مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان چه رنگی است؟

چیدو پلاس 17 اسفند 1401 ،

رنگ طلایی یک رنگ زیبا و پر کاربرد در دکوراسیون است. همچنین خیلی ها دوست دارند از این رنگ بر روی دیوار های خانه شان نیز استفاده کنند اما کاربرد آن به صورت تنها زیاد پیشنهاد نمی شود. بنابراین رنگ طلایی به یک رنگ مکمل یا رنگ ثانویه نیاز دارد که در کنار آن استفاده شود. رنگ های زیادی را می توان به عنوان مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان نام برد که در کنار این رنگ ترکیبی خوب و جالب و مناسب را تشکیل می دهند. ما این متن را به موضوع معرفی رنگ های مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان اختصاص دادیم و ترکیب های رنگی بی نظیری را در این باره به شما پیشنهاد می دهیم.

کاربرد رنگ طلایی در نقاشی ساختمان

هنگامی که صحبت از کاربرد رنگ طلایی در نقاشی ساختمان می شود یعنی شما از این رنگ زیبا در دیوار ها یا سقف خانه استفاده می کنید. میزان کاربرد این رنگ در دیوار ها یا سقف در انتخاب رنگ مکمل بسیار تاثیرگذار است. معمولا کم پیش می آید که از رنگ طلایی به میزان زیاد و گسترده ای بر روی دیوار ها استفاده شود و بیشتر از این رنگ به مقدار نسبتا محدود در کاغذ دیواری های طرح دار استفاده می شود. طلایی رنگی بسیار پر انرژی محسوب می شود و به همین دلیل استفاده بیش از حد رنگ طلایی در دکوراسیون داخلی و نقاشی ساختمان باعث می شود که فضا به میزان زیادی گرفته و البته کسل کننده شود.

مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان
مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان
مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان
مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان
مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان
مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان

چه رنگ هایی مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان هستند؟

اگر می خواهید از رنگ طلایی در نقاشی ساختمان و بر روی دیوار های تان استفاده کنید، در کنار آن می توانید از رنگ های سفید، شیری، کرم، طوسی های روشن و تیره، آبی تیره، سبز تیره، زرشکی، نسکافه ای و رنگ های دیگر استفاده کنید. این رنگ ها در قالب کاغذ دیواری و یا رنگ یکدست بر روی دیوار ها استفاده می شوند. اینکه میزان کاربرد هر رنگ در کنار طلایی چقدر باشد و با چه طراحی خاصی این کار انجام شود، بستگی به سلیقه و نظر شما دارد. اما به طور کلی پیشنهاد می گردد که بخش بزرگ تر به رنگ های مکمل و بخش کوچک تر دیوار ها به رنگ طلایی اختصاص یابد.

  • سفید، رنگی عالی به عنوان مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان : اگر می خواهید فضای خانه تان بزرگ و روشن باشد و گرمای متعادلی نیز داشته باشد، از رنگ سفید در کنار طلایی استفاده نمایید. خوبی رنگ سفید آن است که موجب دیده شدن هر چه بیشتر رنگ طلایی می شود و تاثیر مخربی بر روی طلایی نمی گذارد. شاید بتوان گفت محبوب ترین مکمل رنگی برای طلایی رنگ سفید محسوب می شود.
  • کرم، رنگی گرم به عنوان مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان : چنانچه سردی و خامی سفید برای تان آزار دهنده بود و دوست داشتید از رنگی گرم تر از سفید به عنوان مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان استفاده کنید، کرم انتخابی عالی برای تان خواهد بود. رنگ کرم در کنار طلایی ترکیبی گرم و پر انرژی را پدید می آورد و البته روشن بودن این ترکیب برای هر خانه ای خصوصا خانه های کوچک اصلا اذیت کننده نخواهد بود. کاغذ دیواری های کرم که دارای طرح های طلایی رنگ بر روی خود هستند و بیشتر در سبک های کلاسیک موجودند، تاثیر ویژه ای بر روی چیدمان خانه می گذارند.
  • سبز تیره رنگی خاص به عنوان مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان : اما برای کسانی که علاقه ای به ترکیب های روشن ندارند و به دنبال یک ترکیب رنگی خاص و منحصر به فرد و البته تیره با رنگ طلایی هستند، سبز تیره پیشنهاد می شود که ترکیبی کاملا جذاب و مجلل را ایجاد می کند. سبز به عنوان مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان و بر روی دیوار ها یک تصویر به شدت خاص و ژورنالی را به وجود می آورد. تیرگی سبز به همراه درخشندگی و روشنی رنگ طلایی به مانند انگشتری از طلا با نگینی از زمرد بوده و در زیبایی و شکوه چنین انگشتری هیچ تردیدی وجود ندارد.
  • طوسی های تیره و روشن پیشنهاد های دیگری برای مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان : برای آنهایی که به دکوراسیون های مدرن علاقه دارند و رنگ طوسی را بر دیوار های خانه شان می پسندند، ترکیب طوسی و طلایی یک راه عالی جهت ایجاد تعادل و همینطور به وجود آوردن دکوراسیونی بسیار متفاوت و بی نظیر است. وجود خطوطی از رنگ طلایی درخشان و گرم بر روی زمینه سرد طوسی روشن یا تیره، نمایی از زیبایی و منحصر به فرد بودن را ایجاد می کند.

رنگ آمیزی دیوار ها به صورت یکدست و پیدا کردن مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان

تا به حال در مورد کاربرد رنگ طلایی در قالب کاغذ دیواری صحبت شد اما افرادی هم دوست دارند از رنگ طلایی به صورت یکدست و متمرکز بر روی دیوار های خانه خود استفاده کنند. قبل از هر چیز پیشنهاد می شود که بخش کوچکی از دیوار را به این رنگ اختصاص دهید، مثلا یک دیوار کوچک و باریک و یا بخشی از مرکز دیوار، درون یا بیرون کناف سقف، بخشی از گچبری ها و یا هر قسمتی از دیوار یا سقف که بیشتر جنبه تزیینی و دکوراتیو پیدا می کند. اگر بخواهید تمامی دیوار ها را طلایی کنید، نتیجه کار زیاد جالب از آب در نخواهد آمد و بعد از مدت بسیار کوتاهی از آن دل زده و خسته می شوید.

برای کاربرد رنگ طلایی در دیوار های خانه آن هم به صورت یکدست (و نه در غالب کاغذ دیواری طرح دار) بهتر است از رنگی روشن برای سایر دیوار ها استفاده نمایید. رنگ های سفید و کرم و طوسی روشن و همینطور نسکافه ای روشن برای دیوار های دیگر گزینه های خوبی محسوب می شوند و به عنوان مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان کاربرد دارند. برای مثال می توانید تمامی دیوار ها را با کرم رنگ آمیزی کنید و یک بخش کوچک از دیوار پشت مبلمان را طلایی کنید. یا در اتاق خواب می توانید دیوار پشت تخت خواب را به صورت یکدست طلایی کرده و سایر دیوار ها را سفید باقی بگذارید. اگر در نشیمن یا سالن پذیرایی بخشی از دیوار به شکلی فرو رفته است، می توانید آن را طلایی کرده و نورپردازی کنید. یا مثلا نیمه پایینی تمام دیوار ها را طلایی کنید و نیمه بالایی را با سفید رنگ آمیزی کنید. ایده های مختلفی برای این کار وجود دارد که می توان آنها را به کار بست. همچنین تصاویر موجود در این متن نیز برای ایده گرفتن مناسب هستند.

جمع بندی درباره مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان

  • رنگ های سفید و کرم بهترین مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان محسوب می شوند.
  • رنگ های سبز تیره و آبی تیره و طوسی رنگ هایی جذاب و متفاوت هستند که مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان بوده و برای ایجاد دکوراسیون های خاص از آنها استفاده می شود.
  • اگر دیوار های سالن پذیرایی تان دارای قاب بندی های کلاسیک است، رنگ آنها می تواند طلایی باشد و رنگ زمینه دیوار با یکی از رنگ های مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان که در بالا معرفی شد، پوشیده شود.
  • اگر از رنگ طلایی بر روی دیوار استفاده می کنید حتما باید در چیدمان و انتخاب رنگ وسایل و کاربرد دکوری های طلایی رنگ در خانه دقت داشته باشید.
مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان
مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان
مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان
مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان
مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان
مکمل رنگ طلایی در نقاشی ساختمان

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

کاربرد کاغذ دیواری طلایی در کجاست؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<