کاشی سرویس بهداشتی مدرن و راه هایی برای انتخاب بهترین رنگ و طرح آن

چیدو پلاس 07 دی 1401 ،

شاید بتوان گفت کاشی و سرامیک مهم ترین بخش دکوراسیون یک سرویس بهداشتی است. به همین دلیل موضوع این متن کاشی سرویس بهداشتی مدرن خواهد بود و همه چیز درباره این کاشی ها از بهترین و مناسب ترین رنگ آنها گرفته تا نحوه چیدمان و کاشی کاری مدرن سرویس بهداشتی مورد بررسی قرار می گیرد. اگر در حال ساخت خانه ای جدید هستید یا آنکه قصد دارید سرویس بهداشتی تان را بازسازی کنید و به دنبال اطلاعاتی درباره کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی مدرن می گردید، این متن می تواند به شما کمک کند. با ما همراه باشید تا با انواع کاشی مدرن سرویس بهداشتی بیشتر آشنا شوید.

ویژگی ها و استاندارد های کاشی سرویس بهداشتی مدرن

 • کاشی مدرن سرویس بهداشتی باید دارای کیفیت ساخت مناسبی باشد.
 • این کاشی ها از نظر رنگ و طرح با فضای سرویس بهداشتی هماهنگی داشته باشند.
 • دربرابر سایش، ضربه و نفوذ آب، همچنین مواد شوینده مقاومت خوبی داشته باشند.
 • ابعاد آن مناسب باشد.

چه رنگ هایی برای کاشی سرویس بهداشتی مدرن مناسب است؟

برای کسانی که به دنبال خرید کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی مدرن هستند مهم ترین سوالی که پیش می آید آن است که چه رنگی را برای آنها انتخاب کنند؟ باید گفت انتخاب رنگ کاشی بر اساس معیار های مختلفی صورت می پذیرد. مثلا متراژ دستشویی یکی از مهم ترین عواملی است که در انتخاب رنگ و طرح کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی مدرن تاثیر دارد. اگر متراژ دستشویی خانه تان کوچک است حتما به سراغ رنگ های روشن و کاشی ها و سرامیک های ساده بروید زیرا هر چه رنگ کاشی و سرامیک تیره تر و طرح های آن شلوغ تر باشد، فضای سرویس بهداشتی کوچک تر به نظر می رسد. رنگ هایی مانند سفید، صورتی روشن، سبز کاهویی و رنگ های روشن دیگر در ترکیب با رنگ سفید پیشنهاد های خوبی برای کاشی کاری مدرن سرویس بهداشتی هستند.

استفاده از رنگ طوسی برای کاشی سرویس بهداشتی مدرن

امروزه کاشی کاری مدرن سرویس بهداشتی به این صورت است که از یک رنگ کاشی برای همه قسمت ها استفاده می شود. مهم ترین رنگ کاشی مدرن سرویس بهداشتی که این روز ها طرفداران زیادی هم پیدا کرده است، رنگ طوسی بوده که هم به صورت روشن و هم تیره در فضای دستشویی و حمام مورد استفاده قرار می گیرد. کاشی های طوسی رنگ صیقلی و براق فضایی کاملا مدرن و جدید را ایجاد می کنند و بسیار شیک و زیبا به نظر می رسند. پس اگر می خواهید طبق مد و ترند های روز کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی مدرن خود را انتخاب نمایید، پیشنهاد می شود به سراغ رنگ طوسی بروید. البته ذکر این نکته هم لازم است که این کار را در صورتی انجام دهید که فضای سرویس بهداشتی تان کوچک نیست و کاربرد رنگ طوسی در آن به کوچک و گرفته شدن فضا نمی انجامد.

استفاده از دو رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی

یکی ایده دیگر برای کاشی کاری مدرن سرویس بهداشتی آن است که از دو رنگ کاشی برای دیوار ها استفاده گردد. برای مثال دو رنگ روشن و تیره انتخاب شود و کاشی کاری بر اساس این دو رنگ انجام گیرد. نحوه چیدمان کاشی ها نیز می تواند متفاوت و متنوع باشد. مثلا می توان یک ردیف کاشی نزدیک سقف، یا در مرکز دیوار یا نزدیک زمین را با رنگ تیره و سایر قسمت ها را با رنگ روشن کاشی کرد. یا آنکه از زمین تا کمی بالاتر از روشویی را با رنگ تیره و قسمت های بالایی را با رنگ روشن کاشی کاری نمود. کاشی سرویس بهداشتی مدرن این امکان را می دهد تا از ایده های خلاقانه ای در آن استفاده نمود. البته گاهی اوقات از تعداد رنگ های بیشتری هم می توان در کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی مدرن استفاده کرد.

کاربرد کاشی های طرح دار در کاشی سرویس بهداشتی مدرن

در گذشته استفاده از کاشی های طرح دار در سرویس بهداشتی بیشتر مورد پسند بود و معمولا یا از یک مدل کاشی طرح دار برای همه قسمت های دیوار و یا از ترکیب کاشی های ساده و طرح دار در کنار همدیگر بر روی دیوار ها استفاده می شد. امروزه کمتر پیش می آید که از کاشی های گل دار قدیمی برای دیوار ها استفاده گردد اما کاشی هایی با طرح های جدید و مدرن هنوز هم زیبایی بخش دیوار های سرویس های بهداشتی هستند. کاربرد کاشی های طرح دار نیز می تواند همراه با چیدمانی خاص باشد. برای مثال یک دیوار به کلی با کاشی طرح دار کاشی کاری شود و برای سایر دیوار ها از کاشی های ساده استفاده گردد.

کاشی سرویس بهداشتی مدرن
کاشی سرویس بهداشتی مدرن
کاشی سرویس بهداشتی مدرن
کاشی سرویس بهداشتی مدرن
کاشی سرویس بهداشتی مدرن
کاشی سرویس بهداشتی مدرن

ابعاد کاشی سرویس بهداشتی مدرن

در گذشته بیشتر از کاشی هایی با ابعاد کوچک استفاده می شد. کاشی های مستطیلی کوچک تنها گزینه موجود بودند و همه از این مدل کاشی ها استفاده می کردند. اما امروزه در کاشی کاری مدرن سرویس بهداشتی از کاشی هایی با ابعاد بزرگ تر استفاده می گردد. کاشی های مستطیلی بزرگ که هم اندازه با سرامیک های کف هستند و بسیار زیبا، جدید و شیک جلوه می کنند. علاوه بر این کاشی های بزرگ همچنان کاشی هایی با ابعاد کوچک تر نیز می توانند موجب آراسته شدن دیوار های سرویس بهداشتی باشند و به زیبایی بر روی دیوار ها بدرخشند.

سرامیک سرویس بهداشتی مدرن

سرامیک های کف نیز اهمیت فوق العاده ای در سرویس های بهداشتی دارند و در مدل های جدید معمولا از سرامیک هایی مشابه با کاشی های دیوار برای کف استفاده می گردد تا هماهنگی کامل برقرار شود. البته این بستگی به سلیقه شما دارد که چه طرحی را برای کاشی کاری مدرن سرویس بهداشتی استفاده کنید و طرح و رنگ کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی مدرن را چگونه انتخاب نمایید.

جایگزین های کاشی سرویس بهداشتی مدرن

شما می توانید به جای کاشی مدرن سرویس بهداشتی از سنگ نیز استفاده نمایید. سنگ های ساختمانی مانند گرانیت یا مرمر انتخاب های بسیار خوبی برای جایگزینی سرامیک و کاشی مدرن سرویس بهداشتی هستند و فضایی بسیار لوکس و شیک را پدید می آورند. البته کاربرد این سنگ ها بیشتر در خانه های بزرگ و لاکچری است و در خانه ای مدرن معمولی بیشتر از همان کاشی های با ابعاد بزرگ استفاده می گردد. به غیر از سنگ جایگزین های دیگری مانند میکروسمنت، بتن و غیره برای دیوار های سرویس بهداشتی پیشنهاد نمی شود زیرا از نظر بهداشتی برای این فضا مناسب نیستند.

نکات مهم درباره کاشی سرویس بهداشتی مدرن

 • امروزه استفاده از رنگ هایی مانند طوسی و یا مشکی در کاشی کاری مدرن سرویس بهداشتی طرفداران زیادی پیدا کرده است.
 • در مدل های جدید، معمولا انواع کاشی مدرن سرویس بهداشتی ساده و بدون طرح خاصی است.
 • می توان از ترکیب تیره و روشن یک رنگ برای کاشی کاری مدرن سرویس بهداشتی استفاده کرد.
 • برای ایجاد تنوع بر روی دیوار ها در بخش هایی از دیوار می توان از کاشی هایی با بافت برجسته استفاده نمود.
 • کاربرد نورپردازی و نصب نور های مخفی به بهتر دیده شدن کاشی ها و زیبا تر شدن فضای سرویس بهداشتی کمک می کند.
 • اگر می خواهید فضای سرویس بهداشتی تان لوکس شود از سنگ و یا از کاشی هایی که در آنها رنگ طلایی وجود دارد، استفاده کنید.
 • مطابق با مد روز کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی مدرن برای دیوار ها و کف به صورت مشابه انتخاب می گردد.
کاشی سرویس بهداشتی مدرن
کاشی سرویس بهداشتی مدرن
کاشی سرویس بهداشتی مدرن
کاشی سرویس بهداشتی مدرن
کاشی سرویس بهداشتی مدرن
کاشی سرویس بهداشتی مدرن

خانه ایده آل خود را بسازید:

رنگ کردن کاشی ؛ ارزان و راحت ترین کار برای نو کردن سرویس بهداشتی

شیوه نصب کاشی بین کابینتی با چسب یا ملاتچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<