پنجره چوبی مدرن ؛ پنجره دو جداره طرح چوب متناسب با نیاز امروز

چیدو پلاس 12 مرداد 1401

پنجره چوبی همیشه پنجره ای محبوب و پر طرفدار بوده است. از گذشته ها تا به امروز و حتی زمانی که پنجره های آهنی زمخت و بی روح به صنعت ساختمان سازی راه پیدا کردند، باز هم پنجره چوبی به عنوان یکی از زیباترین انواع پنجره ها در بسیاری از خانه ها کاربرد داشته است. امروزه انواع پنجره چوبی مدرن که دوجداره با طرح چوب هستند مورد انتخاب معماران قرار می گیرند.

 • پنجره چوبی مدرن و آشنایی با آن
 • دلایل انتخاب پنجره چوبی مدرن
 • پنجره دوجداره طرح چوب
 • مزایای انتخاب پنجره دوجداره طرح چوب

پنجره ها به عنوان بخش مهمی از نمای داخلی و خارجی ساختمان ها باید به درستی انتخاب شوند تا موجب زیبایی هر چه بیشتر خانه و ساختمان گردند. در سال های اخیر طرح های جالب توجهی از این پنجره های مدرن در بازار وجود دارد. بر خلاف گذشته ها که از متریال های طبیعی نظیر چوب در ساخت خانه استفاده می شد، امروزه به دلیل قیمت بالای آنها و همینطور مسائل زیست محیطی و توجه به موضوع قطع درختان، از مواد پلیمری به عنوان جایگزین چوب استفاده می شود. پنجره های دوجداره ای که با طرح چوب ساخته می شوند، به عنوان مهمترین نوع پنجره چوبی مدرن محسوب شده و دارای ویژگی های بسیار عالی هستند.

پنجره چوبی مدرن و آشنایی با آن

اگر دوست دارید هم از ویژگی های ظاهری پنجره های چوبی و رنگ و طرح آن استفاده نمایید و هم آنکه پنجره هایی مدرن با قابلیت ها و ویژگی های جدید و امروزی داشته باشید، پیشنهاد ما انتخاب پنجره چوبی مدرن یا پنجره دوجداره طرح چوب است. این پنجره ها با استفاده از مواد پلیمری یو پی وی سی ساخته می شوند و علاوه بر آنکه طرح و رنگ چوب دارند، ویژگی های منحصر به فرد پنجره های دوجداره را نیز شامل می شوند. این مدل پنجره چوبی مدرن می تواند در همه ساختمان ها با هر سبک و چیدمانی مورد استفاده قرار گیرد و زیبایی و کاربری بالایی را از خود به نمایش بگذارد.

دلایل انتخاب پنجره چوبی مدرن

پنجره های چوبی که در گذشته ساخته و مورد استفاده واقع می شد با همه زیبایی و طرح های خاص و دل ربایی که داشت اما به لحاظ کاربردی با پنجره های مدرن امروزی قابل مقایسه نبود. این پنجره های قدیمی در برابر باد مقاومت بالایی نداشتند و حتی در صورت بسته بودن نیز باد از آنها عبور می کرد. این موضوع درباره سرما و گرما، حتی آب باران نیز وجود داشت. در زمستان ها سرما از بیرون و از راه پنجره ها به داخل وارد می شد و در صورت بارندگی آب باران یا برف از درز های پنجره به درون خانه می آمد. اما انواع پنجره چوبی مدرن به گونه ای ساخته می شوند که مقاومت بالایی در موارد گفته شده دارند. همچنین ساخت پنجره های تمام چوب با استفاده از چوب طبیعی با قیمت های بالایی که دارند برای ساختمان های معمولی زیاد مقرون به صرفه نیست. امروزه حتی در ساختمان های لوکس و گران قیمت نیز از پنجره دوجداره طرح چوب استفاده می شود. قیمت پنجره چوبی به دلیل استفاده از پروفیل های چوبی مستحکم و ظرافت های ساخت آنها بالاست. اما قیمت پنجره چوبی مدرن یا همان پنجره های دوجداره طرح چوب مناسب تر است که در قسمت های بعدی درباره آن توضیح داده خواهد شد.

پنجره چوبی
پنجره چوبی
پنجره چوبی
پنجره چوبی
پنجره چوبی
پنجره چوبی

پنجره دوجداره طرح چوب

این نوع پنجره چوبی مدرن همان گونه که از اسمش هم پیداست دو لایه یا دو جداره بوده و فضای بین دو شیشه از گازی مخصوص پر شده است. این باعث شده تا نوعی عایق در پنجره به وجود آید و سرما و گرما از بیرون به درون و از درون به بیرون انتقال پیدا نکند. انواع پنجره دوجداره طرح چوب دارای مقاومت بالاتری نسبت به پنجره های معمولی هستند دو لایه شیشه نشکن که در آنها استفاده شده، سخت تر از شیشه های معمولی می شکنند و بنابراین به لحاظ امنیتی نیز، از ایمنی و امنیت بالاتری برخوردارند. در ساخت پنجره دوجداره طرح چوب از پروفیل های پلیمری استفاده می شود که به خوبی درز گیری و آب بندی شده اند و نفوذ آب باران و برف از بیرون و از درز پنجره ها امکان پذیر نیست. حتی سرما و گرما نیز به دلیل همین درزگیری محکم، بین دو فضای بیرون و درون منتقل نخواهد شد. خیلی از افراد برای آنکه پنجره های شان به نوع چوبی شبیه تر باشد، از پنجره دوجداره طرح چوب استفاده می کنند تا هم نمایی شبیه به چوب داشته باشند و هم از هدر رفت انرژی و ورود گرد و غبار به داخل خانه جلوگیری نمایند. برخی از ویژگی ها و مزایای پنجره دوجداره طرح چوب عبارتند از:

 • مقاومت در برابر ورود سرما به داخل خانه و خارج شدن هوای خنک از داخل به بیرون در فصل تابستان
 • مقاومت در مقابل ورود آب باران و برف از پنجره ها به داخل
 • عایق صدا و جلوگیری از ورود سر و صدای خیابان به داخل خانه
 • مقاومت در مقابل باد و گرد و خاک
 • ظاهری مدرن و تمیز و شیک
 • قیمت مقرون به صرفه تر نسبت به پنجره های چوب طبیعی

مزایای انتخاب پنجره دوجداره طرح چوب

همانطور که در بخش قبلی گفته شد مهم ترین مزیت انتخاب پنجره دوجداره طرح چوب آن است که ظاهر و کاربری پنجره زیبا و عالی خواهد بود و با داشتن چنین پنجره ای هم دکوراسیون خانه زیباتر خواهد شد و هم پنجره هایی با کیفیت تر خواهید داشت.

پنجره یو پی وی سی طرح چوب

یکی از انواع پنجره های دو جداره که امروزه مورد استفاده زیادی قرار می گیرد، پنجره یو پی وی سی طرح چوب است. این پنجره ها با ظاهری بسیار شیک و مدرن و تمیز ساخته می شوند و شیشه های دو جداره مورد استفاده در آنها دارای ویژگی های عالی همانند عایق و صوت و حرارت و همینطور مقاومت در برابر نفوذ گرد و خاک است. پروفیل های یو پی وی سی مورد استفاده در این پنجره های دو جداره مدرن توسط لایه های طرح چوب لمینیت می شوند و در رنگ ها و طرح های مختلفی به بازار عرضه می گردند. پنجره یو پی وی سی طرح چوب در رنگ های گردویی، بلوطی، ماهگونی و نقره ای طرفداران زیادی دارند و زیبایی بی اندازه ای را به نمای ساختمان ها می بخشند. پنجره های چوبی قدیمی که در گذشته مورد استفاده قراره می گرفتند، بر اثر رطوبت دچار پوسیدگی و آسیب می شدند اما انواع پنجره چوبی مدرن و مخصوصا پنجره یو پی وی سی طرح چوب هرگز دچار این مشکلات نخواهد شد.

قیمت پنجره چویی از نوع دو جداره و طرح چوب به صورت جدول زیر خواهد بود:

نوع و ابعاد پنجره قیمت پنجره طرح چوب دو جداره – متر مربع
دو لنگه- یک لنگه بازشو- تک حالته 1 میلیون تومان
دو لنگه – بازشوی کشویی 1 میلیون و 400 هزار تومان
دو لنگه – بازشوی دو حالته – بدون کتیبه 1 میلیون و 100 هزار تومان
دو لنگه – بازشوی دو حالته – با کتیبه 1 میلیون و 300 هزار تومان

هنگام خرید پنجره چوبی مدرن به موارد زیر دقت کنید

 1. مرغوبیت پروفیل مصرفی
 2. ابعاد و تعداد لنگه پنجره ( متر مربع شیشه و پروفیل )
 3. حالت های باز شدن پنجره ( تک حالته، دو حالته، سه حالته )
 4. نوع یراق آلات مصرفی
 5. گارانتی پنجره
پنجره چوبی
پنجره چوبی
پنجره چوبی
پنجره چوبی
پنجره چوبی
پنجره چوبی

خانه ایده آل خود را بسازید:

انواع سايبان پنجره ؛ معرفی و بررسی قیمت ها

کرکره پنجره و هر آنچه در هنگام خرید آن باید بدانیدچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<