ده بازی کارتی که شما را در دور همی های تان سرگرم می کنند

چیدو پلاس 04 تیر 1403

انجام بازی های دو نفره و گروهی در خانه و در دور همی ها و جمع های دوستانه لذت بخش است و باعث می شود حداقل برای دقایق و ساعاتی هم که شده از مشکلات و دغدغه های فکری تان فاصله بگیرید و خوش بگذرانید. بازی های کارتی مانند بازی کارتی جنگل مخوف یا مثلا بازی کارتی مافیا بسیار سرگرم کننده هستند و با انجام آنها علاوه بر سرگرم شدن قدرت تحلیل، تمرکز، استراتژی و کار گروهی در شما تقویت می شود. هنگامی که با دوستان تان دور هم جمع می شوید حتما انجام این بازی ها را تجربه کنید و از کنار هم بودن لذت بیشتری ببرید. ما در این متن می خواهیم چند بازی کارتی از جمله: بازی کارتی جنگل مخوف ، بازی کارتی مافیا ، بازی کارتی اونو ، بازی کارتی کودتا ، بازی کارتی جوکر و چند بازی دیگر را به شما معرفی کنیم.

بازی کارتی جنگل مخوف

 • داستان بازی کارتی جنگل مخوف چیست؟ جنگل مخوف یک جنگل ترسناک، مرموز و البته بی رحم است که در آن جن ها، لاشخور ها، تک شاخ ها، روح های سرگردان و ملکه های تاریکی زندگی می کنند و طلسم های زیادی همه جای این جنگل را در بر گرفته است. شما در این جنگل گرفتار شده اید و برای رهایی از آن باید شروع به جمع آوری طلسم ها و نشانه ها کنید.
 • بازی کارتی جنگل مخوف برای چه کسانی مناسب است؟ این بازی برای بزرگسالان و افراد بالای 14 سال مناسب خواهد بود.
 • مشخصات کلی بازی کارتی جنگل مخوف چیست؟ این بازی برای 2 تا 6 نفر طراحی شده و مدت زمان آن 15 دقیقه است.
 • نوع بازی کارتی جنگل مخوف چیست؟ بازی بر اساس مهارت های ارتباطی، استراتژی و شانس و خرابکاری است.

بازی کارتی مافیا

 • انواع بازی کارتی مافیا کدام است؟ بازی کارتی مافیا انواع مختلفی دارد که با نام های متفاوتی شناخته می شوند. مثلا بازی شب مافیا، مافیا با سناریوی پدر خوانده، مافیا با سناریو دزدان دریایی، ارتش سری و غیره.
 • داستان بازی کارتی مافیا چیست؟ بازی کارتی مافیا یک بازی گروهی است که نبرد بین یک اقلیت آگاه و یک اکثریت نا آگاه را شبیه ‌سازی می ‌کند. بازیکنان به ‌طور مخفیانه نقش هایی را می گیرند: مافیا، که همدیگر را می‌شناسند و شهروند ها، که تنها از تعداد افراد مافیا آگاه هستند. در فاز شب بازی، افراد مافیا به صورت مخفیانه یک شهروند را می‌ کشند. در طول فاز روز، تمام بازیکنان بازمانده در مورد هویت‌ های مافیایی بحث می‌ کنند و برای حذف یک مظنون رای می‌ دهند. بازی کارتی مافیا تا زمانی ادامه می ‌یابد که تمام مافیا ها حذف شوند (برد شهروندان) یا تعداد مافیا ها و شهروندان برابر شود (برد مافیا).
 • بازی کارتی مافیا برای چه افرادی مناسب است؟ این بازی برای نوجوانان و بزرگسال طراحی شده و برای انجام آن به 5 تا 6 نفر به بالا نیاز است. مدت زمان بازی کارتی مافیا 1 تا 2 ساعت خواهد بود.
 • نوع بازی کارتی مافیا چیست؟ این بازی باعث افزایش دقت و خلاقیت شده و بر اساس استراتژی است.

بازی کارتی اونو

 • داستان بازی کارتی اونو چیست؟ بازی کارتی اونو یک بازی ساده است که در آن تعدادی کارت وجود دارد و برای شروع به هر نفر 7 کارت داده می شود و بقیه کارت ها به صورت برعکس در وسط گذاشته می شود اما طرح اولین کارت باید دیده شود. بازیکن پخش کننده بازی را شروع می کند و بازیکنان دیگر در جهت عقربه های ساعت بازی را ادامه می دهند. بازی به این شکل است که هر کس باید کارتی که هم شکل یا همرنگ با کارت روی زمین است را در دست خود پیدا کرده و روی آن بیاندازد. اگر کسی کارتی مشابه کارت روی زمین نداشت باید یک کارت جدید بر دارد. اولین کسی که کارت هایش تمام شد برنده خواهد بود.
 • بازی کارتی اونو برای چه افرادی مناسب است؟ کودکان، نوجوانان و بزرگسالان می توانند این بازی را انجام دهند. برای بازی کارتی اونو به 2 تا 4 نفر نیاز است و انجام آن 20 دقیقه طول می کشد.
 • نوع بازی کارتی اونو چیست؟ این بازی رقابتی و سرگرم کننده است.
بازی کارتی جنگل مخوف
بازی کارتی جنگل مخوف
بازی کارتی جنگل مخوف
بازی کارتی جنگل مخوف
بازی کارتی جنگل مخوف
بازی کارتی جنگل مخوف

بازی کارتی کودتا

 • داستان بازی کارتی کودتا چیست؟ داستان بازی کارتی کودتا به این گونه استد که عده ای اشراف زاده کنترل کشور را به دست گرفته اند و اکثریت مردم در فقر قرار دارند. به همین دلیل مردم یک گروه پارتیزانی راه می اندازند تا بتوانند کنترل کشور را از دست اشراف زادگان خارج کنند. تلاش‌ های زیاد اين شورشيان، باعث به‌ وجود آمدن دو دستگی و ضعف در سران حکومت شده به طوری که اين حکومت فاسد را در آستانه‌ فروپاشی قرار داده ‌است. در این بازی شما به ‌عنوان يکی ‌از اعضای بلند مرتبه و پر نفوذ دولت، فرصتی دارید تا با ايجاد انحراف، چرب کردن سبیل دیگران و فريب‌ کاری، راه خود را به ‌سوی قدرت باز کنيد. براي رسیدن به اين هدف، بايد نفوذ رقبای خود را از بين برده و آن‌ ها را به نا کجا آباد، تبعيد کنيد. اینبازی به شما بلوف زدن را می آموزد.
 • بازی کارتی کودتا برای چه افرادی مناسب است؟ این بازی برای بزرگسالان و تعداد 2 تا 6 نفر مناسب بوده و زمان تقریبی انجام آن بین 30 تا 45 دقیقه خواهد بود.
 • نوع بازی کارتی کودتا چیست؟ بازی کارتی کودتا بر اساس مهارت های ارتباطی و حل مسئله است و قدرت ریسک پذیری، پیش بینی، تصمیم گیری، اعتماد به نفس، دقت و تمرکز، هوش هیجانی و کار تیمی را در شما تقویت می کند.

بازی کارتی جوکر

 • داستان بازی کارتی جوکر چیست؟ در بازی کارتی جوکر هر کس باید سعی کند دیگران را به خنده بیاندازد و هیچکس نباید بخندد، در واقع همه باید تا جای ممکن جلوی خنده خود را بگیرند. کسی که بتواند تا آخر بازی نخندد برنده خواهند بود. این بازی شامل 15 ژتون جوکر تایم، 1 ساعت شنی، 50 ژتون خنده، 11 کارت دستوری، 8 چالش گروهی و 6 کارت زامبی است.
 • بازی کارتی جوکر برای چه کسانی مناسب است؟ این بازی برای همه افراد طراحی شده و البته برای انجام آن باید بیش از 4 نفر باشید. مدت زمان انجام این بازی هم بیشتر از 1 ساعت خواهد بود.
 • نوع بازی کارتی جوکر چیست؟ بازی کارتی جوکر یک بازی سرگرم کننده است و کنترل کردن خود را در شما تقویت می کند.

بازی کارتی اسپلندور

 • داستان بازی کارتی اسپلندور چیست؟ بازی اسپلندور، یک بازی کارتی است که در آن شما در نقش یک تاجر جواهر در دوران رنسانس خواهید بود. در این بازی شما باید سعی کنید بیشترین امتیاز ممکن را کسب کنید تا به برنده بازی تبدیل شوید. هدف اصلی بازی کارتی اسپلندور مدیریت منابع است. حتی اگر دو نفر هم باشید می توانید این بازی را انجام دهید و باید بدانید که زمان اتمام هر دور از بازی، در حدود ۳۰ دقیقه است. در نهایت برنده بازی کسی است که بتواند زودتر از دیگر بازیکنان، ۱۵ امتیاز پرستیژ را کسب کند. در بازی اسپلندور 40 مهره سنگ قیمتی متشکل از ۷ زمرد، ۷ یاقوت کبود، ۷ یاقوت، ۷ الماس، ۷ عقیق و ۵ طلا (که به عنوان هر کارت می‌ توانند استفاده شوند) به همراه ۹۰ کارت توسعه و ۱۰ کارت نجیب ‌زاده، وجود دارد که آیتم ‌های بازی را تشکیل می ‌دهند.
 • بازی کارتی اسپلندور برای چه کسانی مناسب است؟ این بازی برای رده سنی ده سال به بالا طراحی شده و تعداد بازیکنان برای انجام آن باید بین 2 تا 4 نفر باشند. همچنین انجام بازی اسپلندور بین 30 تا 60 دقیقه طول می کشد.
 • نوع بازی کارتی اسپلندور چیست؟ بازی اسپلندور یک بازی کارتی استراتژیک است.

بازی کارتی زیر خاکی

 • داستان بازی کارتی زیر خاکی چیست؟ در توضیح بازی کارتی زیر خاکی اینطور آمده است که: بازی کارتی و فکری زیر خاکی پر از تعلیق است که در آن هر بازیکن در نقش یک جوینده‌ اشیای گرانبها، با رو کردن کارت های گنج تلاش می کند تا بیشترین گنج را بدست بیاورد. بازیکن هر کارت تازه ای که رو کند، اگر متفاوت باشد، گنجش بیشتر می شود و اگر تکراری باشد هر چه از زیر خاک در آورده بوده را از دست می دهد و نوبتش هم می سوزد. در واقع هیجان بازی آنجاست که شما به عنوان بازیکن باید ریسک کنید و اگر جراتش را دارید یک کارت دیگر بکشید.
 • بازی کارتی زیر خاکی برای چه کسانی مناسب است؟ این بازی برای رده سنی 12 سال به بالا طراحی و ساخته شده و برای انجام آن باید حداقل دو نفر و حداکثر 4 نفر باشید. همچنین باید گفت که 15 تا 30 دقیقه با بازی کارتی زیر خاکی سرگرم خواهید بود.
 • نوع بازی کارتی زیر خاکی چیست؟ بازی کارتی زیر خاکی یک بازی هیجانی و ریسکی است.

بازی کارتی استوژیت

 • داستان بازی کارتی استوژیت چیست؟ بازی کارتی استوژیت در واقع سفر به قلمرو رویا ها است. داستان بازی از آن جایی شروع می‌ شود که پادشاه سرزمین استوژیت به دنبال خواب گزار جدیدی می‌ گردد، زیرا قصه گو و خواب گزار قبلی دربار در اولین روز بهار پیش رو برای همیشه این خاک را ترک خواهد گفت. در این بازی بازیکنان هر کدام در نقش یکی از جایگزین ‌های احتمالی این خواب گزار قرار خواهند گرفت که ماموریتی بر عهده آن ها است. شما باید به وسیله نقاشی ‌هایی که نقاشان خبره استوژیت از خواب ‌های پادشاه کشیده‌ اند، رویا‌ های او را تعبیر کنید. روش بازی به این گونه است که در هر نوبت هر شخص 6 کارت تصویر دریافت می ‌کند و یک نفر در هر نوبت نقش راوی را بر عهده می‌ گیرد. راوی باید برای یکی از کارت ‌های دستش یک روایت بیان کند؛ این روایت می ‌تواند یک کلمه، جمله، داستان، ضرب المثل، یک ادا و ژست فیزیکی، شعر، تیتر یک کتاب، نام یک آهنگ و به طور کلی هر چیزی باشد که به تصویر کارت نزدیک باشد. باقی بازیکنان سعی می ‌کنند با توجه به روایت بیان شده کارتی مشابه آن را به راوی بدهند. راوی پس از دریافت همه کارت ‌ها باید آن ‌ها را بُر بزند و دور تا دور صفحه بچیند تا بقیه بازیکنان رای بدهند.
 • بازی کارتی استوژیت برای چه کسانی مناسب است؟ قوانین این بازی ساده است و به همین دلیل از رده سنی 8 سال به بالا قادر به انجام آن هستند. برای انجام بازی کارتی استوژیت باید بین 2 تا 8 نفر باشید.
 • نوع بازی کارتی استوژیت چیست؟ استوژیت یک بازی بر اساس خلاقیت و قدرت ذهن خوانی است. رویا پردازی و داستان سرایی شما می تواند در این بازی تقویت گردد.

بازی کارتی شاه دزد وزیر

 • داستان بازی کارتی شاه دزد وزیر چیست؟ بازی فکری شاه دزد وزیر یک بازی بر اساس نقش آفرینی و بلوف زنی است که با دارا بودن شخصیت های بومی و آشنا در داستان های ایرانی لذت بیشتر و ملموس تری را برای مخاطبین خود به ارمغان آورده است. در این بازی فکری و کارتی به طور کلی شش شخصیت متفاوت وجود دارد که هر کدام از بازیکنان یکی از آن شخصیت ها را دارا خواهند شد. در این بازی همه شخصیت های داستانی در روند بازی موثر هستند و به همین دلیل همه بازیکنان می توانند به یک اندازه از انجام بازی کارتی شاه دزد وزیر لذت ببرند. همچنین باید گفت که این بازی دارای شخصیت های داستانی نظیر شاه، وزیر، داروغه، جلاد، دزد و رعیت است که برای هر کدام از این شخصیت ها در بازی، قابلیت های خاصی در نظر گرفته شده است. از دیگر نکات قابل توجه در این بازی می توان به عوض شدن شخصیت های بازیکنان در طول بازی (حتی در طول یک دور از بازی) اشاره کرد که به طرز کاملا موثری از یکنواخت شدن بازی جلوگیری می کند.
 • بازی کارتی شاه دزد وزیر برای چه کسانی مناسب است؟ این بازی برای رده سنی 12 سال به بالا طراحی شده است و برای انجام آن باید بین 3 تا 6 نفر باشید. همچنین انجام بازی کارتی و فکری شاه دزد وزیر بین 20 تا 40 دقیقه به طول خواهد انجامید.
 • نوع بازی کارتی شاه دزد وزیر چیست؟ این بازی بر اساس بلوف زنی، حدس و پیش بینی، و سرعت عمل انجام می شود و در افزایش خلاقیت و دقت و تمرکز، تقویت هوش هیجانی و ارتباطات اجتماعی و تقویت قدرت تحلیل منطقی موثر است.

بازی پایاپای

 • داستان بازی کارتی پایاپای چیست؟ در بازی پر سر و صدای پایاپای، بازیکن ها در نقش تاجرانی هستند که در یک بازار شلوغ، به داد و ستد کالاهای شان مشغول هستند. بازیکنان به شکل همزمان و بدون در نظر گرفتن نوبت و به شکل سرعتی بازی می ‌کنند. آنها با تعویض کارت‌ های شان با یکدیگر تلاش می ‌کنند تا تمام کارت های یک کالا را در دست خود جمع ‌آوری نمایند. بازیکن باید بعد از اینکه کالای مورد نیاز خود را شناسایی کرد، بلافاصله آنقدر آن را در این بازار شلوغ صدا بزنند تا بازیکن دیگری را راضی به تعویض کارت کالای مورد نظر خود کند. بازیکنی که سریع تر بتواند یک دست از یک کالا را جمع‌ آوری کند، با زدن زنگ، برنده یک دور از بازی می شود. بازی کارتی پایاپای به دلیل سرعت بالا و ضرورت تغییر دادن گاه و بی گاه نقشه ها و استراتژی های بازی، شما را به تصمیم گیری های دشوار و سخت وادار می کند.
 • بازی کارتی پایاپای برای چه کسانی مناسب است؟ این بازی برای همه افراد بالای 7 سال مناسب است و برای انجام آن باید بین 3 تا 8 نفر باشید. بازی کارتی پایاپای شما را برای مدت زمان 20 تا 45 دقیقه سرگرم خواهد کرد.
 • نوع بازی کارتی پایاپای چیست؟ این بازی سرگرم کننده شما را در تقویت مهارت های اجتماعی و داد و ستد کمک خواهد کرد.

معرفی بازی های کارتی از نظر رده سنی و تعداد بازیکن

 • بازی کارتی کودتا : رده سنی بزرگسالان، برای 2 تا 6 نفر
 • بازی کارتی جنگل مخوف : رده سنی 14 سال به بالا، برای 2 تا 6 نفر
 • بازی کارتی مافیا : رده سنی نوجوان و بزرگسال، برای 5 تا 6 نفر به بالا
 • بازی کارتی اونو : همه رده های سنی، برای 2 تا 4 نفر
 • بازی کارتی جوکر : رده سنی 10 سال به بالا، برای بیش از 4 نفر
 • بازی کارتی اسپلندور : رده سنی 10 سال به بالا، برای 2 تا 4 نفر
 • بازی کارتی زیر خاکی : رده سنی 12 سال به بالا، برای 2 تا 4 نفر
 • بازی کارتی استوژیت : رده سنی 8 سال به بالا، برای 2 تا 6 نفر
 • بازی کارتی پی شوم : رده سنی 15 سال به بالا، برای 3 تا 12 نفر
 • بازی کارتی دژ : رده سنی 10 سال به بالا، برای 2 تا 7 نفر
 • بازی کارتی پایاپای : رده سنی 7 سال به بالا، برای 3 تا 8 نفر
 • بازی کارتی تیز بین : رده سنی 6 سال به بالا، برای 2 تا 8 نفر
 • بازی کارتی درهم سرا : رده سنی 8 سال به بالا، برای 2 تا 4 نفر
 • بازی کارتی وان نایت ور ولف : رده سنی 8 سال به بالا، برای 3 تا 10 نفر
بازی کارتی جنگل مخوف
بازی کارتی جنگل مخوف
بازی کارتی جنگل مخوف
بازی کارتی جنگل مخوف
بازی کارتی جنگل مخوف
بازی کارتی جنگل مخوف

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

برگزاری مهمانی عصرانه تابستانی؛ یک عصر به یاد ماندنی و دلپذیر

ویدیو: چطور خانه را برای جشن تولد تزئین کنیم؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<