در انتخاب تالار عروسی مان به چه نکاتی توجه کنیم؟ ( ورودی، مهمانان، لانژ عروس و داماد)

چیدوپلاس 06 مهر 1399

اگر مراسم عروسی در پیش دارید باید بدانید که برگزاری این جشن به برنامه ریزی مفصل و زمان احتیاج دارد و شما باید اطلاعات کافی در مورد نحوه ی برگزاری مراسم داشته باشید تا بتوانید با توجه به علایق و خواسته های خود یک روز فراموش نشدنی برای خودتان رقم بزنید. اولین قدم برای برنامه ریزی جشن عروسی کسب اطلاعات از نزدیکان و استفاده از تجربه ی آنها در برگزاری این جشن و تخمین تعداد مهمانان است. در قدم بعدی شما نیاز به مراجعه به چند دفتر تشریفات مجالس دارید تا از بین آنها مطابق سلیقه و بودجه تان بهترین را انتخاب کنید. هنگامی که شما به این دفاتر مراجعه کنید تالار های دیزاین شده ای به شما پیشنهاد میشود و یک لیست بلند بالا از تزئینات مقابل شما قرار میگیرد؛ تزئینات سالن شامل انواع میزها، صندلی ها، گل آرایی های متفاوت، شمعدانی و لوستر های تزئینی، نورپردازی سن، ظروف و رومیزی و تمام خوراکی هایی که از مهمانان پذیرائی میشود به همراه لیست غذاهای شام اصلی است که هرکدام بنا بر ارزش و تعداد استفاده و نوع گل ها و غذاهای خواسته شده، قیمت های متفاوتی دارند.

اندازه ی سالن انتخابی شما باید متناسب با تعداد مهمانان شما باشد. اگر برای تعداد کم مهمانان، سالن بزرگی بگیرید آنوقت فضای خالی زیادی به چشم میخورد که حس خوشایندی ندارد و مهمانان با فاصله و جدا از هم می نشینند. اما اگر ظرفیت سالن با تعداد مهمان ها متناسب باشد حس گرمی و صمیمت بین افراد برقرار میشود. اگر تعداد میهمانان شما زیاد است سالنی با ظرفیت بیشتر و سقف بلند تری انتخاب کنید که در جمعیت بالا، حس خفگی به مهمانان منتقل نشود و فضای زیادی برای حرکت و تنفس داشته باشند.

تالارهای عروسی شامل ورودی، سالن مهمانان، سن رقص، سالن پذیرائی و اتاق رختکن است. ورودی سالن بسیار مهم است و میتواند تاثیر مثبتی در ذهن مهمان ها و عروس و داماد برای داشتن یک جشن فرموش نشدنی بگذارد. مسیر ورودی عروس و داماد باید با گل و شمع و پارچه های حریر تزئین شود یا حتی کفپوش آن با گلبرگ های سفید و قرمز زیبا پوشیده شود. تابلو های خوش آمد گویی کلاسیک و فشفشه های آبشاری از ترند های جدید تزئینات مراسم عروسی هستند که حس نوستالژی و صمیمیت به مهمانان میدهند. عروس و داماد باید پس از گذشتن از ورودی توسط سلسله مراتب منظمی به جایگاه خود برسند. بطوریکه بعد از عبور از ورودی، اول از لابی عبور کنند، به فضای مهمانان برسند و بعد در جایگاه خود قرار بگیرند. بهتر است ورود عروس و داماد از پله انجام شود تا کل سالن به صحنه ی ورود اشراف داشته باشند و در بدو ورود تجمع صورت نگیرد.

دیزاین عروسی
دیزاین عروسی
دیزاین عروسی

رنگ های صورتی روشن، سفید، شیری، نقره ای و بژ از زیباترین ترکیبات رنگی برای مراسم عروسی هستند و ظاهر شیک و تجملاتی به فضا میدهند و پارچه های تور در کنار حریر و ساتن های سفید، زیبایی دکور تالار را دو برابر میکند.

از موارد مهم در دکور تالار عروسی، انتخاب میز و صندلی مناسب است که ظاهر شکیلی داشته باشد و برای نشستن طولانی مدت مهمانان راحت و استاندارد باشد. میز و صندلی ها باید به گونه ای چیده شوند که مسیر های حرکتی سالن باز باشند و به سن عروس و داماد دید داشته و به آن نزدیک باشند. تزئینات میز و صندلی و رنگ آنها به دکور اصلی تالار و نحوه ی گل آرایی سالن مربوط است و رنگ های روشن مثل طلایی و نقره ای و سفید بسیار برای پارچه ی صندلی و رومیزی مناسب هستند. برای انتخاب نوع میز های تالار باید بدانیم که میز های گرد به دلیل قرار گیری درست و اصولی تر و دسترسی راحت تر مهمانان به خوراکی ها مناسب اند و خطوط نرم و قوس دار تزئینات، فضا را زیباتر می کنند اما معمولا یک یا دو میز vip مستطیل شکل با تعداد بالا برای نزدیکان درجه یک عروس و داماد درنظر گرفته می شود. تزئینات میز ها که شامل گل آرایی و شمعدان های زیبا است تاثیر زیادی در زیبایی سالن دارد پس از آنها غافل نشوید و سبد های گل صورتی و سفید را به زیباترین شکل روی میز مهمانان قرار دهید.

دیزاین عروسی
دیزاین عروسی
دیزاین عروسی
دیزاین عروسی
دیزاین عروسی
دیزاین عروسی
دیزاین عروسی
دیزاین عروسی
دیزاین عروسی

جایگاه عروس و داماد باید با چند پله اختلاف سطح از سالن مهمانان، بالاتر باشد تا بتوانند مهمانان را ببینند و مهمانان نیز به عروس و داماد دید داشته باشند. این جایگاه میتواند با مبلمان بزرگ و متفاوت چستر سفید یا صندلی های زیبای تزئین شده از میز و صندلی مهمانان متمایز باشد. پشت سر عروس و داماد معمولا از تابلو های گل آرایی شده برای زیبایی هرچه بیشتر عکس ها و فیلم های ماندگار عروسی استفاده میشود. در تصاویر زیر چند نمونه طاق عروس با تزئینات گل طبیعی و پارچه حریر را مشاهده می کنید:

دیزاین عروسی
دیزاین عروسی
دیزاین عروسی
دیزاین عروسی
دیزاین عروسی
دیزاین عروسی
دیزاین عروسی
دیزاین عروسی
دیزاین عروسی

در بعضی تالار ها از فضای نشستن مهمانان برای صرف غذا هم استفاده میشود اما بهتر است تالار انتخابی شما سالن غذاخوری مجزا برای پذیرایی از مهمانان داشته باشد تا همهمه و شلوغی ایجاد نشود و سالن اصلی تمیز بماند. با توجه به اینکه جشن عروسی در شب برگزار میشود و امکان استفاده از نور خورشید بصورت کامل وجود ندارد باید نور پردازی اصولی در سالن انجام شود تا همه به جایگاه عروس و داماد اشراف داشته باشند و موقع صرف شام، میز سرو غذا به خوبی مشخص باشد تا مهمانان با آرامش خاطر یک شب بیاد ماندنی داشته باشند.

برای راحتی بیشتر عروس و داماد و مهمانان و برگزاری یک مراسم آبرومند، باید امکانات سالن را بررسی کنید. رختکن های مجزا و امن، سرویس بهداشتی تمیز و مناسب، نمازخانه، اتاق عقد، پارکینگ های متعدد، فضایی برای بازی کودکان بسیار در انتخاب سالن تاثیر دارند تا همگی با خیال راحت به جشن و شادی بپردازند و کوچکترین مشکلی در روند برگزاری مراسم ایجاد نشود.

خانه ایده آل خود را بسازید:

ویدیو : کارت عروسی تان را خلاقانه، خاص و ویژه طراحی کنید

شروع زندگی مشترک با یک سفره عقد به یاد ماندنی

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<