دیوار کاذب چوبی و آشنایی با انواع مختلف آن

همانطور که می دانید دیوار کاذب وقتی به کار می رود که بخواهید بخش هایی از محیط را از هم جدا کنید بدون آنکه از ابتدا برای این بخش ها دیواری ساخته شده باشد. اینجاست که انواع دیوار کاذب از دیوار کاذب چوبی گرفته تا دیوار های کناف گچی مورد استفاده قرار می گیرند و نتایج خوبی هم در بر دارند. انواع دیوار های کاذب چوبی سبک هستند و با طرح های متنوعی که برای آنها در نظر می گیرند، علاوه بر آنکه وسیله ای کاربردی محسوب می شوند، به عنوان یک عنصر دکوراتیو و تزیینی هم می توان بر روی آنها حساب باز کرد. درصورتیکه نیاز به دانستن اطلاعات بیشتر در زمینه دیوار کاذب چوبی را دارید این متن راهنمایی ها و اطلاعات خوبی را در این زمینه در اختیار شما قرار خواهد داد.

 • آشنایی با انواع دیوار کاذب چوبی
 • انواع مدل های دیوار کاذب چوبی
 • استفاده های مختلف از دیوار کاذب چوبی
 • کاربرد دیوار کاذب چوبی در دکوراسیون داخلی

آشنایی با انواع دیوار کاذب چوبی

همانطور که گفته شد هنگامی که بخواهید مکانی را به دو یا چند بخش تقسیم کنید و هر کدام فضایی مخصوص به خود را داشته باشند، می توانید از دیوار کاذب چوبی برای این کار استفاده نمایید. حالا بسته به این که میزان شخصی و جداگانه بودن هر کدام از این فضاهای تقسیم شده در چه حدی است، می توانید نوع دیوار کاذب چوبی را متناسب با آن تعیین نمایید. به عنوان مثال می توان از دیوار های چوبی استفاده کرد که به صورت یکپارچه از چوب ساخته شده اند و همانند یک دیوار گچی نفوذ نا پذیرند. این دیوار ها برای وقتی مناسب است که بخواهید دو مکان به طور کامل از یکدیگر جدا شوند. اما اگر بخواهید دو بخش به گونه ای از هم جدا گردند که از هر طرف قابل دیدن باشند و فضای خصوصی زیادی برای شان نیاز نباشد، می توانید از بی شمار طرح های دیوار کاذب چوبی استفاده کنید که با مدل خاص خود این شرایط را برای تان ایجاد می کنند. دیوار های چوبی مشبک، دیوارهای چوبی با ارتفاع کم، دیوار های چوبی طرح دار مانند راه راه و غیره برای چنین استفاده هایی عالی هستند. در مورد قیمت دیوار های کاذب چوبی نیز باید گفت که بسته به مدل این دیوار ها، ارتفاع و ابعاد شان، نوع چوبی که در آنها به کار رفته و موارد دیگری از این دست، قیمت دیوار کاذب چوبی متفاوت خواهد بود.

مزایای دیوار کاذب چوبی

 • اجرا و ساخت راحت و سریع دیوار چوبی
 • قابلیت ترکیب دیوار کاذب چوبی با دیگر متریال ها مثل شیشه
 • زیبایی فوق العاده و دارا بودن نمایی متفاوت
 • تنوع بالا در طرح و رنگ و مدل
 • قابلیت ساخت با متریال های مصنوعی و پلیمری طرح چوب

انواع مدل های دیوار کاذب چوبی

 • دیوار کاذب چوبی با طرح مشبک: برای ساخت این دیوار ها قطعات چوبی به کمک دستگاه های مخصوص برش، به طرح های مختلفی برش زده می شود. طرح های بسیار متنوعی برای این کار وجود دارد. بعضی از این طرح ها کاملا مدرن و امروزی هستند، بعضی دیگر شامل طرح های کلاسیک و سنتی و قدیمی می شوند و بعضی دیگر هم دارای طرح های فانتزی و خاص هستند.
 • دیوار کاذب چوبی با طرح عمودی: در ساخت بعضی از انواع دیوار های کاذب چوبی مدرن از الوار های چوبی که به شکل عمودی در کنار هم نصب شده اند و فواصل بین آنها خالی است، استفاده می شود. این مدل دیوار چوبی دارای طرحی بسیار ساده و شیک است که باعث می شود تا هم فضای زیادی از محیط اشغال نشود و هم اینکه سقف خانه بلند تر به نظر برسد. این مدل دیوار کاذب چوبی راه راه عمودی ممکن است کاملا ساده باشد و یا آنکه به وسیله چوب طرح های محدودی بر روی پروفیل های چوبی آن ایجاد شده باشد.
 • دیوار کاذب چوبی با کارایی بیشتر: در بعضی از مدل های دیوار کاذب چوبی از طرح هایی استفاده می شود که جنبه های کاربردی و تزیینی بیشتری دارند. برای مثال ممکن است دیوار کاذب هم نقش جدا کننده فضا را داشته باشد و هم به عنوان جا کفشی یا کتابخانه مورد استفاده قرار گیرد.
دیوار کاذب چوبی
دیوار کاذب چوبی
دیوار کاذب چوبی
دیوار کاذب چوبی
دیوار کاذب چوبی
دیوار کاذب چوبی

استفاده های مختلف از دیوار کاذب چوبی

همانگونه که در قسمت قبل هم به آن اشاره شده دیوار کاذب می تواند علاوه بر جدا کننده بودن، جنبه کاربردی و دکوراتیو هم داشته باشد. در زیر چند نمونه از کاربرد های دیگر دیوار کاذب چوبی را به عنوان مثال آورده ایم. با مطالعه این بخش و دیدن تصاویر مختلف در این رابطه می توانید ایده های بیشتری درباره این دیوار های کاذب داشته باشید.

 • دیوار کاذب چوبی به عنوان جا کفشی

گاهی اوقات قسمت ورودی خانه به گونه ای ساخته می شود که با باز شدن درب ورودی، داخل خانه به میزان زیادی دیده می شود. برای اینکه بتوان حریم خصوصی خانه را حفظ نمود و از دیده شدن آن جلوگیری نمود، می توان از دیوار های کاذب چوبی با مدل جا کفشی استفاده کرد. با داشتن چنین دیواری هم قسمت ورودی از سالن جدا می شود و هم یک جا کفشی به همراه آینه و چوب لباسی ایجاد می گردد.

 • کاربرد دیوار کاذب چوبی به عنوان کتابخانه

یک کاربرد این دیوار ها به عنوان کتابخانه است. اگر فضای لازم برای قرار دادن یک کتابخانه جداگانه را در خانه ندارید، می توانید از دیوار های چوبی کاذب به عنوان این وسیله کاربردی هم استفاده کنید. به این ترتیب قطر این دیوار بیشتر خواهد بود و فضای بیشتری را هم اشغال می کند.

 • استفاده از دیوار کاذب چوبی به عنوان دکور

کاربرد دیگر این دیوار های کاذب چوبی به عنوان قفسه ای برای قرار دادن وسایل دکوری است. درست همانند کتابخانه که دیوار به صورت طبقه ای و قفسه ای ساخته می شود، این بار می توان به جای قرار دادن کتاب، وسایل دکوری مانند مجسمه ها، گلدان ها، ظروف و غیره را بر روی آن گذاشت و علاوه بر جدا کردن بخش هایی از خانه، مکانی برای قرار دادن وسایل تزیینی هم ایجاد نمود.

 • دیوار کاذب چوبی و گلدان های گل

گیاهان سبز طبیعی زیبایی بخش دکوراسیون خانه هستند. می توانید دیوار کاذب چوبی را طوری طراحی کنید که بخش هایی برای قرار دادن گلدان گل نیز بر روی آن وجود داشته باشد. حتی می توانید گیاهان سبز رونده بر روی آن بگذارید تا با ریختن شاخه های سبز و پر طراوات آنها به پایین، دیواری سبز ساخته شود و سر سبزی و زیبایی خاصی به محل زندگی تان وارد گردد.

کاربرد دیوار کاذب چوبی در دکوراسیون داخلی

همانطور که می دانید از این مدل دیوار های کاذب چوبی هم در خانه و هم در محیط های اداری می توان استفاده کرد. کاربرد دیوار کاذب چوبی در خانه به طور کامل توضیح داده شد اما استفاده از این دیوار ها در محیط های اداری و شرکت ها نیز بسیار گسترده است. دکوراسیون داخلی خیلی از شرکت ها به گونه ای است که محل نشستن کارمندان در یک سالن بزرگ بوده که با پارتیشن ها یا دیوار های کاذب چوبی از هم جدا شده اند. این مدل از دیوار های کاذب دارای طرح های مختلفی هستند. بعضی از آنها ساده اند، بعضی دیگر دارای پنجره های شیشه ای هستند، تعدادی از آنها ممکن است کوتاه باشند و برخی دیگر بلند. بسته به نوع کاری که در شرکت انجام می گیرد، اهمیت وجود فضای شخصی و خصوصی و هزینه و طرحی که برای دکوراسیون در نظر دارند، طرح دیوار کاذب چوبی متفاوت خواهد بود.

دیوار کاذب چوبی
دیوار کاذب چوبی
دیوار کاذب چوبی
دیوار کاذب چوبی
دیوار کاذب چوبی
دیوار کاذب چوبی

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

انواع دیوار کاذب و کاربرد آنها در جدا سازی یا زیباسازی فضای خانهچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<