ویدیو: با این راهکارها خانه تان همیشه خوشبو است

چیدوپلاس ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ ،

از بین بردن بوهای بد در خانه راهکارهای متفاوتی دارد که استفاده از خوشبو کننده های شیمیایی یکی از آنهاست اما نکته ای که در این میان وجود دارد مضر بودن مواد شیمیایی و عدم ثبات و خوشبو ماندن فضا در طولانی مدت است. اما روش های کاملا طبیعی و بدون ضرر هم وجود دارد که برای خوشبو کردن خانه بسیار کاربردی می باشند و می توان با صرف کمترین هزینه و با کمترین وسایل آنها را انجام داد، نکته مثبت دیگر در مورد این روش ها تاثیر گذاری بلند مدت آن ها می باشد.

روش اول 

اولین روش که روشی بسیار کاربردی است و به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما آن را در خانه امتحان کنید؛ خوشبو کردن فضا از طریق جوشاندن مواد خوشبو می باشد. شما می توانید با قرار دادن یک قابلمه کوچک و پر از آب بر روی اجاق گاز و پس از به جوش آمدن آب، چند تکه لیموی تازه برش خورده را به آن اضافه کنید، همچنین می توانید برای این که فضای خانه‌تان عطر خاصی بگیرد مقداری گیاه رزماری و مقدار کمی عصاره وانیل را نیز به ترکیب اضافه کنید. نکته مثبت در مورد این روش این است که می توانید در تمامی فصول و در تمامی زمان ها، چه در تابستان و چه در زمستان از این روش استفاده کنید.

روش دوم 

روش بعدی راهکاری برای از بین بردن بوی بد در یخچال و فریزر و ساخت یک بوگیر کاملا طبیعی می باشد، ساخت این بوگیر بسیار ارزان و سریع است و پس از انجام و مشاهده تاثیرگذاری آن به یکی از محبوب‌ترین راهکارهای از بین بردن بوی بد یخچال تان، تبدیل می شود. برای این کار ابتدا یک شیشه مربا را انتخاب کرده و درون آن را تا نیمه با جوش شیرین پر میکنیم، جوش‌شیرین تأثیر به سزایی در از بین بردن بوهای بد و عوامل به وجود آورنده آنها و همچنین باکتری زدایی دارد؛ بعد از اضافه کردن جوش شیرین به ظرف شیشه ای بر روی درب آن یک کاغذ برش خورده به اندازه دهانه شیشه قرار داده و درب شیشه را ببندید و روی کاغذ را با سوزن سوراخ سوراخ کنید.؛ به جای کاغذ از یک پارچه آشپزخانه نیز برای بستن دهانه شیشه می توانید استفاده کنید، توجه داشته باشید که درب شیشه باید به صورت نیمه باز باشد و تمامی دهانه شیشه را در بر نگیرد. بعد از ساخت این بوگیر آن را در یخچال خود قرار داده و هر شش ماه یکبار آن را تعویض کنید. این بوگیر هوای یخچال شما را خوشبو و تازه نگه می‌دارد و دیگر نگرانی ای در مورد بوی بد یخچال خود نخواهید داشت.

روش سوم

از روش سوم که بسیار ساده و ارزان است در فضای سرویس بهداشتی استفاده می شود، انجام این روش می تواند دستمال توالت شما را به یک دستمال معطر تبدیل کند. برای انجام این کار مقداری عطر یا روغن معطر را با یک قطره چکان بر روی مقوای رول دستمال کاغذی بچکانید. این کار نه تنها دستمال های توالت را خوشبو میکند بلکه باعث معطر شدن فضای سرویس بهداشتی نیز می شود و همچنین حسن سلیقه شما را نشان می‌دهد.

روش چهارم

گاهی کمد های لباس هایتان ممکن است بوی نامطبوعی به خود بگیرد و حتی باعث انتقال بو به لباس هایتان شود، با قرار دادن یک صابون معطر در کشوی دراور می توان این مشکل را رفع کرد. یا اینکه می توان؛ با استفاده از یک چوب بستنی و کمی عطر و یا روغن های معطر یک خوشبو کننده درست کرد. تنها کافی است عطر و یا روغن را بر روی چوب بستنی بپاشانید و آن را در کشو دراور قرار دهید. مطمئن باشید که با این روش هرگاه که کشوی خود را باز می کنید با بوی خوبی مواجه می‌شوید.

روش های ذکر شده بسیار کارآمد، ارزان و سریع می باشند و می توانید با انجام دادن آن ها خانه ای خوشبو و سالم داشته باشید.چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید