چیدمان اتاق خواب با تخت خواب سلطنتی سفید طلایی

چیدوپلاس 02 مرداد 1400

وقتی سخن از سرویس خواب سفید و طلایی باشد به یاد تخت خواب هایی با مدل سلطنتی و کلاسیک می افتیم. در واقع اشتباه هم نکرده ایم بیشتر سرویس خواب های ساخته شده و موجود در بازار که به رنگ سفید و طلایی هستند با مدل کلاسیک ساخته می شوند. خوبی این مدل سرویس خواب ها آن است که با وجود بزرگ بودن اندازه شان به دلیل استفاده از رنگ های سفید و طلایی فضای اتاق را بیش از حد سنگین و خفه نخواهند کرد. خصوصا در اتاق خواب هایی که دارای پنجره نورگیر هستند و در طول روز از نور طبیعی خورشید بهره می گیرند، وجود یک دست سرویس خواب سفید و طلایی زیبایی فوق العاده ای را ایجاد خواهد کرد.

سرویس خواب شامل تخت خواب، پاتختی ها، پاف، کمد، میز آرایش و آینه است و در ساخت همگی این وسایل از یک نوع چوب و یک طرح استفاده شده و همه آنها با هم ست می شوند. در یک سرویس خواب سلطنتی سفید طلایی تمامی تزیینات منبت کاری و کنده کاری با یک نقش یکسان اجرا می شود؛ در این مدل سرویس خواب زمینه کار به رنگ سفید و تزیینات به رنگ طلایی رنگ آمیزی می شوند. تزیینات منبت کاری بر روی پایه ها، قسمت جلویی تخت خواب، تاج تخت خواب، پایه های میز آرایش، درب های کمد و دیگر قسمت های سرویس خواب انجام می گیرد.

سرویس خواب سلطنتی سفید و طلایی

مدل های کلاسیک و سلطنتی سرویس خواب هم دارای انواع ساده تر بوده و هم به اشکال پر کار و پر زرق و برق ساخته می شوند. انتخاب هر کدام از آنها اول از همه بستگی به سلیقه افراد و بعد هم متراژ اتاق خواب دارد. اگر اتاق خواب کوچکی دارید پیشنهاد می شود که از تخت خواب سلطنتی با تزیینات زیاد و حجم بزرگ استفاده نکنید زیرا فضای اتاق تان بیش از حد شلوغ و گرفته می شود. اما در صوریی که اتاق تان بزرگ است با خیال راحت می توانید یک دست تخت خواب سلطنتی سفید و طلایی را در اتاق قرار داده و از آن استفاده کنید. مهم ترین بخش تخت خواب سلطنتی سفید و طلایی تاج آن است. قسمت تاج تخت خواب با دارا بودن تزیینات ویژه ای که از مشخصه های این نوع تخت خواب هاست، جلوه کلی تخت خواب را به نمایش می گذارد. معمولا این قسمت و همچنین قسمت جلویی تخت خواب به این گونه رنگ آمیزی می شوند که دور تا دور آن به رنگ طلایی و قسمت مرکزی نیز با زمینه سفید رنگ و لکه رنگ های طلایی مزیت می گردند. البته در بعضی از تخت خواب های سلطنتی تمامی قسمت های چوبی که خراطی شده اند به رنگ طلایی هستند و با قرار دادن روتختی سفید رنگ، ترکیب سفید و طلایی دلخواه به وجود می آید.

کمد سلطنتی سفید و طلایی

امروزه بر خلاف گذشته کمد جزو لوازم اصلی سرویس خواب محسوب نمی شود و تنها کسانی که نیاز به داشتن کمد اضافی در اتاق خواب دارند، کمد را به همراه سرویس خواب خریداری می کنند. در این موارد کمد دارای همان تزیینات منبت کاری است که تخت خواب دارد و با همان ترتیب رنگی، رنگ آمیزی می شود. مثلا اگر تاج تخت خواب سلطنتی دارای طرح گل و یا طرح صدف باشد، قسمت بالای کمد نیز دارای همان طرح و با همان رنگ خواهد بود.

میز آرایش ، آینه  و پاتختی در سرویس خواب سفید و طلایی

میز آرایش بسته به مدل انتخابی می تواند تنها به شکل یک میز با یک یا چند کشوی باریک باشد و یا برای آنکه کارایی آن بیشتر گردد به شکل چند کشویی ساخته شود. کشو ها دارای منبت کاری های مشابه تخت خواب هستند و دستگیره آنها نیز با طرحی شبیه به همان تزیینات انتخاب می شوند. پایه های میز آرایش نیز شبیه به پایه های تخت خواب طراحی می گردند. مثلا اگر پایه های تخت خواب دارای قوس رو به بیرون باشد، پایه های میز نیز دقیقا همین شکل را خواهند داشت. آینه ای که بر روی میز قرار می گیرد هم دارای قابی از همین طرح است. در سرویس خواب سلطنتی سفید و طلایی قاب آینه ضخیم و پر تزیینات است و بزرگ جلوه می کند. همان طور که می دانید پاتختی دو کشو یا کمد کوچک است که در دو طرف تخت خواب قرار می گیرد و در آن وسایل کوچک و دم دستی گذاشته می شود. این پاتختی ها چون کاملا به تخت خواب می چسبند و در واقع جزئی از تخت خواب به شمار می روند دقیقا باید شبیه به آن باشند و هیچ تفاوتی بین آنها نباشد. بهتر است بر روی پاتختی آباژوری قرار داده شود که رنگ آن با تم رنگی سفید و طلایی هماهنگ باشد.

تخت خواب سلطنتی سفید طلایی
تخت خواب سلطنتی سفید طلایی
تخت خواب سلطنتی سفید طلایی
تخت خواب سلطنتی سفید طلایی
تخت خواب سلطنتی سفید طلایی
تخت خواب سلطنتی سفید طلایی
تخت خواب سلطنتی سفید طلایی
تخت خواب سلطنتی سفید طلایی
تخت خواب سلطنتی سفید طلایی
تخت خواب سلطنتی سفید طلایی
تخت خواب سلطنتی سفید طلایی
تخت خواب سلطنتی سفید طلایی

چیدمان اتاق خواب با سرویس خواب سفید و طلایی

در دکوراسیون یک اتاق خواب که دارای سرویس خوابی با این تم رنگی است، بهتر است از رنگ هایی استفاده گردد که بیشترین نزدیکی و هماهنگی را با سفید و طلایی ایجاد می کنند، و از رنگ هایی که موجب ایجاد کنتراست های شدید می گردند؛ دوری گردد. رنگ های سفید و طلایی نوعی آرامش و صلح را در فضا ایجاد می کنند که بهتر است با یک چیدمان درست و دقیق به بیشتر شدن این آرامش و روشنی افزود.

رنگ هایی که توصیه می شود در اتاق خوابی با سرویس خواب سفید و طلایی استفاده کرد، شامل رنگ های روشن و گرم است و رنگ هایی که پیشنهاد می گردد اصلا از آنها استفاده نکنید، رنگ های تیره و سرد می باشد. برای مثال در اتاقی با تخت خواب سفید و طلایی وجود یک روتختی آبی یا سرمه ای کنتراستی زننده ایجاد می کند و هیچ گونه هماهنگی وجود نخواهد داشت. اما وجود یک رو تختی شیری رنگ بر روی همین تخت خواب، هارمونی فوق العاده چشم نوازی را به وجود خواهد آورد. برای دوری از یکنواخت شدن چیدمان از رنگ های دیگری به میزان کم در قسمت های مختلف اتاق می توان استفاده کرد. مثلا بر روی تخت خوابی به رنگ سفید و طلایی که یک رو تختی شیری رنگ انداخته شده، قرار دادن کوسن هایی به رنگ قهوه ای پیشنهاد خوبی است. همچنین رنگ های گلبهی و صورتی نیز در کنار سفید و طلایی زیبا خواهند بود. اگر به رنگ های سرد علاقمند هستید و حتما می خواهید از این رنگ ها استفاده کنید، می توانید با قرار دادن یک گلدان شیشه ای یا سرامیکی به رنگ آبی و با سبز-آبی بر روی میز آرایش تضادی جالب به وجود آورید. پرده ها را می توانید از حریر سفید رنگ به علاوه والان طلایی رنگ ساده انتخاب کنید و یا از رنگ سومی که به عنوان کوسن بر روی تخت قرار داده اید، استفاده نمایید. در اتاقی با سرویس خواب سلطنتی سفید و طلایی پرده ها را به صورت والان دار نصب می کنند اما نه به اندازه والانی که برای سالن پذیرایی استفاده می شود. درباره رنگ پوشش کف اتاق نیز باید گفت که رنگ های روشن بهترین رنگ هایی هستند که برای پوشش کف انتخاب می شوند. انتخاب فرشی با طرح های شلوغ و تیره باعث می شود تا جلوه تخت خواب گرفته شود.

به طور کلی در چیدمان اتاقی با سرویس خواب سلطنتی سفید و طلایی باید انتخاب رنگ وسایل به گونه ای باشد که تمامی توجه و تمرکز بر روی سرویس خواب جلب شود و به محض ورود به اتاق، این سرویس خواب باشد که قبل از هر چیز به چشم می آید.

خانه ایده آل خود را بسازید:

راهنمای استفاده از فرش طلایی رنگ؛ زیبایی وصف نشدنی رشته های طلایی

دکوراسیون سفید و طلایی ترکیب رنگی زیبا، لوکس و مجلل در خانه های شماچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<