دکوراسیون مغازه میوه فروشی ایرانی باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

چیدوپلاس ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

دکوراسیون مغازه به عنوان گام اول در جلب مشتری اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا اولین چیزی است که توجه مشتری را به خود جلب می کند بنابراین باید در ایجاد یک دکور جذاب و تاثیر گذار تلاش کرد و قبل از اینکه مشتری با اجناس و کیفیت آنها آشنا شود، مجذوب شکل و شمایل فروشگاه گردد. برای داشتن یک دکوراسیون عالی در مغازه میوه فروشی باید تا جای ممکن از ویژگی میوه ها استفاده کرد؛ میوه ها به خودی خود دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند و رنگ های متنوع و مختلف آنها باعث می شود که همه به سمت آنها کشیده شوند.

امروزه مغازه های میوه فروشی هم مانند بقیه مغازه ها رو به سوی پیشرفت و نو شدن دارند. البته هنوز هم بیشتر میوه فروشی ها شکلی قدیمی و سنتی دارند اما در این میان کسانی هم هستند که به دنبال ایجاد فضایی مدرن و جدید برای میوه فروشی خود هستند و معتقدند این فضای مدرن می تواند در میزان فروش شان تاثیر گذار باشد. دکوراسیون مغازه میوه فروشی دارای چند مرحله است که در این بخش هر مرحله به طور مجزا توضیح داده می شود.

دکوراسیون ورودی مغازه میوه فروشی

نمای مغازه میوه فروشی و بخش ورودی آن یکی از مهم ترین قسمت های مغازه محسوب می شود. زیرا قبل از اینکه که مشتری پا به درون مغازه بگذارد این بخش از آن را مشاهده می کند. پس نما و ورودی مغازه باید به گونه ای چیدمان شود که مشتری تصمیم به وارد شدن به مغازه شما گیرد. اول اینکه اگر مغازه قدیمی است، ظاهر آن را بازسازی نمایید. دیوار ها را ترمیم و رنگ کنید (می توانید از رنگ های شارپ و زنده برای اینکار استفاده نمایید) اگر شیشه ترک خورده و یا هر نوع آسیبی دیده است حتما آن را تعویض کنید و شیشه های نو بیاندازید. برای مغازه خود اسمی جذاب انتخاب کنید و آن را در قالب یک تابلو در سردر مغازه نصب کنید. نام مغازه اگر به درستی انتخاب شود در ذهن و خاطر مشتری خواهد ماند ( نام هایی نظیر حاجی ارزونی و سوا کن جدا کن زیاد مناسب به نظر نمی رسد) برای تابلوی سر در مغازه نیز می توانید از تابلوهای مدرن و جدید مانند تابلوهای نوری نئون فلکسی استفاده نمایید.

مرحله بعدی ورودی مغازه میوه فروشی است. ورودی مغازه را به گونه ای تزیین و چیدمان کنید که مشتری احساس خوبی از وارد شدن به مغازه داشته باشد. برای این کار می توانید از تابلوهای نوری دارای طرح های میوه که به شکل فانتزی ساخته شده اند، استفاده می شود.

دیوار ها در دکوراسیون مغازه میوه فروشی

در گذشته از آینه برای دیوارهای مغازه میوه فروشی استفاده می شد. این کار کمک می کرد تا تعداد میوه ها بیشتر به نظر برسد و همین موضوع تاثیر زیادی بر روی ذهن مشتری می گذاشت. همچنین وجود آینه باعث می شد تا مغازه میوه فروشی بزرگ تر و دلباز تر به نظر برسد. هنوز هم می شود از این ویژگی استفاده کرد و بر روی دیوار های مغازه میوه فروشی آینه نصب کرد. اما در مغازه های میوه فروشی مدرن و لوکس از دیوار پوش هایی استفاده می شود که هم بهداشتی هستند و هم با ایجاد نور پردازی مناسب بر روی آنها فضا جذاب تر و پر نور تر می شود.

چیدمان قفسه های نگهداری میوه در مغازه میوه فروشی لوکس

در مغازه های میوه فروشی جدید و لوکس قفسه های نگهداری میوه و سبزی به دو بخش تقسیم می شوند. بخش اول قفسه ها مربوط به نگهداری میوه ها است. برای این بخش از قفسه های طرح چوب، قفسه های فلزی و پلاستیکی می توان استفاده کرد. قفسه های پلاستیکی طرح چوب ظاهری شکیل و مدرن دارند و فضای میوه فروشی را بسیار جذاب، لوکس و شیک می کند. شما با توجه به سلیقه و بودجه خود می توانید یکی از آنها انتخاب کنید اما نکته مهم این است که میوه ها را باید با دقت و در کنار هم درون قفسه ها بگذارید. قبل از قرار دادن میوه ها نیز آنها را به خوبی دستمال کشیده (در صورت امکان) تا ظاهری درخشان و تمیز پیدا کنند. ترتیب قرار دادن میوه ها در هر قفسه را نیز بر اساس نوع و رنگ آن در نظر بگیرید.

بخش دوم برای نگهداری سبزی های تازه و میوه هایی است که گرما ممکن است به آنها آسیب وارد کند. برای محافظت از آنها از قفسه هایی استفاده می شود که دارای یخچال برای سرد و تازه نگهداشتن میوه و سبزی هستند. خیلی از میوه فروشان از گندیدن سبزی ها و میوه های شان و ضرری که این موضوع به آنها می زند شکایت دارند. شما با صرف مقداری هزینه اولیه جهت خرید این یخچال ها از ضرر های بعدی جلوگیری می کنید. در این بخش با قرار دادن دسته های سبزی تازه، به صورت مرتب و در کنار هم مشتری را به خرید سبزی تازه ترغیب می کنید.

دکور مغازه میوه فروشی
دکور مغازه میوه فروشی
دکور مغازه میوه فروشی
دکور مغازه میوه فروشی
دکور مغازه میوه فروشی
دکور مغازه میوه فروشی

نحوه قرار گیری قفسه ها در مغازه میوه فروشی

قفسه ها و سبد های حاوی میوه را می توانید به صورت کلاسیک دور تا دور مغازه بگذارید به طوری که فضای میانی مغازه خالی بماند. اما اگر مغازه بزرگی دارید می توانید از قفسه های دایره ای شکل در مرکز مغازه استفاده کنید. این قفسه ها به گونه ای در کنار هم قرار می گیرند که مجموع آنها شکلی دایره ای ایجاد می کند. خوبی این روش چیدمان آن است که خرید کردن و انتخاب میوه توسط مشتریان راحت تر انجام می گیرد و شکلی مدرن و جدید دارد. در مرکز دایره نیز می توانید با قرار دادن یک سبد میوه آرایی شده زیبایی مغازه خود را بیشتر کنید.

دکور مغازه میوه فروشی
دکور مغازه میوه فروشی
دکور مغازه میوه فروشی

دکوراسیون مغازه میوه فروشی کوچک

در مغازه های میوه فروشی کوچک سبد های میوه را به صورت اریب و چند طبقه بر روی دیوار نصب کنید و میوه ها را مرتب و تمیز درون آنها قرار دهید. دیوار های مغازه را نیز آینه کاری کنید و بالای هر قفسه میوه یک ردیف ریسه نوری نصب کنید تا نورپردازی مغازه به درستی و به میزان کافی انجام گیرد. در یک مغازه میوه فروشی کوچک حتما به موضوع نورپردازی توجه کنید و این کار را به گونه ای انجام دهید که مغازه پر نور و روشن گردد. در دکوراسیون مغازه میوه فروشی کوچک از رنگ های تیره برای درب و یا دیوارها استفاده نکنید و قفسه ها را نیز به گونه ای بچینید که مانع رفت و آمد و خرید مشتریان نباشند. در یک مغازه کوچک مرتب بودن میوه ها و تمیز بودن مغازه از اهمیت بیشتری برخوردار است.

دکور مغازه میوه فروشی
دکور مغازه میوه فروشی
دکور مغازه میوه فروشی

دکوراسیون میوه فروشی ایرانی

تمام موارد گفته شده در بالا ایده هایی ابتدایی و اصولی برای داشتن یک میوه فروشی جدید است و قابل اجرا در تمام مغازه های میوه فروشی است. به دلیل شیوه و فرهنگ میوه خریدن ایرانی ها (خرید حجم بالای میوه و به صورت کیلویی) برای داشتن یک میوه فروشی جدید و لوکس ایرانی باید قفسه های میوه را بزرگ انتخاب کرد تا حجم میوه بیشتری درون آن جای بگیرد. فقط برای میوه هایی نظیر آناناس، نارگیل و میوه های لوکس می توان فضاهای مجزایی را در نظر گرفت و تعداد محدودی از آنها را درون سبد یا ظرفی مخصوص چیدمان کرد.

از آنجایی که تاکنون در مورد دکوراسیون مغازه میوه فروشی کمتر صحبت شده است، میوه فروشی هایی با ظاهر جدید، تمیز و مرتب حتما مشتریان بیشتری خواهند داشت و احساس رضایت از خرید در بین این مشتریان بیشتر خواهد بود.چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید