قبل و بعد تمیزی خانه ؛ 11 ترفند تمیز کردن خانه

چیدو پلاس 17 آبان 1402

تمیز کردن منزل و تبدیل خانه کثیف به تمیز و مشاهده تصاویر قبل و بعد تمیزی خانه هم کاری سخت و هم لذت بخش است. در واقع خیلی ها کار های مربوط به تمیز کردن را دوست ندارند اما همه خانه تمیز را دوست دارند. استفاده از ترفندهای هوشمندانه برای تمیز نگه داشتن خانه می تواند راهی باشد برای اینکه مجبور نباشید در یک روز همه کار ها را با سرعت انجام دهید و انرژی زیادی را صرف کنید. قبل و بعد تمیزی خانه می تواند تفاوت های زیادی را به ما نشان دهد، اما اینکه چطور بتوانیم از یک خانه کثیف و به هم ریخته به فضایی تمیز و آرام و دلنشین برسیم چیزی است که ما در این متن به آن می پردازیم. اگر می خواهید با انواع ترفند تمیز کردن خانه آشنا شوید، خواندن این متن می تواند کمک کننده باشد.

11 ترفند تمیز کردن خانه

اکثر تازه کارها مطمئن نیستند که ابتدا باید گرد و غبار ها را تمیز کنند یا جارو برقی بکشند. آنها نمی دانند که آیا باید آشپزخانه را قبل از دستشویی تمیز کنند یا برعکس. این راهنمای گام به گام را که بر اساس سال ها تجربه سخت به دست آمده، دنبال کنید تا از زمان خود نهایت استفاده را ببرید و خانه خود را سریع تمیز کنید. ترفندهای هوشمندانه برای تمیز نگه داشتن خانه کمک می کنند تا قبل و بعد تمیزی خانه بسیار متفاوت باشد. در این بخش 11 ترفند تمیز کردن خانه به شما ارائه می شود. امیدواریم این راه حل ها بتوانند به شما در این کار کمک کنند. پیشنهاد می شود از قبل و بعد تمیزی خانه عکس بگیرید و با دیدن آن از نتیجه تلاش خود لذت ببرید.

 • کل خانه را تمیز کنید، نه یک اتاق را:

اگر فقط یک کار (غبارگیری، جاروبرقی، تمیز کردن) را انتخاب کنید و به جای تمیز کردن آشپزخانه، حمام و سپس اتاق خواب، در هر اتاق خانه فقط همان یک کار را انجام دهید، تمیز کردن بسیار کارآمد تر است. انجام این ترفند تمیز کردن خانه با این شکل، از این که احساس کنید در یک چرخه تمیز کردن بی پایان افتاده اید و یک کار را بارها و بارها شروع می کنید، جلوگیری می کند.

 • تمام ابزار های مربوط به نظافت خود را در یک جای مشخص جمع کنید:

داشتن هر چیزی که برای تمیز کردن به نیاز دارید در یک جای مشخص، انجام کار را بسیار آسان‌ تر می ‌کند. با این کار در حین تمیز کردن وقت خود را برای جستجوی ابزار و وسایل تلف نخواهید کرد و لازم نیست قبل از شروع کار تمیز کردن به دنبال هر کدام از آنها بگردید. جمع کردن شان هم آسان است و وقت گیر نخواهد بود. این کار انگیزه برای تمیزی خانه را بیشتر می کند.

 • درهم و برهمی ها را پاک کنید:

برای تبدیل خانه کثیف به تمیز قبل از شروع تمیز کردن، اتاق به اتاق بروید و آشغال ها و وسایل دیگر را جمع آوری کنید. مثلا مجلات، کتاب ها، جوراب ها، لباس های کثیف و یا تمیز ریخته شده روی تخت یا صندلی، دمپایی ها، کفش های کتانی قدیمی و… که بزرگ و قابل برداشتن با دست هستند. در واقع باید کار تمیز کردن را از مرتب کردن اجزای بزرگ به کوچک انجام دهید. با این کار قبل و بعد تمیزی خانه بسیار متمایز و متفاوت خواهد بود.

 • تمیز کردن گرد و غبار و کشیدن جارو برقی:

انجام گرد و غبار گیری را روی قسمت های بالای مبلمان و قسمت های زیرین قفسه ها، روی نرده ها، قاب عکس ها، اقلام کوچک و صفحه تلویزیون متمرکز کنید. برای مناطقی که دسترسی به آن ها سخت است، مانند پرده ها و قفسه های بالایی، یک پارچه میکروفیبر را به انتهای جارو ببندید و کار را انجام دهید. قبل از کشیدن جارو برقی ملحفه های اتاق خواب را عوض کنید.

 • آینه و شیشه را پاک کنید:

برای تمیز کردن تمام آینه ها و سطوح شیشه ای از یک پارچه میکروفیبر مرطوب و سپس یک پارچه خشک استفاده کنید. اگر به دنبال انگیزه برای تمیزی خانه هستید، کافیست یک بار خودتان را در آینه ای کثیف و پر از لکه مشاهده کنید. مطمئن باشید بعد از آن به سرعت سراغ استفاده از چند ترفند تمیز کردن خانه خواهید رفت.

 • کانتر ها و سطوح را ضد عفونی کنید:

تبدیل خانه کثیف به تمیز تنها با جارو زدن و سپس دستمال کشیدن انجام نخواهد شد. شما باید برخی از سطوح را ضدعفونی کنید، به ویژه سطوحی که ممکن است میکروب را به انگشتان و صورت افراد منتقل کنند. مثلا کانتر آشپزخانه، کلید و پریز ها، میز ناهار خوری، رویه کابینت، درب یخچال و غیره. با مخلوط کردن یک چهارم تا نیم فنجان سرکه سفید یا سیب با یک فنجان آب، محلول ضد عفونی غیر سمی و خانگی درست کنید.

 • در سرویس بهداشتی روی تمیز کردن وان، سینک و توالت تمرکز کنید:

پاک کننده را روی سینک آشپزخانه و سپس روی سینک حمام، وان و توالت اسپری کنید. بگذارید چند دقیقه بماند تا پاک کننده زمان داشته باشد کثیفی ها و لکه ها را از بین ببرد. سپس به آشپزخانه برگردید و شروع به شستشو کنید. فراموش نکنید که داخل مایکروفر را هم پاک کنید.

 • جارو بکشید، سپس پاک کنید:

کف آشپزخانه و حمام را جارو کنید. پاک کردن را از دورترین گوشه اتاق شروع کنید و به سمت در به عقب حرکت کنید (یعنی خود را به گوشه ای نمالید). جارو کشیدن ممکن است باعث شود مقداری گرد و خاک در هوا بلند شده و روی وسایل بنشیند. به همین دلیل است که اغلب توصیه می شود اول جارو بکشید و سپس به کار پاک کردن گرد و خاک ها بپردازید.

 • از انواع نظم دهنده ها استفاده کنید:

انواع نظم دهنده هایی که برای مرتب کردن کتاب ها، مجلات، وسایل پذیرایی مثل بشقاب و چاقو، کنترل تلویزیون و دیگر وسایل وجود دارند، برای مرتب و منظم نگهداشتن این وسیله ها عالی هستند.

 • شستن مرتب وسایل نظافتی خود را فراموش نکنید:

یکی از مواردی که اغلب در نظافت خانه نادیده گرفته می شود، نگهداری از ابزار نظافت است. استفاده از جاروبرقی کثیف یا جاروبرقی با کیسه پر کارایی بسیار کمتری دارد و در نهایت زمان بیشتری را صرف تمیز کردن خواهید کرد. این موضوع درباره دستمال های مورد استفاده نیز صدق می کند.

 • نظافت را به یک فعالیت گروهی تبدیل کنید:

تمیز کردن خانه به صورت تیمی با همکاری همه اعضای خانواده یکی از بهترین راه ها برای تمیز کردن سریع خانه است و یکی از ترفندهای هوشمندانه برای تمیز نگه داشتن خانه به شمار می رود. زمانی را از قبل با خانواده خود برنامه ریزی کنید و برای هر فرد وظایفی را تعیین کنید. کار کردن با هم می تواند سرگرمی را به نظافت اضافه کند و خانه شما در کمترین زمان درخشان شود. این کار یک انگیزه برای تمیزی خانه را در شما و بقیه ایجاد می کند.

ترفندهای هوشمندانه برای تمیز نگه داشتن خانه

خیلی وقت ها می توان با استفاده از کارهایی خانه خود را همیشه تمیز و مرتب نگه داشت. این کار های ساده باعث می شوند که در همه روزها خانه تمیز باشد و اگر حتی مهمان سر زده و ناخوانده ای هم به منزل شما بیاید، نگران نخواهید بود زیرا خانه تان همیشه مرتب است. در ادامه ترفندهای هوشمندانه برای تمیز نگه داشتن خانه معرفی می شوند.

 • اگر چیزی روی فرش ریخت، همان لحظه آن را تمیز کنید. این کار را می توانید با جارو های دستی و یا انواع جارو شارژی انجام دهید.
 • با استفاده از شوینده های مخصوص گاز (گاز پاک کن ها) هر روز بعد از پخت و پز اجاق گاز خود را دستمال بکشید.
 • از پنجره های دو جداره استفاده کنید تا گرد و خاک کمتری به داخل خانه تان بیاید.
 • از نظم دهنده ها برای مرتب کردن وسایل استفاده کنید.
 • هر چیزی که از هر جایی بر می دارید، دوباره سر جای خود بگذارید.
قبل و بعد تمیزی خانه
قبل و بعد تمیزی خانه
قبل و بعد تمیزی خانه
قبل و بعد تمیزی خانه
قبل و بعد تمیزی خانه
قبل و بعد تمیزی خانه
قبل و بعد تمیزی خانه
قبل و بعد تمیزی خانه
قبل و بعد تمیزی خانه
قبل و بعد تمیزی خانه
قبل و بعد تمیزی خانه
قبل و بعد تمیزی خانه

تمیز کننده خانگی برای هر خانه ای

اگر به هر دلیلی نتوانستید به فروشگاهی برای خرید پاک کننده شیمیایی مورد علاقه خود بروید، ساختن محلول های تمیزکننده خانگی می تواند به شما در تمیز کردن خانه کمک کند. این محلول های تمیز کننده فاقد مواد شیمیایی هستند و برای کسانی که این مواد حساسیت دارند، بسیار مناسب اند. ما 10 مدل تمیز کننده برای کمک به شما در تمیز کردن خانه و نکاتی در مورد نحوه استفاده از آنها و ودیگر وسایل را تهیه کرده ایم. اما پیش از پرداختن به معرفی آنها نکات کلی برای ساخت پاک کننده های خانگی را بیان می کنیم:

 • محلول های پاک کننده را در گروه های کوچک مخلوط کنید. از آنجایی که هیچ ماده نگهدارنده ای به آنها اضافه نمی شود، مخلوط کردن بیش از حد و یکباره می تواند باعث از دست دادن قدرت پاک کننده شود.
 • می توانید اسانس مورد علاقه خود را به محلول اضافه کنید تا پاک کننده خانگی خود رایحه ای تازه بدهد.
 • روی هر بطری برچسب بزنید و مواد تشکیل دهنده را بر روی آن بنویسید. این امر به ویژه در صورت استفاده مجدد از بطری های اسپری یا چیزی که ممکن است به عنوان ظرف غذا یا آب اشتباه گرفته شود بسیار مهم است.

تفاوت قابل توجه بین قبل و بعد تمیزی خانه با بهترین تمیز کننده های خانگی

پاک کننده همه کاره خانگی

مواد لازم:

1 فنجان سرکه سفید مقطر

1 لیوان آب

نوارهای پوست لیمو

برای لکه های سرسخت و کثیفی های خشک شده، ابتدا کمی جوش شیرین روی محل بریزید و سپس این محلول پاک کننده را بر روی آن بپاشید. برای کمک به از بین بردن لکه می توانید محل مورد نظر را کمی وز بدهیدو سپس آن را با یک پارچه میکروفایبر پاک کنید. با استفاده از این محلول تمیز کننده خانگی می توانید سطوح سخت مانند پیشخوان آشپزخانه و حتی حمام را تمیز کنید. نکته مهم در این باره آن است که از این پاک کننده همه منظوره روی سنگ مرمر استفاده نکنیدزیرا ممکن است باعث کدر شدن بشود.

شیشه و پنجره شوی خانگی

مواد لازم:

یک دوم فنجان سرکه سفید مقطر

یک چهارم فنجان الکل ایزوپروپیل

یک قاشق غذاخوری نشاسته ذرت

دو فنجان آب گرم

این مواد را در یک بطری اسپری ترکیب کنید. خوب تکان دهید تا مخلوط شوند. قبل از هر بار استفاده نیز خوب تکان دهید. با این محلول می توانید پنجره ها را تمیز کنید، میزهای شیشه ای و آینه ها را نیز پاک کنید. نکته مهم اینکه از شیشه پاک کن خانگی در تلویزیون های الکترونیکی، مانیتور کامپیوتر یا صفحه نمایش تلفن همراه استفاده نکنید.

مایع ظرفشویی خانگی

مواد لازم:

دو فنجان آب گرم

سه قاشق غذاخوری صابون مایع کاستیل

دو قاشق چایخوری گلیسیرین

دو قاشق غذاخوری سرکه سفید مقطر

ده قطره اسانس به انتخاب خودتان

مواد را در یک بطری اسپری بزرگ ترکیب کنید. قبل از هر بار استفاده بطری را به خوبی تکان دهید. این مایع ظرفشویی خانگی کار شستن ظروف، تمیز کردن لکه های روی فرش و اثاثه یا لوازم داخلی و تمیز کردن سطوح سخت مانند پیشخوان و کف را انجام می دهد.

شوینده ماشین ظرفشویی خانگی

مواد لازم:

یک فنجان بوراکس

یک فنجان جوش شیرین

یک دوم فنجان اسید سیتریک پودر شده

یک دوم فنجان نمک کوشر

تمام اجزای پودر شده را با هم ترکیب کرده و خوب مخلوط کنید و ماده شوینده ساخته شده را در یک ظرف پلاستیکی بدون هوا نگهداری کنید. در هر بار روشن کردن ماشین ظرفشویی 1 قاشق غذاخوری از این ماده شوینده استفاده کنید.

آنچه برای قرص های ماشین ظرفشویی نیاز دارید

یک فنجان جوش شیرین

یک فنجان نمک کوشر

سه چهارم فنجان آب لیمو

قالب های سیلیکونی آب نبات یا سینی های یخ

در یک کاسه، جوش شیرین و نمک کوشر را با هم مخلوط کنید. آب لیمو را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مطمئن شوید که همه مواد به خوبی با هم مخلوط شده اند. مخلوط را داخل سینی های یخ یا قالب آب نبات بریزید. آن را فشار دهید تا حفره‌های هوا از بین برود، در غیر این صورت قرص‌ها پوسته پوسته می‌شوند و وقتی خشک شدند از هم می‌پاشند. سینی ها یا قالب ها را یک شب (یا در صورت نیاز بیشتر) روی پیشخوان بگذارید تا سفت شوند. وقتی به اندازه کافی سفت شدند آن ها را بیرون بیاورید و در یک شیشه دربسته قرار دهید تا در صورت نیاز از آنها استفاده کنید.نکته مهم آنکه برای افزایش قدرت تمیز کنندگی مواد شوینده خانگی ماشین ظرفشویی، محفظه ماده شستشو را با سرکه سفید مقطر پر کنید. این کار به حذف هر گونه باقیمانده ای که ممکن است باعث ایجاد لکه آب روی ظروف شیشه ای شود، کمک می کند. این ماده شوینده می تواند ظروف را در ماشین ظرفشویی اتوماتیک بشوید.

پاک کننده کاسه توالت خانگی

مواد لازم:

دو فنجان جوش شیرین

یک قاشق چایخوری اسانس (درخت چای، اسطوخودوس و کاج همگی دارای خواص ضد عفونی کننده هستند)

سرکه سفید مقطر

در یک ظرف شیشه‌ای قابل مهر و موم شونده، جوش‌شیرین و اسانس را با هم ترکیب کنید، سپس هم بزنید تا همه روغن به خوبی پخش شود. این مخلوط پاک کننده توالت برای حدود 30 بار تمیز کردن دوام خواهد داشت.پس از آماده شدن برای استفاده، 1 قاشق غذاخوری از مخلوط جوش شیرین را به کاسه توالت اضافه کنید. 2 فنجان سرکه سفید مقطر بریزید. به مدت 15 دقیقه صبر کنید تا ماده شوینده ساخته شده کار خود را انجام دهد، سپس کاسه را با برس توالت بشویید و شستشو دهید. با استفاده از این ماده می توانید کار تمیز کردن کاسه توالت و سینک و زهکشی دوش را انجام دهید.

تمیز کننده آشپزخانه خانگی

یک چهارم فنجان جوش شیرین

یک چهارم فنجان صابون ظرفشویی مایع

چهار فنجان آب گرم

مواد را در یک کاسه یا یک بطری اسپری مخلوط کنید. محلول را روی سطح اسپری یا بمالید و با یک پارچه میکروفیبر مرطوب یا اسفنج بشویید. با یک پارچه مرطوب بشویید و خشک کنید. اگر ترجیح می دهید به جای اسپری، جوش شیرین و خمیر شوینده ظرف درست کنید، می توانید مقدار آب را تنظیم کنید. این ماده شوینده برای شستشوی سینک، لوازم خانگی موجود در آشپزخانه و فضای داخلی یخچال مناسب است.

پاک کننده قوی خانگی

مواد لازم

یک دوم لیموی تازه

یک دوم فنجان پودر بوراکس

پودر بوراکس را در یک کاسه بریزید. یک لیموی تازه را از وسط نصف کنید و یکی از نیمه های لیمو (سمت گوشتی به سمت پایین) را در کاسه بوراکس فرو کنید. سطح را با لیمو و بوراکس بمالید تا لکه ها از بین بروند. زمانی که لکه ها از بین رفت آن را بشویید. این روش برای شستشوی سینک و وان مناسب است. توصیه می شود از این پاک کننده روی سنگ مرمر یا گرانیت استفاده نکنید.همچنین بوراکس یک محرک خفیف پوست و چشم است و در صورت استنشاق یا بلعیدن می تواند خطرناک باشد.

چربی گیر خانگی

مواد لازم:

دو لیوان آب

دو قاشق غذاخوری آب لیموترش تازه

یک دوم قاشق چایخوری صابون کاستیل

یک قاشق غذاخوری جوش شیرین

همه مواد را در یک بطری اسپری مخلوط کرده و خوب تکان دهید. روی یک سطح اسپری کنید و آن را با یک پارچه خشک پاک کنید. این محصول می تواند برای تمیز کردن کانترها، سینک، توالت، وان و حتی دیوارها مورد استفاده قرار گیرد.از این چربی گیر بر روی هر سطحی به جز چوب یا مرمر استفاده کنید.برای افزایش کارایی و همینطور استفاده از آن برای چربی زدایی سطوح چوب و مرمر، چند قطره صابون مایع و آب را در یک کاسه یا بطری اسپری مخلوط کنید. سپس با یک پارچه مرطوب بشویید و سطح چوب را خشک کنید.

ضد عفونی کننده خانگی

مواد لازم

یک سوم فنجان سرکه سفید مقطر

روغن های ضروری مانند دارچین، میخک، آویشن، رزماری و روغن درخت چای

آب

اسانس های ذکر شده ممکن است به طور موثر چندین پاتوژن باکتریایی، قارچی و ویروسی را از بین ببرند. توجه داشته باشید که این روغن ها رایحه ای خاکی خواهند داشت. برای آماده سازی این ضد عفونی کننده یک بطری اسپری را با مواد گفته شده پر کنید، سپس آب را اضافه کنید تا بطری پر شود و خوب تکان دهید. مخلوط را روی سطوح اسپری کنید و بگذارید 10 دقیقه بماند. در انتها با یک پارچه میکروفیبر مرطوب خوب بشویید و خشک کنید.

پاک کننده کپک خانگی

مواد لازم:

دو لیوان آب

دو قاشق چایخوری روغن درخت چای

یک چهارم فنجان جوش شیرین

روغن درخت چای به عنوان یک ماده ضدعفونی کننده طبیعی در نظر گرفته می شود. آب و روغن درخت چای را در یک بطری اسپری ترکیب کرده و خوب تکان دهید. لازم است سخاوتمندانه روی محل مورد نظر اسپری کنید و اجازه دهید محلول به مدت 24 ساعت بماند. سپس جوش شیرین را در ظرفی بریزید. مقداری از آب و محلول روغن درخت چای را اضافه کنید تا خمیری به دست آید. خمیر را روی محل قرار دهید و با یک مسواک قدیمی بشویید تا کپک از بین برود. در نهایت محل را به خوبی بشویید.

آشنایی با مواد تشکیل دهنده تمیز کننده های خانگی

 • جوش شیرین: جوش شیرین علاوه بر توانایی در بو زدایی، ساینده ملایمی است که می تواند سطح را تمیز کند. همچنین جوش شیرین خشک را روی مبلمان و فرش های روکش شده بپاشید تا به جذب بو کمک کند. پودر را برای چند ساعت روی سطوح بگذارید (مثلا یک شب) و سپس با جاروبرقی پاک کنید. برای از بین بردن لکه های دیوار هم مقداری جوش شیرین را روی یک پارچه میکروفایبر بپاشید تا به آرامی لکه ها را از کاغذ دیواری، دیوارهای رنگ شده و وسایل چوبی پاک کنید. همچنین با کمک جوش شیرینی می توانید بوی ظرف های آشپزخانه را از بین ببرید: وقتی زمان تمیز کردن داخل یخچال و مایکروویو فرا رسید، محلولی از 1 فنجان جوش شیرین و 2 فنجان آب را مخلوط کرده و روی آن را پاک کنید تا لکه ها و بوها از بین بروند.
 • سرکه سفید مقطر: سرکه سفید مقطر دارای اسید استیک است که به آن قدرت پاک کنندگی و ضدعفونی می دهد و یک پاک کننده قوی ماشین ظرفشویی خانگی است. از این ماده برای رسوب زدایی قهوه ساز ها هم می توان استفاده کرد.همچنین اگر سر دوش شما قابل جابجایی است، آن را به مدت یک شب در سرکه سفید مقطر رقیق نشده خیس کنید تا رسوبات معدنی که جریان آب را مسدود می کنند از بین برود. اگر نمی توان آن را جدا کرد، سرکه را در یک کیسه پلاستیکی سنگین بریزید و آن را روی سر دوش بچسبانید. از طرف دیگر 1 فنجان سرکه سفید مقطر را در یک کاسه روی قفسه بالایی ماشین ظرفشویی خالی خود قرار دهید و یک چرخه شستشو را اجرا کنید تا چربی و بقایایی که ممکن است دوباره روی ظروف شما رسوب کند از بین برود.
 • لیمو: لیمو می تواند کاری بیشتر از طعم دادن به غذا انجام دهد. این میوه می تواند به تمیز کردن و جلا دادن خانه شما نیز کمک کنند. برای مثال از بین بردن لکه های تخته برش با این کار قابل انجام است. یک لیمو را از وسط نصف کنید و تخته های برش پلاستیکی و چوبی را پاک کنید تا به ضدعفونی و از بین بردن لکه ها بعد از شستشو کمک کنید. برای لکه های سخت، محل را کمی نمک بپاشید و با قسمت بریده شده لیمو بمالید. اجازه دهید آب لیمو حدود 20 دقیقه بماند و سپس تخته را بشویید و خشک کنید. همچنین برای روشن‌تر کردن تابه‌های آلومینیومی، شیرهای کرومی و سخت‌افزار کابینت، یک لیمو را از وسط نصف کنید و قسمت بریده شده را روی داخل و خارج تابه بمالید. بعد از این کار آن را آبکشی نکنید و فقط با پارچه نرم بمالید. لکه های زیر بغل را هم با کمک لیمو می توانید از روی پیراهن پاک کنید. برخی از ضد تعریق ها با نمک های بدن واکنش نشان می دهند و روی لباس های سفید لکه های زرد ایجاد می کنند. برای از بین بردن لکه ها، یک قسمت جوش شیرین، یک قسمت آب لیمو و یک قسمت آب را با هم مخلوط کنید. از یک برس نرم استفاده کنید تا محلول را روی لکه ها بمالید و اجازه دهید حداقل 30 دقیقه بماند. سپس طبق معمول بشویید.
 • خمیر دندان: خمیر دندان یک ساینده بسیار ملایم و ایمن برای از بین بردن لکه محسوب می شود. با کمک آن می توانید رد مداد رنگی را از روی دیوارها پاک کنید. برای این کار مقداری خمیر دندان غیر ژله ای روی یک اسفنج مرطوب، آثار مداد رنگی سرگردان را از روی دیوارهای رنگ شده پاک می کند. سپس آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید و اجازه دهید ناحیه در هوا خشک شود. همچنین اگر زیورآلات نقره ای شما کدر شده باشد یا الماس های شما کمی بی نور به نظر می رسند، خمیر دندان عالی عمل می کند. فقط از یک تکه کوچک روی یک مسواک قدیمی استفاده کنید تا وارد هر شکافی شوید. خوب بشویید و با یک پارچه خشک بمالید تا درخشنده شود. هرگز از خمیر دندان روی نگین های نرم مانند مروارید یا عقیق که مستعد ساییدگی هستند استفاده نکنید.
 • جلوگیری از ایجاد بخار روی آینه های ماشین: برای پاک کردن آینه ها از مقداری خمیر دندان روی یک پارچه مرطوب استفاده کنید. در دایره های کوچک کار کنید و اجازه دهید خمیر دندان خشک شود. سپس با یک پارچه خشک بمالید تا از بخار کردن آینه جلوگیری کنید.

سوالات متداول درباره پاک کننده های خانگی و تاثیر آن بر قبل و بعد تمیزی خانه

آیا پاک کننده های خانگی موثر هستند؟ پاک کننده های خانگی به خوبی کار می کنند. با این حال محصولات تجاری دارای مواد شیمیایی هم می توانند به کار گرفته شوند تا آنها را قوی تر کنند. اگر نمی خواهید بوی پاک کننده های تجاری در خانه شما باقی بماند، بهترین راه حل استفاده از پاک کننده های خانگی است.

محبوب ترین پاک کننده خانگی چیست؟ محبوب‌ترین پاک‌کننده‌های خانگی مخلوط جوش شیرین، سرکه و صابون مایع است. جوش شیرین یک ساینده ملایم است، اسید موجود در سرکه می تواند رسوبات معدنی و کثیفی را در خود حل کند و صابون ظرفشویی چربی را از بین می برد.

یک پاک کننده خانگی قوی چیست؟ یکی از قوی ترین پاک کننده های خانگی جوش شیرین است. این به این دلیل که کمی ساینده است و می تواند به عنوان خمیر با آب استفاده شود تا کثیفی های سرسخت را بدون استفاده از مواد شیمیایی دیگر پاک کند.

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

چطور کف پوش منزل را تمیز کنیم؟ زیبا سازی و جلا دادن کف به سادگی !

ویدیو: با این راهکارها خانه تان همیشه خوشبو استچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<