ویدیو: گرانترین خانه های جهان کجاست و به چه کسی تعلق دارد

چیدوپلاس ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

هریک از ما در گوشه ای از این جهان پهناور مکانی را به عنوان خانه ی خویش می شناسیم، اما بعضی از خانه ها در جهان فراتر از حد تصورات ما ساخته شده اند، در این مطلب با گرانترین خانه ها و مالکان آنها آشنا می شویم:

۵- خانه ی لاکشمی میتال

ارزانترین خانه این لیست پنج تایی متعلق به لاکشمی میتال است او رییس بزرگ‌ترین کمپانی فولاد جهان است، که در سال ۲۰۱۱ در جایگاه ششمین فرد ثروتمند جهان قرار داشت، او ۶۷ ساله، دراری دو فرزند و ساکن بریتانیا است، او همچنین ثروتمندترین فرد آسیا است و ارزش شرکت او بالغ بر ۹۰میلیارد دلار است.

محل اقامت لاکشمی میتال در کاخ کنزینگتون واقع در شهر لندن می‌باشد، که در سال ۲۰۰۴ آنرا با مبلغ ۱۲۸ میلیون دلار، از رئیس مسابقات فرمول یک خریداری کرده است، این کاخ قبلا هم متعلق به افراد مشهور دیگری بوده است. محله کنزینگتون به خاطر ساختمان‌های ویکتوریایی و اعیانی‌اش به عنوان محله «سلطنتی» لقب گرفته است.

این عمارت در زمان خرید آن توسط او، گران‌ترین خانه مسکونی جهان محسوب می‌شد. این خانه دارای ۱۲ اتاق، استخر سرپوشیده، حمام ترکی و پارکینگی با گنجایش ۲۰ خودرو می‌باشد.

۴- خانه ی آیرون رنر

چهارمین خانه در این لیست در نیویورک قرار دارد و متعلق یه آیرون رنر است، خانه ی او ۲۹ اتاق خواب و ۳۹ حمام دارد، ارزش این خانه ۲۴۹ میلیون دلار است، این خانه یک سالن تئاتر با گنجایش ۱۴۰ صندلی، دو زمین تنیس و سه استخر دارد.

۳- لیلی سافرا

سومین خانه ی این  لیست ويلا ” ليوپولدا” در فرانسه است که متعلق به لیلی سافرا ۸۴ ساله برزیلی است که از طریق چهار ازدواجش ثروت قابل توجهی به دست آورده است. مجله فوربس، در سال ۲۰۱۳ ارزش دارایی های او را  ۱.۲ میلیارد دلار تخمین زده است؛ سافرا مالک یک مجموعه هنری قابل توجه و با ارزش است .

قصر او که ارزشی بالغ بر ۷۵۰ ميليون دلار دارد، یکی از گران‌قیمت‌ترین خانه های دنیا محسوب می شود. بنای این خانه نخستین بار در سال ۱۹۰۲ به دستور پادشاه وقت بلژیک به نام لیوپالد بر زمین گذاشته شد. این خانه دارای هفت طبقه و نوزده اتاق خواب است و همچنین باغی بزرگ و استخری پهناور در آن قرار دارد. اثاثیه‌ی منزل فقط چند صد نفر را برای جابه‌جایی یا تعمیر و نگهداری لازم دارد.

۲- خانه ی موکاش امبانی

موکش آمبانی، کارآفرین، بازرگان و سرمایه دار هندی است، که در حال حاضر با دارایی ۴۰ میلیارد دلار، در رتبه ۲۲ از ثروتمندترین افراد جهان قرار دارد، وی همچنین دومین فرد ثروتمند آسیا می‌باشد.

موکش آمبانی، مدیرعامل و مالک بیشترین میزان سهام در شرکت ریلاینس (بزرگ‌ترین شرکت خصوصی هند) می‌باشد، قيمت خانه او بيش از يک ميليارد دلار مي باشد.

قصر او با نام آنتیلیا  یک خانه شخصی در بمبئی هند است و در آن ۶۰۰ نفر جهت تعمیرات و نگهداری شبانه روزی کار می‌کنند، از نوامبر ۲۰۱۴ این ساختمان به عنوان دومین خانهٔ گران‌قیمت جهان پس از کاخ باکینگهام شناخته می‌شود؛ اما از آن جایی که کاخ باکینگهام یک ملک سلطنتی است، بنابراین آنتیلیا به عنوان گران‌ترین خانه دنیا شناخته می‌شود.

۱- خانه ی ملکه انگلیس

کاخ باکینگهام، خانه ی ملکه ی انگلیس و نماد و خانه سلطنت بریتانیا و یک نگارخانه هنری و جاذبه گردشگری است، این قصر بیش از ۷۷۰۰۰ متر مربع وسعت دارد و محل ملاقات ها و مهمانی های سلطنتی است، همچنین این قصر شامل آثار هنری زیادی است و بخش هایی از آن به عنوان موزه شناخته می شود و بازدید از آن برای عموم آزاد است و درآمد حاصل از آن صرف تعمیر و نگه داری کاخ می شود، در این کاخ ۴۵۰ نفر مشغول به کار هستند.

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

ویدیو: تصاویری جالب از خانه های شخصی خوانندگان زن دنیاچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید