باربیکیو سنگی و آشنایی با ویژگی ها، طرح ها و مزایای آن

چیدو پلاس 08 شهریور 1401 ،

باربیکیو های سنگی یکی از انواع مدل های باربیکیو هستند که به خاطر ویژگی هایی از جمله ماندگاری بالا همیشه مورد استقبال مشتریان قرار می گیرند. باربیکیو سنگی آماده با مدل های مدرن و کلاسیک به راحتی قابل خریداری و نصب در تراس یا حیاط و باغ هستند و استفاده از آنها نیز به آسانی انجام می شود. در ساخت انواع باربیکیو سنگی مدرن از سنگ هایی استفاده می شود که هم از نظر زیبایی مناسب هستند و هم کارایی بالایی در این مورد دارند. به خاطر محبوبیت این محصولات متن پیش رو را به موضوع باربیکیو های سنگی اختصاص دادیم و اگر قصد خرید یک باربیکیو سنگی آماده را دارید، خواندن این مطلب را از دست ندهید. در این متن خواهید خواند:

  • باربیکیو سنگی چیست؟
  • ویژگی ها، مزایا و ابعاد باربیکیو سنگی
  • انواع طرح باربیکیو سنگی آماده

پیش از هر چیز باید گفت که باربیکیو ها وسایلی هستند که با استفاده از آنها انواع غذاهای کبابی و خوراکی های دیگر مانند ذرت یا سیب زمینی و غیره را بدون روغن و با استفاده از شعله های آتش می توان طبخ کرد. از انواع طرح باربیکیو سنگی در خانه و باغ می توان استفاده نمود. باربیکیو آپارتمانی سنگی با ابعاد کوچک تر در تراس خانه قرار داده می شود و به خوبی از آن استفاده می گردد.

باربیکیو سنگی چیست؟

باربیکیو ها بر اساس نوع سوخت و متریالی که در آنها استفاده شده با یکدیگر متفاوت هستند. باربیکیو سنگی آماده یکی از انواع آنهاست که در هر منطقه جغرافیایی و با هر آب و هوایی می توان از آنها استفاده نمود. مثلا اگر برای ویلای خود در شمال کشور با آب و هوای مرطوب و بارانی به دنبال باریکیو هستید، و یا در شهری گرم و کویری زندگی می کنید و برای دورهمی های خانوادگی و دوستانه خود می خواهید باربیکیو تهیه کنید، باربیکیو سنگی آماده بهترین پیشنهاد خواهد بود. پس به این ترتیب باربیکیو سنگی مدرن یا هر طرح دیگری گزینه بسیار خوبی برای استفاده در فضای باز محسوب می شود. بارش باران و برف بر روی آن، نور آفتاب داغ سر ظهر، تغییرات جوی، باد و طوفان و هیچ پدیده آب و هوایی بر روی آن اثر مخرب نخواهد داشت. پس شما با تهیه یک باربیکیو سنگی آماده می توانید برای سال های زیادی از آن استفاده نمایید و غذای خوشمزه طبخ کنید.

سوخت مورد نیاز در انواع طرح باربیکیو سنگی مدرن از گاز و یا ذغال تامین می شود. انتخاب نوع سوخت بستگی به نظر خودتان دارد. اگر به دنبال راحتی بیشتر در کار با باربیکیو سنگی مدرن هستید، می توانید از گاز برای روشن کردن شعله های آتش استفاده کنید و اگر می خواهید غذای تان طعم بهتر و عطر طبیعی تری به خود بگیرد، ذغال گزینه بهتری است. سنگ های به کار رفته در انواع طرح باربیکیو سنگی آماده از نوع سنگ های طبیعی و مصنوعی است. بر حسب طرح باربیکیو سنگی این سنگ ها ممکن است شکل و فرمی طبیعی داشته باشند و یا آنکه برش خورده و به قطعات منظم و هم اندازه ای تبدیل شده باشند. می توان برای فضا های باز مانند باغ یا حیاط از طرح باربیکیو سنگی مدرن با طرح سنگ طبیعی استفاده کرد تا نزیدکی بیشتری با طبیعیت اطراف آن داشته باشد و برای باربیکیو آپارتمانی سنگی می توان از مدل های تراش خورده و منظم آن استفاده نمود.

باربیکیو سنگی آماده
باربیکیو سنگی آماده
باربیکیو سنگی آماده
باربیکیو سنگی آماده
باربیکیو سنگی آماده
باربیکیو سنگی آماده

ویژگی ها، مزایا و ابعاد باربیکیو سنگی

  • شکل ظاهری

یکی از مهم ترین ویژگی های باربیکیو سنگی که باعث شده افراد زیادی آن را دوست داشته باشند، شکل ظاهری آن است. سنگ به دلیل آنکه طبیعی است و شکل خاص و منحصر به فردی دارد، جزو محبوب ترین متریال ها در ساختمان سازی، محوطه سازی و ساخت وسایل مختلف نظیر باربیکیو است.

  • دوام و ماندگاری

همانطور که واضح و مشخص است و پیش تر نیز به آن اشاره شد، انواع طرح باربیکیو سنگی از ماندگاری، دوام و استحکام بالایی برخوردار بوده و سنگ تحت شرایط عادی و معمولی دچار آسیب و شکستگی نمی شود. سنگ های مورد استفاده در باربیکیو های سنگی در برابر مواد شیمیایی، تنش های دمایی و تغییرات جوی مقاوم اند.

  • اجرای آسان

باربیکیو سنگی آماده از قبل ساخته شده و تنها نیاز به آن دارد که توسط متخصص این کار در محل مورد نظر نصب شود. نصب آن به سرعت انجام می گیرد و اگر لوله های گاز و شیر قطع و وصل آن به خوبی متصل گردد، مشکلی پیش نخواهد آمد.

  • قابل ساخت و اجرا در مکان های مختلف

شما از باربیکیو سنگی آماده و یا انواع طرح باربیکیو سنگی مدرن در مکان های مختلف می توانید استفاده کنید. تراس و بالکن خانه، حیاط، باغ و باغچه، روف گاردن و پشت بام، همگی مکان های خوبی برای نصب انواع طرح باربیکیو سنگی هستند.

  • ثابت بودن

یکی دیگر از ویژگی های باربیکیو سنگی ثابت بودن آن در محلی است که باربیکیو در آن نصب می شود. خصوصا اگر ابعاد باربیکیو سنگی بزرگ باشد، پس از نصب حرکت دادن و جابجایی آن زیاد امکان پذیر نیست.

در مورد ابعاد باربیکیو سنگی باید گفت که این ابعاد معمولا بر اساس میزان استفاده شما و تعداد افرادی که باید برای آنها غذا تهیه کنید، تعیین می گردند. برای مثال اگر خانواده پر جمعیتی هستید و یا از مهمانان زیادی در خانه یا ویلای خود پذیرایی می کنید، می توانید از باربیکیو های بزرگ تر و یا چند شعله استفاده نمایید. ابعاد باربیکیو سنگی آماده معمولا به این صورت است که عرض آن 80 سانتی متر، عمق آن 56 سانتی متر و ارتفاع آن نیز 203 سانتی متر است. در مورد وزن باربیکیو سنگی هم باید گفت که این محصولات با ابعاد گفته شده بین 600 تا 650 کیلوگرم وزن را دارا هستند.

انواع طرح باربیکیو سنگی آماده

طرح باربیکیو سنگی از یک محفظه برای انجام کار طبخ غذا تشکیل شده است که این محفظه ممکن است رو باز باشد و یا آنکه سر بسته بوده و یک دودکش برای تخلیه دود ناشی از روشن کردن آن و پخت غذا نصب شده باشد. باربیکیو آپارتمانی سنگی همیشه دارای دودکش است اما برای باربیکیو های سنگی که در باغ یا حیاط استفاده می شود می توان دودکش را حذف نمود. اگر از باربیکیو سنگی با ذغال استفاده می کنید باید محلی برای جمع آوری چوب یا ذغال نیز در کنار یا زیر باربیکیو تعبیه شود.

در مورد شکل ظاهری این محصولات نیز باید گفت که بسیار متنوع و گوناگون هستند. حتی شما می توانید مدل پیشنهادی خود را برای ساخت آن داشته باشید. همانطور که گفته شد طرح سنگ های مورد استفاده در ساخت این محصوصلات ممکن است بافت و شکل طبیعی خود را حفظ کرده باشند و یا آنکه کاملا برش خورده و صیقل یافته باشند. در باربیکیو سنگی مدرن از طرح های ساده و هندسی برای ساخت باربیکیو سنگی استفاده می شود. مثلا یک باربیکیو سنگی مدرن ممکن است تنها از یک مکعب مستطیل ساده تشکیل شده باشد که محفظه ای در زیر آن برای نگهداری از چوب و ذغال وجود دارد. در طرح های سنتی تر باربیکیو سنگی را شبیه به شومینه های قدیمی می سازند و در جای مناسب خود نصب می کنند. همچنین در بعضی از انواع طرح باربیکیو سنگی از سنگ و آجر و یا سنگ و سیمان در کنار هم و در تلفیق با هم استفاده می شود. ابعاد باربیکیو سنگی نیز در طرح و مدل آن تاثیر گذار است. باربیکیو هایی با ابعاد کوچک معمولا ساده و عاری از تزیینات اضافی ساخته می شوند و باربیکیو های بزرگ از طرح های پیچیده تری برخوردار هستند.

باربیکیو سنگی آماده
باربیکیو سنگی آماده
باربیکیو سنگی آماده
باربیکیو سنگی آماده
باربیکیو سنگی آماده
باربیکیو سنگی آماده

خانه ایده آل خود را بسازید:

بکارگیری ایده های خلاقانه در طراحی استخر در ویلا

بهترین مارک چرخ گوشت موجود در بازار ایران + حدود قیمتچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<