برگزاری مهمانی تابستانی؛ یک عصر به یاد ماندنی و دلپذیر

چیدوپلاس ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ ،

تابستان فصل بسیار خوبی برای برگزاری مهمانی های عصرانه می باشد، مهمانی های عصرانه ای که شامل جمع های خودمانی و دوستانه هستند و می توانند خاطره ای دلچسب و به یاد ماندنی به جا بگذارند، برای پذیرایی از این جمع های خودمانی می‌توان از راه حل های ساده استفاده کرد. از آنجایی که تابستان فصل میوه و خوراکی های متعدد و خوشمزه است با کمک آن ها می‌توان سفره پذیرایی را رنگین‌تر کرد. همچنین خوراکی های سنتی ایرانی از دیرباز بسیار پرطرفدار و خوشمزه بوده اند؛ پس می توان از این خوراکی و نوشیدنی های اصیل نیز برای پذیرایی از مهمانان در یک عصر گرم تابستانی استفاده کرد. در این مطلب چند پیشنهاد در مورد تزیین سفره و میز پذیرایی سرو خوراکی های مختلف تابستانی را مطالعه می کنید:

برای دیزاین یک مهمانی عصرانه روش های تزئین متفاوتی وجود دارد اما با توجه به این که این میهمانی در فصل تابستان برگزار می‌شود می توان از الگوهای این فصل بیشتر استفاده کرد. یکی از این الگو می تواند برگزاری مهمانی در فضای باز باشد، چیدمان میز در فضای باز هم حسی شاداب‌تر و صمیمی تر در مهمانی به وجود می آورد و هم حال و هوای فصل تابستان را به مهمانان منتقل می کند. استفاده از رنگ های روشن و شاد در بسیاری از بخش ها مانند رومیزی، ظرف و ظروف، دستمال های سفره، آویزهای تزیینی و حتی غذاها توصیه می شود. رومیزی، رانر و زیر بشقابی نقش عمده‌ای در دیزاین یک میز زیبا ایفا می کند؛ برای ایده گرفتن در این زمینه می توانید این مطلب را مطالعه کنید. گل ها نیز می‌توانند در دیزاین یک مهمانی عصرانه بسیار به شما کمک کنند، از گل ها می توان در تزیین میز غذا و محیط اطراف استفاده کرد. یکی از ایده های محبوب دیزاینرها، استفاده از گل های کوچک رنگی و قرار دادن آن ها در زیر لیوان ها و یا کنار بشقاب های مهمانان می باشد. همچنین می توان با اضافه کردن چند گلدان با گل های تابستانی و رنگارنگ به میز و یا بخش های مختلف خانه زیبایی مهمانی را دو چندان کرد. به طور کلی، در مهمانی تان از رنگ های شاد به وفور استفاده کنید زیرا قسمت عمده تزیین و دیزاین یک مهمانی عصرانه تابستانی را رنگ بر عهده خواهد داشت. علاوه بر این دقت کنید هر چه فضا به دور از تجملات افراطی باشد دلنشین و صمیمی تر جلوه می کند و مهمان ها در آن حس راحتی بیشتری خواهند داشت، حتی می توانید مهمانی تان را در فضای پشت بام برگزار کنید، برای اینکه بدانید چطور بام را برای یک مهمانی به یاد ماندنی آماده کنید این مطلب را مطالعه کنید: برگزاری یک مهمانی خودمانی در فضای پشت بام

برگزاری مهمانی عصرانه
برگزاری مهمانی عصرانه
برگزاری مهمانی عصرانه

بخش مهم دیگر مهمانی عصرانه تابستانه، غذاها و خوراکی ها هستند. تابستان فصل خوراکی های رنگارنگ است، پس بهتر است با استفاده از فرآورده های این فصل به پذیرایی از مهمان ها پرداخت. در مهمانی های عصرانه عموما غذاهای سنگین مانند غذاهای برنجی سرو نمی شود و معمولا از غذاهای سبک و مناسب میان وعده برای پذیرایی از مهمانان استفاده می شود. میوه ها در این سفره نقش مهمی دارند؛ تابستان فصل میوه های خوشمزه است و خوردن میوه های این فصل بسیار لذت بخش است. می توان از میوه ها به عنوان یکی از خوراکی های اصلی استفاده کرد؛ آن ها را هم می‌توان به حالت اصلی خودشان و با چیدمانی زیبا در ظروف میوه خوری ارائه کرده یا به صورت برش خورده یا سالاد میوه به مهمانان تعارف کرد. همچنین می توان میوه ها را در قالب کوکتل های خنک همراه با تکه های میوه نیز سرو کرد؛ آبمیوه‌ها در فصل تابستان بسیار مورد استقبال قرار می گیرند؛ از آب میوه هایی همچون هندوانه و طالبی نیز می توان به عنوان نوشیدنی اصلی برای پذیرایی استفاده کرد و آن ها را همراه با قالب یخ های مکعبی کوچکی که قبلا با استفاده از توت فرنگی ها یا لیموهای کوچک یخ زده اند، سرو کرد. در کنار این موارد می‌توان از شربت های سنتی ایرانی همانند شربت سکنجبین، بهار نارنج، کاسنی معطر و بید مشک و نسترن یا شربت زعفران همراه با تخم شربتی استفاده کرد، این شربت ها بسیار در رفع عطش مهمان ها موثر است و آن ها را شاداب تر میکند.

برگزاری مهمانی عصرانه
برگزاری مهمانی عصرانه
برگزاری مهمانی عصرانه
برگزاری مهمانی عصرانه
برگزاری مهمانی عصرانه
برگزاری مهمانی عصرانه
برگزاری مهمانی عصرانه
برگزاری مهمانی عصرانه
برگزاری مهمانی عصرانه

برای خوراکی نیز می توان از مواردی همچون رولت برش خورده نون و پنیر و سبزی، آب دوغ خیار، کاهو و شربت سکنجبین، نان و پنیر و انگور، سالاد الویه، ماست بورانی اسفناج و غذاهای گرمی همچون آش رشته، دلمه برگ مو، کشک بادمجان، کوکوی سیب زمینی یا سبزی، فلافل و انواع سمبوسه استفاده کرد، در کنار این غذاهای خوشمزه ایرانی می‌توان از دسر های اصیلی همچون شله‌زرد، فرنی، رنگینک و کاچی برای شیرین تر کردن کامل مهمان ها بهره برد.

برگزاری مهمانی عصرانه
برگزاری مهمانی عصرانه
برگزاری مهمانی عصرانه
برگزاری مهمانی عصرانه
برگزاری مهمانی عصرانه
برگزاری مهمانی عصرانه
برگزاری مهمانی عصرانه
برگزاری مهمانی عصرانه
برگزاری مهمانی عصرانه

یک مهمانی عصرانه تابستانه هر چه ساده تر و بی تکلف تر برگزار شود خاطره انگیز تر می شود. استفاده از فرآورده‌های فصل، رنگ های تابستانی، غذاهای مخصوص فصل به خصوص غذاهای ایرانی می‌توانند نکاتی برای داشتن یک مهمانی بسیار خوب باشد. تابستان فصل بسیار خوبی برای داشتن این نوع مهمانی است، پس قبل از تمام نشدن فصل اقدام به برگزاری آن کنید.چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید