از انواع حفاظ شاخ گوزنی، لیلیوم، سرنیزه ای و … کدام بهتر است؟

چیدو پلاس 21 تیر 1401

نصب حفاظ دیوار از نظر مسائل امنیتی و تامین امنیت افراد و اموال خانه اهمیت فوق العاده زیادی دارد. بسیاری از کسانی که در خانه های ویلایی زندگی می کنند و یا حتی ساکنان آپارتمان های چند طبقه از انواع حفاظ دیوار برای دیوار های حیاط خانه خود استفاده می کنند تا از زندگی در خانه شان احساس آرامش بیشتر و نگرانی کمتری داشته باشند. مدل های متنوعی از نرده و حفاظ وجود دارد که نمونه های معروف تر آن شامل نرده شاخ گوزنی ، حفاظ سرنیزه ای و حفاظ لیلیوم است. اگر قصد خرید حفاظ برای دیوار های خانه خود را دارید، در این مطلب همراه ما باشید.

انواع حفاظ دیوار از چه جنسی ساخته می شود؟

حفاظ ها و نرده های مورد استفاده بر روی دیوار باید از جنسی ساخته شوند که دوام و استحکام کافی را داشته باشند و با ضربه و تلاش برای خم کردن و شکستن، تغییر فرم و شکل ندهند. همچنین این حفاظ ها و نرده ها باید از قیمت مناسبی هم برخوردار باشند زیرا استفاده از آنها بر روی تمامی دیوار های حیاط مستلزم خرید طول زیادی نرده خواهد بود. با این تفاسیر بهترین متریالی که برای ساخت حفاظ دیوار مورد استفاده قرار می گیرد، آهن است. میله های آهنی و فولادی با قطر مناسب برای این کار استفاده می شود که بر حسب مدل و طرحی که دارند، به شکل ساده و یا همراه با بخش های دیگری نرده حفاظ دیوار را تشکیل می دهند.

مشخصات حفاظ دیوار

 • جنس: همانطور که گفته شد از آهن و فولاد برای ساخت نرده حفاظ روی دیوار استفاده می شود.
 • ارتفاع: انواع حفاظ دیوار معمولا با ارتفاع نیم متر الی یک و نیم متر ساخته می شوند. ارتفاع حفاظ بر روی قیمت آن موثر است و البته شما برای کاربرد های مختلف می توانید این ارتفاع را کم یا زیاد کنید.
 • تراکم شاخه های حفاظ دیوار: تعداد میله های عمودی و افقی موجود در نرده های حفاظ، تراکم آن را مشخص می کند. هر چه میله های عمودی به هم نزدیک تر باشند، تراکم حفاظ بالاتر است و بر عکس. هر چه میزان تراکم پایین تر باشد قیمت آن نیز کمتر است و البته امنیت کمتری هم ایجاد می کند.
 • مدل و طرح نرده: حفاظ های آهنی و فولادی در مدل های مختلفی تولید می شوند که انواع نرده شاخ گوزنی ، حفاظ سرنیزه ای ، بوته ای، نیزاری، حفاظ لیلیوم و طرح نخل مرداب از انواع آنهاست.

نرده شاخ گوزنی

اگر به دنبال افزایش امنیت ساختمان خود هستید و می خواهید افراد بیگانه و سارقان هرگز به سراغ خانه شما نیایند، یکی از بهترین حفاظ روی دیوار موجود، نرده شاخ گوزنی است. شکل و فرم این مدل نرده دقیقا شبیه به شاخ گوزن بوده و سر های نوک تیز میله های آهنی که به اطراف پراکنده شده اند، امکان حرکت و راه رفتن بر روی دیوار را مشکل می سازند. نرده شاخ گوزنی اگر با تراکم بالایی ساخته شود، امکان عبور از آن را به صفر می رساند و به این ترتیب خیال افراد ساختمان از بابت دزد و سارقان راحت تر می گردد. در مورد قیمت نرده شاخ گوزنی هم باید گفت که ضخامت میلگرد مورد استفاده در ساخت آن، نوع جوشکاری، تراکم و ارتفاع نرده شاخ گوزنی در قیمت آن موثر خواهد بود. قیمت نرده شاخ گوزنی در میان مدل های دیگر کمتر بوده و این به دلیل استفاده از قطعات میلگرد کوتاه تر در آن است. به طور کلی می توان گفت قیمت نرده شاخ گوزنی طبق جدول زیر خواهد بود:

قیمت نرده شاخ گوزنی به ازای هر متر طول( هزار تومان ) مشخصات نرده شاخ گوزنی
215 ارتفاع 70 تراکم 20
250 ارتفاع 100 تراکم 20
405 ارتفاع 70 تراکم 44
510 ارتفاع 100 تراکم 44

 

حفاظ سرنیزه ای

اگر می خواهید با مدل دیگری از بهترین حفاظ روی دیوار آشنا شوید، حفاظ سرنیزه ای را به شما معرفی می کنیم. این مدل از حفاظ از میله های بسیار ساده ای تشکیل شده که به طور منظم و به شکلی عمودی در کنار هم نصب می شوند و قسمت بالای آن شکلی شبیه به سر نیزه پیدا می کند. به این ترتیب حرکت بر روی دیواری با حفاظ سرنیزه ای سخت خواهد بود زیرا بخش های نوک تیز بالای نرده راه رفتن را با مشکل مواجه می کنند. مدل حفاظ سرنیزه ای به خاطر ظاهر شیک و زیبایش هنوز هم یکی از پر فروش ترین ها محسوب می گردد. این نرده ها نیز در ارتفاع 50، 100 و 150 سانتی متری ساخته می شوند و دارای مدل های یک طرفه، دو طرفه و سه طرفه هستند. از نظر قیمتی نیز باید گفت که حفاظ سرنیزه ای از نوع نرده شاخ گوزنی ارزان تر و مقرون به صرفه تر است.

حفاظ لیلیوم

یکی دیگر از انواع بهترین حفاظ روی دیوار با نام حفاظ لیلیوم شناخته می شود. این مدل نرده با الهام از طرح گل لیلیوم ساخته شده و سر های نوک تیز آن که به تعداد فراوان بر روی نرده موجود است، امنیت فوق العاده بالایی را فراهم می کند. در واقع میزان امنیت ایجاد شده توسط حفاظ لیلیوم از نرده شاخ گوزنی هم بیشتر است. در مورد رنگ آمیزی حفاظ لیلیوم باید گفت به دلیل الگو برداری از گل نام برده شده، رنگ آمیزی آن به صورت دو رنگ انجام می گیرد و معمولا رنگ طلایی را برای بخش های بالایی آن به کار می برند. نرده حفاظ لیلیوم با آهن میلگرد نمره ده ساخته می شود و هر بوته آن شامل 15 عدد گل لیلیوم است. این نوع نرده با توجه به تراکم بالاتر و استفاده از آهن بیشتر در آن از سایر نرده ها گران تر است. قیمت حفاظ لیلیوم به صورت جدول زیر است:

حفاظ لیلیوم با ارتفاع 80 245 هزار تومان به ازای هر متر طول
حفاظ لیلیوم با ارتفاع 100 295 هزار تومان به ازای هر متر طول
حفاظ لیلیوم با ارتفاع 120 345 هزار تومان به ازای هر متر طول

 

نکات مهم در خرید بهترین حفاظ روی دیوار

 • تراکم و ارتفاع دو فاکتور تاثیر گذار بر کارایی حفاظ ها می باشند. هر اندازه ارتفاع و به ویژه تراکم یک نرده حفاظ بیشتر باشد، از کارایی و بازدارندگی بیشتری برخوردار می گردد.
 • کمترین و بیشترین ارتفاع حفاظ ها ۵۰ الی 150 سانتی‌متر می باشد ولی به کار گیری ارتفاع های بلند و یا خیلی بلند در بعضی مکان ها ضرورتی ندارد و  ارتفاع مناسب و استاندارد برای اجرای حفاظ بر روی اکثر دیوارها، ارتفاع ۸۰ سانتی متر است.
 • از جنس و کیفیت مناسب میلگرد های آهنی اطمینان حاصل کنید. (معمولا سایز میلگرد مصرفی در همه مدل ها نمره ۱۰ می باشد)
 • مطمئن شوید همه جای نرده ها با ضد زنگ و رنگ روغنی به خوبی پوشیده شده باشد. ( رنگ الکترواستاتیک -کوره ای- پوشش فام درجه یک )
 • از محکم بودن جوش ها و اتصالات اطمینان حاصل کنید. ( جوش CO2 به صورت دوطرفه )
 • هزینه حمل و بارگیری و نصب به عهده مشتری می باشد. ( هزینه نصب برای کمتر از 20 متر طول حدود 500 هزار تومان و برای بالاتر از 20 متر طول به ازای هر متر 30 هزار تومان خواهد بود)
 • در صورتی که حیاط شما محل رفت و آمد حیواناتی مانند گربه است، در خرید و نصب نرده ها به سلامت آنها نیز اهمیت دهید.

در زیر با مدل های حفاظ روی دیوار آشنا می شوید.

حفاظ دیوار
حفاظ دیوار
حفاظ دیوار
حفاظ دیوار
حفاظ دیوار
حفاظ دیوار
حفاظ دیوار
حفاظ دیوار
حفاظ دیوار
حفاظ دیوار
حفاظ دیوار
حفاظ دیوار

خانه ایده آل خود را بسازید:

تبدیل حیاط خلوت به یک مکان کاربردی و آرامش بخش

بهترین ایده ها برای رنگ دیوار حیاط ، چطور یک حیاط زیبا داشته باشیم؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<