سنگ آنتیک سفید و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی خانه

سنگ به عنوان یک متریال زیبا، با دوام، متفاوت و استثنایی می تواند زینت بخش نمای داخلی دیوارهای خانه تان شود. سنگ های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی انواع مختلفی دارند که از آن جمله به سنگ آنتیک اشاره می شود، به کار بردن این سنگ در دکوراسیون داخلی خانه ها، به تازگی مورد توجه قرار گرفته است و از آن هم در دیوار سالن پذیرایی و نشیمن و هم در آشپزخانه به عنوان متریال بین کابینت ها استفاده می گردد. این مدل پوشش های دیوار دارای ویژگی های خاصی هستند و در این متن سعی شده اطلاعات جامع و دقیقی در باره شان به شما ارائه گردد.

سنگ آنتیک سفید چیست و چگونه ساخته می شود؟

اگر برای دیواری های خانه تان سنگ آنتیک سفید را انتخاب کرده اید، بد نیست بدانید که این پوشش ها چطور ساخته می شوند و از چه سنگ هایی برای ساخت آن استفاده می گردد. باید گفت که سنگ آنتیک سفید از تکه سنگ های شکسته و خرده شده سنگ هایی نظیر تراورتن و مرمریت سفید ساخته می شود. همچنین از ترکیب ملات هایی از جنس رزین نیز در کنار سنگ استفاده می گردد و طرح های مختلفی را ایجاد می کنند. در واقع یکی از مهم ترین روش های ساخت و تولید سنگ آنتیک سفید، استفاده و به کارگیری ضایعات تراورتن است. اما همین ضایعات سنگ های تراورتن نیز باید دارای ویژگی ها و شرایط خاصی باشند.

جهت استفاده از این سنگ ها به عنوان سنگ آنتیک سفید ابتدا باید درز ها و شکاف های سنگ تراورتن مورد بررسی و کارشناسی قرار گیرد. از ویژگی های مختلفی که باید در این سنگ ها مورد توجه باشند میزان مقاومت آنها در جهت های مختلف اشاره می شود. همچنین ویژگی های فنی برش ضایعات سنگ تراورتن نیز باید آنالیز و آزمایش شود. سطح صاف و صیقلی سنگ هم به منظور مشخص نمودن درجه زیبایی و تعیین قیمت سنگ آنتیک سفید باید مورد بررسی قرار گیرد. از این سنگ ها هم در پوشش دیوار های داخلی خانه و هم در نمای ساختمان و همچنین در زیبا سازی دیوار های حیاط یا باغچه استفاده می گردد.

باید و نباید های استفاده از سنگ آنتیک سفید در دکوراسیون داخلی

همانگونه که گفته شد از این مدل سنگ برای دیوار های داخلی خانه استفاده می گردد. در واقع این پوشش ها به عنوان یک عنصر دکوراتیو کاربرد داشته و چه در دکوراسیون هایی با سبک کلاسیک و چه سبک های چیدمانی مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. نکته ای که در این باره وجود دارد آن است که معمولا تنها یک یا دو دیوار را به تزیین با این سنگ ها اختصاص می دهند و سایر دیوار ها را ساده باقی می گذارند. این کار به خاطر آن است که استفاده از سنگ آنتیک سفید و یا هر رنگ دیگر به دلیل حجم و برجستگی هایی که دارد، باعث می شود تا فضایی از محیط اشغال شود؛ خصوصا در خانه هایی با متراژ کوچک این کار باعث می شود تا خانه کوچک تر به نظر برسد. همچنین استفاده از این مدل سنگ ها تنها بر روی یکی از دیوار ها و سادگی دیوار های دیگر موجب می شود تا زیبایی این پوشش سنگی بیشتر به چشم آید و دکوراسیون خانه جذاب تر و دیدنی تر شود.

سنگ آنتیک سفید
سنگ آنتیک سفید
سنگ آنتیک سفید
سنگ آنتیک سفید
سنگ آنتیک سفید
سنگ آنتیک سفید

کاربرد سنگ آنتیک سفید در چیدمان

شاید این سوال برای تان پیش آید که از سنگ آنتیک سفید برای چه دیوار هایی در خانه می توان استفاده کرد؟ در پاسخ باید گفت که استفاده از این سنگ برای یکی از دیوار های سالن پذیرایی پیشنهاد خوبی است. اگر چیدمان خانه تان به گونه ای است که در آن از رنگ های روشن و سفید استفاده کرده اید، می توانید یکی از بهترین و مهم ترین دیوار های سالن را با سنگ آنتیک سفید پوشش دهید. همانطور که گفته شد فرقی نمی کند که مبلمان شما کلاسیک، استیل یا سلطنتی باشد و یا مدرن، دیواری با سنگ آنتیک سفید با هر دوی این سبک ها هماهنگی و همخوانی دارد.

همچنین از این مدل سنگ برای دیوار نشیمن خانه نیز می توان استفاده نمود. بهترین دیواری که برای این کار مناسب است، دیوار پشت تلویزیون بوده که هم بسیار به چشم می آید و هم آنکه طرفداران زیادی دارد. یک ایده خوب دیگر برای کاربرد سنگ آنتیک سفید در خانه، استفاده از سنگ برای دیوار شومینه است. اگر در خانه شومینه دارید و می خواهید زیبایی و جذابیت و انرژی های فوق العاده آن را افزایش دهید، از سنگ آنتیک سفید در اطرف آن استفاده نمایید و چیدمانی زیبا و متفاوت برای آن فراهم نمایید. به غیر از موارد گفته شده از پوشش سنگ برای دیوار می توان هنگامی استفاده کرد که یک دیوار بلا استفاده در خانه وجود دارد و نمی دانید با آن چه کنید. مثلا دیواری در کنار درب ورودی خانه، دیوار زیر اپن آشپزخانه، دیوار راه رو ها، ستونی که در داخل خانه وجود دارد و غیره همگی برای پوشش سنگ آنتیک سفید مناسب هستند.

سنگ آنتیک بین کابینتی

در بخش های قبلی درباره استفاده از سنگ آنتیک سفید در فضای داخلی خانه از جمله سالن پذیرایی و نشیمن گفته شد. در این بخش به فضایی از خانه پرداخته می شود که محل بسیار مناسبی برای کاربرد این نوع سنگ ها است. سنگ آنتیک، جایگزین بسیار خوبی برای کاشی های بین کابینتی است. در خیلی از خانه هایی که با سبک کلاسیک ساخته و چیدمان می شوند، استفاده از سنگ آنتیک بین کابینتی با رنگ سفید، فضایی متفاوت و دیدنی را پدید می آورد. وجود کابینت هایی چوبی نظیر ممبران در کنار این سنگ های بین کابینتی جلوه بسیار زیبا و خاصی خواهد داشت.

آیا از سنگ آنتیک بین کابینت سفید در همه آشپزخانه ها می توان استفاده کرد؟

تنها مانعی که برای استفاده از سنگ آنتیک بین کابینت سفید در آشپزخانه وجود دارد، موضوع متراژ و در واقع کوچکی و بزرگی آشپزخانه است. معمولا پیشنهاد می شود که از چنین پوشش هایی که دارای برجستگی و حجم خاصی هستند، در فضاهای خیلی کوچک استفاده نشود. اما چنانچه آشپزخانه ای با متراژ کافی دارید، وجود سنگ آنتیک بین کابینت مشکلی نخواهد داشت. مزیت سنگ آنتیک بین کابینت سفید آن است که با همه رنگ ها هماهنگی دارند و چنانچه رنگ کابینت های تان سفید، کرم، قهوه ای و یا هر رنگ دیگری باشد، هماهنگی کافی بین رنگ ها پدید می آید.

ویژگی ها و مزایا استفاده از سنگ آنتیک سفید

  • نصب راحت بر روی دیوار هایی مانند دیوار های قوس دار، ستون های گرد به دلیل ابعاد کوچک قطعات و قابلیت برش آسان آنها.
  • مقاومت بالای این سنگ ها در برابر آتش سوزی
  • عایق صوتی و حرارتی بودن آنها
  • قابلیت اجرا در مدل های کلاسیک، مدرن و دیزاین ها و تزیینات جدید و خلاقانه
  • سرعت انجام کار بالا و نصب سریع
  • قابلیت کار به صورت ترکیبی با سایر محصولات دکوراتیو نظیر کاغذ دیواری، بلکا، رنگ، سرامیک، شیشه، آینه، فلز و غیره
سنگ آنتیک سفید
سنگ آنتیک سفید
سنگ آنتیک سفید
سنگ آنتیک سفید
سنگ آنتیک سفید
سنگ آنتیک سفید

خانه ایده آل خود را بسازید:

طراحی سنگ دیوار پارکینگ و بهترین سنگ / سرامیک برای دیوار پارکینگچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<