انواع سايبان پنجره ؛ معرفی و بررسی قیمت ها

چیدو پلاس 23 تیر 1401

ورود نور طبیعی خورشید به داخل خانه یک مزیت بزرگ محسوب می شود، اما گاهی اوقات در ظهر های گرم تابستان وجود یک سایبان پنجره کمک می کند تا از گرمای وارد شده از بیرون کاسته شود و به خنک کردن محیط داخلی ساختمان بیانجامد. همچنین انواع سایبان پنجره آپارتمان با شکل ها و مدل های گوناگون زیبایی بخش نمای ساختمان تان خواهند بود. این سایبان ها به عنوان مانعی برای جلوگیری از برخورد قطرات باران با شیشه های پنجره و تمیز مانده شیشه ها هم عمل می کنند و برای کسانی که امکان تمیز کردن دائمی پنجره ها را ندارند، یک انتخاب عالی محسوب می شود. آیا شما هم قصد خرید یک سایبان پنجره خانه را دارید؟ این متن را بخوانید تا از همه چیز در این باره مطلع شوید.

 • انواع سایبان پنجره آپارتمان بر اساس شکل ظاهری
 • انواع سایبان پنجره بر اساس کارکرد
 • انواع سایبان پنجره خانه بر اساس جنس

پیش از هر چیز باید گفت که وجود یک سایبان مناسب برای پنجره کمک می کند تا در هنگام تابستان گرمای کمتری به خانه وارد شود و بنابراین وسایل سرمایشی نظیر کولر های آبی و گازی عملکرد بهتری خواهند داشت. این بدان معناست که صرفه جویی انرژی خوبی صورت گرفته و هزینه پرداختی برای برق نیز کاهش می یابد. حتی زمانی که سایبان را باز می کنید، به دلیل ایجاد سایه ممکن است اصلا نیازی به روشن کردن کولر هم نداشته باشید. همچنین از انواع سایبان های پنجره برای تراس هم می توان استفاده کرده و با ایجاد محیطی دلچسب از فضای بیرونی خانه نیز استفاده نمود. به طور کلی مزایای سایبان پنجره خانه به شرح زیر خواهد بود:

 • ایجاد نمایی خاص و زیبا برای ساختمان
 • ایجاد فضایی سایه و خنک در تراس
 • عدم ورود نور خورشید به داخل خانه در زمان های مشخصی از روز که آفتاب شدید است
 • کمک به کاهش ورود گرد و غبار به داخل
 • تمیز ماندن پنجره ها در برابر باران

سایبان پنجره می تواند  80، 100 یا 150سانتی متر جلوآمدگی داشته باشند و به ازای هر متر باید یک پایه در نظر گرفت تا از شکم دادگی و افتادگی ورق ها جلوگیری به عمل آید. در مورد قیمت سایبان پنجره نیز باید گفت که این سایبان ها بر اساس جنس سایبان و متریال اسکلت بدنه به کار رفته در آنها دارای قیمت های متفاوتی هستند. قیمت سایبان پنجره پلی کربنات به ازای هر متر مربع به این شکل محاسبه می شود : تعداد دهنه پنجره + طول پایه باران گیر یا سایبان (براکت) + عرض درب یا پنجره ها. مثلا برای پنجره با عرض یک متر 2 عدد براکت، برای عرض 2 متر 3 عدد براکت و برای عرض 2.5 متر 4 عدد براکت نصب می شود. قیمت سایبان پنجره پلی کربنات ثابت برای یک دهنه پنجره در حدود 2 میلیون تومان خواهد بود. قیمت تعداد دیگری از سایبان ها را در جدول زیر مشاهده می فرمایید:

ابعاد ویژگی ها قیمت سایبان پنجره
3 در 3.5 پارچه برزنت، فریم آلومینیومی با قابلیت تنظیم زاویه، عملکرد دستی 5 میلیون و 560 هزار تومان
2.5 در 3.5 پارچه برزنت، فریم آلومینیومی با قابلیت تنظیم زاویه، عملکرد دستی 4 میلیون و 800 هزار تومان

 

انواع سایبان پنجره آپارتمان بر اساس شکل ظاهری

سایبان هایی که در بالای پنجره ها نصب می شوند شکل های متنوعی دارند. بعضی از آنها صاف هستند و بعضی دیگر شکلی خمیده و منحنی دارند. در برخی از مدل ها سایبان به صورت زاویه دار و به پایین نصب می شود و در مدل های دیگر به شکلی کاملا افقی بر بالای پنجره قرار می گیرد. همچنین سایبان پنجره ممکن است کاملا ساده و بدون هیچ تزیینات و تشریفات اضافی ساخته و نصب شود و یا آنکه با استفاده از فرفورژه تزیینات و شکل های خاصی بر روی آن ایجاد گردد. بعضی از انواع سایبان پنجره آپارتمان شکل و شمایلی کاملا رسمی و کلاسیک دارند و بعضی دیگر فضایی فانتزی و خوش آب و رنگ ایجاد می کنند. انواع سایبان پنجره خانه علاوه بر آنکه با توجه به نوع نیاز افراد انتخاب می شود، بستگی زیادی به سلیقه شخصی اعضای ساکن در ساختمان و یا صاحبان مغازه و فروشگاه نیز دارد. رنگ و طرح سایبان پنجره آپارتمان نیز بسیار متنوع و گوناگون است که بر اساس نوع و رنگ نمای ساختمان انتخاب می گردد.

انواع سایبان پنجره
انواع سایبان پنجره
انواع سایبان پنجره
انواع سایبان پنجره
انواع سایبان پنجره
انواع سایبان پنجره

انواع سایبان پنجره بر اساس کارکرد

سایبان های مورد استفاده برای پنجره ها به دو مدل ثابت و متحرک نیز تقسیم بندی می شوند. مدل سایبان پنجره آپارتمان ثابت همانگونه که از اسمش پیداست، در محل مناسب خود نصب می شود و به صورت دائمی ثابت می ماند و امکان باز و بستن و تغییر زاویه سایبان وجود ندارد. اما مدل سایبان متحرک به دو نوع دستی و برقی تقسیم می شود. در مدل سایبان پنجره خانه دستی، باز و بسته کردن سایبان به کمک دست انجام می شود و برای این کار نیاز به اهرم و نیرویی است. البته به دلیل آنکه امنیت افراد در این کار باید رعایت گردد و نگرانی از بابت این کار وجود نداشته باشد، پیشنهاد می گردد از نوع سایبان پنجره آپارتمان برقی استفاده کنید تا هم راحت تر (با فشار دادن یک دکمه) سایبان باز و بسته شود و هم آنکه مشکلی از بابت امنیت تان ایجاد نشود.

انواع سایبان پنجره خانه بر اساس جنس و متریال

اما دسته بندی دیگری که برای سایبان پنجره خانه وجود دارد، بر اساس جنس و متریال آن است. سایبان پنجره پلی کربنات و سایبان پنجره فایبر گلاس دو نوع پر طرفدار این سایبان ها به شمار می روند. اما سایبان هایی که در آنها از پارچه های برزنتی استفاده شده نیز به عنوان نوع دیگری از این محصولات، طرفداران خاص خود را دارند. معمولا از انواع سایبان های پلاستیکی (پلی کربنات و فایبرگلاس) برای آپارتمان ها و از سایبان های برزنتی و فانتزی برای مغازه ها و فروشگاه ها استفاده می گردد.

 • سایبان پنجره پلی کربنات

اگر دوست دارید سایبان پنجره آپارتمان تان شفاف باشد و میزان نور ورودی به خانه زیاد محدود نشود، از مدل های سایبان پنجره پلی کربنات استفاده کنید. این سایبان ها از ورق های پلی کربنات نسبتا شفاف ساخته شده اند که دارای زهوار های آهنی یا آلومینیومی هستند و در مدل های مختلفی به صورت ثابت و متحرک در بالای پنجره ها نصب می گردند. مزیت سایبان پنجره پلی کربنات سادگی آنها، قیمت مناسب، دوام و ماندگاری، شستشوی راحت، مقاومت در برابر رطوبت، تغییرات دمایی و مواردی از این دست است.

 • سایبان پنجره فایبرگلاس

فایبرگلاس نیز نوع دیگری از سایبان های پلیمری است که دارای ویژگی های مشابه پلی کربنات بوده و دارای ظاهری نسبتا شفاف است. بارانگیر و سایبان پنجره فایبرگلاس در برابر رطوبت بسیار مقاوم است و اگر در شهر های پر باران زندگی می کنید، این دو سایبان نام برده شده، انتخاب های بسیار خوبی برای تان خواهند بود.

 • سایبان برزنتی

سایبان های برزنتی از پارچه ضخیم و مقاومی به نام برزنت ساخته شده که در واقع دارای یک پایه فلزی هستند و پارچه بر روی آن کشیده شده است. به دلیل استفاده از این نوع پارچه در سایبان های برزنتی، تنوع طرح و رنگ در آنها بسیار بالاست. اگر می خواهید نمای خانه یا مغازه تان کمی فانتزی شود و نظر ها را به سمت خود جلب کند، می توانید از انواع سایبان های برزنتی استفاده نمایید. ترکیب این سایبان های رنگی با گلدان های گل طبیعی، بسیار زیبا و چشم نواز خواهد شد.

انواع سایبان پنجره
انواع سایبان پنجره
انواع سایبان پنجره
انواع سایبان پنجره
انواع سایبان پنجره
انواع سایبان پنجره

خانه ایده آل خود را بسازید:

طرح سایبان ماشین و مدل های مختلف سایه بان هاچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<