دکوراسیون سفید و طلایی ترکیب رنگی زیبا، لوکس و مجلل در خانه های شما

چیدوپلاس 22 تیر 1400 ،

رنگ های سفید و طلایی در کنار یکدیگر یادآور آرامش و صلح هستند. این رنگ ها هر دو نمادی از انرژی های مثبت و همیطور پاکی هستند. علاوه بر این ها کاربرد رنگ های سفید و طلایی در دکوراسیون خانه موجب لوکس و مجلل شدن فضا می گردد خصوصا اگر از سبک دکوراسیون کلاسیک استفاده گردد. البته سبک های مدرن هم با این دو رنگ زیبا قابل اجرا بوده و فضایی دلنشین و دوست داشتنی پدید می آورند.

ویژگی های دکوراسیون سفید و طلایی

اگر به دنبال ایجاد فضایی صمیمی و خودمانی هستید، دکوراسیون سفید و طلایی را فراموش کنید. این دو رنگ در کنار یکدیگر به وجود آورنده فضایی رسمی است که مناسب برای سالن های پذیرایی و مهمانی های ویژه است. اساسا رنگ طلایی به دلیل یادآور شدن طلا و قیمت بالای آن، رنگی لاکچری به شمار می رود و اگر دقت کرده باشید در خانه های گران قیمت در دنیا، از رنگ طلایی به میزان زیاد استفاده شده است. دکوراسیون سفید و طلایی دارای نوعی وقار، احترام و جدیت خاصی است و افراد با بودن در چنین فضایی تحت تاثیر این ویژگی ها قرار می گیرند. با اینکه رنگ سفید در گروه رنگ های سرد یا گرم جای نمی گیرد، اما قرار گیری این رنگ در کنار طلایی فضا را سرشار از گرما خواهد کرد.

دکوراسیون سفید و طلایی به سبک کلاسیک

سبک کلاسیک برای مبلمان به خوبی با رنگ های سفید و طلایی هماهنگ می شود و مبلمان استیل با این رنگ ها زیبایی ویژه ای پیدا می کنند. مبل استیل طلایی که با پارچه ای سفید، شیری و یا کرم رنگ روکش شده است در یک سالن پذیرایی روشن و نورانی جلوه ای فوق العاده خواهد داشت. در دکوراسیون سفید و طلایی به سبک کلاسیک به غیر از مبلمان از وسایل دیگری با این تم رنگی نیز استفاده می شود. این وسایل نظیر کنسول، آینه، شمعدان ها، گلدان و ظروف و غیره با رنگ های سفید و طلایی انتخاب می شوند. مثلا در چنین چیدمانی می توان از کنسول سفید رنگ که تزیینات منبت کاری شده بر روی آن به رنگ طلایی است، استفاده نمود. نصب آینه با قابی طلایی و قرار دادن شمعدان های طلایی رنگ در زیر آن به زیبا تر شدن فضا کمک خواهد کرد.

برای داشتن یک دکوراسیون سفید و طلایی عالی باید در انتخاب پرده ها و همینطور فرش نیز دقت خاصی داشت. پرده های حریر سفید با والان هایی از پارچه طرح دار که در آن از رنگ طلایی استفاده شده است و همینطور پارچه های اکلیلی که با منگوله هایی طلایی رنگ بسته شده اند، انتخابی درست و بجا خواهد بود. درباره فرش نیز باید گفت که در چنین دکوراسیونی فرش ایرانی با تم رنگی کرم و شیری هماهنگی خوبی را با سایر اجزای چیدمان خواهد داشت.

نکته: به طور کلی در دکوراسیون کلاسیک سفید و طلایی، گروه رنگ های گرم هماهنگی خوبی را با این دو رنگ ایجاد می کنند. از رنگ های گرم برای اجزای فرعی چیدمان نظیر اکسسوری ها می توان استفاده نمود.

دکوراسیون منزل سفید طلایی
دکوراسیون منزل سفید طلایی
دکوراسیون منزل سفید طلایی
دکوراسیون منزل سفید طلایی
دکوراسیون منزل سفید طلایی
دکوراسیون منزل سفید طلایی
دکوراسیون منزل سفید طلایی
دکوراسیون منزل سفید طلایی
دکوراسیون منزل سفید طلایی

دکوراسیون سفید و طلایی به سبک مدرن

امروزه جوان تر ها به سبک های مدرن علاقه بیشتری دارند و طراحان و سازندگان وسایل خانه هم این موضوع را دانسته و اقدام به تولید وسایل خانه به سبک مدرن و با رنگ طلایی کرده اند. برای مثال میز های جلو مبلی فلزی که به رنگ طلایی هستند، میزهایی مدرن محسوب می شوند. بنابراین از دو رنگ سفید و طلایی در چیدمانی مدرن نیز می توان به خوبی استفاده نمود.

همانگونه که می دانید یکی از مهم ترین ویژگی های سبک مدرن استفاده از وسایل ساده و تا جای ممکن با تزیینات کمتر است. در سبک مدرن قرار دادن مبلمان راحتی سفید رنگ به همراه میز جلو مبلی فلزی طلایی در خانه پیشنهاد می شود. بر روی این مبل راحتی می توان کوسن های طرح داری قرار داد که در آنها از رنگ طلایی استفاده شده است. بر روی میز جلو مبلی هم وجود ظروفی که در آنها از این رنگ ها استفاده شده است، عالی خواهد بود.

دکوراسیون منزل سفید طلایی
دکوراسیون منزل سفید طلایی
دکوراسیون منزل سفید طلایی
دکوراسیون منزل سفید طلایی
دکوراسیون منزل سفید طلایی
دکوراسیون منزل سفید طلایی

ظروف تزیینی مناسب برای دکوراسیون سفید و طلایی

برای داشتن یک چیدمان هماهنگ و فوق العاده نیاز دارید که کمی وقت صرف کرده و کوچک ترین وسایل را نیز با دقت و توجه پیدا و خریداری کنید. مثلا با مراجعه به فروشگاه های ظروف دست ساز انواع بشقاب، گلدان های تزیینی، بشقاب های دیواری، کاسه و غیره را پیدا خواهید کرد که از رنگ طلایی در آنها استفاده شده است. هنرمندان با ایجاد طرح هایی بر روی ظروف سرامیکی سفید و نقش زدن طرح هایی به رنگ طلایی زیباترین دست سازه ها را تولید کرده اند. برای انتخاب ظروف تزیینی از گلدان ها و یا بشقاب های دیواری با زمینه رنگی آبی لاجوردی و یا سبز کله غازی که دارای طرح ها و خطوط طلایی رنگ هستند هم می توان استفاده نمود. با خرید آنها زیبایی دکوراسیون سفید و طلایی خود را بیشتر خواهید کرد.

سایر اجزای چیدمان در دکوراسیون سفید و طلایی

در خانه ای با دکوراسیون سفید و طلایی فرش، پرده، رنگ دیوار ها و اکسسوری ها نیز اهمیت ویژه ای دارند. پرده ها را از حریر سفید انتخاب کنید، حتی می توانید والان را از پرده حذف نمایید زیرا در دکوراسیون مدرن اصراری بر وجود والان بر روی پرده نیست. در صورت نصب والان حتما از یک والان ساده و باریک بدون تزیینات و چین و چروک های اضافه استفاده کنید. در مورد فرش باید گفت که فرش های کرم رنگ ساده انتخاب های خوبی در این نوع چیدمان هستند. برای سایر اکسسوری ها مانند آباژور با کمی جستجو در فروشگاه ها حتما می توانید سبک های جدیدی از این وسایل را به رنگ طلایی پیدا کنید و در چیدمان خود به کار ببرید.

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون سفید و طلایی

در خانه ای با تم رنگ سفید و طلایی استفاده از گل های طبیعی جلوه ای فوق العاده خواهد داشت. منظور از این گل ها هم گیاه های سبز آپارتمانی است و هم گل های شاخه بریده ای که در گلدان قرار داده و بر روی میز گذاشته می شوند. رز های سفید و شیری رنگ به همراه رنگ های صورتی و گلبهی حسی پر از زیبایی و عشق را در خانه پدید می آورند بنابراین از معجزه گل های طبیعی در خانه غافل نشوید.

دکوراسیون اتاق خواب سفید و طلایی

این دو رنگ برای بکار گیری در اتاق خواب بسیار مناسب هستند زیرا همانگونه که گفته شد هم ترکیب آنها فضایی گرم را ایجاد می کند و هم به دلیل روشنی و آرامشی که با خود به همراه دارند، فضای اتاق خواب را دلنشین می کنند. در اتاق، سرویس خواب را می توان به رنگ سفید انتخاب نمود و برای رو تختی از رنگ طلایی استفاده کرد و یا برعکس، تخت خواب را طلایی و رو تختی را کرم یا شیری انتخاب کرد. اگر در دکوراسیون سفید و طلایی رنگ سفید غالب باشد فضا مدرن تر و اگر رنگ طلایی غالب باشد فضا کلاسیک تر و سنگین تر خواهد بود.

به طور کلی پیشنهاد می شود که فضای اتاق خواب را با تخت خواب کلاسیک منبت کاری شده پر نکنید و تخت خواب هایی به سبک های ساده تر را انتخاب نمایید. رنگ سفید اتاق را بزرگ تر جلوه می دهد و این برای آپارتمان های امروزی که متراژ کمی دارند، بهتر است. از رنگ طلایی برای قاب آینه و وسایل تزیینی کوچکی که بر روی میز آرایش قرار می دهید، استفاده کنید. در لوستر و همچنین آباژوری که در اتاق خواب دارید هم این تم رنگی را رعایت کنید و چیدمان اتاق خواب خود را تکمیل نمایید.

دکوراسیون منزل سفید طلایی
دکوراسیون منزل سفید طلایی
دکوراسیون منزل سفید طلایی

خانه ایده آل خود را بسازید:

دکوراسیون سبز و طلایی ، ترکیبی شیک و شکوهمند

گلدان طلایی یک اکسسوری جذاب و چشمگیر در دکوراسیون خانه های مدرنچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<