رنگ نسکافه ای دیوار ، ایجاد فضایی گرم و صمیمی در خانه

چیدو پلاس 29 آبان 1400 ،

نسکافه ای رنگی از خانواده قهوه ای ها است و به نوعی یک مدل قهوه ای روشن محسوب می گردد. رنگ نسکافه ای دیوار ماهیتی کاملا گرم داشته و استفاده از آن در خانه و خصوصا در سالن پذیرایی به با شکوه تر شدن فضا منجر می شود و به کار گیری آن در چنین مکانی به شدت پیشنهاد می گردد. این رنگ کمک می کند تا فضا گرم و صمیمی و البته رسمی گردد. در خانه هایی با چیدمان کلاسیک رنگ نسکافه ای دیوار انتخابی عالی خواهد بود و در دکوراسیون های مدرن نیز از ویژگی های رنگ نسکافه ای دیوار در کنار مبلمان مدرن به خوبی استفاده می گردد. برای آشنایی بیشتر با این رنگ زیبا همراه ما باشید.

ترکیب رنگ نسکافه ای دیوار چگونه است؟

دو راه برای تهیه رنگ نسکافه ای وجود دارد. راه ساده تر آن است که به مغازه های رنگ فروشی که دستگاه ساخت و ترکیب رنگ را دارند مراجعه نموده و رنگ نسکافه ای دلخواه خود را انتخاب نمایید. اینکه می خواهید رنگ نسکافه ای دیوار شما روشن باشد یا تیره از کاتالوک رنگ های موجود در مغازه قابل انتخاب است. دستگاه رنگ نسکافه ای دیوار که انتخاب نموده اید را عینا ساخته و به شما تحویل می دهد. اما روش دیگر آن است که خودتان این رنگ را بسازید. برای این کار به رنگ های سفید، مشکی، گل ماشی و قرمز نیاز دارید. برای ساخت رنگ نسکافه ای دیوار چند قطره رنگ مشکی به علاوه نصف قاشق چایخوری رنگ قرمز و یک قاشق غذاخوری رنگ گل ماشی را به یک کیلوگرم رنگ سفید اضافه نمایید و به خوبی هم بزنید. ترکیب رنگ نسکافه ای دیوار به این طریق ساخته و برای پوشش دیوار آماده می شود.

رنگ نسکافه ای دیوار و چیدمان وسایل خانه

هنگامی که دیوار های خانه را با این رنگ زیبا پوشش دادید، به موضوع مهمی خواهید رسید که در واقع موضوع هماهنگی وسایل خانه با رنگ نسکافه ای دیوار است. در یک سالن پذیرایی با دیوار هایی به رنگ نسکافه ای باید مبلمان به گونه ای انتخاب و قرار داده شوند که بهترین همنشینی و هماهنگی بین اجزا برقرار گردد. به طور کلی می توان گفت که رنگ نسکافه ای دیوار با رنگ های گرم هماهنگی بیشتری داشته و ترکیب و قرار گیری نسکافه ای در کنار رنگ های سردی نظیر آبی نتایج خوبی در پی نخواهد داشت.

  • رنگ نسکافه ای دیوار با مبلمان چوبی

مبلمان چوبی کلاسیک یا مدرن به رنگ قهوه ای تیره یا روشن بهترین و زیبا ترین چیدمان ها را منجر می شوند. این مبلمان با پارچه روکش کرم رنگ در کنار رنگ نسکافه ای دیوار کاملا ست بوده و دکوراسیونی شیک و رسمی پدید می آورد. مبلمان مدرن چوبی به رنگ روشن (رنگ چوب) نیز در کنار دیوار های نسکافه ای رنگ بسیار جذاب خواهد شد.

  • رنگ نسکافه ای دیوار با مبلمان راحتی و پرده

مبلمان راحتی به رنگ های کرم و قهوه ای در کنار رنگ نسکافه ای دیوار عالی خواهند بود. بر روی این مبل های راحتی قرار دادن کوسن هایی از رنگ های قهوه ای، کرم، اخرایی پیشنهاد هایی خوبی محسوب می شوند. برای ایجاد تنوع رنگی و کنتراست از یک عدد کوسن سبز یا آبی در بین کوسن های دیگر می توان استفاده نمود. رنگ والان پرده ها را نیز می توان از همین رنگ کرم و یا قهوه ای انتخاب نمود تا با مبلمان و دیوار ها ست شود.

  • رنگ نسکافه ای دیوار و پوشش کف

در خانه ای با دیوار های نسکافه ای رنگ پوشش کف را می توان از سنگ یا سرامیک انتخاب نمود. همچنین پوشش هایی نظیر پارکت یا لمینیت به رنگ های گرمی نظیر کرم و قهوه ای و رنگ چوب هم پیشنهاد های خوبی در این باره هستند. علاوه بر این موارد از موکت هایی به رنگ کرم نیز در خانه ای با رنگ نسکافه ای دیوار ها می توان استفاده نمود.

  • رنگ نسکافه ای دیوار و فرش

بسته به سبک چیدمان خانه نوع فرش انتخاب می گردد. در خانه ای با دکوراسیون کلاسیک استفاده از فرش های سنتی ایرانی با نقش و نگار هایی به رنگ کرم و قهوه ای و قرمز گزینه ای خوب به شمار می رود و در خانه هایی با چیدمان مدرن فرش های جدید با طرح های مدرن و ترکیبات رنگی کرم و قهوه ای انتخاب خوبی هستند.

رنگ نسکافه ای دیوار
رنگ نسکافه ای دیوار
رنگ نسکافه ای دیوار
رنگ نسکافه ای دیوار
رنگ نسکافه ای دیوار
رنگ نسکافه ای دیوار

رنگ نسکافه ای برای چه خانه هایی مناسب است؟

اینکه انتخاب رنگ نسکافه ای برای دیوار چه خانه هایی مناسب است؟ سوالی است که هم مهم بوده و هم پاسخ ساده ای دارد. این رنگ برای تمامی خانه ها با هر متراژ و اندازه ای مناسب خواهد بود. رنگ نسکافه ای برای دیوار خانه هایی با متراژ کم عالی است زیرا این رنگ نه بیش از حد تیره است که فضا را کوچک تر جلوه دهد و نه رنگی افسرده کننده و آزار دهنده به شمار می رود. در خانه های کوچک می توان یکی از دیوار ها را به رنگ نسکافه ای و سایر دیوار ها را به رنگ سفید یا کرم رنگ آمیزی نمود. در خانه های بزرگ تر حتی رنگ آمیزی  تمامی دیوار ها با رنگ نسکافه ای بدون اشکال است، هر چند که پیشنهاد می شود در خانه های بزرگ هم از ترکیب نسکافه ای- سفید و یا نسکافه ای- کرم استفاده گردد.

رنگ نسکافه ای برای دیوار با چه رنگ هایی هماهنگی بیشتری دارد؟

پاسخ این سوال در بخش های بالاتر تا حدودی گفته شد اما در این بخش به طور دقیق تر مورد بررسی قرار می گیرد.

  • رنگ نسکافه ای + سفید و کرم

اگر بخواهید فضای خانه رو به سمت روشنی و بزرگی پیش برود از رنگ نسکافه ای برای دیوار و رنگ سفید و کرم برای سایر وسایل استفاده کنید. حتی از رنگ سفید برای اکسسوری های کوچکی که در نگاه اول خیلی به چشم نمی آیند هم می توان استفاده نمود. مثلا برای کلاهک آباژور، گلدان های تزیینی، تابلو های نقاشی، کنسول و آینه و غیره از رنگ سفید و یا کرم می توان در کنار رنگ نسکافه ای دیوار استفاده کرد.

  • رنگ نسکافه ای + آبی

کمتر پیش می آید که از این دو رنگ در کنار هم استفاده شود و نتیجه قابل توجهی بدست آید. مگر آنکه میزان رنگ آبی کم باشد و فقط در بخش هایی از آن استفاده گردد. مثلا برای یکی دو تا از کوسن ها، وسایل تزیینی مانند گلدان و یا در قالب پارچه های گلداری که در آن کمی از رنگ آبی استفاده شده باشد.

  • رنگ نسکافه ای + طوسی

رنگ طوسی روشن در کنار رنگ نسکافه ای برای دیوار نتیجه خوبی خواهد داشت. یک کاناپه راحتی به رنگ طوسی روشن یا کوسن های کرم و قهوه ای و طوسی در برابر دیواری به رنگ نسکافه ای تصویری دوست داشتنی ایجاد می نماید. البته در این ترکیب رنگی از رنگ های دیگری مانند سبز روشن، اکر و یا قهوه ای تیره تر هم می توان استفاده نمود.

  •  رنگ نسکافه ای و طلایی

از رنگ نسکافه ای برای دیوار و از رنگ طلایی برای بعضی از وسایل خانه می توان استفاده کرد و خانه ای مجلل و زیبا چیدمان نمود. میز جلو مبلی فلزی طلایی، آباژور های طلایی رنگ، لوستر طلایی، وسیل دکوری تزیینی مانند ظروفی که روی میز قرار می گیرند، دیوار کوب های طلایی رنگ و غیره در دکوراسیونی با رنگ دیوار نسکافه ای بسیار چشم نواز و فوق العاده خواهد شد.

رنگ نسکافه ای دیوار
رنگ نسکافه ای دیوار
رنگ نسکافه ای دیوار
رنگ نسکافه ای دیوار
رنگ نسکافه ای دیوار
رنگ نسکافه ای دیوار

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

رنگ مبل نسکافه ای و راهنمای چیدمان و ست کردن سایر وسایل با آن

رنگ اخرایی در دکوراسیون +چه رنگ هایی با اخرایی ست می شوند؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<