه ای خانه لذت تاب خوردن را تجربه کرده و رهایی از استرس و اضطراب یک روز کاری را برای شما به ارمغان آورد. این مبل ها با قیمت یک میلیون ششصد هزار تا پنج میلیون تومان برای مدل های تک نفره در بازار موجود است.

مبل تابی از چه جنسی ساخته می شود؟

مبل های تابی انواع مختلفی دارند. بیشتر آنها از چوب، حصیر، فلز و نوعی از نخ های مقاوم ساخته می شوند. اگر مبل تابی را برای داخل خانه می خواهید از هر کدام از این انواع می توانید استفاده کنید اما اگر این مبل را برای حیاط یا تراس خریداری می کنید بهتر است از جنس های مقاوم تر مانند فلز یا چوب استفاده کنید تا وقتی در معرض نور خورشید و یا باران قرار گرفت آسیبی نبیند. میله و پایه مبل تابی از جنس فلز مستحکمی است که خیال شما را از بابت نشستن بر روی آن و تاب خوردن راحت می کند.

کاربرد مبل تابی در کجاست؟

از این نوع مبل می توانید در اتاق خواب خود و یا فرزندانتان استفاده کنید، بچه ها می توانند با نشستن بر روی آن درس بخوانند، همچنین مادرانی که نوزاد در خانه دارند می توانند با نشستن بر روی مبل تابی به فرزند خود شیر بدهند و تاب خوردن های آرام باعث به خواب رفتن نوزادشان نیز بشود. یکی از کاربرد های دیگر مبل تابی برای مطالعه است. می توانید با قرار دادن این مبل در گوشه ای از خانه یک محل دنج و دلنشین برای مطالعه خود ایجاد کنید. مثلا می توانید یک میز کوچک در کنار مبل تابی قرار دهید و کتاب خود را بر روی آن بگذارید. می توانید از چراغ یا آباژور برای روشنایی استفاده کنید و یک یا دو گلدان گیاه سبز طبیعی هم در کنار میز بگذارید تا زیبایی فضای مطالعه تان تکمیل گردد. در این فضای جذاب اوقات بیکاری خود را به کتاب خواندن بپردازید و از این کار لذت ببرید. این کار را در تراس یا حیاط نیز می توانید انجام دهید. مبل تابی برای یک خواب کوتاه ظهر یا بعد از ظهر هم گزینه مناسبی است. می توانید یک شال بافتنی مانند شال مبل درست کنید و بر روی مبل تابی قرار دهید، تا هم از آن استفاده کنید و هم جنبه دکوری داشته باشد. تصور کنید در یک بعد از ظهر خنک پاییزی بر روی مبل تابی بنشینید و شال را به دور خود بپیچید. در حالیکه مطالعه می کنید به خواب بروید و یک چرت مرغوب پاییزی را تجربه کنید.

مبل تابی
مبل تابی
مبل تابی
مبل تابی
مبل تابی
مبل تابی
مبل تابی
مبل تابی
مبل تابی

کاربرد دیگر مبل تابی در حیاط، تراس و یا باغ است. اگر تراس بزرگی دارید و فضا به اندازه قرار دادن یک مبل تابی تک نفره یا دو نفره است، حتما این کار را انجام دهید و لذت نشستن بر روی تاب در تراس خانه را از خود دریغ نکنید. این موضوع درباره حیاط یا باغ نیز وجود دارد. اگر باغ یا ویلایی دارید می توانید با قرار دادن این مبل بر روی چمن و یا در جایی که شب ها آتش درست می کنید، روزها و شب های دلپذیری را تجربه نمایید.

مبل تابی
مبل تابی
مبل تابی
مبل تابی
مبل تابی
مبل تابی

انواع مدل های مبل تابی

مبل تابی دو مدل اصلی دارد : مدل آویزی و مدل پایه دار که انتخاب آنها با توجه به نیاز و کاربری خاص خود انجام می گردد. بعضی از این مبل ها ظاهری کاملا شیک و لوکس دارند و بعضی دیگر ساده ترند و برای محیط های باز مناسب اند. مبل تابی های لوکس را می توانید با ریسه های نوری تزیین کنید و در کنار آن از شمع آرایی، عود، چراغ ها و گل های تزیینی بر روی زمین قرار دهید. با این کار در هنگام استراحت بر روی مبل تابی، همه امکانات برای آرامش و لذت بردن فراهم می گردد.

مدل حصیری تخم مرغی هم یکی از مدل های مبل تابی است که طرفداران زیادی دارد؛ از مبل های تابی با این مدل هم در خانه و هم در فضای باز استفاده می شود. معمولا این مدل مبل تابی با فلز ساخته می شود و دیواره های آن به شکل توری است. اگر از مبل تابی در فضای باز استفاده می کنید می توانید با انداختن تور بر روی آن از ورود حشرات مانند پشه خودداری نمایید.

اندازه و وزن مبل تابی به چه صورت است؟

همانطور که گفته شد مبل های تابی به صورت یک نفره و دو نفره ساخته می شوند. اندازه و وزن آنها با توجه به این موضوع متغیر است. معمولا تاب ریلکسی یا مبل تابی یک نفره 130 کیلوگرم وزن را تحمل می کند، این میزان در مورد تاب دو نفره به 250 کیلوگرم می رسد. مبل تابی دارای یک پایه فلزی گرد است که بر روی زمین قرار می گیرد. قطر این پایه در تاب های یک نفره 110 سانتی متر و در تاب های دو نفره 140 سانتی متر است. تاب های ریلکسی با ارتفاعی در حدود 190 سانتی متر ساخته می شوند.

همانطور که گفته شد صندلی این تاب ها آویزان و متحرک است، بنابراین مبل تابی باید به گونه ای ساخته شود که در هنگام تاب خوردن کل سازه تاب سرنگون نشود. برای جلوگیری از این کار، میله و پایه گرد را از فلزی سنگین می سازند تا محکم و ثابت بر روی زمین باقی بماند. برای رنگ آن نیز از رنگ هایی استفاده می شود که در برابر نور خورشید و رطوبت مقاومت خوبی داشته باشند. اما برای فلز بدنه از یک فلز سبک استفاده می شود تا امکان حرکت و تاب خوردن فراهم گردد. تشک و کوسن های داخل مبل تابی بهتر است از یک پارچه مقاوم انتخاب گردد. اگر مبل تابی را برای فضای بیرون می خواهید پیشنهاد می شود از رنگ های تیره تر برای آن استفاده کنید و اگر آن را در فضای داخل خانه استفاده می کنید، از رنگی برای پارچه ها استفاده کنید که با دیگر وسایل تان هماهنگی داشته باشد. بهترین مکان برای قرار دادن  مبل تابی در خانه جایی نزدیک پنجره است که چشم انداز زیبایی داشته باشید و بدترین مکان برای آن جایی در میان مبلمان و وسایل دیگر است. با داشتن یک تاب ریلکسی، آرامشی کم نظیر را به خود هدیه دهید.چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<