کرکره پنجره و هر آنچه در هنگام خرید آن باید بدانید

چیدو پلاس 22 تیر 1401

همانطور که می دانید کرکره پنجره نوعی پوشش برای درب و پنجره است که معمولا از تعداد زیادی تیغه یا قطعه باریک تشکیل شده که به حالت افقی یا عمودی در کنار هم قرار گرفته ‌اند. این قطعه ها توسط اتصالاتی به یکدیگر متصل شده اند و دارای مکانیزمی برای جمع کردن و باز کردن هستند. انواع مختلفی از کرکره وجود دارد که نوع افقی آن در ایران و سایر نقاط جهان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. از این کرکره ها هم به عنوان پوشش امنیتی (به مانند حفاظ) و هم برای زیبایی استفاده می شود. در این متن تمام چیز هایی که درباره کرکره پنجره باید بدانید، در اختیار شما قرار می گیرد. همچنین قیمت کرکره پنجره نیز بررسی می شود. در این متن خواهید خواند:

 • کرکره پنجره از چه جنسی ساخته می شود؟
 • کرکره پنجره چه مزیتی نسبت به سایر انواع پوشش های پنجره دارد؟
 • انواع مدل های کرکره پنجره کدام است؟
 • کرکره پنجره در چه مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرد؟
 • قیمت کرکره پنجره چقدر است؟

با ما همراه باشید.

کرکره پنجره از چه جنسی ساخته می شود؟

در گذشته از فلز آلومینیوم برای ساخت کرکره پنجره استفاده می شد اما امروزه علاوه بر فلز از پلاستیک و چوب هم برای ساخت این کرکره ها استفاده می شود. همانطور که گفته شد در ساخت پرده کرکره های فلزی از ورقه های آلومینیوم با ضخامت مناسب استفاده می شود، اما برای ساخت کرکره پنجره پلاستیکی، مواد پلیمری به نام وینیل و پلی کربنات به کار می روند که نتیجه آن تولید کرکره هایی زیبا است.البته اگر بخواهید آن سمت کرکره دیده شود و همچنین نور وارد شود انتخابی بجز تیغه کرکره پلی کربنات شفاف نخواهید داشت. در مورد کرکره پنجره چوبی نیز باید گفت که بیشتر از چوب بامبو برای ساخت این مدل کرکره ها استفاده می گردد. شما با توجه به نیاز خود و البته بودجه ای که در اختیار دارید، می تواند یکی از متریال ها را برای پرده کرکره انتخاب نمایید.

از لحاظ قیمتی، تیغه آلومینیوم سبک از همه کرکره ها ارزانتر است و سپس به ترتیب می توان از کرکره پنجره فولادی، آلومینیوم سنگین و سپس پلی کربنات شفاف نام برد.

کرکره پنجره چه مزیتی نسبت به سایر انواع پوشش های پنجره دارد؟

مهم ترین چیزی که به عنوان مزیت کرکره پنجره از آن نام برده می شود، حفظ امنیت است؛ اگر از کرکره برقی پنجره یا حفاظ برقی پنجره استفاده می کنید، به ساده ترین شکل ممکن می توانید آن را باز و بسته نمایید و امنیت خانه تان در مواقعی که در منزل حضور ندارید، تامین کنید. از دیگر مزایای این پرده کرکره ها به بافت سفت و محکم آنها، استفاده و کاربری ساده و راحت، نصب سریع و بی درد سر آنها می توان اشاره کرد. مزیت دیگر قابلیت تنظیم میزان نور وارد شده به داخل در مدل پلی کربنات شفاف است. هنگامی که شما از کرکره برای پنجره های خود استفاده می کنید می توانید تنظیم کنید که محل زندگی تان روشن یا تاریک شود. حتی با کمک این کرکره ها می توانید محلی که در آن قرار دارید را به فضای خصوصی تبدیل نمایید.

معمولاً کرکره های پنجره در دو حالت مورد استفاده قرار می گیرد: حالت اول پوشش پنجره های واحد آپارتمانی در یک مجتمع مسکونی/اداری و حالت دوم خانه ویلایی شخصی. اگر شما دارای یک واحد در مجتمع مسکونی/اداری هستید، با توجه به اینکه کرکره برقی پنجره به صورت روکار و روی نما نصب می شود ، باید رضایت همه همسایه ها را جلب کنید زیرا نصب کرکره پنجره بر روی نمای ساختمان تاثیر گذار است، بنابراین پیش از نصب کرکره برقی این موضوع را با هیات مدیره ساختمان خود در میان بگذارید.

کرکره پنجره
کرکره پنجره
کرکره پنجره
کرکره پنجره
کرکره پنجره
کرکره پنجره

انواع مدل های کرکره پنجره کدام است؟

این پرده کرکره ها به دو نوع کلی دستی و برقی تقسیم می شوند. در مدل کرکره پنجره دستی باز و بسته کردن آنها به کمک یک ریسمان یا بند انجام می گیرد. البته در مدل های کاربردی تر وسیله پیچ مانندی بر روی پنجره نصب می گردد که با چرخاندن آن کرکره ها باز و بسته می شوند. کرکره پنجره دستی دارای قیمت کمتری در مقایسه با نوع برقی است. اما در کرکره هایی که جنبه تامین امنیت دارند، از مدل برقی آنها استفاده می گردد. در حفاظ برقی پنجره از یک موتور استفاده شده که این موتور برقی حفاظ یا کرکره برقی پنجره را باز و بسته می کند. در مدل کرکره برقی پنجره نوع ریموت دار آن بسیار پر فروش است زیرا کار کردن با آن بسیار ساده و راحت خواهد بود.

 • کرکره برقی پنجره

همانطور که ذکر شد در حفاظ برقی پنجره از موتور برای باز و بسته کردن کرکره ها استفاده می شود. موتور به کار رفته در این وسیله از نوع موتور های توبلار و ساید بوده که نوع ساید دارای ویژگی های بهتری است. در هنگام خرید این کرکره ها به نوع موتور به کار رفته در آنها، برند موتور و گارانتی آن توجه کنید زیرا کیفیت موتور ارتباط مستقیمی با طول عمر استفاده از کرکره دارد.

 1. موتور توبلار کرکره برقی به عنوان متداول ترین انتخاب برای کرکره پنجره می باشد، قیمت مناسب، اندازه و حجم کم و طول عمر بالا از دیگر مزایای آن می باشد. این موتور دارای سیستم برق اضطراری یا یو پی اس می باشد.
 2. موتور ساید کرکره برقی بیشتر به عنوان کرکره پارکینگی استفاده می شود، این موتور برای باز و بسته شدن دائم کاربرد دارد.

کرکره پنجره در چه مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

از انواع کرکره پنجره دستی و برقی در جنس و مدل های مختلف هم برای مکان های مسکونی مانند خانه و ویلا و هم در مکان ها عمومی مانند شرکت ها و اداره ها استفاده می گردد. برای مثال از کرکره های پشت پنجره ای فلزی یا کرکره برقی پنجره در ویلا ها و منازل، و از کرکره های پلی کربنات یا شفاف در محیط های اداری، بانک ها، مغازه ها و فروشگاه ها و مکان های عمومی دیگر استفاده می شود. جهت انتخاب کرکره های مناسب برای پنجره ها به موارد زیر توجه کنید:

 • امنیت بالا و موضوع ضد سرقت بودن کرکره ها ( در صورت انتخاب کرکره برقی پنجره و یا حفاظ برقی پنجره )
 • شکل ظاهری، رنگ و هماهنگی آن با نمای ساختمان
 • میزان صدای تولیدی در مورد کرکره برقی پنجره در هنگام باز و بسته کردن آن
 • قیمت کرکره پنجره

قیمت کرکره پنجره چقدر است؟

همیشه قیمت و میزان هزینه پرداختی در انتخاب و خرید هر وسیله ای بسیار تعیین کننده است. قیمت کرکره پنجره با توجه به جنس تیغه، نوع موتور، یراق آلات و ابعاد پنجره متغیر خواهد بود. برای مثال در مدل کرکره برقی پنجره نوع موتور به کار رفته در آن تاثیر زیادی بر قیمت کرکره پنجره دارد. بطور کلی می توان گفت که این قیمت بستگی به نوع تیغه انتخابی، مدل موتور کرکره، تجهیزات جانبی، ابعاد کرکره و اجرت حمل و نصب آن دارد. قیمت کرکره پنجره برای چند مدل در جدول زیر آمده است:

ابعاد ویژگی ها قیمت کرکره پنجره
1.5 در 3 متر نوع تیغه های آلومینیومی، موتور ساید با لوازم جانبی کامل، به همراه نصب و ایمن سازی با آهن آلات 6 میلیون تومان
1.5 در 3 متر تیغه پلی کربنات 2 میل با زهوار آلومینیوم، موتور ساید با لوازم کامل و یو پی اس، به همراه نصب و ایمن سازی با آهن آلات 8 میلیون تومان
1.5 در 3 متر تیغه گالوانیزه فومدار، موتور توبلار با لوازم کامل، به همراه نصب و ایمن سازی با آهن آلات 5 میلیون تومان

 

کرکره پنجره
کرکره پنجره
کرکره پنجره
کرکره پنجره
کرکره پنجره
کرکره پنجره

خانه ایده آل خود را بسازید:

کرکره برقی پارکینگ و همه چیز درباره درب کرکره ایچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<