کاغذ دیواری آبرنگی ، لطافت و راحتی را برایتان به ارمغان می آورد

چیدوپلاس 13 مرداد 1400 ،

کاغذ دیواری ها رنگ ها و طرح های بسیار متنوعی را شامل می شوند و هرکدام از آنها زیبایی خاص خود را دارند. انتخاب کاغذ دیواری بر اساس سلیقه افراد خانه و نوع و سبک چیدمان و دکوراسیون انجام می پذیرد. در میان تمامی مدل ها، کاغذ دیواری آبرنگی یکی از زیباترین و دوست داشتنی ترین ها به حساب می آید و با فضای پراحساس و آرامش بخشی که پدید می آورد محیط خانه را پر از حس لطافت و راحتی می کند.

کاغذ دیواری آبرنگی برای چه قسمت هایی از خانه مناسب است؟

معمولا کاغذ دیواری های آبرنگی فضایی غیر رسمی و دوستانه ایجاد می کنند و برای نشیمن یا اتاق خواب مناسب اند. اگر دکوراسیون خانه تان به گونه ای است که مخصوصا سالن پذیرایی دارای چیدمان سنتی و کلاسیک است، کاغذ دیواری آبرنگی را فراموش کنید و به سراغ کاغذ دیواری هایی با طرح داماسک بروید.

کاغذ دیواری های آبرنگی فضای نشیمن خانه های مدرن را به بهترین شکل تزیین می کند و با قرار دادن یک دست مبل راحتی که رنگی متناسب با طرح کاغذ دیواری آبرنگی دارد، یک محفل خودمانی و جذاب را به وجود می آورد. یکی دیگر از بخش های خانه که می تواند میزبانی عالی برای کاغذ دیواری آبرنگی باشد، اتاق خواب است. هم اتاق خواب کودک و نوجوان و هم اتاق خواب زوج بزرگسال برای نصب کاغذ دیواری آبرنگی مناسب است. برای اتاق خواب کودک و نوجوان از کاغذ دیواری آبرنگی با طرح های بچگانه و فانتزی که انواع متنوع آن موجود است، می توان استفاده نمود. این کاغذ دیواری ها دارای فضای رنگی شادی هستند که برای اتاق خواب این گروه سنی مناسب است و مدل های دخترانه و پسرانه را شامل می شود.

اما برای اتاق خواب بزرگسال نیز کاغذ دیواری آبرنگی با طرح های گل زیبایی بخش دکوراسیون خواهند بود. طرح و رنگ این کاغذ دیواری ها به گونه ای است که آرامش خاصی را به لحاظ بصری در اتاق خواب ایجاد می کنند که این خود بسیار دلنشین و زیبا است، زیرا همیشه گفته شده که اتاق خواب باید به گونه ای چیدمان گردد که آرامش و آسایش لازم برای استراحت در آن فراهم گردد.

انواع مدل های کاغذ دیواری آبرنگی

این کاغذ دیواری ها نیز همانند سایر مدل های کاغذ دیواری، طرح های زیادی را شامل می شوند. مثلا مدل هایی که در آنها از بازی با رنگ های آبرنگی استفاده شده است. در این مدل کاغذ دیواری سطح آن بدون هیچ طرح مشخصی بوده و انگار دستی با قلمو رنگ ها را در کنار هم دیگر قرار داده و با هم تلفیق و ترکیب کرده است. در این مدل کاغذ دیواری آبرنگی رنگ های به کار برده شده در هماهنگی با هم هستند و معمولا از طیف های مختلف یک رنگ استفاده شده است. مثلا یک کاغذ دیواری آبرنگی دارای تم رنگی آبی است و از آبی های بسیار روشن گرفته تا آبی تیره و سرمه ای به شکل آبرنگی در آن به کار رفته است. در یک کاغذ دیواری آبرنگی با تم رنگی صورتی نیز به همین شکل صورتی های روشن و تیره در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. برای زیبایی بیشتر در بعضی از کاغذ دیواری های آبرنگی از خطوط طلایی رنگ در برخی قسمت ها استفاده شده است.

اما در کاغذ دیواری آبرنگی طرح گل، این تصور به وجود می آید که طراح کاغذ دیواری به وسیله قلمو و آبرنگ گل های بهاری زیبا را با ظرافت خاصی ترسیم کرده است و یک نقاشی آبرنگی جذاب کشیده است. یکی از ویژگی های اصلی کاغذ دیواری آبرنگی استفاده از رنگ های ملایم در آن است. تمامی رنگ ها رقیق و شفاف هستند و هارمونی در آن جریان دارد. همچنین کمتر پیش می آید که در یک کاغذ دیواری آبرنگی از رنگ های تند و شارپ و با کنتراست بالا در کنار یکدیگر استفاده شده باشد. معمولا زمینه کاغذ دیواری آبرنگی روشن است و طرح و گل ها با رنگی رقیق بر روی آن نقش بسته اند.

کاغذ دیواری آبرنگی
کاغذ دیواری آبرنگی
کاغذ دیواری آبرنگی
کاغذ دیواری آبرنگی
کاغذ دیواری آبرنگی
کاغذ دیواری آبرنگی
watercolor wallpaper 15
کاغذ دیواری آبرنگی
کاغذ دیواری آبرنگی

کاغذ دیواری آبرنگی ساده

در این مدل کاغذ دیواری طرح های آبرنگی در ساده ترین شکل ممکن بر روی کاغذ دیواری وجود دارند. این مدل کاغذ دیواری آبرنگی برای خانه های کوچک و کم نور مناسب است زیرا هم دارای طرح هایی برای خارج شدن فضا از سادگی بیش از حد است و هم با وجود طرح هایی بر روی آن، فضای خانه کوچک و گرفته به نظر نمی رسد. کاغذ دیواری آبرنگی ساده برای قرار گیری در مکانی که مبلمان آن دارای پارچه طرح دار و شلوغ است، مناسب به نظر می رسد. در اتاق خوابی که رو تختی گلدار و پر رنگ و لعابی بر روی تخت خواب انداخت شده نیز نصب یک کاغذ دیواری آبرنگی ساده پیشنهاد می شود تا فضا به نوعی تعادل برسد.

بهترین چیدمان برای کاغذ دیواری آبرنگی

بسته به تم رنگی کاغذ دیواری آبرنگی، رنگ چیدمان می تواند متفاوت باشد. به طور کلی رنگ گل ها و طرح های موجود بر روی کاغذ دیواری براساس رنگ مبلمان راحتی انتخاب می گردد. مثلا اگر یک کاناپه راحتی با پارچه قرمز رنگ قرار دارد، کاغذ دیواری آبرنگی دارای زمینه سفید یا کرم و با طرح های آبرنگی قرمز رنگ پیشنهاد می گردد. بر روی کاناپه می توان از کوسن هایی استفاده نمود که دارای پارچه ای با زمینه سفید و طرح های آبرنگی مشابه کاغذ دیواری باشند. پیدا کردن چنین کوسن هایی اصلا کار سختی نیست و مدل ها و طرح های مختلفی از کوسن هایی با پارچه آبرنگی در بازار موجود است.

چنانچه از کاغذ دیواری آبرنگی با طرح های شلوغ بر روی دیوار ها استفاده کرده اید، سعی کنید کاناپه راحتی خود را با پارچه ای ساده پوشش دهید. تصور کنید که هم دیوار ها و هم پارچه مبلمان پر طرح و رنگی و شلوغ باشند، در آن صورت فضا به شدت به هم ریخته و خسته کننده به نظر می رسد. همچنین تیرگی و روشنی رنگ پارچه مبلمان نیز به تیرگی و روشنی کاغذ دیواری آبرنگی بستگی دارد. بهتر است اگر کاغذ دیواری دارای فضای رنگی تیره بود، مبلمان را از رنگ روشن انتخاب کنید و برعکس.

همانگونه که گفته شد رنگ های آبرنگی رقیق و روشن هستند و این ویژگی کاغذ دیواری های آبرنگی باعث می شود تا بتوان ایده هایی را در چیدمان اجرا کرد. این ایده ها مربوط به بکارگیری بعضی از رنگ ها در کنار یکدیگر است. مثلا اگر کاغذ دیواری آبرنگی تان تم رنگی آبی دارد از مبل راحتی صورتی روشن می توان استفاده کرد و یا اگر کاغذ دیواری آبرنگی تم رنگی سبز دارد، استفاده از کاناپه راحتی اکر یا خردلی پیشنهاد می شود.

پوستر دیواری آبرنگی

پوستر های دیواری که بر روی یکی از دیوار ها نصب می شوند و آن دیوار معمولا افقی و بزرگ است، طرح ها و رنگ های مختلفی دارند. طرح های آبرنگی بر روی پوستر های دیواری نیز اجرا شده اند و می توانید با انتخاب یکی از آنها فضای خانه را به شدت دگرگون سازید. این پوستر ها را هم در اتاق نشیمن و دیوار پشت تلویزیون و همچنین در اتاق خواب و دیوار پشت تخت خواب می توان نصب و اجرا کرد. طرح های آبرنگی موجود بر روی این پوستر ها بسیار زیبا و دوست داشتنی هستند و تاثیر زیادی بر میزان آرامش و انرژی های مثبت در خانه می گذارند.

کاغذ دیواری آبرنگی
کاغذ دیواری آبرنگی
کاغذ دیواری آبرنگی
کاغذ دیواری آبرنگی
کاغذ دیواری آبرنگی
کاغذ دیواری آبرنگی

خانه ایده آل خود را بسازید:

با کاغذ دیواری طرح پتینه نمایی تیره و روشن و زیبا و دلنشین بر دیوارها ایجاد کنیدچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<