میز اتو دیواری، مزایا و معایب و بهترین محل نصب

چیدوپلاس 20 مرداد 1400

شاید برای شما هم سخت باشد که برای هر بار اتو کردن مجبور باشید میز اتو را بیرون آورده در جای مناسب قرار دهید و به اتو کردن لباس های خود بپردازید. پیدا کردن جای مناسب در اتاق برای قرار دادن میز اتو هم یک مشکل دیگر است که حتما باید برای آن به دنبال راه حل مناسب بگردید. برای تمامی موارد گفته شده و به خاطر مزایای بیشتری که به دنبال آن هستید، میز اتو دیواری به عنوان یک پیشنهاد و راه حل عالی مطرح می گردد.

سوال اینجاست که میز اتو دیواری چیست و در کجا نصب می گردد؟ باید گفت که این مدل میز اتو یک وسیله ی کاربردی است که بر روی دیوار و یا داخل کمد دیواری نصب می گردد؛ در مواقع مورد نیاز میز از حالت بسته خارج شده، به صورت افقی قرار داده می شود و اتو کاری انجام می گیرد و پس از اتمام کار میز اتو دوباره به صورت عمودی بسته می شود و در جای خود قرار می گیرد. بهتر این است که میز اتو به تنهایی بر دیوار نصب نشود و در قالب کمد دیواری و یا یک کمد کوچک یا حتی پشت یک آیینه که دارای درب است بر روی دیوار قرار گیرد. برای آنکه فضای اتاق خواب و یا فضای اتاق لباسشویی بیش از حد گرفته و اشغال نشود، سعی می گردد تا از کمد های موجود استفاده کرده و در قسمتی از آن میز اتو دیواری نصب شود. به این ترتیب در مواقعی که از اتو استفاده نمی شود با جمع کردن و بستن درب کمد، تصویر اتاق مرتب و زیبا به نظر می رسد.

مزایا و معایب میز اتو دیواری کدام است؟

چند مورد از مزایای میز اتو در بخش های بالا گفته شد. عدم نیاز به حمل و جابجایی آن و بر هم نخوردن نظم اتاق از اصلی ترین مزایای میز اتو دیواری است. به غیر از آن باید گفت که در کنار میز اتو دیواری معمولا قفسه بندی برای قرار دادن اتو و وسایل مربوط به اتو کاری مانند اسپری آب یا اسپری ماده نرم کننده تعبیه می شود. وجود همه اینها در کنار هم باعث می شود تا برای اتو کردن نیازی به سر زدن به جاهای مختلف خانه و جمع کردن وسایل نیست. هر چیز که برای یک اتوکاری به آن نیاز دارید در کنار هم خواهند بود و این موضوع کار را برای شما راحت تر خواهد کرد. همچنین وقتی میز اتو دیواری مکانی مجزا برای خود داشته باشد از نظر کثیف و آلوده شدن نیز نگرانی وجود نخواهد داشت. از معایب میز اتو دیواری ایستادن طولانی مدت برای اتو کردن است. اگر بخواهید چندین لباس را با هم اتو کنید باید مدت زیادی را سرپا بایستید که این کار سختی است. میز اتو های معمولی این مزیت را دارند که می توان به صورت نشسته کار اتو کردن را انجام داد.

ميز اتو ديواري
ميز اتو ديواري
ميز اتو ديواري
ميز اتو ديواري
ميز اتو ديواري
ميز اتو ديواري

میز اتو دیواری تاشو

اگر در اتاق خواب تان فضای محدودی دارید و به دنبال آن هستید که تمامی وسایل را از نوعی انتخاب کنید که کمترین فضای ممکن را اشغال کنند، میز اتو دیواری تاشو یک پیشنهاد عالی خواهد بود. نحوه نصب این مدل میز اتو نیز همانند سایر میز اتو های دیواری است، اما تفاوت این مدل میز در آن است که به راحتی تا شده و اندازه آن کوچک تر خواهد شد. به این ترتیب فضای اشغال شده توسط آن به حداقل میزان ممکن می رسد. خوبی میز اتو دیواری تاشو آن است که کاملا جمع می شوند و در هنگام باز شدن، سطح رویه آن بدون هیچ درز و فرو رفتگی یا برآمدگی خواهد بود. بنابراین هیچ مشکلی در خلال اتو کاری برای تان پیش نمی آید. میز اتو دیواری تاشو در وضعیت تا شده ابعادی معادل ۴۴ در ۳۰ در ۱۳٫۸ سانتی متر خواهد داشت. بعضی از میز اتو های تاشو نیز درون کشو قرار می گیرند و با بیرون آوردن کشو میز اتو باز می گردد. این میز اتو ها نیز بسیار کاربردی هستند و برای فضاهای کوچک مناسب اند.

خرید و نصب میز اتو دیواری

اگر تصمیم به داشتن یک میز اتو دیواری گرفته اید، باید از فروشگاه ها یک میز اتو دیواری آماده را خریداری کنید و خودتان بر روی دیوار مورد نظر نصب نمایید. برای نصب میز اتو دیواری، قبل از هر چیز باید جای مناسب برای قرار گیری آن را تعیین کنید. برای نصب میز اتو دیواری جایی را در نظر بگیرید که بتوانید به راحتی در آنجا بایستید و اتو کنید. چیزی مزاحم دست های شما نباشد و بر روی اتو تسلط کافی را داشته باشید. همچنین از محکم بودن بست ها و اتصالاتی که میز را بر دیوار چسبانده است، اطمینان حاصل نمایید تا در هنگام اتو کاری نگرانی نداشته باشید. یکی از مهم ترین نکات درباره نصب میز اتو دیواری آن است که پریز برق به آن نزدیک باشد.

ميز اتو ديواري
ميز اتو ديواري
ميز اتو ديواري
ميز اتو ديواري
ميز اتو ديواري
ميز اتو ديواري

ساخت میز اتو دیواری

یک راه ساده برای درست کردن چنین میزی این است که یک تخته ام دی اف ضخیم و محکم به اندازه یک میز اتو را برش داده و به وسیله اتصالات محکم و دارای لولا به دیوار وصل کنید. وجود لولا باعث می شود تا چوب به صورت عمودی و افقی باز و بسته شود و در حالت باز شکلی ۹۰ درجه داشته باشد. سپس با استفاده از یک بست محکم باید کاری کنید تا میز در حال بسته به دیوار متصل باشد و خود به خود باز نشود. سپس یک میز اتو معمولی (میز اتویی بدون میله های فلزی زیر آن) را به تخت چوب محکم بچسبانید. برای این کار از یک فوم سفت، محکم با دوام به علاوه روکش پارچه ای نخی نیز می توان استفاده کرد. وقتی میز اتو به تخته چسبیده باشد با باز و بسته کردن آن یک میز اتو دیواری عالی خواهید داشت.

میز اتو دیواری

خانه ایده آل خود را بسازید:

ویدیو: راهنمای انتخاب و خرید بهترین اتوچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<