بهترین بازی ها برای جمع های دوستانه و لذت بردن از دورهمی ها

چیدو پلاس 02 تیر 1403

دورهمی ها و جمع های دوستانه بهترین فرصت برای دور شدن از روزمرگی ها و مشکلات و دغدغه ها است و اگر این جمع ها با بازی های گروهی خنده دار همراه باشد، می توانید مطمئن باشید که برای تمام هفته شارژ می شوید و حتما با روحیه بهتری به سراغ کار و مشغله تان خواهید رفت. انجام بازی های گروهی در خانه به همراه خانواده و دوستان این فرصت را به وجود می آورد تا انرژی های منفی خود را تخلیه کنید و ساعاتی خوش را با دیگران به سر ببرید. انجام بازی های گروهی نشسته و یا بازی های گروهی بدون وسیله خاصی راحت است و دردسری هم برای تان ندارد اما به میزان بسیار زیادی در بهتر شدن روحیه تان موثر است. ما در این متن تصمیم داریم تا بازی های گروهی خنده دار که می توانند در جمع های خانوادگی و دوستانه انجام شوند را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید و برای انجام بازی های گروهی در خانه ایده های جدید بگیرید.

بازی شعر یادت نره

یکی از بازی های گروهی خنده دار که می تواند حسابی شما را در جمع دوستانه تان سرگرم کند، بازی شعر یادت نره است. در این بازی شما یک آهنگ را پلی می کنید و از جایی به بعد آن را قطع می کنید. کسی که نوبت اوست باید ادامه آهنگ را بخواند. اگر این کار را درست انجام داد برنده و اگر اشتباه کرد یک امتیاز منفی برای او ثبت می شود. اگر بخواهید بازی را سخت کنید می توانید از آهنگ های کمتر شنیده شده که ترانه های سختی دارند استفاده کنید. این یکی از بازی های گروهی در خانه است که هم شما را سرگرم می کند و هم از بازی های گروهی نشسته و بدون وسیله خاصی محسوب می شود.

بازی تقلید صدا

از دیگر بازی های گروهی بدون وسیله می توان به بازی تقلید صدا اشاره کرد. این بازی واقعا یکی از بازی های گروهی خنده دار به شمار می رود زیرا روش انجام بازی به گونه ای است که به شدت جذاب و سرگرم کننده است. برای انجام این بازی فردی که از بقیه خوش صدا تر است و احتملا دستی هم در خوانندگی دارد، قسمتی از یک آهنگ را به شکل زیبایی می خواند، بقیه افراد به ترتیب باید همان آهنگ را با همان لحن و ملودی تکرار کنند. از آنجایی که معمولا خواندن آهنگ کار سختی است و همه به اندازه کافی برای این کار خوش صدا نیستند، نتیجه کار فوق العاده خنده دار خواهد بود. این هم یکی از بازی های گروهی نشسته در خانه است و همه می توانند آن را بازی کنند.

بازی توییستر

این بازی بدون وسیله نیست و برای انجام آن باید به اسباب فروشی شهرتان مراجعه کرده و توییستر را بخرید. البته بازی ساده ای است و تنها از یک چیزی شبیه به سفره پلاستیکی تشکیل شده که روی آن علامت های خاصی وجود دارد. روش انجام این بازی خنده دار و سرگرم کننده آن است که باید یک لیدر برای خواندن دستورات بازی انتخاب شود. طبق چیزی که لیدر می خواند شما باید دست و پاهای خود را در دایره های رنگی که بر روی آن سفره پلاستیکی وجود دارد قرار دهید، به گونه ای که تعادل تان حفظ شود. اولین نفری که بر روی زمین بیوفتد بازنده بوده و از بازی خارج می شود. این کار را آنقدر ادامه می دهید که تنها یک نفر باقی می ماند و آن شخص برنده بازی توییستر خواهد بود. توییستر یکی از بازی های گروهی خنده دار و پر تحرک و هیجان انگیز است که حتما شما را سرگرم خواهد کرد.

بازی های گروهی خنده دار
بازی های گروهی خنده دار
بازی های گروهی خنده دار
بازی های گروهی خنده دار
بازی های گروهی خنده دار
بازی های گروهی خنده دار

بازی پانتومیم با نقاشی

یکی از بازی های گروهی در خانه بازی پانتومیم است. همه ما بازی پانتومیم را بلدیم و بازی کرده ایم اما پانتومیم با نقاشی کمی متفاوت تر بوده و به همین دلیل می تواند سرگرم کننده تر هم باشد. در این بازی به یک تخته وایت برد و یک ماژیک نیاز دارید، حال باید به دو گروه تقسیم شوید و موضوعاتی را که از قبل در کاغذ نوشته و در یک گلدان ریخته اید به صورت رندم و اتفاقی بردارید، آن را روی تخته بکشید و از گروه خود بخواهید که موضوع را حدس بزند. برای این بازی می توانید از کلمات، جملات، شعر ها و ضرب المثل ها استفاده کنید.

بازی های کارتی

از دیگر بازی های گروهی در خانه به انواع بازی های کارتی اشاره می شود. این بازی ها معمولا به گونه ای هستند که باید آنها را از فروشگاه های بازی و اسباب بازی خریداری کرد و به صورت دو نفره یا گروهی آنها را انجام داد. بازی های کارتی معمولا هیجان انگیز و فکری هستند و برای انجام شان باید استراتژی و روش های خلاقانه خود را به کار بست. این بازی ها متنوع و گوناگون اند و انواع آنها را می توانید در فروشگاه ها پیدا کنید. بازی هایی از جمله استوژیت، کودتا، اسپلندور، زیر خاکی، جنگل مخوف، پی شوم، دژ، اجی مجی بوم، نمیریه، پایاپای، جالیز، اونو، نایت ور ولف و بازی های دیگر بهترین انتخاب ها برای جمع های دوستانه و خانوادگی به شمار می روند.

بازی کامل کردن جملات

یکی از بازی های گروهی خنده دار که اتفاق جزو بازی های گروهی بدون وسیله خاصی هم محسوب می شود، بازی کامل کردن جملات است. در این بازی یک جمله گفته می شود و سپس به ترتیب هر کس باید ضمن گفتن آن جمله، جمله ای دیگر به آن اضافه کند. نفر بعدی باید جمله های قبلی را تکرار کرده و در پایان جمله دیگری را به آنها بیافزاید. به این ترتیب یک داستان خنده دار و عجیب شکل می گیرد. جذابیت ماجرا آنجاست که بهتر است این جمله ها خنده دار و خلاقانه باشند و از طرف دیگر هنگامی که تعداد جمله ها زیاد شد به خاطر سپردن آنها و تکرار شان سخت می شود و همین موضوع باعث جذابیت این ماجراست.

بازی رکورد زدن

یکی از بهترین بازی های گروهی در خانه بازی رکورد زدن است. در این بازی چند کار مشخص و البته نسبتا ساده را که نیاز به وسیله های خیلی ویژه ای هم ندارد انتخاب کرده و تلاش می کنید با انجام کار هایی رکورد خاصی را ثبت کنید. برای مثال رکورد درست کردن برج با لیوان های یک بار مصرف، که برای این بازی تنها به تعدادی لیوان یک بار مصرف دارید و تهیه آن هم زیاد کار سختی نیست. این را هم باید گفت که با همین لیوان یک بار مصرف می توانید بازی های مختلفی را طراحی کنید و آنها را در جمع های دوستانه تان انجام دهید. مثلا می توانید لیوان ها را روی هم بچینید و یک برج مثلثی شکل درست کنید، سپس سعی کنید از فاصله زیادی توپ را به سمت آن بر روی زمین سر دهید تا برج فرو ریزد و در واقع به این ترتیب یک بولینگ خانکی راه بیاندازید.

بازی نقاشی کشیدن از پرتره

برای این بازی هر کس باید نقاشی ای از پرتره نفر دیگر بکشد و از آنجایی که معمولا نقاشی کشیدن برای همه کار راحتی نیست، شکل ها و نقش هایی که کشیده می شود خنده دار و سرگرم کننده خواهد بود. در انتها می توانید به کسی که نزدیک ترین و شبیه ترین نقاشی را کشید، جایزه ای و بدهید و کسی که خنده دار ترین نقاشی را کشید نیز به گونه ای مجازات کنید.

بازی های گروهی خنده دار
بازی های گروهی خنده دار
بازی های گروهی خنده دار
بازی های گروهی خنده دار
بازی های گروهی خنده دار
بازی های گروهی خنده دار

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

برگزاری مهمانی دوستانه و خودمانی در فضای پشت بام

برگزاری مهمانی عصرانه تابستانی؛ یک عصر به یاد ماندنی و دلپذیرچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<