دیوار پوش چوبی یک انتخاب متفاوت در دکوراسیون داخلی

دیوار پوش ها دارای انواع مختلفی هستند که دیوار پوش چوبی یکی از زیبا ترین آنها به شمار می رود. خیلی از افراد به جای رنگ و کاغذ دیواری که متریال های رایج و متدوالی برای دیوار های خانه هستند، دست به انتخاب نوع متفاوت تری از پوشش ها می زنند و به وسیله دیوار پوش چوبی دکوراسیون خانه شان را به سمت تغییر و تفاوت پیش می برند. اگر شما هم جزو کسانی هستید که می خواهید تنوعی فوق العاده در چیدمان خانه تان ایجاد کنید و به دنبال انتخاب های دیگری جز رنگ و کاغذ دیواری و پوستر و غیره هستید، خواندن این متن را از دست ندهید. در این متن خواهید خواند:

  • دیوار پوش چوبی چیست؟
  • مزایای دیوار پوش چوبی
  • دیوار پوش طرح چوب چیست؟
  • انواع دیوارکوب چوبی و قیمت دیوارکوب چوبی
  • دیوار پوش چوبی برای چه مکان هایی مناسب است و چه دکوراسیونی با آن هماهنگی دارد؟

دیوار پوش چوبی چیست؟

همانگونه که از اسمش هم پیداست از چوب برای پوشش دیوار ها استفاده می شود. این چوب ممکن است طبیعی باشد و یا آنکه از پوشش های پلیمری با نام دیوار پوش طرح چوب استفاده گردد. دیوار پوش چوبی با نصب بر روی دیوار ها علاوه بر آنکه نقص های دیوار را بر طرف می کند، سر و شکلی کاملا جدید و متفاوت نیز به آن می بخشد و تاثیر ویژه ای بر دکوراسیون خانه می گذارد. طرح های دیوار پوش چوبی و دیوار پوش طرح چوب بسیار متنوع و متفاوت است. در بعضی از آنها تمامی سطح دیوار با چوب پوشیده می شود و در بعضی دیگر فرم و طرح خاصی به وسیله چوب بر روی دیوار ایجاد می گردد. همچنین این کار ممکن است با نورپردازی هایی هم همراه شود که به زیبا تر شدن آن خواهد انجامید.

مزایای دیوار پوش چوبی

  • شکل و طرح: اولین ویژگی یا مزیت دیوار پوش چوبی و یا دیوار پوش طرح چوب شکل و طرح متفاوت آن است. اگر به دنبال آن هستید که تغییری اساسی در خانه ایجاد کنید، انواع دیوار چوبی گزینه هایی عالی پیش روی تان خواهد گذاشت. همچنین کاربرد چوب در محیط نوعی اصالت و زیبایی خاصی را به همراه دارد که با هیچ چیز دیگر قابل مقایسه نیست.
  • عایق بودن: انواع دیوارکوب چوبی و دیوار پوش چوبی در برابر برودت و صدا عایق هستند. البته به دلیل آنکه معمولا تنها یک یا دو دیوار با چوب پوشیده می شوند، شاید این ویژگی عایق بودن زیاد به چشم نیاید اما به هر حال جزو مزایای دیوار پوش چوبی محسوب می گردد.
  • ماندگاری و طول عمر بالا: در مقایسه با پوشش های رنگ و کاغذ دیواری، می توان گفت که دیوار پوش چوبی و دیوار پوش طرح چوب از ماندگاری بالاتری برخوردار هستند. همانطور که می دانید کاغذ دیواری ها با گذشت مدت زمان مشخصی (که ممکن است از دو تا چند سال باشد) تغییر رنگ می دهند و یا قسمت هایی از آنها ممکن است دچار پارگی و خرابی شود. اما این مشکل درباره دیوار پوش چوبی وجود ندارد.
  • تنوع بالا در طرح و رنگ: انواع دیوارکوب چوبی و دیوار پوش طرح چوب دارای تنوع بسیار بالایی در طرح و مدل هستند. در مورد رنگ نیز این تنوع وجود دارد و رنگ های مختلف چوب از قهوه ای بسیار روشن گرفته تا قهوه ای سوخته در دیوار پوش چوبی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • دیگر ویژگی های دیوار پوش های چوبی: مقاوم در برابر نور خورشید، رطوبت و نفوذ حشرات. نصب سریع و آسان، مقاوم در برابر ضربه و فشار، نظافت آسان و راحت، تنوع در ضخامت و ابعاد، عدم نیاز به زیر سازی در حین نصب، مناسب برای مکان های سرد، قابل استفاده در محیط های مختلفی مانند خانه، محیط های ادارای، فروشگاهی و غیره.

دیوار پوش طرح چوب چیست؟

برای داشتن یک دیوار پوش چوبی حتما نیازی به استفاده از چوب های طبیعی در ساخت آن نیست و می توان از انواع دیوار پوش طرح چوب نیز استفاده نمود. این پوشش های پلیمری با طرحی کاملا شبیه به چوب ساخته می شوند اما هم قیمت پایین تری دارند و هم ویژگی های بسیار خوبی را در مقایسه با چوب دارا هستند. مثلا در برابر رطوبت، اشتعال، نفوذ حشرات و غیره دارای مقاومت بالاتری هستند که استفاده از آنها را مطمئن و راحت می کند. انواع دیوار پوش طرح چوب در رنگ ها و طرح های متنوعی موجود است که برای مکان های مختلف می توان از آنها استفاده کرد. همچنین این دیوار پوش ها از وزن کمتری هم در مقایسه با انواع چوبی آنها برخوردار هستند که مزیتی بزرگی برای شان محسوب می شود.

دیوار پوش چوبی
دیوار پوش چوبی
دیوار پوش چوبی
دیوار پوش چوبی
دیوار پوش چوبی
دیوار پوش چوبی

انواع دیوارکوب چوبی و قیمت دیوارکوب چوبی

دیوارکوب های چوبی شکل ها و طرح های متنوعی دارند و انواع دیوارکوب چوبی زیبایی بخش دکوراسیون خانه یا محیط کار هستند. با استفاده از آنها نمایی متفاوت به چیدمان محیط اضافه می گردد و به همین دلیل است که از گذشته ها تا به امروز از این دیوارکوب ها برای تزیین دیوار ها استفاده می شده است. بعضی از انواع دیوارکوب چوبی با طرح خاص خود تمامی سطح دیوار را پوشش می دهند و بعضی دیگر به صورت نصفه در پایین دیوار و یا با طرحی خاص در قسمتی از دیوار نصب می گردند. اهمیت استفاده از انواع دیوارکوب چوبی در آن است که این پوشش ها می توانند علاوه بر زیبایی که ایجاد می کنند، از انتقال صدا و حرارت هم جلوگیری کنند. انواع دیوارکوب چوبی شامل دیوارکوب های چوب طبیعی، دیوارکوب های ام دی اف و دیوارکوب های پی وی سی معمولا قابل شستشو هستند و تمیز کردن آنها آسان است. در مورد قیمت دیوارکوب چوبی و قیمت دیوار پوش pvc طرح چوب هم می توانید جدول زیر را مطالعه بفرمایید:

نوع دیوارکوب قیمت دیوارکوب چوبی بدون نصب قیمت دیوارکوب چوبی با نصب
دیوارکوب PVC ای جی ای (AGE) 115 هزار تومان 130 هزار تومان
دیوارکوب PVC پرشین پلاست 115 هزار تومان 130 هزار تومان
دیوارکوب MDF ای جی ای 199 هزار تومان 225 هزار تومان
دیوارکوب MDF کرونوگرین 215 هزار تومان 240 هزار تومان

 

همانطور که مشاهده می کنید قیمت دیوار پوش pvc طرح چوب از نوع ام دی اف آن ارزان تر بوده و لازم به ذکر است که این قیمت ها بر حسب هر متر مربع هستند.

دیوار پوش چوبی برای چه مکان هایی مناسب است و چه دکوراسیونی با آن هماهنگی دارد؟

از انواع دیوار پوش چوبی برای مکان های مسکونی مانند خانه و ویلا و در مکان های اداری نظیر شرکت ها استفاده می شود. همچنین فروشگاه ها، مراکز خرید، باشگاه های ورزشی، مکان های هنری و غیره نیز برای استفاده دیوار پوش چوبی مناسب هستند. در خانه از این دیوار پوش ها هم در سالن پذیرایی و هم در اتاق خواب می توان استفاده کرد اما برای بهتر دیده شدن آن پیشنهاد می شود تنها یک دیوار را به آنها اختصاص دهید. برای مثال دیوار اصلی پذیرایی، دیوار پشت یا رو به روی مبلمان، دیوار پشت تلویزیون، دیوار زیر اپن آشپزخانه، دیوار یکی از راه رو ها، دیوار ورودی خانه و دیوار پشت تخت خواب در اتاق بهترین گزینه های پیش رو برای نصب دیوار پوش چوبی هستند. اما برای هماهنگی دکوراسیون با این پوشش های چوبی می توان گفت که برحسب نوع طرح دیوارپوش (مدرن یا کلاسیک) می توانید بهترین چیدمان متناسب با آن را انجام دهید. استفاده از رنگ های گرم و روشن در کنار چوب انتخابی عالی برای تم رنگی دکوراسیون با دیوار پوش چوبی خواهد بود.

دیوار پوش چوبی
دیوار پوش چوبی
دیوار پوش چوبی
دیوار پوش چوبی
دیوار پوش چوبی
دیوار پوش چوبی

 

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

طراحی سنگ دیوار پارکینگ و بهترین سنگ / سرامیک برای دیوار پارکینگچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<