رنگ سربی و لذت خلق فضایی پر رمز و راز در خانه

چیدو پلاس 05 فروردین 1401

سربی یکی از رنگ های گروه خاکستری یا طوسی است که در ترکیب خود مقادیر کمی رنگ آبی دارد. رنگ سربی جزء رنگ های سرد به شمار می رود و طرفداران خاص خود را هم دارد. از این رنگ در دکوراسیون داخلی به خوبی استفاده می شود و یک چیدمان جذاب با آن پدید می آید. در این متن سعی شده تا همه چیز درباره رنگ جذاب سربی بیان شود. از اینکه رنگ سربی چه رنگی است گرفته تا مکمل رنگ سربی، ست رنگ سربی و کاربرد رنگ سربی در دکوراسیون خانه. اگر شما هم جزو طرفداران این رنگ هستید، پیشنهاد می شود خواندن این متن را از دست ندهید.

رنگ سربی چه رنگی است و ویژگی های آن چیست؟

همانطور که گفته شد سربی یکی از رنگ های گروه طوسی محسوب می شود. طوسی دارای 8 تونالیته مختلف است که از آن جمله به طوسی نقره ای، طوسی طبیعی، طوسی مایل به بنفش، خاکستری، دودی، طوسی روشن، لجنی تیره و طوسی سربی اشاره می شود. در مورد اینکه رنگ سربی چه رنگی است باید گفت که این رنگ از ترکیب سفید و سیاه و کمی آبی ساخته شده و رنگ سردی است؛ در هنگام استفاده از این رنگ در دکوراسیون داخلی می توان با کمک رنگ های دیگر آن را به تعادل رساند. درباره ویژگی های سربی باید گفت این رنگ دارای همان خصوصیات رنگ طوسی نظیر اعتماد اطمینان، بی طرفی، خنثی بودن، هوش و استقلال است. رنگ زیبای سربی می تواند به مانند یک زمینه خوب برای ایجاد چیدمانی عالی مورد استفاده قرار گیرد.

مکمل رنگ سربی چه رنگ یا رنگ هایی است؟

می توان گفت که رنگ های زیادی به عنوان مکمل یا تکمیل کننده رنگ جذاب سربی به کار می روند و همگی با کمی دقت و خلاقیت منجر به ایجاد دکوراسیونی شیک و جذاب می شوند. از جمله رنگ های مکمل رنگ سربی به سفید، کرم، لیمویی، انواع آبی ها، انواع سبز ها، انواع رنگ های گرم از اخرایی گرفته تا زرشکی، بنفش و دیگر رنگ ها اشاره می شود. استفاده از هر کدام از این رنگ ها ویژگی های خاص خود را در محیط به وجود می آورد. مثلا اگر از رنگ های آبی، طوسی تیره یا مشکی به عنوان مکمل رنگ سربی استفاده شود، محیط رو به سمت کم انرژی بودن پیش می برد، اما اگر رنگ هایی مانند لیمویی یا صورتی و بنفش به عنوان مکمل رنگ سربی استفاده شود، محیط شاد تر و سر زنده تر می گردد. در زیر چند پیشنهاد درباره ست رنگ سربی و بهترین رنگ های مکمل رنگ سربی ارائه شده است.

رنگ سربی
رنگ سربی
رنگ سربی
رنگ سربی
رنگ سربی
رنگ سربی
  • ست رنگ سربی و سفید

برای آنکه چیدمان خانه تان به سمت روشنی پیش برود، رنگ سفید در کنار سربی روشن استفاده نمایید. این دو رنگ در کنار یکدیگر ترکیبی یکنواخت، ساده و آرامش بخش ایجاد می کند. اگر برای چیدمان خانه خود به دنبال دردسر نیستید و می خواهید به ساده ترین روش به چیدمانی عالی دست پیدا کنید، می توانید از ست رنگ سربی و سفید استفاده کرده و با به کار گیری رنگی نظیر صورتی در قسمت هایی از خانه، به بهتر شدن دکوراسیون کمک کنید.

  • ست رنگ سربی و زرد یا لیمویی

رنگ زرد یا لیمویی به عنوان مکمل رنگ سربی هم در بحث دکوراسیون داخلی و هم در صنعت مد و فشن به وفور استفاده می شود. ست رنگ سربی و زرد یا لیمویی فضا را به سمت انرژی بیشتر، فانتزی تر شدن و شاد تر شدن پیش برده و این ست برای فضایی نظیر نشیمن بسیار مناسب است. از رنگ زرد فانتزی یا لیمویی در قالب کوسن ها، کاغذ دیواری طرح دار، شال مبل، وسایل تزیینی و دکوری و کلاهک آباژور می توان استفاده کرد.

  • ست رنگ سربی و ارغوانی، سرخابی یا بنفش

استفاده از رنگ های شارپ و پر انرژی نظیر ارغوانی و سرخابی و بنفش فانتزی در کنار رنگی نظیر سربی منجر به ایجاد یک ست بسیار جذاب و دیدنی می شود. برای مثال تصور کنید که در ست مبلمان سربی رنگ خود یک مبل تک یا یک پاف را به یکی از رنگ های گفته شده اختصاص دهید و از جادوی انرژی بخش آن شگفت زده شوید. همچنین تعدادی از کوسن ها، گل های طبیعی و چیز های دیگری از این دست را نیز می توانید از چنین رنگ های بی نظیری انتخاب نمایید.

  • ست رنگ سربی و نارنجی

گاهی اوقات تضاد موجود بین ماهیت رنگ ها می توان به نتایج خوبی در چیدمان منجر شود. مثل همین ست رنگ سربی و نارنجی که از تضاد دو رنگ سرد و گرم پدید می آید. رنگ نارنجی سیر (نارنجی که فانتزی و خام نیست و اصطلاحا رنگی پخته است) در کنار سربی که رنگی سرد است، بسیار دیدنی و جالب توجه خواهد شد. برای مثال می توان مبلمان را به رنگ سربی و کوسن هایی که بر روی آن گذاشته می شود را از رنگ نارنجی انتخاب نمود. همچنین پارچه های طرح داری که دارای رنگ نارنجی هستند، در کنار سربی مبلمان بسیار به چشم می آیند.

  • ست رنگ سربی و کرم

در ابتدای این بخش ست رنگ سربی و سفید معرفی شد. اما خیلی از افراد به دنبال ایجاد روشنی و گرما در چیدمان خود هستند و به همین دلیل می توان به جای رنگ سفید از رنگی نظیر کرم که هم روشن است و هم گرم، در کنار سربی استفاده کرد. به کارگیری رنگ کرم در کنار سربی باعث می شود که فضای خانه دلباز و روشن به نظر برسد و این برای خانه های کوچک بسیار خوب است.

  • ست رنگ سربی و سبز

استفاده از رنگ سبز تیره مانند سبز یشمی در کنار سربی روشن یک پیشنهاد عالی است. این دو رنگ هر دو سرد هستند و قرارگیری آنها در کنار هم فضا را به سردی بیشتری سوق می دهد. اما خیلی از افراد هستند که این میزان سردی را دوست دارند و در پی ایجاد چنین فضایی برای خانه خود هستند. از این دو رنگ در مبلمان، دیوار ها، کوسن ها و حتی فرش می توان استفاده کرد و در کنار آنها از لکه رنگ های بنفش تیره یا سرخابی تیره نیز در قالب یک کوسن یا یک وسیله دکوری می توان استفاده نمود.

کاربرد رنگ سربی در دکوراسیون خانه

یکی از نکاتی که در مورد کاربرد رنگ سربی در دکوراسیون خانه مهم است، توجه به متراژ و میزان روشنی یا تاریکی خانه است. پیشنهاد می شود برای آنکه نتیجه بهتری از به کارگیری رنگ سربی در دکوراسیون بگیرید، اگر خانه بزرگ و پر نوری دارید از این رنگ استفاده نمایید. بهترین کاربرد رنگ سربی در دکوراسیون مربوط به مبلمان است. می توانید این رنگ زیبا را برای مبلمان خود استفاده کنید و کوسن های رنگی (طبق پیشنهادات رنگی که در بالا مطرح شد) بر روی آن بگذارید. همچنین رنگ دیوار ها را نیز از ترکیب سفید با سربی روشن رنگ آمیزی نمایید تا ست رنگ سربی تان تکمیل شود. همچنین استفاده از کاغذ دیواری هایی که دارای زمینه سربی رنگ و طرح هایی به رنگ های دیگر نظیر صوتی هستند نیز پیشنهاد خوبی برای چیدمان خانه است.

رنگ سربی
رنگ سربی
رنگ سربی
رنگ سربی
رنگ سربی
رنگ سربی

خانه ایده آل خود را بسازید:

مبل طوسی با چه رنگی ست می شود؟ راهنمای کاربردی استفاده از رنگ طوسی

رنگ دیوار طوسی ، رنگی جذاب، خاص و منحصر به فردچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<