خانه داری برای زنان شاغل و بهترین ترفند ها و نکات طلایی

چیدو پلاس 23 اسفند 1402

خانم های شاغل که وظیفه مدیریت و انجام کارهای خانه را نیز بر عهده دارند، زنان قوی و با مسئولیتی هستند که با انرژی سرشار و توان ذهنی بالای شان می توانند به خوبی از عهده تمام مسئولیت ها و کارهایی که مجبور به انجام آنها هستند، بر بیایند. خانه داری زنان شاغل نشان دهنده آن است که این زنان چقدر پر انرژی، سر حال، با روحیه و منظم هستند، هر چند که انجام کارهای بیرون و داخل خانه آنها را خسته و اذیت می کند. همه ما می دانیم که انجام کارهای مربوط به داخل خانه تنها به عهده خانم نیست و زن و شوهر و همینطور بچه ها باید در انجام این کارها مشارکت داشته باشند. اما معمولا بار اصلی تمام مسئولیت های درون خانه بر دوش زن خانه بوده و به همین دلیل خانه داری زنان شاغل کاری سخت و طاقت فرسا است. ما در این متن می خواهیم موضوع خانه داری زنان شاغل را بررسی کنیم و ایده هایی را برای انجام بهتر و راحت تر کارها ارائه دهیم. همینطور پیشنهاد هایی در مورد برنامه غذایی هفتگی برای زنان شاغل را مطرح کنیم. اگر شما هم جز خانم هایی هستید که هم مجبور به انجام کارهای داخل خانه و هم کار بیرونی هستید، در این متن همراه ما باشید.

خانه داری زنان شاغل و سختی های مربوط به آن

در اغلب اوقات زنان زیادی ناگزیر به انجام حجم وسیعی از مسئولیت ها و کارهای مربوط به خانه و شغل شان هستند و از آنها توقع می رود که هر دو مورد را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. البته این توقع بی جایی است و انجام تمامی کار ها به شکلی بی نقص تنها با کمک تردستی امکان پذیر است. خانه داری زنان شاغل باعث شده تا این زنان انعطاف پذیر تر از مردان باشند و با روحیه خاصی که دارند بتوانند از پس هر دو مسئولیت شان بر بیایند. یکی از سختی های مربوط به خانه داری زنان شاغل آن است که کمتر کسی آنها را به خوبی درک می کند و معمولا همه از آنها انتظار دارند که همیشه بهترین نتایج را ارائه دهند. مثلا در خانه همسر و فرزندان توقع دارند همیشه غذای گرم و تازه فراهم باشد و یا خانه همیشه تمیز و مرتب باشد. این توقع بی جا باعث می شود که بار بیشتری بر دوش این زنان وارد شود.

کمک به خانه داری زنان شاغل

ما در اینجا می خواهیم چند نکته و پیشنهاد برای کمک به خانه داری زنان شاغل ارائه دهیم. این نکات و پیشنهادات هم مربوط به خود این زنان و هم سایر اعضای خانواده، که در نهایت منجر به ایجاد شرایطی عادلانه و مناسب برای تمامی افراد خانواده شود. با در نظر گرفتن این پیشنهادات می توانید با درصد موفقیت بالاتری به انجام تمامی کارها و مسئولیت ها بپردازید.

زنان شاغل خانه دار را درک کنید

اولین کاری که باید در قبال خانه داری زنان شاغل انجام شود، درک کردن این زنان است. درک به این معناست که اعضای خانواده بدانند خانم خانه همیشه نمی تواند همه چیز را به بهترین شکل برای آنها فراهم کند. مثلا ممکن خانم خانه هر روز نتواند غذایی تازه درست کند یا شب پس از برگشتن به خانه انرژی و توان درست کردن شام را نداشته باشد. پس همسر و بچه ها وظیفه دارند که عهده دار درست کردن شام یا سایر مسئولیت ها باشند. اینکه خانم شاغل خانه دار از طرف همسر و فرزندان درک شود، بسیار عالی است و می تواند کمک زیادی به بالا رفتن انرژی و روحیه او کند.

به خانه داری زنان شاغل کمک کنید

پس از درک کردن زنان شاغل خانه دار، کمک کردن به آنها در انجام کارهای خانه بسیار مهم است. همیشه که نباید خانم عهده دار درست کردن غذا باشد، همسر و فرزندان نیز می توانند در این کار مشارکت کنند. این موضوع درباره سایر کارهای خانه نیز وجود دارد. مثلا بچه ها خودشان وظیفه تمیز کردن اتاق شان را دارند، یا همسر باید بتواند در برخی از کارهایی که بلد است، مثل جارو کردن یا تی کشیدن، آبیاری گل ها، شستن سرویس بهداشتی و کارهای دیگر به خانم خانه کمک کند. در واقع هنگامی که هم زن و هم مرد هر دو به سر کار می روند و ساعات مشخصی از روز را در محل کار هستند و درآمد کسب کرده و در پرداخت مخارج زندگی همراه با هم تلاش می کنند، پس در کارهای خانه نیز باید هر دو مشارکت نموده و این کار ها را انجام دهند.

خانه داری زنان شاغل باید با برنامه ریزی همراه باشد

اگر یک زن شاغل خانه دار هستید اولین کاری که باید انجام دهید آن است که یک برنامه ریزی مشخص برای انجام کار های خانه داشته باشید. هر روز کارهایی که پس از رفتن به خانه باید انجام دهید را به ترتیب اولویت بر روی یک کاغذ بنویسید و طبق آن برنامه ریزی پیش بروید. این کار کمک می کند که نه چیزی را فراموش کنید و نه از آن عقب بیوفتید. همچنین باعث می شود که پس از رسیدن به خانه دچار سردگمی نشوید و بدانید که باید کارها را از کجا شروع نمایید. در نتیجه زمان تان به خوبی مدیریت می شود و وقت کافی برای استراحت و سپری کردن زمان با همسر و فرزندان را خواهید داشت.

خانه داری زنان شاغل
خانه داری زنان شاغل
خانه داری زنان شاغل
خانه داری زنان شاغل
خانه داری زنان شاغل
خانه داری زنان شاغل

برنامه غذایی هفتگی برای زنان شاغل

یکی از خوبی های برنامه ریزی کردن برای خانه داری زنان شاغل آن است که دیگر لازم نیست وقت زیادی را صرف فکر کردن برای کاری که باید انجام دهید، کنید. یکی از چیز هایی که اغلب خانم ها مخصوصا زنان شاغل با آن مشکل دارند، آن است که چه غذایی بپزند؟ داشتن برنامه غذایی هفتگی برای زنان شاغل می تواند یک نعمت بزرگ محسوب شود. پیش رفتن طبق این برنامه و درست کردن غذاهایی که در لیست خود نوشته اید کمک می کند تا هم غذا زودتر حاضر شود و هم با این سوال که شام یا ناهار چی بپزم مواجه نشوید. برنامه غذایی هفتگی برای زنان شاغل می تواند شامل غذاهای پلو و خورشتی، غذاهای نونی، غذاهای حاضری، فست فود و غذای بیرونی باشد. البته نکته مهم در پیروی کردن از این لیست غذایی آن است که لیست دیگری از مواد غذایی موجود در یخچال و فریزر هم داشته باشید تا بتوانید موادی که تمام شده یا به آنها نیاز دارید را تهیه کنید.

خانه داری زنان شاغل و درست کردن غذا

درباره اهمیت داشتن برنامه غذایی هفتگی برای زنان شاغل صحبت کردیم و گفتیم که این برنامه چقدر می تواند کمک کننده باشد. اما یک پیشنهاد عالی برای موضوع مهم غذا آن است که خانم های شاغل می توانند چند مدل خورشت به میزان زیاد درست کنند و آنها را در ظروف جداگانه در فریزر بگذارند. به این ترتیب پس از برگشتن به خانه تنها کافیست که مقداری برنج دم کنند و خورشت دلخواه شان را از فریزر بیرون اورده و آن را گرم کنند. با اینکه همه دوست دارند همیشه غذای تازه بخورند، اما گاهی اوقات این امکان وجود ندارد و بنابراین داشتن غذایی آماده در فریزر می تواند بسیار کمک کننده باشد.

اهمیت توجه به خود برای خانه داری زنان شاغل

موضوع بسیار مهم و لازم برای خانم های شاغل آن است که همیشه سعی کنند وقت کافی را برای خود و استراحت شان کنار بگذارند. اینکه همیشه مشغول کارهای بیرون و داخل خانه باشند آنها را خسته و فرسوده می کند. بنابراین لازم است که روزها و ساعاتی را فقط به خودشان اختصاص داده و با انجام کارهای مورد علاقه خود مثل ورزش کردن، خرید رفتن، دیدن دوستان، تفریح و سفر به تقویت روحیه خود بپردازند. این باعث می شود که همیشه سر حال و پر انرژی بمانند.

خانه داری زنان شاغل
خانه داری زنان شاغل
خانه داری زنان شاغل
خانه داری زنان شاغل
خانه داری زنان شاغل
خانه داری زنان شاغل

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

قبل و بعد تمیزی خانه ؛ ۱۱ ترفند تمیز کردن خانه

ویدیو: ترفند های نظافت منزل که نمی دانستیدچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<