مواردی که باید در هنگام خرید اتوی مسافرتی مد نظر قرار دهید

چیدوپلاس 17 آبان 1400

حتما برای تان پیش آمده که به سفر بروید و در مقصد هنگامی که چمدان خود را باز کرده اید، با خیل لباس های چروک مواجه شده اید. خیلی وقت ها اقامتگاهی که در آن ساکن هستید فاقد اتو است و یا مجبورید لباس ها را به همان شکل چروک و با ظاهر نازیبا به تن کنید و یا آنها را به خشک شویی بسپارید. اینجاست که یک اتو مسافرتی می تواند به کمک تان بیاید. با اینکه اتو مسافرتی یک وسیله واجب و لازم برای سفر نیست، اما وجود آن کمک موثری در خوش پوش بودن در طول سفر خواهد بود.

اتو مسافرتی شکلی مانند اتو های معمولی دارد اما دارای ابعاد کوچکتری است. به خاطر ساده و کوچک تر بودن این اتو ها است که به آنها نام اتو مسافرتی داده اند. این اتو ها سبک تر از اتو های معمولی بوده و به آسانی می توان آنها را در چمدان قرار داد و با خود به سفر برد. اتو مسافرتی بر حسب مدل و نوع خود می تواند دارای اسپری آب و تولید بخار بوده و یا آنکه یک اتوی ساده بدون بخار باشد، البته با استفاده از اتو بخار مسافرتی کیفیت اتو کردن لباس ها افزایش می یابد. این اتو ها قادر به اتو کردن همه نوع لباسی حتی کت و شلوار هم هستند اما به خاطر ابعاد کوچک تری که دارند مدت زمان اتو کاری با آنها بیشتر خواهد بود. در ادامه به معرفی انواع اتو های مسافرتی ساخته شده توسط برند های خارجی (تفال، فیلیپس، کنوود، گوسونیک، فوما، بیم) و برندهای ایرانی ( پارس خزر، میگل، سایا ) موجود در بازار ایران خواهیم پرداخت.

مواردی که باید در هنگام خرید اتوی مسافرتی مد نظر قرار دهید:

  • محدوده توان مصرفی : ۸۰۰ تا ۲۰۰۰ وات
  • جنس کفه: سرامیک، تفلون، آلومینیوم
  • نوع اتو: بخار، خشک
  • امکانات : سیستم ضد رسوب، سیستم قطع خودکار، تنظیم میزان بخاردهی، نشانگر آماده بودن اتو
  • ظرفیت مخزن آب
  • وزن و ابعاد اتو

اتو مسافرتی فیلیپس

توان مصرفی اتو بخار مسافرتی فیلیپس ۹۵۰ تا ۱۱۰۰ وات بوده و ابعاد آن ۲۵ در ۱۱ در ۱۲ سانتی متر است. جنس کف این اتو مسافرتی نیز از نوع آلومینیوم است. سایر مشخصات این اتو مسافرتی عبارتند از: سیستم تمیز سازی خودکار، دریچه بزرگ مخزن آب برای پر کردن آسان تر آن، کفی اتو با سری نوک تیز که برای راحت تر اتو کردن بین دکمه ها بسیار کاربردی است، تنظیم میزان دما و طول سیم ۱٫۸ متر. اتو بخار فیلیپس تا ۳٫۵ میلیون تومان قیمت دارد اما اتو مسافرتی فیلیپس در حدود ۸۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

اتو مسافرتی تفال

اتو تفال مدل ROWENTA DA1510 با جنس کفی استیل ضد زنگ یک اتو مسافرتی با کیفیت است. از ویژگی ها و مشخصات این اتو مسافرتی به دارا بودن کیف مخصوص، ابعاد ۱۹ در ۹ در ۸ سانتی متری، طول سیم ۲ متر، ظرفیت مخزن آب ۷۰ میلی لیتر و دسته تا شونده به داخل اشاره می گردد. توان مصرفی این اتو مسافرتی ۱۰۰۰ وات است و یک اتوی قدرتمند به شمار می آید. قیمت این اتو مسافرتی در حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ تا ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

اتو مسافرتی کنوود

این اتو مسافرتی با نام IRON ST60 یک اتو بخار بوده و از طراحی زیبا و جمع و جوری برخوردار است. قدرت موتور این اتو مسافرتی ۸۰۰ وات، مخزن آب آن ۸۵ میلی لیتر و قابل جدا شدن و دارای اسپری آب و شات بخار است. جنس کفی این اتو مسافرتی از نوع تفلون بوده و بسیار با کیفیت ست. این کفی تفلون با کیفیت باعث می شود که حتی در دماهای بالا نیز بدون سوختن پارچه، کار اتو کاری انجام گردد. قدرت بخار اتو مسافرتی کنوود به حدی است که حتی ریز ترین چروک ها را باز کرده و لباس را صاف و آماده تحویل می دهد.

قیمت اتوی مسافرتی
قیمت اتوی مسافرتی
قیمت اتوی مسافرتی

اتو بخار مسافرتی میگل

اتو بخار میگل مدل GSI 120 یک اتو بخار مسافرتی است که با ابعاد کوچک و جمع و جور خود به راحتی در چمدان قرار گرفته و می توانید آن را با خود به مسافرت ببرید و از آن استفاده نمایید. این اتو بخار مسافرتی با طراحی زیبا و جذاب خود و همینطور رنگ بندی عالی که دارد، بسیار پر طرفدار و پر فروش است. از ویژگی های اتو بخار مسافرتی میگل به جنس کفی آن اشاره می شود که سرامیک بوده و عملکردی همانند سایر اتو های معمولی دارد. گنجایش مخزن آب آن ۹۰ میلی لیتر است و برای یک اتوی مسافرتی میزان مناسبی محسوب می گردد.

این اتو بخار مسارفتی با برق کار می کند (شارژی نیست) و طول کابل آن ۲ متر است. دمای کارکرد آن قابل تنظیم است و برای هر نوع لباسی که در سفر همراه خود دارید می توانید از دمای مناسب برای اتو کاری استفاده نمایید. از تجهیزات جانبی این اتو به یک پیمانه آب اشاره می شود که به وسیله آن به راحتی می توانید مخزن اتو را پر کنید. طراحی بدنه این اتو مسافرتی به شکلی زیبا انجام شده و کار کردن با آن بسیار راحت است. برای خرید اتو بخار مسافرتی میگل مدل GSI 120 باید قیمتی در حدود ۶۸۰ هزار تومان پرداخت نمایید.

اتو مسافرتی ساپر

ساپر مدل ۱۰۱۰S یک اتو مسافرتی است که از نوع اتو بخار بوده و جنس کفی آن از استیل ضد زنگ است. توان مصرفی این اتو مسافرتی ۱۰۰۰ وات است، دارای درجه تنظیم دما است و طراحی بدنه آن بسیار زیبا و استفاده از آن کاملا راحت است. ابعاد این اتو نیز به مانند سایر اتو های مسافرتی دیگر به اندازه ای است که فضای کمی را اشغال می کند و وزن پایینی هم دارد. از مشخصات اتو مسافرتی ساپر به دسته تا شونده می توان اشاره کرد که این باعث شده قرار دادن آن در ساک یا چمدان آسان تر صورت گیرد. همچنین این اتو دارای یک کیف مخصوص برای حمل کردن است.

یک مدل دیگر از اتو مسافرتی های ساپر مدل SSI-2020 است که طراحی متفاوت تری نسبت به مدل قبلی دارد. این اتو نیز از نوع بخار بوده، وزن آن ۱ کیلوگرم و ابعاد آن ۱۸ در ۹ در ۱۰ ساتی متر است. از مشخصات این اتو به جنس کفی استیل ضد زنگ، تنظیم میزان بخار دهی، گنجایش مخزن آن ۲۰۰ میلی لیتری، اسپری آب، بخار دهی عمودی و دسته تا شونده اشاره می گردد. این اتو بخار مسافرتی ساپر مدل SSI-2020 قیمتی در محدوده ۵۶۰ تا ۶۳۰ هزار تومان دارد.

اتو مسافرتی سنکور

این اتو مسافرتی با نام سنکو مدل SSI 1010GR یک اتو با طراحی جالب و منحصر به فرد است که ابعاد آن ۸ در ۱۹ در ۸ سانتی متر است. گنجایش مخزن آب آن ۵۰ میلی لیتر بوده و وزن آن ۰٫۷ کیلوگرم است که بسیار سبک به نظر می رسد. جنس کفی این اتو مسافرتی سرامیک بوده که لباس ها را به راحتی صاف و یکدست می کند. از ویژگی های این اتو مسافرتی به طراحی ارگونومیک و دسته قابل خم شدن به داخل اشاره می گردد. این اتو بر خلاف بدنه کوچک از توان ۱۰۸۵ واتی برخوردار است که عملکردی بسیار خوبی را از خود نشان می دهد. میزان حرارت و بخار دهی دستگاه را از طریق دکمه ای که بر روی اتو تعبیه شده می توان تنظیم نمود. همچنین این اتو دارای قابلیت بخار دهی عمودی است. به این معنی که می توان لباس را بر روی چوب لباسی آویزان نمود، اتو را به صورت عمودی رو به روی لباس گرفت و کار بخار دهی را انجام داد. قیمت اتو مسافرتی سنکور در حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان است.

قیمت اتوی مسافرتی
قیمت اتوی مسافرتی
قیمت اتوی مسافرتی

خانه ایده آل خود را بسازید:

ویدیو: راهنمای انتخاب و خرید بهترین اتو

میز اتو دیواری، مزایا و معایب و بهترین محل نصبچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<