14 بازی سرگرم کننده خانگی برای زن و شوهر ها

چیدو پلاس 30 خرداد 1403

تا به حال در مورد فواید بازی کردن فکر کرده اید؟ بعضی افراد فکر می کنند بازی کردن فقط برای بچه هاست اما باید گفت که این طرز فکر کاملا اشتباه است. شما در هر سن و سالی می توانید بازی های متناسب با همان سن را انجام دهید و از فایده ها و مزیت های این کار هم بهره مند شوید. انجام بازی های فکری در خانه و به طور کلی هر نوع بازی سرگرم کننده ای به میزان بسیار زیادی در سلامتی جسم و روح موثر است. به دلیل اهمیت این موضوع ما قصد داریم تا درباره بهترین بازی فکری بزرگسالان و ایده بازی دو نفره در خانه برای زن و شوهر و دیگر اعضای خانواده صحبت کنیم و همینطور چند بازی سرگرم کننده خانگی را به شما یاد دهیم. اما پیش از شروع معرفی ایده بازی دو نفره در خانه کمی درباره فواید انجام بازی های فکری در خانه و همینطور بازی های سرگرم کننده دیگر حرف خواهیم زد.

فواید بازی کردن در خانه برای بزرگسالان

یکی از مهم ترین فواید بازی کردن برای بزرگسالان کاهش استرس در آنهاست. ما در طول زندگی با انواع مسائل و مشکلات در خانه و یا محل کار مواجه می شویم و اگر قرار باشد این مشکلات و استرس های ناشی از آنها را همواره در خود نگه داریم و به فکر راه هایی برای کاهش آنها نباشیم، خیلی زود دچار بیماری های جسمی و روحی جبران ناپذیری می شویم. دیگر مزیت انجام بازی های فکری در خانه بهبود عملکرد مغز است. ما از سنی به بعد در معرض بیماری های مربوط به مغز مانند آلزایمر خواهیم بود و ایده بازی دو نفره در خانه کمک می کند تا از بروز آلزایمر در خود پیشگیری کنیم. تحریک حافظه و افزایش خلاقیت دیگر فایده انجام بازی در خانه است. ما همواره باید ذهن خود را خلاق نگه داریم تا بتوانیم با مشکلات مان و پیدا کردن راه حل برای آنها بهتر رو به رو شویم.

مزیت دیگر انجام بازی برای بزرگسالان به بهبود روابط و ارتباط با دیگران مربوط می شود. اگر زن و شوهر به دنبال ایده بازی دو نفره در خانه باشند و هر روز یا دست کم یکی دو بار در هفته با هم بازی کنند، احساس صمیمیت و دوستی بیشتری با هم داشته و این می تواند در بهتر شدن رابطه شان کمک زیادی کند. شاداب نگه داشتن احساسات و ایجاد حس عاطفی بیشتر را می توان به عنوان فایده مهم دیگر در مورد بازی کردن زن و شوهر ها دانست. اما به عنوان یکی از مهم ترین مزیت های بازی کردن بزرگسالان می توان به بهبود زخم های احساسی اشاره کرد. همه ما در زندگی از گذشته و یا حال زخم هایی را در روح خود احساس می کنیم، بازی کردن به طور معجزه آسایی می تواند در بهبود این زخم ها موثر باشد. پیشنهاد می کنیم برای بهتر شدن حال خود و طرف مقابل تان حتما به دنبال ایده بازی دو نفره و انجام آن در خانه باشید تا از معجزه های این کار در زندگی تان بهره مند شوید.

معرفی چند ایده بازی دو نفره در خانه

بهترین بازی فکری بزرگسالان بازی ای است که بتواند مغز و ذهن شما را برای دقایقی به چالش بکشد. برای بازی کردن منتظر این نباشید که با چند نفر گرد هم بیایید و بعد بازی کنید، زن و شوهر ها می توانند با پیدا کردن بهترین بازی فکری بزرگسالان و انجام این بازی های فکری در خانه این چالش را برای خود ایجاد کنند. ما در ادامه می خواهیم به معرفی و پیشنهاد چند ایده بازی دو نفره در خانه بپردازیم.

جنگا

بازی جنگا (Jenga) از آن بازی های حساس است که به تمرکز و کمی هوش نیاز دارد. اگر به دنبال بازی هستید که در آن قدرت تمرکز تان افزایش پیدا کند، می توانید جنگا را امتحان کنید. این بازی از تعدادی بلوک چوبی تشکیل شده که با ترتیب خاصی روی هم قرار می گیرند و شما باید یک بلوک را از بلوک های میانی به گونه ای بیرون بکشید که کل سازه خراب نشود. هر کسی که با این کار سازه چوبی را ویران کرد بازنده بازی است و باید کار خاصی را که بین خود تان تعیین کرده اید، انجام دهد. این یک بازی هیجان انگیز و جذاب برای زن و شوهر ها و دیگر بزرگسالان محسوب می شود.

دومینو

دیگر ایده بازی دو نفره در خانه دومینو است. این بازی بسیار سرگرم کننده و جذاب است و با اینکه بازی ساده ای به نظر می رسد اما می تواند ذهن شما را برای دقایقی به خود مشغول کند و از روزمرگی های تان فاصله بگیرید. ساختن دومینو یک یا چند ساعت زمان ببرد اما در یک لحظه فرو می ریزد و در لحظه روی هم افتادن دومینو ها می توانید یک ویدیو جذاب از این کار درست کنید.

حل پرونده های جنایی

اگر به دنبال بهترین بازی فکری بزرگسالان می گردید می تواند به سراغ بازی حل پرونده جنایی بروید. این بازی فکری معمایی به این گونه است که یک پرونده از یک قتل یا جرمی دیگر درست به مانند پرونده های واقعی ساخته شده که در آن پر از مدارک و توضیحاتی است که باید با خواندن آنها و کنار هم قرار دادن نشانه ها و فکت ها حدس بزنید که مثلا قاتل کیست؟ در این بازی شما در نقش کاراگاهانی خواهید بود که در پی حل یک پرونده سخت و مهم هستند و باید بتوانند عدالت را برقرار کنند. این بازی هم برای دو نفر و هم چند نفر مناسب است. البته اگر نمی خواهید در حین انجام بازی فکر و ذهن تان بیش از حد درگیر شود و در واقع بعد از یک روز سخت کاری حوصله فکر کردن و تجزیه و تحلیل ندارید، و فقط می خواهید سرگرم شوید و لحظات خوش و پر انرژی داشته باشید، باید گفت که این بازی برای تان مناسب نخواهد بود.

بازی های کارتی

یک ایده بازی دو نفره در خانه استفاده از بازی های کارتی برای سرگرم شدن است. این بازی ها متنوع و گوناگون هستند و هر کدام ایده ها و روش های خاص خود را برای انجام دارند. همچنین جوری طراحی شده اند که هم به صورت دو نفره و هم چند نفره قابل انجام هستند. خوبی بازی های کارتی آن است علاوه بر سرگرم کننده بودن مهارت های مختلفی را هم در شما تقویت می کنند. مثلا بعضی از آنها نیاز به تمرکز بالایی دارند و می تواند قدرت تمرکز شما را افزایش دهند، یا بعضی دیگر نیازمند داشتن استراتژی هستند و کاری می کنند که شما مجبور باشید در مورد بازی فکر کنید و به دنبال راه حل و نقشه باشید. انواع بازی های کارتی که می توانند بهترین بازی فکری برای بزرگسالان محسوب شوند عبارتند از: پاتک، زیر خاکی، استوژیت، کودتا، اونو، راز جنگل و غیره. در ادامه چند بازی کارتی جذاب معرفی خواهد شد.

پاتک

بازی پاتک یکی از بهترین بازی های خانوادگی بوده که از فروشگاه های مخصوص بازی های فکری قابل خریداری است. بازی فکری پاتک یک بازی گروهی است که برای 2 تا 8 نفر طراحی شده و همه افراد بالای 7 سال می توانند آن را بازی کنند. انجام این بازی منجر به افزایش سرعت، مهارت های حسی – حرکتی، توجه و انعطاف پذیری ذهنی می شود. این بازی توسط انتشارات هوپا طراحی و ساخته شده است. همچنین مدت زمان این بازی هم 20 تا 30 دقیقه پش بینی می شود.

زیر خاکی

اگر به دنبال بهترین بازی فکری بزرگسالان و انجام این بازی های فکری در خانه هستید می توانید بازی زیر خاکی را هم امتحان کنید. زیر خاکی یک بازی کارتی است که می توانید آن را از فروشگاه ها خریداری کنید و از این بازی رومیزی سریع و سرگرم کننده بهره مند شوید. در این بازی، بازیکنان در تلاش برای کسب بیشترین اشیای عتیقه هستند و تلاش می کنند تا کارت های بیشتری را از دسته کارت زیر خاکی رو کنند و البته گنج های بیشتری را بدست بیاورند. اما اگر کارت تکراری رو کنند بلافاصله نوبت شان تمام می شود. با اینکه درباره ایده بازی دو نفره در خانه با کارت صحبت می کردیم اما برای انجام این بازی باید بیشتر از 4 نفر باشید.

بازی استوژیت

یکی از مهم ترین ویژگی های بازی استوژیت که توسط نشر هوپا طراحی و ساخته شده است آن است که شما می توانید با همسر و کودکان و حتی پدر و مادر خود به این بازی بپردازید. برای انجام بازی استوژیت باید بین 2 تا 8 نفر باشید و این بازی کارتی، فکری و معمایی را در 20 دقیقه بازی کنید. برای موفقیت در این بازی استعداد، تخیل، شعر، موسیقی، داستان و نماد ها را باید با هم تلفیق کنید و رمز نهفته در تصاویر را پیدا کنید. یکی از انواع بهترین بازی فکری بزرگسالان بازی استوژیت است که می تواند حسابی شما را سرگرم کند.

کودتا

بازی کودتا یک بازی کارتی و فکری است که برای بزرگسالان طراحی شده و برای انجام آن به بیش از 4 نفر نیاز است. این بازی جزو بازی های هیجان انگیز و البته استراتژیک است و هدف آن جمع آوری سکه و شورش علیه سایر بازیکنان برای خارج نمودن آنها از بازی و باقی ماندن خود و رسیدن به قدرت است. افزایش مهارت ارتباطی، ریسک پذیری، پیش بینی، تصمیم گیری، اعتماد به نفس، دقت و تمرکز و هوش هیجانی از نتایج مثبت این بازی به شمار می رود.

ایده بازی دو نفره در خانه
ایده بازی دو نفره در خانه
ایده بازی دو نفره در خانه
ایده بازی دو نفره در خانه
ایده بازی دو نفره در خانه
ایده بازی دو نفره در خانه

آزول

بازی آزول یک بازی فکری و خانوادگی است که می تواند به صورت دو نفره انجام شود. در این بازی شما الگوی شخصی خود را برای ساخت یک دیوار کاشی کاری شده فرضی را خواهید داشت. در توضیح این بازی فکری و سرگرم کننده اینگونه آمده است که: مکانیزم بازی آزول بر مبنای قرار دادن و چیدن کاشی ها روی صفحه است که بازیکنان بر سر بهترین روش چیدن کاشی ها برای کسب بیشترین امتیاز رقابت می کنند. در بازی آزول شما در نقش کاشی کارانی هستید که برای آراستن دیوار های کاخ پادشاهی به پرتغال می روید. زیرا پادشاه پرتغال (مانوئل اول) پس از سفر به اسپانیا و بازدید از کاخ الحمرا شیفته کاشی کاری و سرامیک های رنگی و آبی و سفید کاخ الحمرا که به نام (آزوله رو) یا (آسوله خو) معروف هستند شده و تصمیم گرفته کاشی کارانی را استخدام کند تا کاخ او را نیز به همین شکل تزیین کنند. این کاشی کاری ها یادگار اعراب مسلمان در جنوب اروپا بود و شاه مانوئل مجذوب این همه زیبایی و شکوه شده بود. دور بازی در صورتی به پایان می رسد که یکی از بازیکنان یک ردیف افقی از پنج کاشی به هم پیوسته در دست خود تشکیل دهد. اگر الگو های ویژه ای را بسازید امتیاز بیشتری کسب خواهید کرد و بازیکنی که بیشترین امتیاز را گرفته باشد برنده بازی خواهد بود.

بازی ریسک

انجام بازی های فکری در خانه و پیدا کردن ایده بازی دو نفره در خانه اصلا کار سختی نیست. تا اینجای کار ما چندین بازی مختلف را برای شما معرفی کردیم و حالا می خواهیم به معرفی بازی ریسک بپردازیم. این بازی هم برای دو نفر و هم تعداد بیشتر طراحی شده و یک بازی استراتژیک و سرگرم کننده است که البته شانس هم نقش بسیار مهمی را در آن دارد زیرا بخشی از سرنوشت را تاس ها معلوم می کنند. در توضیح بازی ریسک باید گفت که داستان این بازی در زمان جنگ جهانی سوم و درگیر شدن تمام قاره ها در این جنگ است. شما در بازی ریسک باید با فتح قلمرو ها و شکست دشمنان پیروز این جنگ شوید. در واقع شما در این بازی نقش فرمانده های ارتشی را دارید که باید با شکست دادن ارتش بقیه بازیکن ها به مناطق بیشتری تسلط پیدا کنید تا بتوانید پیروز بازی شوید.

بازی اتللو

یکی از محبوب ترین بازی های دو نفره بازی فکری اتللو است. این بازی با وجود قوانین ساده اما پیچیدگی های خاص خود را دارد و در واقع یک بازی استراتژیک محسوب می شود. روش بازی اتللو بر اساس تصاحب مهره های حریف با استراتژی و نقشه است. بازیکن ها باید به صورت نوبتی مهره های خود را داخل صفحه بازی قرار دهند و بازیکنی که بتواند مهره حریف را بین دو مهره خود گیر اندازد آن مهره را برای خودش کرده است. در انتهای بازی هر بازیکنی که تعداد مهره های بیشتری در صفحه بازی داشته باشد برنده بازی محسوب می شود. بازی فکری اتللو همینقدر ساده و همینقدر جذاب است. همچنین جالب است بدانید که بازی اتللو فدراسیون جهانی و تعداد زیادی شرکت کننده هم دارد!

مونوپولی

در توضیح بازی مونوپولی باید گفت که این بازی یکی از بازی های محبوب و پر طرفدار دنیا در زمینه هوش تجاری محسوب می شود. در بازی مونوپولی باید در شهر دور بزنید و به دنبال بهترین موقعیت ها برای خرید خانه، مغازه، شرکت و هرگونه املاک دیگر باشید. مهم ترین بخش بازی مونوپولی آن است فرصت های خوب را خیلی زود تصاحب کنید و از رقبایتان جلو باشید. باید بتوانید روی خانه و زمین و هتل سرمایه گذاری کنید و ببینید که چطور پول های تان هر لحظه بیشتر می شود. با رقبایتان معامله و تجارت کنید و برای شرکت در حراج ها گوش به زنگ باشید. در نهایت باید همواره مراقب باشید چون در نوک قله موفقیت های تجاری این بازی تنها برای یک نفر جا هست و بقیه سرنوشتی جز ورشکستگی نخواهند داشت. بازی مونوپولی که در ایران با نام های ایروپولی و روپولی هم شناخته می ‌شود یک بازی اقتصادی و خانوادگی است که نیازمند داشتن استراتژی و هوش و ریسک پذیری است.

فوتبال دستی

ایده بازی دو نفره در خانه می تواند فکری نباشد و اتفاقا کاملا حرکتی باشد. اگر بخواهید تحرک و هیجان داشته باشید می توانید بازی فوتبال دستی را انتخاب کنید. فوتبال دستی ها در دو سایز بزرگ و ایستاده و کوچک و نشسته در فروشگاه ها به فروش می رسند که شما می توانید بسته به شرایط خود یکی از آنها را تهیه کنید. برای انجام این بازی به مانند فوتبال واقعی مدت زمان مشخصی را تعیین کنید و برای فرد برنده جایزه ای را در نظر بگیرید تا هیجان بازی برای تان بیشتر شود.

پازل

ما در این متن به دنبال ایده بازی دو نفره در خانه هستیم اما شاید فکر کنید درست کردن پازل بازی محسوب نمی شود. در واقع پازل درست کردن بازی نیست اما می تواند یک کار دو نفره سرگرم کننده و جذاب به شمار آید. پازل ها با طرح های بی شماری در بازار موجود هستند و در اندازه ها و تکه های مختلفی هم وجود دارند. مثلا می توانید یک پازل هزار تکه و یا حتی بیشتر بخرید و شب ها به مدت یکی دو ساعت دو نفری به ساختن آن بپردازید. این یک کاری گروهی دو نفره است که در صورت داشتن آرامش و خونسردی حین انجام آن می تواند در بهبود رابطه تان نیز موثر باشد. خوبی پازل درست کردن آن است که پس از اتمام کار می توانید آن را قاب کنید و به دیوار بزنید. به همین راحتی هم دقایق و لحظات تان متفاوت و مفید سپری شده و هم یک تابلوی مجانی برای دیوار خانه تان خواهید داشت.

ایده بازی دو نفره در خانه
ایده بازی دو نفره در خانه
ایده بازی دو نفره در خانه
ایده بازی دو نفره در خانه
ایده بازی دو نفره در خانه
ایده بازی دو نفره در خانه

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

برگزاری مهمانی عصرانه تابستانی؛ یک عصر به یاد ماندنی و دلپذیر

برگزاری مهمانی دوستانه و خودمانی در فضای پشت بامچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<